• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Witam wszystkich. Wszyscy siedzimy w domach, chcemy opanować virusa.
Mam dwa pytanka dot. emek. Czy ktoś zna przepisy wobec jakich orzekamy o rentach lub inwalidztwie?
Czy odwołania od decyzji ZER dot. niezaliczania okresów i błędnych naliczeń zostały już złożone?
 
Myslę że nie zniosą przynajmniej nie w czasach gdy mają problemy z naborami do służb i muszą wymyślać jak zatrzymywać tych co w nich są. Zniesienie 15a dawało by wszystkim inną perspektywę poprawy % em. mundurowej z wcześniejszych lub późniejszych okresów zatrudnienia a to znaczy dawało by funkcjonariuszom lepszą BATN-ę. A z własnej woli nie oddaje się lepszych kart.
 
Myslę że nie zniosą przynajmniej nie w czasach gdy mają problemy z naborami do służb i muszą wymyślać jak zatrzymywać tych co w nich są. Zniesienie 15a dawało by wszystkim inną perspektywę poprawy % em. mundurowej z wcześniejszych lub późniejszych okresów zatrudnienia a to znaczy dawało by funkcjonariuszom lepszą BATN-ę. A z własnej woli nie oddaje się lepszych kart.
Dlatego im w ogóle nie wierzę. Sama widzę jak niektórzy blisko "waaaadzy" potrafią awansować nawet dwa razy w roku. Do innych służb i podejścia do osób przed emeryturą przez kierownictwo, to jeszcze lata świetlne nam brakują.
 
Odprawa powinna wpłynąć w dniu zwolnienia ze służby . Tak było w moim przypadku oraz pozostałych osób z grona emerytów w mojej izbie do połowy lutego. Po tej dacie okres oczekiwania na zwolnienie ze służby 3 miesiące.
 
Odprawa powinna wpłynąć w dniu zwolnienia ze służby . Tak było w moim przypadku oraz pozostałych osób z grona emerytów w mojej izbie do połowy lutego. Po tej dacie okres oczekiwania na zwolnienie ze służby 3 miesiące.
Teraz u Was 3 miesiące się czeka na zwolnienie? A jak z urlopem cały czy proporcjonalny?
 
Niestety 3 miesiące - zbyt duża liczba zainteresowanych odejściem a granica musi pracować.Urlop proporcjonalny do daty zwolnienia , za niewykorzystany i nadgodziny wypłata kasy.
 
Witam wszystkich. Wszyscy siedzimy w domach, chcemy opanować virusa.
Mam dwa pytanka dot. emek. Czy ktoś zna przepisy wobec jakich orzekamy o rentach lub inwalidztwie?
Czy odwołania od decyzji ZER dot. niezaliczania okresów i błędnych naliczeń zostały już złożone?
Właśnie jakie okresy są poprawne bo teraz nie ma dostępu do papierów,
Witam wszystkich. Wszyscy siedzimy w domach, chcemy opanować virusa.
Mam dwa pytanka dot. emek. Czy ktoś zna przepisy wobec jakich orzekamy o rentach lub inwalidztwie?
Czy odwołania od decyzji ZER dot. niezaliczania okresów i błędnych naliczeń zostały już złożone?
Właśnie które okresy są poprawne, nie ma teraz dostępu do papierów, a dyżurujący jakoś nie odbierają tel 🤗
 
U nas funkcjonariusze(szki), którzy już wiekowo uzyskali uprawnienia do emerytury cywilnej wystąpili do ZUS i mają przyznaną emeryturę, a służyć mogą do 67 (65) lat (y). Najgorsze jest to, że nikt im tego nie podpowiedział i kto się za późno dowiedział, to spory plik tysiączków stracił. Kłania się pomoc z kadr 😂
 
Back
Do góry