• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Niewykluczone, ale jest to sytuacja, która nie powinna mieć miejsca. Związek nie może spoczywać na barkach jednego człowieka. Po to jest zarząd, żeby uzupełniał się w takich chwilach.
Zarząd tego związku to wciąż enigma. Jedynie z Rzeszowa słychać jakieś wypowiedzi, ale jak już zadasz pytanie, to pozostaje ono bez odpowiedzi.
Ludzie mają prawo do informacji, tym bardziej, że nie są to dane ściśle tajne.
 
Basic a co Ci się nie podoba w formie pytania. Nie chciałem być bardziej dosadny, bo może zwrot jaśnie wielmożny twoim zdaniem byłby bardziej trafny. Wszyscy czekamy na wiadomości. Piszę jako "stary" funkcjonariusz zainteresowany "dziadkowym", ale i młodsi stażem też powinni się tym interesować, kiedyś też się zestarzeją. Pozdrawiam.
 
Basic a co Ci się nie podoba w formie pytania. Nie chciałem być bardziej dosadny, bo może zwrot jaśnie wielmożny twoim zdaniem byłby bardziej trafny. Wszyscy czekamy na wiadomości. Piszę jako "stary" funkcjonariusz zainteresowany "dziadkowym", ale i młodsi stażem też powinni się tym interesować, kiedyś też się zestarzeją. Pozdrawiam.
ODNIESIENIE JAŚNIE WIELMOŻNY pasuje jak pięść do nosa, naprawdę nie zrozumiałeś co napisałem?
Pytanie postawione tak: dlaczego nikogo nie było?, oznacza że mam pewność że nas nikt nie reprezentował i jest ono również zarzutem.
Jeżeli masz taką pewność, to pytanie jest zasadne, ale jeżeli nie masz tej pewności to należy zapytać najpierw czy nas ktoś reprezentował a potem dlaczego nikogo nie było na spotkaniu. - jasne?
Ja wiem że przedstawiciel zz celnicy.pl na bieżąco zajmuje się tym problemem.

Przyznaję wam rację tylko w kwestii braku informacji - fakt jest to irytujące, jestem przegnany że Sławek skoryguje swoje błędy i taka sytuacja nie będzie więcej miała miejsca.
 
Na Komisji nie było naszych przedstawicieli mimo zgłoszenia, gdyż po zgłoszeniu, sekretariat Komisji poprosił o podanie dodatkowych danych(telefon, e-mail) w terminie godziny i ten mail z sekretariatu Komisji niestety nie został przeczytany przeze mnie w terminie godziny(maila wysłałem na prośbę wiceprzewodniczącej 13.07. o godz. 11:25, a posiedzenie było planowane na dzień następny na 9:00).
Zaznaczam, że normalnie, także nie sczytuję poczty na bieżąco. Nie mam poczty skonfigurowanej z telefonem, bo mam dziesiątki maili dziennie i po prostu nie daję rady, gdybym je czytał i odpowiadał na bieżąco. Robię to co kilka godzin.
Niestety nie mamy zatrudnionej sekretarki w związku. Jak tak teraz patrzę na tę sytuację, to może warto zapewnić profesjonalną obsługę sekretariatu, także po to, by uniknąć na przyszłość takich sytuacji.
Myślę, że sekretariat powinien próbować skontaktować się ze mną telefonicznie, skoro wyznacza termin jednej godziny na podanie dodatkowych danych.

Ps. Znam wypowiedź Ministra Kamińskiego - z relacji. Jeżeli rzeczywiście, odpowiadając na pytanie o funkcjonariuszy SCS mówił, że intencją Rządu jest by objąć tylko funkcjonariuszy MSWiA i SW to nie jest to żadne uzasadnienie i zapewniam, że będziemy ten temat drążyć.
Te dodatki to jedna z ważniejszych spraw aktualnie.
 
OFE są w likwidacji i mają być przekształcone w IKE,w tym roku znowu przełożono reformę,ja bym z tym zaczekał.OFE w założeniu były dodatkiem do ZUS emerytury po osiągnięciu wieku 60/65 chwilowo 67/67.

Przed chwilą przegląd prasy : rząd szykuje Ustawę o likwidacji OFE. Żadne pracę nie są wstrzymane .
Morawiecki potrzebuje miliardów z przekształcenia OFE w IKE a kto chce to do ZUS. /Money.pl/
 
i wszystko jasne jak można procedować dla dobra sprawy.
 
Dwa miesiace temu w srodku pandemii prasa pisała ze reforma OFE odłożona do następnego roku,,widocznie jak już to zmienili zdanie a sledze to tylko dlatego ze mam tam parę groszy i kombinuje jak to wyciagnąc.
Nie wiem co ty czytasz ale w googlach same artykuły że reforma OFE przesunięta znowu o rok.
 
Brawo Panie Przewodniczący, dobre wystąpienie.
Jedynie co widzę niebezpiecznego w wypowiedzi wiceministra to kwestia nierówności w służbach o której mówił przy okazji straży marszałkowskiej (cywile- funkcjonariusze).
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że w tej nierównej walce pozostał tylko jeden związek zrzeszający funkcjonariuszy co jednoznacznie świadczy o pozostałych kanapowcach.
 
Dwa miesiace temu w srodku pandemii prasa pisała ze reforma OFE odłożona do następnego roku,,widocznie jak już to zmienili zdanie a sledze to tylko dlatego ze mam tam parę groszy i kombinuje jak to wyciagnąc.
Nie wiem co ty czytasz ale w googlach same artykuły że reforma OFE przesunięta znowu o rok.

Rano w przeglądzie wiadomości widziałem artykuł w wp.pl Biznes . Jest ekipa ludzi która nie widzi
Możliwości oddania 15% dla Morawiecki ego z uskładanych środków w OFE . Są przeciwnicy tej ustawy ...
Ja również chcę uruchomić środki , ale są niestety przeszkody wieku i lub...... Słynne .
 
Rano w przeglądzie wiadomości widziałem artykuł w wp.pl Biznes . Jest ekipa ludzi która nie widzi
Możliwości oddania 15% dla Morawiecki ego z uskładanych środków w OFE . Są przeciwnicy tej ustawy ...
Ja również chcę uruchomić środki , ale są niestety przeszkody wieku i lub...... Słynne .
Wtym roku raczej zapomnij o OFE tak na szybko.
 
A na jakim to jest etapie to OFE do IKE, bo z jednej strony "Niezakończone prace nad ustawą", a z drugiej "uchwalona na pos. nr 5 dnia 13-02-2020" wg
https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=114
Teraz Sejm musi pochylić się nad uchwałą Senatu który wnosi o odrzucenie ustawy. Odbędzie się głosowanie (sejmowa matematyka wskazuje, że wniosek Senatu o odrzucenie ustawy zostanie odrzucony) i ustawa zostanie przekazana do podpisu PAD który ją podpisze.
 
Czy przy emce z ZUS dostajemy coś z OFE?
TAK - 15%,
matematyka budżetowa to nie jest sprawa dla "pospólstwa",
w MF tęgie głowy myślą nad tym, jak zabrać obywatelowi, żeby był zadowolony,
a tak trochę nie w temacie, PAN dał PAN zabrał, afe:(, widać góra widzi potrzebę, a my odczuwamy skutki wiruso-kryzysu,
portfelik chudziutki, ale odchudzanie w modzie:coffee:
 
Back
Do góry