• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Dziękuję😃.Data została wskazana przeze mnie we wniosku, ale Dias z niewiadomych przyczyn wstrzymuje się z podpisaniem decyzji o zwolnieniu ze służby. I to jest zagadką dlaczego. Może niepotrzebnie szukam dziury w całym
Możliwe że takie polecenie madziowe .... przepraszam - polityka MF by przeciągać. Może się kilku zniechęci. Tak było w IAS Lublin. I Ci co zostali to sobie trochę po kierownikowali. Ale chodzą głosy że idzie tam 2 fala ... w setkach.
 
Daj spokój @stefan 123 :alien:
Przejrzyj - w sensie ogólnym - "najmodniejsze" posty kolegów, zauważ ich zainteresowania, najnowsze tematy,
a potem odpuść sobie i zostaw za sobą, bo nie warto. Nawet mając rację ...
Możesz mi wierzyć cat chciałem już odpuścić ale kolega się odezwał. Nie lubię jak mi ktoś na siłę coś wmawia i próbuje na siłę coś udowodnić. A swoją drogą to boli bo my musieliśmy mieć te czynności zgodnie z definicją przez 5 lat a dla nich jest jakaś inna taryfa.
 
Nie widzisz, wszystkich nas tonią w balona i szczują przeciwko sobie? Stworzyli debilne, ułomne prawo, a my napieprzamy się między sobą o sformułowania.
 
Nie widzisz, wszystkich nas tonią w balona i szczują przeciwko sobie? Stworzyli debilne, ułomne prawo, a my napieprzamy się między sobą o sformułowania.
I szczucie i robienie w balona, to pieskie prawo i natura prostackich abderytów, niedorosłych do powierzonej rangi!
Poddawanie się temu, powszechna, absolutna bezczynność czy akceptacja, to najzwyklejsza głupota ...

"Ten kto biernie akceptuje zło, jest za nie tak samo odpowiedzialny jak ten, co je popełnia”. Martin Luther King.
 
Nie widzisz, wszystkich nas tonią w balona i szczują przeciwko sobie? Stworzyli debilne, ułomne prawo, a my napieprzamy się między sobą o sformułowania.
Świerszcz jest mi to obojętne czy dadzą Ci uprawnienia emerytalne czy nie. Ale nie lubię jak ktoś robi z celników idiotów. Powiedział jeden "mądry" człowiek, że celnicy nie będą mieli zaliczonej służby przed 15.09.99 do emek bo przed tą datą nie mieli mianowań do służby i byli pracownikami cywilnej firmy. I ja to tłumaczenie przyjąłem jako logiczne. A teraz wychodzi jakiś drugi "mądry" człowiek i twierdzi, że jednak mogą mieć cywile zaliczone cywilne lata do emki ale tylko skarbowcy którzy przeszli do służby mundurowej. Żeby było ciekawiej skarbowcy ci niedosc, że nie mają wpisanych czynności o których mówi orzeczenie TK to nawet nie mają mianowań do sluzby. Natomiast od celników wymaga się 5 lat wykonywania tych czynności i mianowania do sluzby. Gdzie tu jest k.... logika nie mówiąc już o sprawiedliwości? I jeszcze "mądrzy" ludzie na poparcie swoich tez wyciągają art z ustawy o uks ( 36, 37, 38 ) w których nie ma użytych ani razu zapisów jakich wymaga TK w stosunku do celników. Ja przez całą swoją służbę od połowy lat 90-tych mam wpisane te czynności. Więc do jasnej cholery z jakiego to powodu moja służba w mundurze przed 15.09.99 nie może być liczona do emki a praca w skarbowości cywili może? W stosunku do do jednych wymaga się 5 lat czynności i mianowań a w stosunku do innych na siłę dorabia się ideologię. Kto jest tu robiony w balona?
 
