• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

KAS Warszawa

Przykre jest to że potraficie teraz wybitnie odradzać wstąpienie do tej służby. Niestety nie znam innego środowiska mundurowego które zachowywałby się w ten sposób, jak zagorzali dawni celnicy, użytkownicy tego forum którzy plują tylko jadem , narzekają i nie wnoszą nic konstruktywnego.

Ponadto zarząd CelnicyPl dziwi się i piszę w listach do Ministerstwa iż brakuje kandydatów do służby i zainteresowanie jest bardzo znikome. Wystarczy że potencjalny kandydat do służby wejdzie na w/w forum , zobaczy jak ta służba jest opluwana przez użytkowników i szybko się zniechęci do złożenia podania.

Może zarząd związku powinien zachęcić młode osoby wstąpieniem do służby, pokazać pozytywne aspekty tej służby bo naprawdę są ogromne. Łatwiej napisać list do szefa KAS i krytykować braki kadrowe i brak zainteresowania służba ale o zachęceniu potencjalnych kandydatów na tym forum nawet nie ma mowy !

Jest to kuriozalne ! Zarząd w listach narzeka na brak chętnych do służby a na forum które jest własnością związku lawinowo krytykuje jaka ta służba jest tragiczna.

Jeśli młody funkcjonariusz który ma dopiero kilka lat służby napisze coś pozytywnego od razu jest ''milo'' przywitany przez starych zagorzałych celników którzy muszą wtrącić swoje żale. Wstyd !!


Wstydzić to ty się powinieneś po takim niesprawiedliwym, uogólniającym, i krzywdzącym dla wielu, w tym dla mnie, wpisie:

Cześć Kolego, niestety nie znajdziesz tu rzetelnych informacji na temat służby ze względu na to że większość użytkowników tego forum jest dawnymi funkcjonariuszami Służby Celnej którzy nie są już funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej. W związku z powyższym będą odradzać, zniechęcać bo sami ten mundur stracili. Ale do rzeczy...

A teraz przeproś lub zacytuj moje posty, potwierdzające twoje zarzuty wobec wszystkich, więc i wobec mnie

Więcej pokory, jeszcze dojdzie do ciebie, że nie jesteś najmądrzejszy...
 
Z góry przepraszam wszystkich za przydługi "wstęp" ...

@Poss90 - pozwól, że odezwę się przede wszystkim w swoim imieniu i tych "starych", co to "nie potrafią
przekazać rzetelnych informacji", określając wprost Twoje słowa jako gówniarską pychę, a Ciebie samego
jako bufona, gardzącego każdym stojącym na Twej "drodze kariery".

Faktem niezaprzeczalnym jest konsekwentny brak logiki Twoich wypowiedzi, którymi sam przeczysz
własnym tezom, a wytykane Ci "błędy" maskujesz subiektywną opinią pozbawioną argumentów,
ubarwioną jedynie "chwytliwymi obiecankami", którymi - jak świat, światem - od zarania władza
mamiła naiwną, niedoświadczoną życiowo siłę roboczą.

Tyle do Ciebie osobiście (w Twoim "stylu"), byś nie miał wątpliwości jak jesteś postrzegany i jaką sam
sobie wystawiasz laurkę. Rzecz jasna, możesz to potraktować prostacko - do czego niniejszym, w pełni
świadomie dostarczyłem Ci "argumentów" - i zamknąć tak wszelką rzeczową dyskusję o ISTOCIE tego
tematu, ale możesz także okazać się osobą dojrzałą, która nie obawia się okazać nieco pokory przed
osobą bogatszą w doświadczenie (co - zaznaczam - nie ma oznaczać "mądrzejszą").

Teraz dam przykład, w którym kontrargumentem stawiam siebie, fakty poddając opinii (także Twojej)
i czekając na szczerą odpowiedź.

- Podczas wieloletniej służby doświadczyłem bodaj czterokrotnie jej "wielkich reform", z których
każda znacząco mnie skrzywdziła. Pomimo tego wytrwałem w służbie i ten fakt stawiam jako
odpowiedź do rozważenia dla potencjalnych kandydatów.
- Pełniący służbę w różnych formacjach, postrzegają zazwyczaj "tą inną" służbę za lepszą, uważam
więc za uczciwe przedstawienie własnych, szczególnie negatywnych doświadczeń.
- Zakres zadań tej służby jest tak ogromny, że bezcelowym jest opisywanie ich przy możliwościach
zwykłego forum dyskusyjnego, bo tego nie jest w stanie napisać na nim nawet najmądrzejszy funk,
jeśli owe zadania opisują naprawdę obszerne ustawy.

Czas na moje pytania, w kontekście tylko tych kilku faktów:

- jak wyobrażasz sobie sformułowanie zachęty dla młodych, przez negatywnie doświadczonych ?!
(Czy uważasz za kłamstwa, opisywane na Forum przykre doświadczenia? Jeśli nie, to nie wolno Ci
zabraniać innym o tym pisać!)

- czy rolą ZZ nie jest krytyka patologii, wytykanie niewłaściwych decyzji i obrona przed nimi swoich
członków ?! (Czy popierasz propagandę "żółtych ZZ"? Jeśli tak, to nie ten adres!)

- czy to nie rolą PRACODAWCY jest zachęta dla młodych do podjęcia pracy czy służby w pożądanym
przez niego miejscu, poprzez tworzenie atrakcyjnych, godnych, faktycznie istniejących warunków,
opartych na faktach, a nie bajkowych obietnicach ?! (Czy do przystąpienia do służby zachęciła Cię
"reklama" pracodawcy? Jeśli tak, to zapewne wciąż wierzysz we wszystkie obietnice, bo albo zbyt
krótko służysz, albo nie chcesz zauważać, że już nie raz się zawiodłeś!)
 
Z góry przepraszam wszystkich za przydługi "wstęp" ...

@Poss90 - pozwól, że odezwę się przede wszystkim w swoim imieniu i tych "starych", co to "nie potrafią
przekazać rzetelnych informacji", określając wprost Twoje słowa jako gówniarską pychę, a Ciebie samego
jako bufona, gardzącego każdym stojącym na Twej "drodze kariery".

Faktem niezaprzeczalnym jest konsekwentny brak logiki Twoich wypowiedzi, którymi sam przeczysz
własnym tezom, a wytykane Ci "błędy" maskujesz subiektywną opinią pozbawioną argumentów,
ubarwioną jedynie "chwytliwymi obiecankami", którymi - jak świat, światem - od zarania władza
mamiła naiwną, niedoświadczoną życiowo siłę roboczą.

Tyle do Ciebie osobiście (w Twoim "stylu"), byś nie miał wątpliwości jak jesteś postrzegany i jaką sam
sobie wystawiasz laurkę. Rzecz jasna, możesz to potraktować prostacko - do czego niniejszym, w pełni
świadomie dostarczyłem Ci "argumentów" - i zamknąć tak wszelką rzeczową dyskusję o ISTOCIE tego
tematu, ale możesz także okazać się osobą dojrzałą, która nie obawia się okazać nieco pokory przed
osobą bogatszą w doświadczenie (co - zaznaczam - nie ma oznaczać "mądrzejszą").

Teraz dam przykład, w którym kontrargumentem stawiam siebie, fakty poddając opinii (także Twojej)
i czekając na szczerą odpowiedź.

