• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

"Europejskie" warunki w UC Katowice

A może jak to w pisie skończyła się ławka najbardziej kompetentnych fachowców obecnego kierownictwa , no byłoby to dziwne bo co chwila słychać tu i tam jaka to nieudolna kadra była w Katowicach i Cieszynie.A tu masz sztandarowa postać dawnego cieszyna naczelnikiem WPA -ale sie porobiło, a co na to najwybitniejsi z wybitnych -celnicy z chałupek?
 
Drogi poprzedniku coż się dziwisz? czy widzisz coś normalnego w obecnie funkcjonującej a raczej niefunkcjonującej IC ? Pewien satyryk powiedział kiedyś że nie będzie lepiej jak zostanie prezydentem ale napewno śmieszniej i tak to u nas jest.
 
gość napisał:
kiedy tak sobie czytam te niektóre posty na tym forum, to nie mogę oprzeć się wrażeniu, iż znajoma jest mi osoba najbardziej sie tu udzielająca. Myśle, że to ten czolowiek, który swego czasu pracując w UC Bytom dzialal wybitnie w myśl zasady- ptaszka który wasne gniazdko kala. Tak więc jak można poważnie odbierać wypociny kolesia , który dzięki tatusiowi "milicjantowi" i jego znajomością ze Startrekiem uzyskal pracę w cle katowickim. Z opowieści ludzi z nim pracujących wiem , że od razu zacząl dzialać jak na dziecko ubeka przystalo- wynoszenie akt, nagrywanie kolegów i co najlepsze pisanie donosów na swoje kierownictwo, opisując w nich jakieś wyimaginowane przemyty!!!! tak tak Panie T.S. wie Pan już zapewne o czym piszę prawda?!!!! najwyższy już chyba czas pożegnania z celnictwem bo dość już brudu i smrodu a Pana obecność Panie T.S. w naszych szeregach jeszcze bardziej negatywnie wplywa na i tak już fatalny wizerunek!!! a!! i dodam jeszcze że na nic ten blond wlos na nic garniturki i poza kozaka- kiedy gęba ta sama i postępowanie rownież! burak burakiem zostanie i na to nie ma rady drogi Panie T.S.!!!!

Zabawne są osoby które używając takiego słownictwa czynią to w sposób anonimowy. W niczym nie są lepsze od osób które same krytykują. Na złozenie podpisu odwagi już brak?
 
gość napisał:
kiedy tak sobie czytam te niektóre posty na tym forum, to nie mogę oprzeć się wrażeniu, iż znajoma jest mi osoba najbardziej sie tu udzielająca. Myśle, że to ten czolowiek, który swego czasu pracując w UC Bytom dzialal wybitnie w myśl zasady- ptaszka który wasne gniazdko kala. Tak więc jak można poważnie odbierać wypociny kolesia , który dzięki tatusiowi "milicjantowi" i jego znajomością ze Startrekiem uzyskal pracę w cle katowickim. Z opowieści ludzi z nim pracujących wiem , że od razu zacząl dzialać jak na dziecko ubeka przystalo- wynoszenie akt, nagrywanie kolegów i co najlepsze pisanie donosów na swoje kierownictwo, opisując w nich jakieś wyimaginowane przemyty!!!! tak tak Panie T.S. wie Pan już zapewne o czym piszę prawda?!!!! najwyższy już chyba czas pożegnania z celnictwem bo dość już brudu i smrodu a Pana obecność Panie T.S. w naszych szeregach jeszcze bardziej negatywnie wplywa na i tak już fatalny wizerunek!!! a!! i dodam jeszcze że na nic ten blond wlos na nic garniturki i poza kozaka- kiedy gęba ta sama i postępowanie rownież! burak burakiem zostanie i na to nie ma rady drogi Panie T.S.!!!!

Być może to tylko zbieżność inicjałów i podjazd nie dotyczy mojej osoby, nie mniej z uwagi na moje obecne miejsce pracy (UC Katowice) pragnę oświadczyć co następuje.

