• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Stan faktyczny zatrudnionych w PAC jest według ustawy o SC z 1999 r. jednoznaczny. Nawet sądy to potwierdzają. Okres równorzędny należy się z mocy ustawy.

Tylko trzeba to wygrać w sądzie, wcześniej przejść całą procedurę administracyjną, włącznie z sądowym przymuszeniem iasu do wydania decyzji.

Życia zabraknie.
 
Ciekawy artykuł ukazał się w portalu INTERIA.
Cyt.
Przygotowywany przez MSWiA projekt ustawy zakłada, że prawo do emerytury mają nabywać funkcjonariusze, którzy ukończyli 55 lat i przepracowali w służbie co najmniej 25 lat. Reforma ma objąć funkcjonariuszy policji, straży granicznej, straży pożarnej, ABW, CBA, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Więziennej oraz BOR - przyjętych do służby po 1 stycznia 1999 r.

A gdzie SŁUŻBA CELNA ???
Panie Sławku zapewniano nas, że będziemy ujęci w nowym projekcie.
Może należy przypomnieć o pewnych ustaleniach.
Liczyć można jedynie na Pana związek.

Pozdrawiam.
Link:http://biznes.interia.pl/wiadomosci/finanse-osobiste/news/emerytury-czy-mundurowi-zaplacza,1490801
To jeszcze jedna ciekawostka, co przygotowuje Solidarność, zmianę w naliczaniu emerytury.
 
1713609346508.png

Ktoś konsultował takie zmiany z naszym związkiem? Co to jest stanowisko porównywalne do stanowiska zajmowanego ? Ktoś robił wyliczenia, jak te zmiany miałyby wpłynąć na przyszła emeryturę? Jaka jest kwota średniego uposażenia na poszczególnych stanowiskach, bo od tego ma być liczona emerytura?Pierwszy raz widzę ten projekt,kto go lobbuje, cywile czy mundurowi?
 
Ostatnia edycja:
Pokaż załącznik: 11562
Ktoś konsultował takie zmiany z naszym związkiem? Co to jest stanowisko porównywalne do stanowiska zajmowanego ? Ktoś robił wyliczenia, jak te zmiany miałyby wpłynąć na przyszła emeryturę? Jaka jest kwota średniego uposażenia na poszczególnych stanowiskach, bo od tego ma być liczona emerytura?Pierwszy raz widzę ten projekt, kto go lobbuje, cywile czy mundurowi?
Ja bym się tak od razu nie "zaperzał" na ten pomysł ...
Prawdopodobnie jest on skonstruowany jedynie przeciwko tzw. "kominiarzom", którzy przez wiele lat otrzymywali znacznie wyższe wypłaty, niż obowiązywały na danym stanowisku. Na własnym przykładzie sprawdziłem, że moja emerytura, będąc liczona wg powyższej propozycji, byłaby znacznie wyższa, niż liczona wg przepisu o wybranych, kolejnych 10 latach pełnienia służby ...
 
Ja bym się tak od razu nie "zaperzał" na ten pomysł ...
Prawdopodobnie jest on skonstruowany jedynie przeciwko tzw. "kominiarzom", którzy przez wiele lat otrzymywali znacznie wyższe wypłaty, niż obowiązywały na danym stanowisku. Na własnym przykładzie sprawdziłem, że moja emerytura, będąc liczona wg powyższej propozycji, byłaby znacznie wyższa, niż liczona wg przepisu o wybranych, kolejnych 10 latach pełnienia służby ...
Mógłbyś napisać jak to wyliczyłeś?
Jest gdzieś opublikowane ile wynoszą przeciętne wynagrodzenia na poszczególnych stanowiskach?
 
Mógłbyś napisać jak to wyliczyłeś?
Jest gdzieś opublikowane ile wynoszą przeciętne wynagrodzenia na poszczególnych stanowiskach?
Mogę się mylić ale uważam, że tego typu sprawy należy analizować, a nie zakładać "z góry" najgorszego.
Rozumiem oczywiście, iż "interpretacja" takiego przepisu przez decydentów może być nader niekorzystna, ale to raczej można wyjaśnić w toku np. konsultacji społecznych m.in. przez ZZ.

Założyłem (być może błędnie), że użyte w projekcie określenie "przeciętne uposażenie", oznacza z wyższych stanowisk "średnio", zaś z niższych może nawet "max" (z uwagi na obowiązującą płacę minimalną), korzystając choćby z poniższego:

 
Back
Do góry