• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kiedy Nagrody I Jak Wysokie????

smutasy

Co tak atakujesz Jacka. Włącz myślenie. Pani rzecznik w dzisiejszym dzienniku powiedziała, że nawet kierownicy przyjmują zgłoszenia akcyzowe.Patrz jakie to poswięcenie,jak to wygląda ,co robia kierownicy ustalajacy grafik dyzurów, wiecznie na naradach z państwem naczelnikostwem o pierdołach i w komisjach dyscyplinarnych.Przyjmuja zgłoszenia. Ale poswięcenie.Ostatnio jak był jeden z byłych dyrektorów to do pani nikt nie mógł się dostać przez 3 godziny. Kierownicy i naczelnicy maja czas na wszystko łącznie z przymierzaniem mundurów. Skończ to skamlenie o 230 zł i podejmij działania aby walczyc z ta patologią gdzie facet co ustala grafik zarabia od ciebie o 1000 zł więcej, czyli 12000 rocznie i 120.000 w ciągu 10 lat.Badania w UE wskazuja, że w Polsce różnica między specjalistami a średnim szczeblem kierowniczym w wynagrodzeniach wynosi 70% w UE jest to 30%.Pomyśl na ile kroją cię naczelnicy za, których wykonujesz robotę. Nie miaucz tylko przyłącz się do tych co chcą faktycznych zmian.
 
WYBOROWA pokaż proszę gdzie są Ci, którzy chcą "faktycznych zmian"? Gdzie można ich spotkać? Czy masz na myśli forum na którym się wypowiadasz?
 
Ty Wyborowa może i masz gdzies 230 zeta na miesiac, dla mnie to prawie miesieczny koszt dojazdu do pracy ktory i tak musze pokrywac z wlasnej kasy bo jasnie panstwo nacialstwo nawet słyszec nie chciało o jakiejkolwiek rekompensacie. nie ustaiwaj mnie mnie bo na kolei nie służysz :)
 
Ocknij sie

Mysle, że wyborowa/agentka/wanda/nie wiadomo co jeszcze/cierpiec bedzie bez względu na rzeczywistosc. Taki typ co tylkiem rusza powoli i pod przymusem a tylko jadaczka wszystkich obraza. Wszytscy sa do D. Stary dyrektor, jeszcze starszy dyrektor, obecny, przyszly i jakikolwiek co kiedykolwiek bedzie ciut nad agentka. to wystarczy by uznac jego rzady za niekompetentne.
Pewnie do "służby dla kraju" wprowadzał cię były etyk urzędowy.Dla ciebie to świat stoi w miejscu. Nawet w gazetach piszą o nas w samych superlatywach i nowym kolejkowym systemie załatwiania spraw .Stań w tej kolejce o 1 w nocy i posłuchaj co ta rzeczywistość o nas mówi. Skoro jest tak dobrze to dlaczego majstrują przy tej kompetentnej służbie. Teraz pewnie zostaniesz oficerem i będziesz dowodził tymi swoimi 3 podoficerami oraz stworzycie nowy obieg dokumentów, sekretariat i kadry, logistykę, aż wytną wszystkie lasy w Finlandii na potrzeby tego obiegu. Pracę masz ciężką wymagającą myślenia to i na emeryturę pójdziesz wcześniej. A swoją drogą to chyba juz tylko 4 miesiące do godziny zero.I nikt po nas nie zapłacze.Odsyłam cię do tematu "Pilzak" jeśli coś rozumiesz do czego ma służyć kompetentna administracja i jak powinna być kierowana, wynagradzana.
 
Ostatnia edycja:
nowe rozdanie

Nowe rozdanie, które niewątpliwie nastąpi po wakacjach uzależnione jest od kierownictwa.Obecne kierownictwo stara się aby bylo jak najlepiej oraz stanowi grupę właściwych osób na właściwym miejscu. Ważne jest aby szeregowi funkcjonariusze to zrozumieli i pozwolili im działać.
 
Dobre samopoczucie

Nie wiem skąd to przekonanie o właściwych osobach na właściwym miejscu. Może jesteś jedną z nich (z tych właściwych?), daj spokój i nie rozśmieszaj ludzi. Czy jesteś jednym z Tych co potrafią powiedzieć: "jeżeli się nie podoba to możesz się zwolnić". Wchodzących w d . . . jest już wystarczająco dużo.:)
 
Ostatnia edycja:
reforma

Jestem przekonany , że wszystko zostanie sprawnie przeprowadzone w naszej izbie. Wreszcie skończy sie ten okres niepewności, dostaniemy obiecane pieniądze, uporządkowana zostanie struktura urzędów. Najważniejsze ,że są juz przepisy wykonawcze.Teraz musimy tylko czekać na nowego dyrektora, który za pomocą kadry zrealizuje założenia reformy.Przecież są to osoby o duzym doświadczeniu.
 
gratulacje dla pani dyrektor

Ani jednom ani drugie.Pani dyrektor ma 15 letni staż pracy w służbie.Jest osobą komunikatywną i z tego co wiem życzliwie nastawioną do reform.Nie boi sie wyzwań i jest odważna w obronie swoich racji.Pracowała w kontroli to służbę zna od podszewki. Możemy mieć nadzieję, że będzie dbała o szeregowych funkcjonariuszy i będzie obiektywna. Przy takim nastawieniu łatwiej przebrnięmy przez te rafy reformy.
 
Ponieważ ciągle brak odpowiedzi od BJ jeszcze raz powtarzam ten post i czekam na odpowiedz od towarzystwa wzajemnej adoracji !!!
Czekam!!! i Nie tylko ja ale tez 70 % Młodych
Tylko nie zapominaj BJ ze około 70% funkcjonariuszy IC Łódź to Młodzi w służbie przygotowawczej którzy o jakichkolwiek awansach mogą zapomnieć!!! Tak więc pytam się na co poszło po 200 z ich i moich (ja również jestem w służbie przygotowawczej i nawet na 30 pln równania kominów sie nie załapałem:eek:) obiecanych 500??
Na awanse i podwyżki dla waszego towarzystwa wzajemnej adoracji??
A co do Twojej odpowiedzi na mój wcześniejszy post to:
1. Skoro nie miałeś nic wspólnego z wypłatą sierpniowych nagród to nie sugeruj ze dzięki tobie one wpłynęły. Wiem że wprost tego nie napisałeś ale sugestia była ze to twoja zasługa.

2. Co do podwyżek wrześniowych to czytaj wstęp :)

3. Skoro wisi Ci kim jestem to po co ci był mój indywidualny nr który mam na pasku przed nazwiskiem po którym bez problemu w księgowości powiedziano by Ci kim jestem (to chyba wtedy myślałeś że masz do czynienia z Debilem :D)kiedy pytałem ile dostanę podwyżki (jak nie pamiętasz to proponuje prześledzić historię).
Pozdrawiam
 
odp A (bo się całość nie mieści)

