• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Jest nas 2500 osób jakie nie otrzymały propozycji - ilu z nas do sądu ?

[h=1]Stanowisko Szefa KAS wobec zgłoszonych nieprawidłowości w IAS Kielce[/h]
Maniek jak katarynka - w kółko to samo!

Chłopie !!! Myślisz, że prócz ciebie, wszyscy są debilami ??
Jeśli przepisy owej ustawy czegoś tu "nie regulują", to stosuje się PRZEPISY DOTYCHCZASOWE, ewentualnie Kodeks pracy.
Co, nie doczytało się nawet własnej ustawy ?!


ps
No i co w końcu ze wspomnianym wcześniej nakazem ustawowym, zawartym w tejże ustawie ???

Wszak napisano, iż "Dyrektorzy ... SKŁADAJĄ ... odpowiednio ... propozycje ..."

przy przejściu pod rygor nowej pragmatyki zostało złamane prawo. należy złożyć zawiadomienia do prokuratur zgodnie z właściwością miejscową. tyle w tej kwestii.
 
przy przejściu pod rygor nowej pragmatyki zostało złamane prawo. należy złożyć zawiadomienia do prokuratur zgodnie z właściwością miejscową. tyle w tej kwestii.

Należy się też zastanowić czy ze strony Pana Ministra nie ma/nie było zachęty, a może nawet swoistej "instrukcji" czy polecenia do naruszania prawa, w tym dyskryminowania
 
Konkretne pytanie: czy ktoś bez propozycji zrobił już jakiś krok prawny w kierunku wytoczenia procesu? Czy opłaca się korzystać z prawników polecanych przez ZZ Celnicy (są zorientowani, to atut), czy będąc spoza Wawy będzie znacznie prościej znaleźć kogoś ze swojego podwórka? Zegar tyka, za trzy tygodnie zacznie się przejadanie odprawy (byłego celnego nawet na fizola chyba nie chcą!), trzeba już coś robić. I ja będę robić, nie dam im po łatwiźnie tego draństwa załatwić.
 
Konkretne pytanie: czy ktoś bez propozycji zrobił już jakiś krok prawny w kierunku wytoczenia procesu? Czy opłaca się korzystać z prawników polecanych przez ZZ Celnicy (są zorientowani, to atut), czy będąc spoza Wawy będzie znacznie prościej znaleźć kogoś ze swojego podwórka? Zegar tyka, za trzy tygodnie zacznie się przejadanie odprawy (byłego celnego nawet na fizola chyba nie chcą!), trzeba już coś robić. I ja będę robić, nie dam im po łatwiźnie tego draństwa załatwić.

Swoją zakładam jeszcze przed wygaśnięciem stosunku służby tj. przed 31 sierpnia.A co do pracy nie dramatyzuj.
Zapowiada się batalia na minimum 3 lata. Na szczęście z Francji będę miał blisko do Brukseli :) i ......... Strasburga :) :) .Nie mów, że nie byłeś na tyle przewidujący, że nie przygotowałeś sobie tratwy ratunkowej - teraz to modne :)
 
Ostatnia edycja:
Elo. Mnie ucywilizowali a i tak mam już jedną sprawę w WSA. Nie odpuszczać to moja dewiza tak jak w cle.
 
Dostałem propozycję ale i tak już niedługo skarga do WSA. Jeśli się uda będą kolejne kroki prawne. Pozdrawiam i życzę konsekwencji a decydentom jak najwięcej spraw w sądach. Swoją drogą MB to cwana bestia. Najpierw kazał pacynkom zwalniać, obcinać pensje, ucywilniać, a teraz już w oficjalnych pismach że on nic nie mógł, bo to pacynki. Jak się czujecie będąc wyd.....i przez Ministra, weźmiecie wszystko na klatę?
 
Dostałem propozycję ale i tak już niedługo skarga do WSA. Jeśli się uda będą kolejne kroki prawne. Pozdrawiam i życzę konsekwencji a decydentom jak najwięcej spraw w sądach. Swoją drogą MB to cwana bestia. Najpierw kazał pacynkom zwalniać, obcinać pensje, ucywilniać, a teraz już w oficjalnych pismach że on nic nie mógł, bo to pacynki. Jak się czujecie będąc wyd.....i przez Ministra, weźmiecie wszystko na klatę?

Trzymam za Ciebie kciuki - oby jak najwięcej takich jak my. Treść pism jakie otrzymałem jest utrzymany w podobnym tonie jak Twoje - myślę że to kalka i nawet czicionka pasuje :). Myślę, że tłumaczenie DIAS w stylu że nie musi niczego tłumaczyć w sądzie nie przjdzie,a w Strasburgu wywoła niezły ubaw.Podobno to wykształceni ludzie z tytułami - gdy jednak czyta się ich pisma zachodzi pytanie czy tytułu nie kupili z kartonikiem mleka w "Bedrze".
 
