• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

II SA/Ol 672/17 - Wyrok WSA w Olsztynie

Droga krajową zakończona. Będą rozstrzygać zgodnie z uchwałą. Musimy czekać na doręczenie prawomocnych wyroków i... wszyscy do Strasbourga.
 
Ja piszę do Eptcz gdzie mam już sprawę. Ewidentnie pozbawiono nas drogi sądowej... Argumentów pod dostatkiem w orzeczeniach wojewódzkich sądów, łącznie z ostatnim rzeszowskim.
 
No niestety tak jak przewidywalem- pytanie bylo tendencyjne i takie jest orzeczenie.(bo skoro przyjeli to czy organ musi? ......).
 
Myślę, że należy poczekać na uzasadnienie tej kuriozalnej uchwały. Skoro decyzja się nie należy to pozostaje droga cywilna.
 
Ja piszę do Eptcz gdzie mam już sprawę. Ewidentnie pozbawiono nas drogi sądowej... Argumentów pod dostatkiem w orzeczeniach wojewódzkich sądów, łącznie z ostatnim rzeszowskim.
Ostatni wyrok rzeszowskiego sądu dotyczy funkcjonariusza bez propozycji a nie ucywilnionego.
 
Ostatni wyrok rzeszowskiego sądu dotyczy funkcjonariusza bez propozycji a nie ucywilnionego.
Aaaa ok. Nie doczytałam. Wstawione było w tym wątku więc myślałam że dotyczy ucywilnionych. W każdym razie wyroków dla ucywilnionych nakazujacych wydanie decyzji ucywilnionym nie brakuje. Sama taki posiadam.
 
Pewnie znów będę „odsądzony od czci i wiary”, ale i tak podzielę się (z chętnymi do przemyślenia niniejszej treści)
swoją „filozofią paraleli”.

Zgodnie z art. 17 ust. 3 ust. o prawach konsumenta, jeżeli do złożenia zamówienia używa się przycisku lub podobnej
funkcji, to muszą być one oznaczone w łatwo czytelny sposób: „zamówienie z obowiązkiem zapłaty” lub
sformułowaniem równoważnym i jednoznacznym.
Nie spełnienie tego obowiązku sprawia, że umowa nie zostaje zawarta.
(Konsument nie wiedział – umowy nie ma!)

Myślę zatem, że byłoby niegłupim, a właściwym – wyjście teraz z założenia, iż przedstawienie „propozycji”,
nie stanowiło dla funkcjonariuszy formuły wyraźnie jednoznacznej i czytelnej, wprowadzając w błąd osoby
obeznane - wszak wyuczone obowiązującej zasady Prawa, dotyczącej nawiązania oraz zakończenia posiadanego
stosunku zatrudnienia.

De facto – ustawy KAS oszukały funkcjonariuszy, nie wspominając w swej treści o unieważnieniu
(– o ile tak wolno -)(?!) zasady wydawania decyzji, dosłownie w każdym wypadku kończącym tego
rodzaju zatrudnienie.
Dowodem niezbitym na wprowadzenie w błąd, jest choćby ilość wytaczanych przez funkcjonariuszy
- różnych skarg związanych z tematem - przed różnymi sądami …
 
Witam wszystkich "ucywilnionych", którzy chcą wrócić do munduru. W związku z Uchwałą NSA trzeba do poniedziałku 8 lipca złożyć pozew do Sądu Pracy o przywrócenie do munduru. Taki pozew opublikujemy dzisiaj, najpóźniej jutro. Uchwała NSA rozwiewa wątpliwości co do drogi sądowej, które do tej pory były nam przez sądy, w tym NSA, błędnie i różnie przekazywane, stąd nie ma już dyskusji i pozew trzeba złożyć w terminie 7 dni od dnia uchwały. Przekażcie proszę informację wszystkim Koleżankom i Kolegom ucywilnionym, bo czasu jest mało. Nie zapominajcie o tych na urlopach. Z urlopu też można będzie spokojnie wysłać pozew.
 
Witam wszystkich "ucywilnionych", którzy chcą wrócić do munduru. W związku z Uchwałą NSA trzeba do poniedziałku 8 lipca złożyć pozew do Sądu Pracy o przywrócenie do munduru. Taki pozew opublikujemy dzisiaj, najpóźniej jutro. Uchwała NSA rozwiewa wątpliwości co do drogi sądowej, które do tej pory były nam przez sądy, w tym NSA, błędnie i różnie przekazywane, stąd nie ma już dyskusji i pozew trzeba złożyć w terminie 7 dni od dnia uchwały. Przekażcie proszę informację wszystkim Koleżankom i Kolegom ucywilnionym, bo czasu jest mało. Nie zapominajcie o tych na urlopach. Z urlopu też można będzie spokojnie wysłać pozew.

To jakiś żart ???
kolejny raz kopnięci w dupę !!!
jak mam kogoś powiadomić jak nie ma z nim kontaktu ??? Zwłaszcza przebywających za granicą !!!
to takie celowe działania, aby część nie zdążyła ???

jedyną drogą po sprawiedliwość jest UE, ale o tym Panie Przewodniczący pisałem !
 
To jakiś żart ???
kolejny raz kopnięci w dupę !!!
jak mam kogoś powiadomić jak nie ma z nim kontaktu ??? Zwłaszcza przebywających za granicą !!!
to takie celowe działania, aby część nie zdążyła ???

jedyną drogą po sprawiedliwość jest UE, ale o tym Panie Przewodniczący pisałem !
Niestety przy takim uzasadnieniu uchwały nie mamy wyjścia. Nie uwzglednią nam tych spraw bo nie wyczerpalismy drogi sądowej w kraju. Swoją drogą nieźle nas ograli, nie ma decyzji, nie ma zwolnienia, nie ma odprawy..
 
Niestety przy takim uzasadnieniu uchwały nie mamy wyjścia. Nie uwzglednią nam tych spraw bo nie wyczerpalismy drogi sądowej w kraju. Swoją drogą nieźle nas ograli, nie ma decyzji, nie ma zwolnienia, nie ma odprawy..

kto nas ograł to wiemy , ale za czyim przyzwoleniem ? Niech cała wieczność smażą się w PIEKLE ! Życie jest tylko drobny epizodem , ale wieczność jest trwała !
 
a te dwa lata to pies..? rozumiem że z punktu widzenia osoby która nie otrzymała propozycji albo tej której jeszcze nie udało się wrócić do munduru to może mały problem ale my to widzimy inaczej.. jak nas ucywilniali to świadectwa służby nie otrzymaliśmy.. jak nas powoływali ponownie to również nie otrzymaliśmy aktu mianowania a tylko propozycję służby, tak więc jak to będzie wyglądało dalej...? w świetle tego orzeczenia to raczej nie ma szans na świadectwo służby a co za tym idzie na akt mianowania.. a jak będziemy odchodzić to jak będzie liczone choćby te 10 lat ciągiem do emerytury..? przed 2017..? albo 10 lat po 2019..? ktoś w ogóle ma pojęcie co z tym zrobić..?
 
Back
Do góry