- Podczas wieloletniej służby doświadczyłem bodaj czterokrotnie jej "wielkich reform", z których
każda znacząco mnie skrzywdziła. Pomimo tego wytrwałem w służbie i ten fakt stawiam jako
odpowiedź do rozważenia dla potencjalnych kandydatów.
- Pełniący służbę w różnych formacjach, postrzegają zazwyczaj "tą inną" służbę za lepszą, uważam
więc za uczciwe przedstawienie własnych, szczególnie negatywnych doświadczeń.
- Zakres zadań tej służby jest tak ogromny, że bezcelowym jest opisywanie ich przy możliwościach
zwykłego forum dyskusyjnego, bo tego nie jest w stanie napisać na nim nawet najmądrzejszy funk,
jeśli owe zadania opisują naprawdę obszerne ustawy.

Czas na moje pytania, w kontekście tylko tych kilku faktów:

- jak wyobrażasz sobie sformułowanie zachęty dla młodych, przez negatywnie doświadczonych ?!
(Czy uważasz za kłamstwa, opisywane na Forum przykre doświadczenia? Jeśli nie, to nie wolno Ci
zabraniać innym o tym pisać!)

- czy rolą ZZ nie jest krytyka patologii, wytykanie niewłaściwych decyzji i obrona przed nimi swoich
członków ?! (Czy popierasz propagandę "żółtych ZZ"? Jeśli tak, to nie ten adres!)

- czy to nie rolą PRACODAWCY jest zachęta dla młodych do podjęcia pracy czy służby w pożądanym
przez niego miejscu, poprzez tworzenie atrakcyjnych, godnych, faktycznie istniejących warunków,
opartych na faktach, a nie bajkowych obietnicach ?! (Czy do przystąpienia do służby zachęciła Cię
"reklama" pracodawcy? Jeśli tak, to zapewne wciąż wierzysz we wszystkie obietnice, bo albo zbyt
krótko służysz, albo nie chcesz zauważać, że już nie raz się zawiodłeś!)


Wszystko w temacie...
 
Wystarczy poczytać wasze wypowiedzi. Każdy chyba odniesie wrażenie że tej służby nienawidzicie. Zabrali wam mundury , płaczecie i zniechęcajcie młodych do służby. Nawet nazwy forum z Służby Celnej na Służbę Celno Skarbową nie potraficie zmienić. Żyjecie historią.
A kim Ty jesteś, ile masz służby, że wypowiadasz się w takim tonie i nas oceniasz, co o nas wiesz. Co wiesz o celnikach którzy mają po 20 a nawet 30 lat służby. Co myślisz, że to co piszemy jest wyssane z palca, chyba jednak mamy jakieś doświadczenie i wiedzę dla tego tak widzimy to co się dzieje i tak to postrzegamy. Służba Celna to nasza tradycja a nie jakaś tam służba celno skarbowa, nie mamy nic wspólnego ze skarbowością, tylko jeden gość się na nas zawziął i zlikwidował Służbę Celną i stworzył to cudactwo kas, dla tego tak nienawidzimy teraz tej służby. Czy to jest normalne żeby na czele służby stał mundurowy lub cywilny szef tej służby a potem na szczeblu wojewódzkim tą służbą kierował cywil a potem cywil lub mundurowy naczelnik, w której innej służbie tak jest? Czy widziałeś służbę mundurową, która byłaby siłowo wcielona w struktury obcej cywilnej firmy? Czy widziałeś jakąkolwiek służbę w tym kraju która byłaby tak poniżona i tak podle potraktowana jak Służba Celna, czy widziałeś żeby w innej służbie w tak chamski i bezpardonowy sposób zabierali funkom mundury i na siłę przenosili wbrew ich woli do pracy w cywilnych urzędach skarbowych? Nikt tego kasu nie chciał, bo jest wbrew logice, wbrew zdrowemu rozsądkowi. Protestowaliśmy jak tylko się dało przeciw temu kasowi ale nie udało się nam powstrzymać tego gościa. Dla tego teraz jest jak jest.
 
