• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Niestety , ale waloryzacja emki od 01.03 wyniesie ponad 4 % . Przy obecnych
cenach jest to niewiele ale ..... Do końca lutego może się zmienić /WP, Money/.
 
Niestety , ale waloryzacja emki od 01.03 wyniesie ponad 4 % . Przy obecnych
cenach jest to niewiele ale ..... Do końca lutego może się zmienić /WP, Money/.
Nowelizacja ustawy uchwalonej na ostatnim posiedzeniu sejmu w ubiegły czwartek zakłada, że od marca 2021 r. świadczenia zostaną podwyższone o 3,84 proc., ale nie mniej niż o 50 zł brutto. Więc nie wiem skąd te twoje info.
 
Nowelizacja ustawy uchwalonej na ostatnim posiedzeniu sejmu w ubiegły czwartek zakłada, że od marca 2021 r. świadczenia zostaną podwyższone o 3,84 proc., ale nie mniej niż o 50 zł brutto. Więc nie wiem skąd te twoje info.
Rząd czeka jeszcze na wskaźnik inflacji i wtedy będzie wiadomo jaki będzie wskaźnik, ale na pewno pow. 3,84.
 
Mam pytanie do emerytów co pobierają już świadczenie z ZUS, jak długo czekali na decyzję ostateczną? Mam zaliczkową bez żadnego rozliczenia co z czego tylko finalna kwota, w ZUSie nie podają terminu ponieważ przeliczają składki do Zer. Pytanie jak długo? 😰
 
Za PO emeryci dostawali po 4 zł. po waloryzacji emerytury i to
Mam pytanie do emerytów co pobierają już świadczenie z ZUS, jak długo czekali na decyzję ostateczną? Mam zaliczkową bez żadnego rozliczenia co z czego tylko finalna kwota, w ZUSie nie podają terminu ponieważ przeliczają składki do Zer. Pytanie jak długo? 😰

Mam pytanie do emerytów co pobierają już świadczenie z ZUS, jak długo czekali na decyzję ostateczną? Mam zaliczkową bez żadnego rozliczenia co z czego tylko finalna kwota, w ZUSie nie podają terminu ponieważ przeliczają składki do Zer. Pytanie jak długo? 😰
3 m-ce
 
Witam
Mam pytanie załatwiam formalności związane z przejściem na emeryturę: ile dni należy mi się na rozliczenie obiegówki-2 dni? jeśli pracuję w systemie 12-godzinnym to rozumiem, że mogę to załatwić na dniu służby czy muszę to robić na wolnym dniu?
 
Ostatnia edycja:
Witam
Mam pytanie załatwiam formalności związane z przejściem na emeryturę: ile dni należy mi się na rozliczenie obiegówki-2 dni? jeśli pracuję w systemie 12-godzinnym to rozumiem, że mogę to załatwić na dniu służby czy muszę to robić na wolnym dniu?
A z jakiej Izby jesteś? To w każdej inaczej. Jak wejdziesz do Izby i sam będziesz chodził po pokojach to ok. W W-wie zeszło mi się 3 dni bo mają zdalną, bo chora, itd . A masz już 10 lat wybrane? 🧐
 
Za PO emeryci dostawali po 4 zł. po waloryzacji emerytury i to była patologia.
Czy chcesz wykazać wyższość jednej partii nad drugą? Jeśli chciałbyś być obiektywny to powinieneś porównać z waloryzacjami obecnej władzy.
W 2016 r. (czyli za czasów rządów PIS) waloryzacja wyniosła 0,24% co przy emeryturze minimalnej dało kwotę 2,11 zł.
i nie jest to wyssane z palca propagandowe hasło. Na dowód poniżej przedstawiam informację ze strony ZUS
Takie są fakty. Jeśli minimalna waloryzacja za PO wyniosła 4 zł (napisz proszę kiedy?), to jest to 2 razy więcej niż najniższa roczna waloryzacja PIS.
Jedni i drudzy się nie popisali.
Nie wiem skąd wziąłeś tą kwotę 4 zł.? Pewnie z opowieści z cyklu mchu i paproci. Nie znalazłem takiej kwoty waloryzacji za czasów PO. Najniższa była w 2015 r tj 1,08% (przy czym minimalna kwota wynosiła 36 zł) a kwotowo najmniej wyszło rok wcześniej, bo przy waloryzacji 1,6% najniższa emerytura wzrosła 0 13,30 zł. Za PO była też chyba jedna z największych waloryzacji, która w 2009 roku wyniosła 6,1%
Dla porównania waloryzacje PIS: 20016- 0,24%, 2017-0,44%(min 10zł), 2018-2,98%, 2019-2,86%(min 70 zł), 2020-3,56%(min 70 zł)
Jeśli się mylę to Cię przeproszę, że się wtrąciłem, ale musisz mi to udowodnić.
 
Takie pytanie mam... Jako, że ma nie być żadnych premii i nagród w 2021 r. (w tym być może też 13-tki w 2022 r.) to czy mimo przepracowania kolejnego roku i nabycia w związku z tym kolejnych 2,6% które podniesie nam wskaźnik wymiaru emerytury to może się okazać, że nasza emerytura może nie wzrosnąć bo będzie liczona od niższej (o kwotę 13-tki) kwoty przeciętnego uposażenia w naszej formacji? Jeśli 13-tka wlicza się jako dodatek o charakterze stałym do wyliczenia przyszłej emerytury to jej brak spowoduje zmniejszenie średniej pensji o około 1/13 czyli niecałe 8%. Waloryzacja emerytur, która będzie w okolicach 4% dodatkowo zniechęca do przepracowania kolejnego roku w naszej firmie. Poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie.
 
Takie pytanie mam... Jako, że ma nie być żadnych premii i nagród w 2021 r. (w tym być może też 13-tki w 2022 r.) to czy mimo przepracowania kolejnego roku i nabycia w związku z tym kolejnych 2,6% które podniesie nam wskaźnik wymiaru emerytury to może się okazać, że nasza emerytura może nie wzrosnąć bo będzie liczona od niższej (o kwotę 13-tki) kwoty przeciętnego uposażenia w naszej formacji? Jeśli 13-tka wlicza się jako dodatek o charakterze stałym do wyliczenia przyszłej emerytury to jej brak spowoduje zmniejszenie średniej pensji o około 1/13 czyli niecałe 8%. Waloryzacja emerytur, która będzie w okolicach 4% dodatkowo zniechęca do przepracowania kolejnego roku w naszej firmie. Poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie.
Masz słuszność. Poszedłem na emkę pół roku temu. Gdybym ten okres przepracował mógłbym liczyć na mniej niż jako emeryt. Trzeba mieć świadomość, że zawsze tak nie będzie. Dostałem emkę na poziomie 60% i już ten wskaźnik się nie zmieni.:confused:
A waloryzacja nie zawsze będzie taka jak obiecują. Ale nikogo do pozostania w służbie nie namawiam. Na emce jest fajnie. Nie muszę słuchać debilnych poleceń. Jestem panem swojego czasu..:)
 
Back
Do góry