Świerszcz jest mi to obojętne czy dadzą Ci uprawnienia emerytalne czy nie. Ale nie lubię jak ktoś robi z celników idiotów. Powiedział jeden "mądry" człowiek, że celnicy nie będą mieli zaliczonej służby przed 15.09.99 do emek bo przed tą datą nie mieli mianowań do służby i byli pracownikami cywilnej firmy. I ja to tłumaczenie przyjąłem jako logiczne. A teraz wychodzi jakiś drugi "mądry" człowiek i twierdzi, że jednak mogą mieć cywile zaliczone cywilne lata do emki ale tylko skarbowcy którzy przeszli do służby mundurowej. Żeby było ciekawiej skarbowcy ci niedosc, że nie mają wpisanych czynności o których mówi orzeczenie TK to nawet nie mają mianowań do sluzby. Natomiast od celników wymaga się 5 lat wykonywania tych czynności i mianowania do sluzby. Gdzie tu jest k.... logika nie mówiąc już o sprawiedliwości? I jeszcze "mądrzy" ludzie na poparcie swoich tez wyciągają art z ustawy o uks ( 36, 37, 38 ) w których nie ma użytych ani razu zapisów jakich wymaga TK w stosunku do celników. Ja przez całą swoją służbę od połowy lat 90-tych mam wpisane te czynności. Więc do jasnej cholery z jakiego to powodu moja służba w mundurze przed 15.09.99 nie może być liczona do emki a praca w skarbowości cywili może? W stosunku do do jednych wymaga się 5 lat czynności i mianowań a w stosunku do innych na siłę dorabia się ideologię. Kto jest tu robiony w balona?
Zgadzam się. Tobą, że to wszystko jest cholernie niesprawiedliwe, ale nigdy nie mów nigdy. Bądźmy dobrej myśli.
 
Co do art. 36 - musiałbyś sięgnąć do wydawanych na podstawie tego artykułu zarządzeń-instrukcji pracy. Tyle, że od 1997 roku są to dokumenty z klauzulą tajne.
No, to i "zmiany" muszą być tajne....? I pewnie emerytury "też tajne"....ściśle, bo trzeba będzie zaciskać pasa.
 
Świerszcz jest mi to obojętne czy dadzą Ci uprawnienia emerytalne czy nie. Ale nie lubię jak ktoś robi z celników idiotów. Powiedział jeden "mądry" człowiek, że celnicy nie będą mieli zaliczonej służby przed 15.09.99 do emek bo przed tą datą nie mieli mianowań do służby i byli pracownikami cywilnej firmy. I ja to tłumaczenie przyjąłem jako logiczne. A teraz wychodzi jakiś drugi "mądry" człowiek i twierdzi, że jednak mogą mieć cywile zaliczone cywilne lata do emki ale tylko skarbowcy którzy przeszli do służby mundurowej. Żeby było ciekawiej skarbowcy ci niedosc, że nie mają wpisanych czynności o których mówi orzeczenie TK to nawet nie mają mianowań do sluzby. Natomiast od celników wymaga się 5 lat wykonywania tych czynności i mianowania do sluzby. Gdzie tu jest k.... logika nie mówiąc już o sprawiedliwości? I jeszcze "mądrzy" ludzie na poparcie swoich tez wyciągają art z ustawy o uks ( 36, 37, 38 ) w których nie ma użytych ani razu zapisów jakich wymaga TK w stosunku do celników. Ja przez całą swoją służbę od połowy lat 90-tych mam wpisane te czynności. Więc do jasnej cholery z jakiego to powodu moja służba w mundurze przed 15.09.99 nie może być liczona do emki a praca w skarbowości cywili może? W stosunku do do jednych wymaga się 5 lat czynności i mianowań a w stosunku do innych na siłę dorabia się ideologię. Kto jest tu robiony w balona?
Stefan piękne uzasadnienia do odwołania widzę w Twoim poście.
 
Czegoś nie rozumiem, dlaczego diasy zwlekają z podpisem pod zwolnieniem funkcjonariusza? Przecież w takiej sytuacji dias utrzymuje typowego zombi.
 
Ostatnia edycja:
Czegoś nie rozumiem, dlaczego diasy zwlekają z podpisem pod zwolnieniem funkcjonariusza? Przecież w takiej sytuacji dias utrzymuje typowego zombi. Składam wniosek w styczniu i chcę być od stycznia na emeryturze. Przecież od złożenia wniosku, najmniejszym palcem nie ruszę w tym cyrku
Dlaczego zwlekają z podpisem pod zwolnieniem-zwykła złośliwośc .Wydłużyć termin = brak waloryzacji.
 
Czegoś nie rozumiem, dlaczego diasy zwlekają z podpisem pod zwolnieniem funkcjonariusza? Przecież w takiej sytuacji dias utrzymuje typowego zombi. Składam wniosek w styczniu i chcę być od stycznia na emeryturze. Przecież od złożenia wniosku, najmniejszym palcem nie ruszę w tym cyrku
Uważaj na "przeniesienie"...o_O i jak masz zamiar "czmychnąć" to lepiej nie drażnij lwa...;)
 
Tyle apeli SKAS , a i tak setki podań o emeryturę ? Co się dzieje ? Czyżby zaufanie Obywateli do Państwa umarło ?
 
Back
Do góry