Kolega Poss90 coś tam napomknął, że nie potrafi się zmieniać nazwy związku, bo nie ma już Służby Celnej tylko Służba Celno-Skarbowa. W jednym masz rację, zmieniła się tylko nazwa, niewiadomo dlaczego. Chyba tylko dlatego że doszło parę osób z byłego UKS. Ta służba z nazwy jest tylko skarbowa, faktycznie ze skarbowością ma tyle wspólnego co flet z filetem. Jak pisał wcześniej skorpion jeżeli masz ochotę czekać na następną "reformę" i zastanawiać sie czy cie wywala czy nie to zapraszam.
 
Poss90. Musisz zrozumieć, że forum wyraża opinię środowiska. Piszą fsze z krótszym stażem, jak i długim, piszą też pracownicy i także krytycznie. Błędnie też utożsamiasz wpisy ze stanowiskiem Związku. Ja z wieloma się nie zgadzam.
Twoją absurdalną teorię obala, myślę całkiem sporo niestety przykładów(ja znam kilkanaście), kiedy nowi funkcjonariusze odeszli po kilku tygodniach lub miesiącach ze służby. Dla przykładu podam jeden z naborów we Wrocławiu - odeszli wszyscy - 8 nowo przyjętych.
Pomyśl i odpowiedz sam sobie obiektywnie na pytanie dlaczego odchodzą.

Ps. Musi dojść do wyodrębnienia SCS ze struktur KAS, aby mogła zmienić się narracja środowiska(miażdżącej większości, bo na pewno znajdą się też tacy jak Ty, którzy będą chwalić). To byłby pierwszy krok ku normalności.
Dla przykładu. Moją emeryturę rozpatrywali sami pracownicy cywilni(nigdy nie byli funkcjonariuszami). Byłem przenoszony pomiędzy oddziałami. W każdym robiłem to samo. Służbę w jednym OC uznali, w drugim nie. W jakiej innej formacji dochodzi do tego rodzaju absurdów? To musi się zmienić, prędzej czy później, ale musi.
 
Poss90. Teraz to dopiero mogą być problemy z naborami w związku z tym co dzieje się wokół MB.

"Sporo jak na człowieka, który zapowiadał bezkompromisową walkę z przestępcami podatkowymi. Dla jego byłych podwładnych musi to być również cios i silne osłabienie morale. Tym bardziej że od opozycyjnych polityków słyszą już, że jedyne mafie vatowskie, jakie udało się znaleźć, to te w Ministerstwie Finansów. Bardzo to nieuczciwe stawianie sprawy i rzucanie cienia na służbę prawie 60 tys. osób, które pracują nad tym, aby do kasy państwa wpływało to, co należne.
Rozmawiałem z kilkoma urzędnikami KAS z urzędów skarbowych, celno-skarbowych i centrali MF w Warszawie. Dominują zaskoczenie i rozczarowanie. – My się pilnujemy, aby długopisu z pracy nie wynieść, a tutaj takie rzeczy się dzieją – mówił mi jeden z nich. – Korytarze w resorcie są zazwyczaj rozplotkowane, ale tutaj nikt nie bardzo wie, co o tym myśleć. Źle to wróży możliwości przyciągania nowych ludzi do służby – dodaje kolejny rozmówca."
 
Nie znam realiów Panowie, nie chce wkładać kija w mrowisko, ale dlatego założyłem temat, bo chce jak najszybciej uciec z SW. Piszecie, ze zostaliście upokorzeni przez różne, niekoniecznie lukratywne, zmiany. Uwierzcie, ze nie tylko u Was jest sajgon. SW powinna teraz zmienić nazwę na Służba Więźniom. Tysiące nadgodzin, których nie sposób odebrać. Mam ich prawie 1000 wypracowanych w ciągu 2 lat służby. W domu jestem gościem. Pobory to katastrofa w porównaniu do czasu spędzonego w robocie. Myśle, ze mundurowi nie powinni sie od siebie izolowac, a chociaż mentalnie wspierać i rozumieć problem. Sami wiecie, ze służba to ciężki kawałek chleba. Ale uwierzcie, ze naprawdę ,,burdel,, jest nie tylko w skarbówce...
 
