• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

"Europejskie" warunki w UC Katowice

Ruszają tylko tych co robią. Przydupasów od całodziennego plotkowania i swoich kolesiów zostawiają. Pod tym względem nowy dyrektor nic nie zmienił. I czas by Szef naszej służby coś z tym zrobił.
 
A ja wiem że to dopiero początek odchodzenia ludzi i to tych wartościowych co umieją i jeszcze im się chce , zostaną dyrektorzy i wierni naczelnicy no i ci "najlepsi "
 
Czego się dziwicie warunkom pracy na Pl Grunwaldzkim , jakie "europejskie" standarty zarządzania i motywowania takie i "europejskie" warunki pracy . Chciałoby się rzec " kierownictwo mamy i mieliśmy iście ełropejskie z tej ełropy a nie Europy" Pora zwijać żagle z tego pokładu i zacząć od nowa bez względu na staż pracy w europejskich warunkach pracy i płacy przy europejskiej kadrze zarządzającej. Pa.
 
Uważaj gościu bo według ostatniego wyroku sądu nazwanie kogoś cymbałem może się skończyć dla ciebie wyrokiem .Zastanowię się jeszcze nad skierowaniem sprawy z powództwa cywilnego. a sprawa jest o tyle prosta , iż zawiadomienie do prokuratora , ustalenie nadawcy postu i wniosek do sądu/ To po pierwsze , po drugie , czytaj dokładnie mój post , jasno określiłem moją ocenę poprzedniej dyrekcji i obecnej , nie widzę tu żadnej różnicy .Czepiasz się gościu literówek to znaczy że nic konkretnego nie masz do dodania , a skoro tak to po co odpisujesz ? aby obrażać? to nie to miejsce , strony www ci się pokręciły.
 
Czy kiedyś będzie wreszcie po europejsku czyli normalnie ? Zapier....my na dole jakbyśmy pracowali na dwu czasem trzech etatach a tu tworzy się jakieś samodzielne stanowiska , stanowiska do stanowisk , przenosi się do izby a jakże ludzi swoich bo kupą rażniej i taniej a ty biedny zolu rób , zapier..... i siedż cicho bo niedługo przyjdzie pełnomocnik i cię rozliczy , ciekawe jak się ma nasza obecna faktyczna struktura do tej która narzucona jest przez mf ? samodzielne stanowiska, samodzi stan itd a robić nie ma komu
 
Teraz właśnie jest cywilizowanie. Praktycznie nikogo nigdzie nie przenosi się "na siłe" i na faxie z dnia na dzień, nie próbuje sie przenosić matek mających dzieci do lat 4 tak jak to robiono to jeszcze nie tak dawno. A jak kogoś przeniosą 20-30 km w ramach izby to nie ma porównania do 200-300 km. Niektórym takie ludzkie i normalne traktowanie ludzi przez dyrektora do głowy nie przychodzi i przez myśl przejść nie może. Niektórzy dalej żyją dawnym życiem i marzą o powrocie starych czasów.
 
Szczególnie jeżeli dotyczy to swoich np jedni z cieszyna mogą pełnić służbę w cieszynie inni nadal muszą dojeżdżać do katowic , itp itd.
 
Nie zapominaj, że granicy celnej w Cieszynie już nie ma. I popatrz na cała sprawę pozytywnie, z innej strony. Dobrze, że dojeżdżasz do Katowic a nie do Bobrowników.
 
Jestem ciekawy jak obecnie kierownictwo postępowałoby z ludźmi gdy teraz trzeba by było przenieść kogoś na "wschód".Zobaczylibyśmy kto by tam pojechał???
 
Co to znaczy trzeba przenieść "na wschód"? Gdyby wtedy dyrektorzy nie licytowali się przed MFem ilu będą potrzebować w przyszłosci, gdyby nabory w katowickiej izbie nie trwały w 2003r w przeddzień likwidacji to całkiem innaczej mogłaby sytuacja wyglądać i dziś nie trzeba byłoby ludzi przywracać ze wschodu. Ale co ty dużo pisać dopiero obecny cośkolwiek ruszył z nową siedzibą izby bo dotyczczas najgorsze warunki lokalowe w kraju mają IC katowice.
 
Ty też czytaj uważniej : należnej wody minaralnej do picia nie ma , a z nową ruszył ? chyba jednak to nie on a jego poprzednik z Łodzi ruszył , ale jakoś nie widać by tam coś ruszyło.
 
Jakie nabory w 2003? pokaż choć jednego w Izbie, który był przyjęty w 2003r. Jesteś kłamcą, ale widać chodzi ci tylko o jątrzenie. I siedzibę mamy lepszą i wody w uoały dostatek......
 
Smród, brud i ubóstwo. Tak w skrócie określić można warunki w UC Katowice. Tylko dlaczego tych co się odważyli odezwać R. wypierdala na rubieże? Szkoła Startreka? Zapomniałem - wszak R. był pojętnym uczniem Wielkiego Mistrza! Możnaby rzec wręcz prymusem :)

Co do samego UC. Może faktycznie czas by warunki pracy w Urzędzie zbadała kolejna Komisja MFu? Jak wykopią połowe kadry, która za to odpowiada, może wreście coś się zmieni?

I jeszcze zdanie do Państwa Szlachty. Skoro mamy tu takie wspaniałe warunki pracy, może Państwo Naczelnicy zamienią się na parę dni miejscami z szarymi zollami z obskurnych a ostatnio i zalanych pomieszczeń? Zachęcamy! Pomóżcie nam własnymi płucami przefiltrować grzybki, stęchliznę a ostatnio - smrodek grzybobójczej chemii. Dajcie przykład!
 
cierpliwy zostaniesz wysłuchany już niedługo bo coraz więcej zolików odchodzi na własną prośbę , już niedługo zostaną ci co nic nie umieją robić oprócz podpisu na liście obecności i wielka władza.Oj będzie się działo.
 
nie płaczcie nad sobą
weźcie się wreszcie w garść
dość narzekań
ja zmieniłem prace i jestem zadowolony?
a co wam stoi na przeszkodzie porzucić ten cholerny urząd?
po prostu jesteście mięczaki
boicie się
 
Od stycznia odeszło już ze 40 osób a ty mówisz, że tylko narzekają? Dyrektor musi sprowadzać kolegów ze wschodu.
 
Już widać że z kolegami to dobrze jest ale na grilu , meczu i prywatnie , służbowo pełna niekompetencja , za stara było zle teraz jest jeszcze gorzej.
 
Back
Do góry