ad1. raczej proporcje w naszej IC są odwrotne.
ad2. wypłata sierpniowych(?) nagród nie zależała ode mnie tylko od naszego pracodawcy. 10.07.08 "listy" zostały przekazane przez kadry do księgowości. Księgowość cały czas czekała na fizyczne przekazanie pieniędzy z W-wa. Na spotkaniu w MF poruszyłem z SSC ten temat. Następnego dnia zobaczyłem pieniądze na swoim kącie. Nie wiem czy rozmowa z SSC poskutkowała przekazaniem pieniędzy do Łodzi, czy w ogóle miała jakiekolwiek znaczenie na datę wypłaty, czy był jakikolwiek związek przyczynowo-skutkowy między tymi dwoma "rzeczami". Nie wiem i nie będę tego dociekał czy w IC, czy w MF. W sferze domysłów to pozostawię (a może był :eek:). Najważniejsze jest, że otrzymaliśmy te dodatkowe pieniądze-u mnie poszły dla dziecka na podreczniki
ad3. wszystkie 3 ZZ + koło, działające w naszej IC z pewnością będą domagały się dokładnego rozliczenia w/w pieniędzy po zakończeniu wszystkich etapów zawartych w porozumieniu.
ad4. skoro się kolega nie załapał na równanie kominów płacowych w swojej grupie zaszeregowania to znaczy, że musiał kolega być powyżej średniej. Znaczy się, że były osoby w służbie przygotowawczej, które zarabiały zdecydowanie mniej od kolegi :( (a to z pewnością smutne). Skoro tak dużo się mówi o równości społecznej, że osoby wykonujące podobną pracę winny podobnie zarabiać, to skoro jest okazja wdrożyć te idee w czyn, to należałoby się wznieść ponad przysłowiową miskę psa ogrodnika i powiedzieć sobie wprost: owszem moja pensja nie jest kosmicznych lotów ale kolega(koleżanka)-razem przyjmowaliśmy się do służby te 1,5 roku temu i robimy to samo-zarabia 600 zł mniej ode mnie , to właśnie w imię tych idei ja godzę się, że otrzymam 220zł podwyżki teraz, a On/Ona 550zł (i tak nadal będzie zarabiał/a mniej ode mnie). Na tym polega idea SOLIDARNOŚCI-przynajmniej ja ją tak rozumiem. Ja otrzymałem gwarantowane 220zł i też z mojej puli otrzymały takie osoby więcej (jak opisane wyżej). Oczywiście mógłbym powiedzieć: ja chromolę innych, jak się ktoś przyjmował tutaj do pracy to wiedział na jakie zarobki się godzi i już. Ja chcę moje 500 brutto i basta. Wtedy osoba zarabiająca 4.000zł otrzymałaby 500 brutto + wysługę(np.20%), a ta zarabiająca 1.400zł otrzymała by tylko 500 brutto (wszak nie ma jeszcze wysługi). Ale się zagalopowałem jakie 500 (przecież z tych 500 trzeba odjąć owe wysługi (wszystkim) -z nieba nie spadną). Znaczy się "młodemu" zabierzemy 100zł (20%) aby dać "staremu". Tak wyglądałby mechanizm "równego" podziału.I jestem bardzo ciekaw co wtedy kolega mówiłby: że ZZ godziły się na preferowanie "starych" pracowników kosztem "młodych", że oni znów dostali najwięcej, że to wszystko to jedna sitwa, że zamiast dążyć do równania kominów płacowych tylko je pogłębiamy, że ... (nie byłoby tak? :mad:).

 
odp B (ta się już zmieściła)

ad5. w niejednej informacji wychodzącej z MF (czy wywiadach SSC) było słychać, że ŻADNYCH pieniędzy na AWANSE IC nie otrzymają i te IC, które wygospodarowały JAKIEŚ środki na ten cel są wygrane. W roku ubiegłym (a pytałem o to dyrektora) pieniądze na awanse były z (nie z MF) tylko:
- wolnych etatów,
- zatrzymanych,
- zawieszonych,
- osób które w trakcie roku przeszły na emeryturę lub odeszły ze służby
- oszczędności z w/w.
W tym roku już nie mamy(jako IC) pieniędzy z w/w źródeł (poza kilkoma zawieszonymi). Dlatego w styczniu CYWILE nie otrzymali W OGÓLE AWANSÓW, a FC ich śladową ilość (i pieniądze się skończyły).Dlatego uważam za zdrowo-rozsądkowe (wcale nie miłe mojemu portfelowi i sercu) odłożenie po parę złotych z tych pieniędzy (innych nie będzie w tym roku).
Jeżeli kolega zdał egzamin na 5 to ma awans i podwyżkę (dodatkową, wszak już otrzymał 220zł) zagwarantowaną (i to po 1,5 roku pracy).Tak samo jak osoby pracujące bez awansu np. przez ostatnie 10 lat. Czy IM kolega odmówiłby tylko dlatego, że jest wygodnie patrzeć na świat przez własny pryzmat? Nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko. Świat nie zawsze bywa sprawiedliwy, ale my możemy go uczynić nieco lepszym. Jeżeli kolega ma ciekawe, konstruktywne pomysły odnośnie spraw bieżących i przyszłych to proszę przedstawić swoje koncepcje w formie papierowej, elektronicznej (jak komu wygodnie) zarządowi ZZSC (bo organem statutowym jest właśnie zarząd ZZ, a nie przewodniczący). Można oczywiście o swoich uwagach "pogadać" z członkiem zarządu, komisji rewizyjnej, SIP (są osiągalni w UC: I<RPA,ROG>, II<RPA,RKP,RKS,PL im.Reymonta,Skarbiec>, PT<SNP>, IC<WKW>)-postaramy się je wdrożyć w życie.
ad6. naprawdę Mi "wisi" kto się kryje pod nikiem: Stalker2. Ponieważ ZZ otrzymały z kadr zakodowaną listę pracowników z uposażeniem zasadniczym (przed podwyżkami), nr kolegi byłby mi jedynie potrzebny do tego aby na tym przykładzie podać ile faktycznie osoba miała przed, a ile zyskała i czy naprawdę tak marnie zarabiała (to wszystko).O pytanie koleżanek z księgowości kto się kryje pod danym numerem nawet do głowy mi nie przyszło.Gdyby taka informacja wyszła od nich, to groziłoby im postępowanie dyscyplinarne i skarbowe (a ja świnią nie jestem !!).
Równie dobrze można by powiedzieć: zobaczmy jak to wygląda dla nr-257 (i już). Biorę wtedy linijkę, przykładam do wydruku i klikam: 257 znajduje się w górnych widełkach KC, przekroczył średnią stanowiskową o 300zł powyżej średniej, w jego grupie jest 10 osób które zarabiają poniżej średniej, dlatego on dostanie 220zł, a ta 10-tka 220zł+wyrównanie kominów (nie wspominając o awansach). Jak pisałem wcześniej każdy członek ZZSC ma otwarty wgląd w te listy (to żadna tajemnica) i mógł, (może) zrobić to samodzielnie. Nic nie stoi na przeszkodzie (jeżeli kolega jest związkowcem) aby wykonać to osobiście. I wtedy może się okazać, że ze zdziwieniem padnie stwierdzenie: o k... myślałem, że ja marnie zarabiam ale ta osoba 10 numerów poniżej to dopiero dno.:eek:, a ten który ma max. w mojej grupie (no temu to sie powodzi), może lepiej się stało, że więcej dostał ten na dole.
Czy nie może tak być?:)
 
Nie znam człowieka który dostał te pińcet złotych polskich -czy jestes młodym czy też starym pracownikiem IC zostałeś WYRUCHANY no chyba ze jesteś w kadrze kierowniczej lub ścisłym zarządzie ZZ
 
no to trochę statystyki (info. z kadr) jak to się przedstawia dotychczas (bez II etapu) w uposażeniu zasadniczym:
zł -------- FC ------- SC ----- PO
480 15 4
460 4 2
440 3 2
430 16 8
410 27 8
404 7
390 70 19
380 51 16
330 (I etap) reszta(w tym cały zarząd ZZSC) + zawieszeni + 13 osób "przewlekle" chorych
niepełny wymiar - 3 osoby (otrzymały proporcjonalnie)
Do w/w kwot dodać należy dodatek za wysługę lat.

np.: osoba przy dodatku stażowym 20%, która otrzymała 480zł na pasku zobaczyła 575zł buttor.

Przypominam, że po odjęciu obowiązkowego 3%(fn) oraz "stażowego" średnio na etat przypadało 404 brutto.

W pierwszym półroczu 2008r. została wypłacona 1/2 3%, a druga transza wraz z oszczędnościami i niewykorzystaną częścią "dyrektorską" na nagrody jest płacona w grudniu 2008r.

We wrześniu do awansów przewidziano już (ok.100zł):
275 funkcjonariuszy
75 prac.sł.cywilnej

Tak z grubsza przedstawia się rozdysponowanie owych pieniędzy.:eek:
 
przepraszam :eek: ale gdzieś pogubiły się spacje w tabelkach. Podałem: zł/FC/SC/PC czyli: 480/15/4/0 lub 460/4/2/0 lub 404/0/0/7
 
Tylko zapomniałeś napisać że Młodzi nie dostają stażowego ani nie mogą mieć awansu tak więc przez najbliższe 2 lata będą mieli tylko 243 netto :mad:
A tak na marginesie to od kiedy za awans płacą 100???
Bo z tego co mi wiadomo to jest 50 brutto:D
 
Po pierwsze każdy kiedyś był "młody" i jak "odsłużysz" ustawowy okres, to też będziesz dostawał stażowe. Na dzień dzisiejszy w IC jest ok.80 "młodych" - nie tylko sami FC. Wkładając mundur miałeś kolego chyba pełną świadomość plusów i minusów tej pracy (m.in. okres awansów)-nikt po 1.5 roku pracy nie zostaje ekspertem (to jest służba przygotowawcza, czyli czas nauki i szkoleń. Jak zdasz b.dobrze egzamin kończący to otrzymasz pierwszy w swojej karierze awans-nie mów, że o tym nie wiedziałeś). W stosunku do "cywilów" tzw. młodych ustawa o służbie cywilnej nie nakłada na nich takich "cugli". Mogą być awansowani nawet co kwartał bo ustawa tego nie zabrania. Jeżeli nie podobają się tobie zasady obowiązujące FC, to bez problemu możesz przejść do korpusu służby cywilnej i w niej "robić" karierę.
Jeżeli jesteś FC i spartoliłeś egzamin to miej pretensje tylko do siebie.:mad:
Po drugie w sprawie wysokości awansów to jesteś niedoinformowany :rolleyes:
 
W kwestii pieniędzy we wrześniu (wtorkowe spotkanie ZZ z Panią dyr.Kędzierską)-awanse będą z trzech list:
1. największa grupa (II etap porozumienia) tzw. 5 latkowie,
2. na podstawie opinii okresowej
3. na wniosek bezpośredniego przełożonego

ad.2. mamy tutaj 20os.które otrzymały w 2006r. awans, a w 2007r. wzrost uposażenia (czyli tzw.awans poziomy). Ustaliliśmy, że w stosunku do tych osób będzie obowiązywał roczny okres przerwy w awansowaniu(2008r), ponieważ byłoby to nie "fer" w stosunku do "5 latków" gdyby tutaj był awans rok po roku na przestrzeni ostatnich 3 lat.Ta grupa (jeżeli wystąpi o to przełożony) będzie awansowana w styczniu 2009r.w I kolejności (zasada 1 rok przerwy w awansowaniu)

Podobną zasadę zastosowano w stosunku do Koordynatorów, którzy w 2006r. otrzymali awans, a w 2007r włączono im dodatek po 6 m-cach (zgodnie z ustawą o S.C.) (200-500zł) do uposażenia zasadniczego (traktujmy to jako tzw. awans poziomy o dużym nominale złotówkowym w porównaniu do najbliższych awansów).
Nie będą awansowane osoby, które otrzymały awans w lipcu 2008r. w związku z przejściem do służby stałej (we wrześniu 2008r. otrzymałyby 2 gwiazdkę-uzasadnienie j/w).

Szerzej w komunikacie z tego spotkania.:)
 
Back
Do góry