1. Nazywam się Tomasz Sikorski. Obecnie specjalizuje się w kompleksowych kontrolach księgowych podmiotów powiązanych z tzw mafia paliwową.
2. W administracji celnej od 10 lat.
3. Mój ojciec faktycznie był funkcjonariuszem Policji aczkolwiek nie był nigdy funkcjonariuszem Urzędu Bezpieczeństwa PRL. Zakończył pracę w Policji w 2001 roku, przechodząc na emeryturę. Swoją karierę kończył jako p.o. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach w stopniu podinspektora (wcześniej zastępca naczelnika). Po 1989 roku przeszedł pozytywnie weryfikację jako osoba, która nie zwalczała opozycji. Nagrodzony wieloma odznaczeniami państwowymi w tym Złotym Krzyzem Zasługi RP, medalem Zasłużony dla Rozwoju Województwa Śląskiego, oraz tytułem "Zasłużony dla zdrowia Narodu" za oddanie ponad 50 litrów krwi i tworzenie ośrodków krwiodastwa. Kierował dwukrotnie zabezpieczeniem wizyt Ojca Świętego na terenie między innymi Śląska oraz zabezpieczeniem Wyścigów Pokoju.
4. Prace w administracji celnej rozpocząłem w 1997 roku po ukończeniu ŚTZN. Przy zatrudnieniu przeszedłem całe postepowanie kwalifikacyjne wraz z trzymiesięcznym okresem przygotowawczym. Ukończyłem ZKC w 2000 roku z ocenami celującymi (5 celujacych na 5 mozliwych - co zdarzyło się 1 raz w historii Ośrodka w Muszynie). O otrzymaniu "stałego angażu" zadecydowały opinie przełożonych w tym prowadzona przez moją osobę sprawa IT.... Sp. z o.o.i innych podmiotów powiazanych z Mafią Pruszkowską (w której działalnośc zamieszani byli Poseł K. i Senator G.). Zainteresowanych odsyłam do akt osobowych w których znajdują się między innymi moje okresowe oceny.
5. Nie przypominam sobie abym kiedykolwiek (do dnia dzisiejszego) sporzadzał jakiekolwiek pisemne donosy na swoich bezpośrednich przełożonych. Nie przypominam sobie stawiał swoim przełozonym jakiekolwiek pisemne zarzuty korupcyjne (gdybym to zrobił sprawa dawno byłaby w sądzie). Proszę mi wierzyć, iż uczyniłbym to dopiero gdy miałbym w ręku dowody uzasadniajace takie podejrzenia. W przeciwieństwie bowiem do autora postu do którego się odnoszę nie boję się podpisać imieniem i nazwiskiem pod tym co mówię/ piszę (co mogą potwierdzić koledzy/koleżanki z UC K-ce).
6. Nie przypomina sobie również abym kiedykolwiek wynosił z miejsca pracy dokumenty do posiadania których nie byłem upoważniony. Jezeli ktokolwiek posiada dowody na to, iż takie zachowanie miało miejsce proszę o skierowanie sprawy do Prokuratury. O ile dobrze kojarze to ten Organ a nie forum w internecie jest miejscem na adresowanie podejrzeń o popełnieniu czynów zabronionych.
7. Faktycznie w jednym przypadku miało miejsce nagranie rozmowy prowadzonej przez moją osobę z inna osobą. Było to spowodowane faktem, iż mój adwersarz dysponował wiedzą o możliwości wprowadzania na POC alkoholu pod przykrywką związku chemicznego. Z uwagi na fakt, iż osoba ta mimo moich nalegań nie chciała poinformować o posiadanej wiedzy Naczelnika Urzędu (bo delikatnie mówiąc go nie lubiła), sporządziłem nagranie i przekazałem je Naczelnikowi (w zwiazku z nieobecnością kierownika zmiany). Moja notatka w tej sprawie winna zalegać w Wydziale Kontroli Wewnętrznej (pochodzi z 1999 roku, mam nawet jeszcze w domu jej kopię). Ktoś nazwie to donośicielstwem, ja nazwę to lojalnością wobec Pracodawcy.


Ze swojej strony natomiast pozwolę sobie zadać 3 pytania (które zamierzam również zadać Dyrektorowi Izby, który zgodził się przyjąc moją osobę w poniedziałek).
1. Jaki związek ma ów post z otrzymaną w dniu 1.06 postanowieniem o przeniesieniu mojej osoby do miasta Tychy? Jak do tej pory w opinii bezpośrednich przełozonych zadecydowały o tym moje kompetencje, inicjatywa, wysokie opinie i zdolność do samodzielnego szybkiego podejmowania decyzji. W ocenie moich Szefów zdolności owe mają w SNP (gdzie mam trafić) i gdzie są braki kadrowe kluczowe znaczenie. Widząc jednak ów post śmiem w to wątpić. Teraz wygląda raczej na rozgrywkę personalną.
2. Czy ów post ma zwiazek nie tylko z otrzymanym przeniesieniem ale i z pismem w którym poprosiłem Pana Dyrektora o rozmowę, udostępnienie akt osobowych i wyjaśnienie kwestii pomijania od 2 lat w awansach pomimo ciężaru gatunkowego spraw które prowadzę i licznych wnioskach awansowych? (ostatnie pismo w tej sprawie przekazałem przełozonemu w dniu 30.05), ale były i wcześniejsze nawet z 2006 roku.
3. Czy autor owego szkalującego postu (o ile dotyczy on mojej osoby - bo być moze jest to tylko zbieżność inicjałów) będzie miał na tyle odwagi by się na tym forum ujawnić? Nadmieniam, iż z uwagi na postawione zarzuty w zakresie rzekomej pracy mojego ojca w SB, uczynienia ze mnie esbeckiego psisyna i sugestii o naruszeniu procedur przy przyjęciu mojej osoby do pracy w cle zamierzam skierować zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do Prokuratury. Czyn ów z uwagi na pełnienie przez moją osobę szeregu funkcji publicznych wyczerpuje znamiona Art. 226. § 1 KK o Kodeksie cywilnym nie mówiąc, (funkcjonarusz celny, Wiceprzewodnoczący oraz Członek Zarządu 3 Stowarzyszeń i przedstawiciel Sejmiku Województwa Śląskiego w Radach Społecznych - co wymaga nieposzlakowanej opinii).

Tomasz Sikorski
Urząd Celny w Katowicach
 
To już jakaś nowość o tym śmiechu całej polski z ic z stara wiem że śmiech to był w cieszynie , ale niech tam teraz to dopiero ubaw
 
na swoja opinie kazdy pracuje sam-w tym przypadku nie są to zachowania, ktore ta osoba odziedziczyła po swoim ojcu.Jesli za kims ciągnie sie taki smród, jak za osobą ,o ktorej piszesz w swoim poscie to musi cos w tym byc prawdziwego i tyle.Moze przydałoby się tej osobie wiecej pokory i mniej przechwalania się a tym samym przeinaczania wszelkich faktow tylko na swoja korzysc.
 
Przydałoby się troche więcej wzajemnego szacunku pomiędzy celniczą bracią. Opluć innych można łatwo. Szkoda, że z chęcią wzięcia odpowiedzialności za swoje słowa jest u nas znacznie gorzej.
 
Ruszył remont zalanych pomieszczen w urzedzie. Wypadaloby przy okazji zrobic cos z toaletami. W nich sprawa wyglada nie lepiej. Srmod az odpycha, polowa kabin nieczynna i nie ma nawet jak sie obmyc (brak cieplej wody). Normalnie wstyd przed interesantami.
 
Anonymous napisał:
Ruszył remont zalanych pomieszczen
i krucjata Lorda Róźyca przeciwko niewiernym. W pierwszym szeregu w kamasze na front wschodni (Dąbrowa Górnicza, Pyrzowice, Tychy) poszli najbardziej niepokorni :) Nieważne że pracowali od lat. Nieważne że na robocie się znali. Niewazne że współtworzyli swoje referaty od podstaw. Ważne że nowemu suwerenowi dupy nie lizali.
I dobrze im tak :) Po co się odzywali. Zmarnowali okazję by siedzieć cicho. Niechaj więc patrolują rubieże królestwa. Jak odliczą koszty dojazdów wyjdzie na łape akurat 1200. To ich rozumu nauczy. Co zaś do tych którzy się ostali - mordy w kubeł i na kolana. Wolne pary kamaszy czekają. A potrzeby na froncie wschodnim przeolbrzymie!
 
Anonymous napisał:
1. Jaki związek ma ów post z otrzymaną w dniu 1.06 postanowieniem o przeniesieniu mojej osoby do miasta Tychy? (...) W ocenie moich Szefów zdolności owe mają w SNP (gdzie mam trafić) (...)
Związek jest taki że nie chciała tam iść żona twojego szefa - Aleksandra zwanego Rudym. Pomimo faktu ze mieszka w Tychach a w SNP zęby zjadła.
 
Alez oczywiscie zgadzam sie ... W Katowicach widac to najwyrazniej kolesiostwo , kumoterstwo i ogolnie rzecz biorac jedna wielka kicha !!! Pracowac sie nie chce ... Dyrektorstwo i ich kolesie skutecznie do tego zniechecaja normalnych ludzi .... Tego nigdzie jeszcze nie widzialem ... Ciekawe czy ktos w koncu polozy temu kres i wywali to towarzystwo wzajemnej adoracji ???!!!!

Wczesniej były doskonałe czasy. Dyrektorze wróć bo nam siękrzywda dziej. Musimy w końcu pracować. Wczesnie to dla nas awanse były, podwyżki były, urlopy szkolne były, wszystko było, a teraz... :lol:
 
Widać tylko stara ekipa zabiera tutaj głos tęskniąc za Starem. :evil: Mam nadzieję że Dyrekcja dokona w końcu jakichś konkretnych zmian i radykalnych cięć. Jak ściągną jeszcze parę osób ze stanowisk ze starej ekipy to może ci funkcjonariusze w końcu zamkną jadaczki i przestaną biadolić. Boją się nowych rządów w Izbie jak SLD ustawy deubekizacyjnej i dlatego tak najeżdżają. :lol:
 
Gościu dlaczego wsadzasz forumowiczów do jednego worka z niby starej ekipy , czy każdy musi mieć takie samo zdanie , ponoć jeszcze jest demokracja , z tym sld to nie wyjeżdżaj bo zachowujesz się jak poseł jedynej słusznej dzisiaj partii.Co do obecnych rządów w katowicach to popytaj szarych zoli w dyrekcji i na urzędach i oddziałach co się zmieniło na lepsze , no chyba że oni wszyscy według ciebie są ze starego układu.
I jeszcze jedno nikt nie tęskni za starem bynajmniej tacy jak ja jeszcze normalni zole.
 
Co do obecnych rządów w katowicach to popytaj szarych zoli w dyrekcji i na urzędach i oddziałach co się zmieniło na lepsze , no chyba że oni wszyscy według ciebie są ze starego układu.

Właśnie popytaj starych zoli. A który stary zoll ci powie ze jest mu teraz dobrze.
 
Anonymous napisał:
Widać tylko stara ekipa zabiera tutaj głos tęskniąc za Starem. :evil: Mam nadzieję że Dyrekcja dokona w końcu jakichś konkretnych zmian i radykalnych cięć. Jak ściągną jeszcze parę osób ze stanowisk ze starej ekipy to może ci funkcjonariusze w końcu zamkną jadaczki i przestaną biadolić. Boją się nowych rządów w Izbie jak SLD ustawy deubekizacyjnej i dlatego tak najeżdżają. :lol:

Cytat który stanowi idealną odpowiedź.
Co do izby katowickiej. Zmienił się dyrektor i zastępcy zmienili się naczelnicy. Ale tak naprawdę to jedna banda kolesi od przymrozka zastąpiła bandę kolesi od stara. A ci kolesie sciągają kolejnych kolesi. W izbie smieją się ze niebawem zielony bus zamieni się w autobus:). Z tego co teraz się dzieje w izbie i jej urzędach mozna napisać scenariusz do naprawdę niezłej komedii (serial "Plac Grunwadzki 10" mogłby stanowić realną konkurencję dla "Alternatywy 4").

SSC proponuję aby w przyszłości, chcąc zatrudnić nowego dyrektora zamieścił krótkie ogłoszenie o treści "Zatrudnię szefa agencji towarzyskiej. Potrzebny od zaraz do posprzątania burdelu".
 
Anonymous napisał:
Widać tylko stara ekipa zabiera tutaj głos tęskniąc za Starem. :evil: Mam nadzieję że Dyrekcja dokona w końcu jakichś konkretnych zmian i radykalnych cięć. Jak ściągną jeszcze parę osób ze stanowisk ze starej ekipy to może ci funkcjonariusze w końcu zamkną jadaczki i przestaną biadolić. Boją się nowych rządów w Izbie jak SLD ustawy deubekizacyjnej i dlatego tak najeżdżają. :lol:

Nowych rządów? A kim jest Różyc jak nie zaufanym zausznikiem Starewicza? A Szczepan z kadr? I mozna tak wymieniac. Pierwszy nadal jest naczelnikiem uc. Wiecej - powołał go przymrozek. Drugi to wogóle kosmos - wysyłał na białe niedzwiedzie całe kolumny wrogów starego układu a mimo to nadal dzieli i rządzi w kadrach. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Back
Do góry