Ostatnia edycja:
Uważam za właściwe przypomnieć Koleżeństwu o wnikliwej analizie otrzymywanego świadectwa służby, oraz zwrócenie szczególnej uwagi na wykorzystywaną możliwość, permanentnego pomijania istotnych informacji, dotyczących ustalania uprawnień.


Umieszczona w Rozporządzeniu OGÓLNA zasada, iż świadectwo służby ma zawierać informacje niezbędne do ustalenia uprawnień wynikających ze stosunku służbowego i uprawnień z ubezpieczenia społecznego, rzeczywiście pośrednio potwierdza istnienie uprawnień i "cywilnych" i "mundurowych".
Ba, NAWET wymienia pojęcie "okres pełnienia służby w szczególnym charakterze", ale tu już nie będąc właściwie zaktualizowana, jest INTERPRETOWANA - co jest niedopuszczalne !!!
W efekcie zostają POMINIĘTE główne informacje o okresie wykonywania obowiązków w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze, w zakresie emerytur mundurowych. Wszakże te informacje są NIEZBĘDNE przy ustalaniu prawa do emerytury lub renty.
Pominięcie ich, stanowczo przeczy zapisom ustawowym.


dygresja - UWAGA dla popleczników głównego "federasty" - TU m.in. jest zawarty powód, dla którego "byle-jakie dopisanie" celników do emerytur mundurowych nie świadczy o "zdradzie" Sławka, a wręcz przeciwnie.


Dodam, iż USŁYSZAŁEM (to nie dowcip!) powołanie się na brak podobnego powyższemu, zróżnicowania przepisów dla funkcjonariuszy, przy uprawnieniach "cywilnych" i "mundurowych" w innych służbach.
Chciałem zapytać ... ale dodano; "... po co mi wiedzieć, jak zostali podzieleni ludzie w innych służbach ..."

ps
Termin na wniosek o korektę świadectwa, to siedem dni. Radzę złożyć ...
 
Zbliża się data 31 sierpnia. Dla wielu z Nas jest szokiem, to co Nam zrobiono.
Nigdy nie zaakceptuję tego, że mój stosunek służbowy został wygaszony.
Nigdy nie zaakceptuję tego, że wygasł stosunek służbowy wielu funkcjonariuszy, których znam i wielu pracowników AP, których poznałem i znam ich przebieg służby/pracy i wiem, że brak propozycji to jest działanie szkodliwe dla interesu publicznego.
Będziemy walczyć do końca.
Na razie nie podejmujemy koordynacji działań ostrzejszych, o które także się zwracacie, gdyż próbujemy wciąż sprawy dograć z MF.
Wbrew pozorom jest tam w MF zrozumienie tzn. wiedzą, że doszło do wielu intryg przy procesie nadawania propozycji do KAS.
Pytanie czy to, że wiedzą i przyznają w rozmowach, przełoży się na czyny.
Jeszcze trochę poczekajmy. Cierpliwości.

Ps. Odnośnie Komunikatu w sprawie płatnego chorobowego trzeba doprecyzować, że dzisiaj ktoś do mnie dzwonił i powiedział, że zaczerpnął informacji w ZUS u siebie i tam mu powiedzieli, że wypłata chorobowego w wysokości 80% pensji będzie jeżeli jest ciągłość i choroba rozpoczęła się w sierpniu.
 
Witam kolegę Sławka! ja też dziś byłem w zusie zapytać jak będą traktowane osoby m.in takie jak funkcjonariusze byłej SC obecnie kas...pokazałem zestawienia składek z 2016 i otrzymałem zupełnie inną odpowiedz. Zus stoi na stanowisku,że skoro nasz płatnik nie płacił składek chorobowych to płatne zwolnienia nam się nie należą! nawet jeśli będzie to ciągłość. Gdy poddałem to w wątpliwość ,że mamy informacje z mf że podobno jednak nam się należy,zaczęli gdzieś wydzwaniać,w końcu powiedziano mi że będą dzwonić do Wwy i dadzą mi odpowiedz.Gdy zapytałem jak w takim razie traktuje się policjanta czy strażaka który się rozchorował przed zwolnieniem-nie potrafiono mi odpowiedzieć...wygląda na razie na to, że zusy nie będą chciały nam niczego płacić,możemy sobie brać zwolnienia a i tak nie będziemy mieli ciągłości składek i żadnej kasy na koncie...
Znów się okazuje że ta nasza SC to nie wiadomo co to było...obowiązki mundurowych a przywilejów żadnych...zwykły cywil do cholery ma płacone L4 przez pół roku bez problemu! a nas znów wydymali!
 
Ja mam informację z jednego z oddziałów ZUS, że jeżeli choroba będzie trwała to wydane L4 po 1 września należy zanieść do ZUS i złożyć z drukiem ZUS -10 i będzie ok. Istotne by L4 zaczęło się w sierpniu i aby była ciągłość.
Czy tak będzie, nie wiem niestety, ale piszę, że takie info dzisiaj dostałem.
 
Sorry Sławku, ale nie wiem co można by jeszcze dograć z MF. Ja już zdałem zabawki i szykuję się do podjęcia nowej pracy,. Nie wiem co musiało by zaistnieć, jaki przepis (nowy?), żeby to odkręcić. Bo w obecnym stanie prawnym to jest po prostu The End.
 
Możliwości jest wiele. Ogłoszenie naborów, nowelizacja ustawy o KAS, rozpatrzenie odwołań w trybie administracyjnym. Tak na pierwszy rzut.
Doświadczenie jednak uczy nas, że MF zapewne jak zwykle gra na zwłokę.
Przeczekał całe wakacje i teraz docierają do nas informacje, że chcą przywracać.
Zobaczymy. Trochę czasu więcej nas nie zbawi.
Nasz stosunek służbowy wygaśnie 31 sierpnia, ale możemy zostać przywróceni z zachowaniem ciągłości służby.
Inna opcja dla mnie bynajmniej nie istnieje.
Poczekajmy jeszcze jakiś czas. Szybko okaże się co to za werbalne przekazy z MF? Czy jest coś na rzeczy czy tylko pozory?
 
Ja też miałem taką odpowiedz póki pani nie zobaczyła że w polu składki chorobowe widnieje zero!! Wygląda na to że znów będziemy TĄ JEDYNĄ NIECHCIANĄ przez nikogo służbą,której nawet ustawy nie wzięły pod uwagę! I co teraz ludzie mają zrobić?? po co L4 skoro i tak nie zapłacą?? znów walka w sądach latami i czekanie na swoje pieniądze??pozostaje zasiłek i choć ubezpieczenie będzie w ciągłości...szkoda że TEN KTOŚ z MF nie potrafi dać wiążącej odpowiedzi..
 
Ostatnia edycja:
Dzięki! pytanie tylko dlaczego nie wiedzą tego w zusach??? będziemy znów zmuszeni do boksowania się z nimi,powoływania się na wyroki,sprawy sądowe! a czas niestety będzie działał na naszą niekorzyść...ani kasy ani ubezpieczenia...nie bardzo wierzę by na podstawie tego zaczęli nam bez gadania wypłacać zasiłki....
 
Uważam za właściwe przypomnieć Koleżeństwu o wnikliwej analizie otrzymywanego świadectwa służby ...


I jeszcze ważna informacja od Kolegi, który tą lekcję właśnie przerabiał:


ZUS bezwzględnie wymaga podania na dokumencie poświadczającym pracę w szczególnym charakterze podstawy prawnej.

Podstawa prawna: art. 32 ust.3 pkt 2 i 6 Ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 17 grudnia 1998r. (tekst jednolity Dz. U. z 2015r. poz.748 ze zm. ).

Ponadto treść powinna zawierać formułę o zatrudnieniu w pełnym wymiarze czasu pracy w okresie: od - do, jako pracownik organów administracji celnej, a następnie jako funkcjonariusz Służby Celnej.
 
I jeszcze ważna informacja od Kolegi, który tą lekcję właśnie przerabiał:


ZUS bezwzględnie wymaga podania na dokumencie poświadczającym pracę w szczególnym charakterze podstawy prawnej.

Podstawa prawna: art. 32 ust.3 pkt 2 i 6 Ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 17 grudnia 1998r. (tekst jednolity Dz. U. z 2015r. poz.748 ze zm. ).

Ponadto treść powinna zawierać formułę o zatrudnieniu w pełnym wymiarze czasu pracy w okresie: od - do, jako pracownik organów administracji celnej, a następnie jako funkcjonariusz Służby Celnej.
A , co Szanowny Kolega myśli o art. 170 ust. 3., ustawy wprowadzającej. Dział kadr w IAS Szczecin odmawia wpisania art 170 ust 3., w świadectwie służby. Żądać sprostowania świadectwa służby ? Pani z działu kadr oświadczyła ,że taki mają szablon i już ...:)
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry