• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Przepraszam, jestem na emeryturze od 1 stycznia 2021r..
Czy żeby otrzymać dopłatę do wypoczynku za 2020r.
emeryt powinien złożyć wniosek w lokalnym IAS?
 
Tutaj wkradł się jakiś błąd z tymi dopłatami do wypoczynku .
Niech wyjaśnia ten kto zaczął temat /zadał pytanie/.
 
USTAWA z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej
Art. 212. 1. Funkcjonariuszom i członkom ich rodzin, byłym funkcjonariuszom, w tym emerytom i rencistom i członkom ich rodzin, mogą być przyznawane świadczenia socjalne.
Ustawa z 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (DzU z 1996 r. nr 70, poz. 335 ze zm.) ustala kryteria przyznawania świadczeń socjalnych i uzależnia ich otrzymanie od sytuacji materialnej, życiowej i rodzinnej osoby uprawnionej. Kryteria te stanowią jedyną podstawę do przyznania i zróżnicowania wysokości dopłat do usług i świadczeń finansowanych z funduszu.
 
W każdej IAS jest komisja ds świadczeń socjalnych dla emerytów i rencistów .
Przepisy : Rozp. MSWiA z 17.12.2018 w sprawie funduszu .........dz.u.2018.2391
Tutaj jest wypisane co można otrzymać .
 
Zwróćcie uwagę na propozycję DIAS z Krakowa dotyczacą art 224 ustawy o KAS. Jak nikt nie zareaguje to ...
Te zapędy są już naprawdę niebezpieczne. Autor wykazał się kompletną ignorancją i nieznajomością pragmatyki służb mundurowych. Dlaczego to mnie nie dziwi. Kolejny przykład usilnego równania naszej Służby do uregulowań dotyczacyh pracowników cywilnych.
Jeżeli będą takie zmiany procedowane to...

Dlaczego dias sam z siebie proponuję takie coś?

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
 
Jeżeli będą takie zmiany procedowane to...

Dlaczego dias sam z siebie proponuję takie coś?

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
Krzychu i Piotrek...jak przejdą te propozycje, to już po służbie ....
Kupią piękne markowe garnitury i kolorowe krawaty ...i będą paradować .. jako służba skarbowo - (czasem) celna ...
 
Zwróćcie uwagę na propozycję DIAS z Krakowa dotyczacą art 224 ustawy o KAS. Jak nikt nie zareaguje to ...
Te zapędy są już naprawdę niebezpieczne. Autor wykazał się kompletną ignorancją i nieznajomością pragmatyki służb mundurowych. Dlaczego to mnie nie dziwi. Kolejny przykład usilnego równania naszej Służby do uregulowań dotyczacyh pracowników cywilnych.
Miejmy nadzieję, że DIAS z Krakowa nie ma w MF dużej siły przebicia i że jego propozycja będzie odosobniona. Nie rozumiem też jego argumentacji. Czy boi się on, że np. dodatek za stopień będą uzgadniały związki? Co za bzdura. Przecież są mnożniki w rozporządzeniu i nie ma co tu uzgadniać. Widać, że nie rozumie on ani trochę o co chodzi z tymi funkcjonariuszami.
Przejrzałem jeszcze pozostałe propozycje. W projekcie dalej mamy zaliczenie urlopu bezpłatnego dla wyższej kadry do emerytury mundurowej (art.218). Byłoby uczciwiej, gdyby zamiast sztucznych uzasadnień tego zapisu, wymienili w ustawie konkretne nazwiska osób których to dotyczy. Jeśli ten zapis się zachowa to będzie skandal, zwłaszcza przy jednoczesnym wycięciu ze stażu służby okresu ucywilnienia. Dygnitarze z MF zachowują się tak, jakby to była prywatna firma.
 
Miejmy nadzieję, że DIAS z Krakowa nie ma w MF dużej siły przebicia i że jego propozycja będzie odosobniona. Nie rozumiem też jego argumentacji. Czy boi się on, że np. dodatek za stopień będą uzgadniały związki? Co za bzdura. Przecież są mnożniki w rozporządzeniu i nie ma co tu uzgadniać. Widać, że nie rozumie on ani trochę o co chodzi z tymi funkcjonariuszami.
Przejrzałem jeszcze pozostałe propozycje. W projekcie dalej mamy zaliczenie urlopu bezpłatnego dla wyższej kadry do emerytury mundurowej (art.218). Byłoby uczciwiej, gdyby zamiast sztucznych uzasadnień tego zapisu, wymienili w ustawie konkretne nazwiska osób których to dotyczy. Jeśli ten zapis się zachowa to będzie skandal, zwłaszcza przy jednoczesnym wycięciu ze stażu służby okresu ucywilnienia. Dygnitarze z MF zachowują się tak, jakby to była prywatna firma.
A nie jest ???:unsure:
 
Zwróćcie uwagę na propozycję DIAS z Krakowa dotycząca art 224 ustawy o KAS. Jak nikt nie zareaguje to ...
Te zapędy są już naprawdę niebezpieczne. Autor wykazał się kompletną ignorancją i nieznajomością pragmatyki służb mundurowych. Dlaczego to mnie nie dziwi. Kolejny przykład usilnego równania naszej Służby do uregulowań dotyczących pracowników cywilnych.

@ Gefreiter... Zwróć uwagę na strukturę kierownictwa IAS Kraków oraz MUCS...
Mnie to nie dziwi... Mnie to przeraża. Jeszcze trochę to kierownikami OC granicznych będą cywile z US. Albo "funkcjonariusze", którzy na podstawie art. 150 o KAS zostaną aspirantami SC-S, bo przecież 12 lat przyjmowali pity w Pierdziszewie Dolnym. I to, wręcz niewiarygodna odwaga, na sali odpraw!!!!! (podczas covid-19 za pleksą oczywiście).
 
@ Gefreiter... Zwróć uwagę na strukturę kierownictwa IAS Kraków oraz MUCS...
Mnie to nie dziwi... Mnie to przeraża. Jeszcze trochę to kierownikami OC granicznych będą cywile z US. Albo "funkcjonariusze", którzy na podstawie art. 150 o KAS zostaną aspirantami SC-S, bo przecież 12 lat przyjmowali pity w Pierdziszewie Dolnym. I to, wręcz niewiarygodna odwaga, na sali odpraw!!!!! (podczas covid-19 za pleksą oczywiście).
Fakt. Odwagą wykazują się też policjanci i żołnierze sprawdzający przez okno ludzi na kwarantannie....:cool:
 
Fakt. Odwagą wykazują się też policjanci i żołnierze sprawdzający przez okno ludzi na kwarantannie....:cool:
Czy może mi ktoś wytłumaczyć jaki sens w tym momencie ma ta wypowiedz.
A tak swoją drogą z jakiego powodu nie ma możliwości skrytykowania jakiejś wypowiedzi bez pisania. Jest palec w górę jak się z czymś zgadzam a jak się nie zgadzam to co mam zrobić.
 
Czy może mi ktoś wytłumaczyć jaki sens w tym momencie ma ta wypowiedz.
A tak swoją drogą z jakiego powodu nie ma możliwości skrytykowania jakiejś wypowiedzi bez pisania. Jest palec w górę jak się z czymś zgadzam a jak się nie zgadzam to co mam zrobić.
Zawsze można spróbować dojrzeć do prawdy, że nie wszystko w życiu da się zrozumieć.
Można też użyć :mad: bo znak f*ka, to raczej nie przejdzie ...
 
Czy aby na pewno ?!
Nie jestem pewien, czy dla "ucywilnionych" emerytów nie przysługuje dopłata z dwóch tytułów.
Nawet jeśli nie, to nie widzę powodu, by emeryci mieli darować ministerstwu fajansu choć 1 grosz ...
Może masz rację ale ja.................. mam to głęboko w dooopie. Nie chcę nic od tych przydupasów.............nie chcę niczego od c.... Chcę, żeby zapłacili ludziom za ich wkład pracy....!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Minister sprawiedliwości powołał zespół, który zająć ma się rozpatrzeniem postulatów dotyczących Służby Więziennej zgłaszanych przez związki zawodowe. Czyżby ostrzeżenia związkowców podziałały? Zapowiadali oni bowiem, że jeśli grupa nie zostanie formalnie powołana do końca stycznia, to wypowiedzą porozumienie z 2018 roku i rozpoczną przygotowania do protestu. Art. z 29-01-2021

https://www.infosecurity24.pl/zespol-powolany-kryzys-zazegnany-protestu-w-sw-na-razie-nie-bedzie

A co zrobiło nasze Ministerstwo F.......su ???????????????????????
 
Minister sprawiedliwości powołał zespół, który zająć ma się rozpatrzeniem postulatów dotyczących Służby Więziennej zgłaszanych przez związki zawodowe. Czyżby ostrzeżenia związkowców podziałały? Zapowiadali oni bowiem, że jeśli grupa nie zostanie formalnie powołana do końca stycznia, to wypowiedzą porozumienie z 2018 roku i rozpoczną przygotowania do protestu. Art. z 29-01-2021

https://www.infosecurity24.pl/zespol-powolany-kryzys-zazegnany-protestu-w-sw-na-razie-nie-bedzie

A co zrobiło nasze Ministerstwo F.......su ???????????????????????
FB_IMG_1531664114361.jpg
 
Back
Do góry