Koledzy, mam pytanie co to za baran napisał, że jesteśmy byłymi funkcjonariuszami ?? Ja też stanowczo odradzam, mimo, że jestem byłym funkcjnariuszem SC, a obecnym SCS. Otóż baranie większość tutaj, to byli funkcjonariusze SC, obecnie SCS. Ty zapewne nigdy w SC nie byłeś, opisz nam swoją ścieżkę kriety, że tak się na temat służby wymądrzasz. Ostatnio na forum zaroiło się od 2 tygodniowych ekspertów.
OTTOZOO NIE CZYTAJ TEGO TYPA, NASZA SŁUŻBA JEST MOCNO ZINFILTROWANA PRZEZ AGENTURĘ MF.
 
Przykre jest to że potraficie teraz wybitnie odradzać wstąpienie do tej służby. Niestety nie znam innego środowiska mundurowego które zachowywałby się w ten sposób, jak zagorzali dawni celnicy, użytkownicy tego forum którzy plują tylko jadem , narzekają i nie wnoszą nic konstruktywnego.

Ponadto zarząd CelnicyPl dziwi się i piszę w listach do Ministerstwa iż brakuje kandydatów do służby i zainteresowanie jest bardzo znikome. Wystarczy że potencjalny kandydat do służby wejdzie na w/w forum , zobaczy jak ta służba jest opluwana przez użytkowników i szybko się zniechęci do złożenia podania.

Może zarząd związku powinien zachęcić młode osoby wstąpieniem do służby, pokazać pozytywne aspekty tej służby bo naprawdę są ogromne. Łatwiej napisać list do szefa KAS i krytykować braki kadrowe i brak zainteresowania służba ale o zachęceniu potencjalnych kandydatów na tym forum nawet nie ma mowy !

Jest to kuriozalne ! Zarząd w listach narzeka na brak chętnych do służby a na forum które jest własnością związku lawinowo krytykuje jaka ta służba jest tragiczna.

Jeśli młody funkcjonariusz który ma dopiero kilka lat służby napisze coś pozytywnego od razu jest ''milo'' przywitany przez starych zagorzałych celników którzy muszą wtrącić swoje żale. Wstyd !!


przepraszam za post pod postem, ale to mnie rozbiło... on to dostał sms z mf
 
Zapytam neutralnie czy można spodziewać się kolejnego naboru do służby w Warszawie skoro jeden niedawno sie skończył ?
 
Pamietaj, że system szkolenia w SCS leży, nie mamy centralnego ośrodka szkolenia, nabory są organizowane chaotycznie, bez jakiegokolwiek planu. Oczywiście tamten pseudocelnik napisze ci, że jest super. Otóż nie jest, po przyjęciu do służby trafisz najprawdopodobniej na oddział, nie do jakiejś tam kontroli rynku, to nie są celnicy, tylko skarbowcy ubrani w mundury. W oddziale musisz mieć dość szeroką wiedzę, tak zwierzęta też się odprawia, nie jest to tak proste jak pisał pseudocelnik. Będziesz bez kursu, bez wiedzy, jak cie źle potraktują, możesz miec problem. MUSISZ znać angielski, bez teego słuzba w oddziale celnym, zewnętrznym to pomyłka. Meritum SCS to oddziały graniczne [nie jakieś tyłowe kontrole, logistyka itp], tak jak meritum SW to służba w jednostce penitencjarnej. Ja nie odradzam, zawsze miło powitamy kolegę funkcjonariusza, tylko nie czytaj idiotów w postaci posscośtam.
 
Angielski znam dobrze, myśle ze na poziomie B2. Jednak przeraża mnie trochę ten system doboru. Mało etatów, 4, 5, 10. I nabory widzę bardzo rzadko. Chciałbym się dostać i służyć, ale widzę ze niestety procedura naboru chaotyczna i mino wszystko rzadka plus mało tych miejsc do obsadzenia.
 
Faktycznie, to co się w tym wątku wydarzyło, jest nieco gwałtowne. Ale gdybyś poznał historię naszej walki, o należne nam prawa [20 lat], historię naszego przewodniczącego [prześladowany jak za komuny] to, lepiej byś to zrozumiał. Nóż się w kieszeni otwiera jak typ ze skarbówki, nie mający pojęcia o tej robocie, robi za eksperta. To tak jakby u ciebie przyszedł jakiś młody i wszystkich pouczał. Nie wiem co to jest B2 :) Ja po prostu mówię płynnie. Nie ma centralnego systemu naborów jak do SG czy Policji, my też nic nie wiemy o naborach, bo kierownictwo jest cywilne, gardzące, i niewiele mające wspólnego ze służbą. W Warszawie dyrektorem izby jest cywil...
 
Zapytam neutralnie czy można spodziewać się kolejnego naboru do służby w Warszawie skoro jeden niedawno sie skończył ?
Tak, ponieważ z tego co mi wiadomo nie przyjęto nikogo do służby z tego naboru.

Koledzy, mam pytanie co to za baran napisał, że jesteśmy byłymi funkcjonariuszami ?? Ja też stanowczo odradzam, mimo, że jestem byłym funkcjnariuszem SC, a obecnym SCS. Otóż baranie większość tutaj, to byli funkcjonariusze SC, obecnie SCS. Ty zapewne nigdy w SC nie byłeś, opisz nam swoją ścieżkę kriety, że tak się na temat służby wymądrzasz. Ostatnio na forum zaroiło się od 2 tygodniowych ekspertów.
OTTOZOO NIE CZYTAJ TEGO TYPA, NASZA SŁUŻBA JEST MOCNO ZINFILTROWANA PRZEZ AGENTURĘ MF.
Nie można powiedzieć aby Służba Celna była w 100% służbą mundurową. Od kiedy jest Służba Celno-Skarbowa możemy śmiało powiedzieć że jesteśmy funkcjonariuszami służby mundurowej. Służba Celna nie miała uprawnień emerytalnych ponadto służba celna nie miała mnóstwa uprawnień które ma teraz Slużba Celno-Skarbowa m.in do wykonywania czynności operacyjno-rozpoznawczych. Oczywiście myślę że większość zagorzałych tryskających jadem użytkowników forum nie ma pojęcia co to oznacza i jaka jest różnica ale w zwalczaniu przestępczości jest ogromna. Myślę że mogę śmiało powiedzieć że 90% użytkowników forum jest/była funkcjonariuszami oddziałów celnych (tak zwani Zieloni) gdzie walka z prawdziwą przestępczością jest marginalna. Stąd większość użytkowników nie ma zielonego pojęcia o obecnych zadaniach Służby Celno Skarbowej w zakresie zwalczania przestępczości lecz o wypełnianiu dokumentów SAD i odprawach celnych. Fakt ktoś to musi robić.

Myślę że powinno powstać nowe forum dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Konstruktywne forum. Jest sporo młodych funkcjonariuszy którzy często chcą jakiejś porady, wymienić się doświadczeniami , jeśli zapytają o coś starszych kolegów na tym forum spotkają się tylko z samymi przykrościami w ich kierunku . Zero pomocy od starszych !!!

Od 3 lat forum Celnicy.pl wygląda tak samo . Ostra jazda bez trzymanki w kierunku Służby Celno-Skarbowej. Próbowałem znaleźć choć jeden pozytywny wątek ... nie znalazłem. Co ciekawsze niektórzy użytkownicy forum którzy niestety są obecnie funkcjonariuszami tej służby sami ostro po niej jadą. Jest to przykre .

Sądzę że musicie się z tym pogodzić i nadać historii swój bieg , bo ta historia to już służba celna. Jestem przekonany że jeśli wejdę za 10 lat na forum to nic nowego nie zobaczę tylko ciągły powrót do służby celnej i plucie jadem od sztandarowych jak wisienki na torcie zagorzałych użytkowników forum.
 
Tak, ponieważ z tego co mi wiadomo nie przyjęto nikogo do służby z tego naboru.


Nie można powiedzieć aby Służba Celna była w 100% służbą mundurową. Od kiedy jest Służba Celno-Skarbowa możemy śmiało powiedzieć że jesteśmy funkcjonariuszami służby mundurowej. Służba Celna nie miała uprawnień emerytalnych ponadto służba celna nie miała mnóstwa uprawnień które ma teraz Slużba Celno-Skarbowa m.in do wykonywania czynności operacyjno-rozpoznawczych. Oczywiście myślę że większość zagorzałych tryskających jadem użytkowników forum nie ma pojęcia co to oznacza i jaka jest różnica ale w zwalczaniu przestępczości jest ogromna. Myślę że mogę śmiało powiedzieć że 90% użytkowników forum jest/była funkcjonariuszami oddziałów celnych (tak zwani Zieloni) gdzie walka z prawdziwą przestępczością jest marginalna. Stąd większość użytkowników nie ma zielonego pojęcia o obecnych zadaniach Służby Celno Skarbowej w zakresie zwalczania przestępczości lecz o wypełnianiu dokumentów SAD i odprawach celnych. Fakt ktoś to musi robić.

Myślę że powinno powstać nowe forum dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Konstruktywne forum. Jest sporo młodych funkcjonariuszy którzy często chcą jakiejś porady, wymienić się doświadczeniami , jeśli zapytają o coś starszych kolegów na tym forum spotkają się tylko z samymi przykrościami w ich kierunku . Zero pomocy od starszych !!!

Od 3 lat forum Celnicy.pl wygląda tak samo . Ostra jazda bez trzymanki w kierunku Służby Celno-Skarbowej. Próbowałem znaleźć choć jeden pozytywny wątek ... nie znalazłem. Co ciekawsze niektórzy użytkownicy forum którzy niestety są obecnie funkcjonariuszami tej służby sami ostro po niej jadą. Jest to przykre .

Sądzę że musicie się z tym pogodzić i nadać historii swój bieg , bo ta historia to już służba celna. Jestem przekonany że jeśli wejdę za 10 lat na forum to nic nowego nie zobaczę tylko ciągły powrót do służby celnej i plucie jadem od sztandarowych jak wisienki na torcie zagorzałych użytkowników forum.


Buahaha...

Czujecie to?

Emefem jedzie...

Jak ktoś tak zaczyna to gdzie skończy?


Wstydzić to ty się powinieneś po takim niesprawiedliwym, uogólniającym, i krzywdzącym dla wielu, w tym dla mnie, wpisie:

Cześć Kolego, niestety nie znajdziesz tu rzetelnych informacji na temat służby ze względu na to że większość użytkowników tego forum jest dawnymi funkcjonariuszami Służby Celnej którzy nie są już funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej. W związku z powyższym będą odradzać, zniechęcać bo sami ten mundur stracili. Ale do rzeczy...

Plujesz jadem, oczerniasz, uogólniasz, imputujesz...

A teraz przeproś lub zacytuj moje posty, potwierdzające twoje zarzuty wobec wszystkich, więc i wobec mnie

Więcej pokory, jeszcze dojdzie do ciebie, że nie jesteś najmądrzejszy...

A nowe forum zawsze możesz otworzyć...

To forum to jest forum zz celnicy.pl

Celnicy

Jesteś w ogóle w celnicy.pl?

Partycypujesz w kosztach utrzymania forum? Prawników dla ucywilnionych i wywalonych? Wsparcia dla Sławka?

A najpierw może spróbuj założyć wątek scs na skarbowcy.pl

Powodzenia...

P.S. A kamienicę i maybacha już masz?
 
Ostatnia edycja:
Tak, ponieważ z tego co mi wiadomo nie przyjęto nikogo do służby z tego naboru.


Nie można powiedzieć aby Służba Celna była w 100% służbą mundurową. Od kiedy jest Służba Celno-Skarbowa możemy śmiało powiedzieć że jesteśmy funkcjonariuszami służby mundurowej. Służba Celna nie miała uprawnień emerytalnych ponadto służba celna nie miała mnóstwa uprawnień które ma teraz Slużba Celno-Skarbowa m.in do wykonywania czynności operacyjno-rozpoznawczych. Oczywiście myślę że większość zagorzałych tryskających jadem użytkowników forum nie ma pojęcia co to oznacza i jaka jest różnica ale w zwalczaniu przestępczości jest ogromna. Myślę że mogę śmiało powiedzieć że 90% użytkowników forum jest/była funkcjonariuszami oddziałów celnych (tak zwani Zieloni) gdzie walka z prawdziwą przestępczością jest marginalna. Stąd większość użytkowników nie ma zielonego pojęcia o obecnych zadaniach Służby Celno Skarbowej w zakresie zwalczania przestępczości lecz o wypełnianiu dokumentów SAD i odprawach celnych. Fakt ktoś to musi robić.

Myślę że powinno powstać nowe forum dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Konstruktywne forum. Jest sporo młodych funkcjonariuszy którzy często chcą jakiejś porady, wymienić się doświadczeniami , jeśli zapytają o coś starszych kolegów na tym forum spotkają się tylko z samymi przykrościami w ich kierunku . Zero pomocy od starszych !!!

Od 3 lat forum Celnicy.pl wygląda tak samo . Ostra jazda bez trzymanki w kierunku Służby Celno-Skarbowej. Próbowałem znaleźć choć jeden pozytywny wątek ... nie znalazłem. Co ciekawsze niektórzy użytkownicy forum którzy niestety są obecnie funkcjonariuszami tej służby sami ostro po niej jadą. Jest to przykre .

Sądzę że musicie się z tym pogodzić i nadać historii swój bieg , bo ta historia to już służba celna. Jestem przekonany że jeśli wejdę za 10 lat na forum to nic nowego nie zobaczę tylko ciągły powrót do służby celnej i plucie jadem od sztandarowych jak wisienki na torcie zagorzałych użytkowników forum.
Widziałem ze przyjęto 3 osoby po rozmowie kwalifikacyjnej, choć może się mylę. Dzisiaj dzwoniłem do Izby warszawskiej, ale dostałem zdawkowe informacje w postaci: proszę śledzić nas bieżąco stronę KAS.
 
SC nie miała uprawnień mundurowych, mimo że TK w 2015 orzekł coś innego. SC miała uprawnienia do czynności operacyjno-rozpoznawczych tylko PIS je odebrał tworząc CBA. No co za kłamca i manipulator. Oczywiście kas w żaden sposób z nich nie korzysta bo ma takich ludzi jak ten powyżej. Całą robotę robi CBŚ i SG, my tylko sprzątamy, w żaden, realny sposób kas nie zwalcza przestępczości zorganizowanej. Ale nie przejmujmy się to nie jest celnik :) Ludzie w portach, na lotniskach i granicach drogowych, oddziałach wew. też nie zwalczają przestępczości [przemyt to nie przestępstwo] tylko i wyłącznie zajmują się [tak to się nazywa nieuku, jakbyś był celnikiem i miał kurs to byś wiedział] przyjmowaniem zgłoszeń celnych

Na potwierdzenie tego co tu napisano - wysocy urzędnicy mf, pod okiem wszechpotężnej i wspaniałej kas [i szefa, ps kryształ], utworzyli karuzelę VAT. Poss90 jest całkowicie bezkrytyczny wobec tej firmy... jakieś pytania :)?
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry