• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

2008-2017 dla zwykłych?
Po modernizacji w 2009 i 2010 roku, mieliśmy najwyższe wskaźniki, które znacznie rzutują na wysokość średniego wskaźnika branego do wyliczenia emki. W 2009 roku wskaźnik dla starszego specjalisty wynosił średnio około 115%, w 2010 - 130% , żeby w 2011 roku do 2014 spaść do 96-99%, potem lekka tendencja wzrostowa na poziomie sto kilka procent. Dlatego tak istotne są te dwa lata a czasami jeszcze nawet 2008 rok.
 
Hej. Pytanko po jakim czasie dostałeś emeryturę. Bo ja złożyłem wniosek 4 lutego i do tej pory żadnych pieniędzy nie dostałem
ZER ma 60 dni na rozpatrzenie wniosku, a że od jakiegoś czasu jest ich nawał to raczej będzie to trwało maksa. Najpierw przyjdzie kasa z wyrównaniem od dnia złożenia wniosku, a potem decyzja z resztą papierów i legitymacją emeryta ( z reguły przez nią trwa to dłużej). A potem już regularne wpływy do 5-tego każdego miesiąca. Ponadto Ci co złożyli wnioski przed 31 marca, powinni załapać się na emerytalną trzynastkę:) ( raz w życiu można się załapać na dwie w roku).
 
ZER ma 60 dni na rozpatrzenie wniosku, a że od jakiegoś czasu jest ich nawał to raczej będzie to trwało maksa. Najpierw przyjdzie kasa z wyrównaniem od dnia złożenia wniosku, a potem decyzja z resztą papierów i legitymacją emeryta ( z reguły przez nią trwa to dłużej). A potem już regularne wpływy do 5-tego każdego miesiąca. Ponadto Ci co złożyli wnioski przed 31 marca, powinni załapać się na emerytalną trzynastkę:) ( raz w życiu można się załapać na dwie w roku).

Jak miło to przeczytać...........................
 
Po modernizacji w 2009 i 2010 roku, mieliśmy najwyższe wskaźniki, które znacznie rzutują na wysokość średniego wskaźnika branego do wyliczenia emki. W 2009 roku wskaźnik dla starszego specjalisty wynosił średnio około 115%, w 2010 - 130% , żeby w 2011 roku do 2014 spaść do 96-99%, potem lekka tendencja wzrostowa na poziomie sto kilka procent. Dlatego tak istotne są te dwa lata a czasami jeszcze nawet 2008 rok.
Wielkie dzieki💐
 
Właśnie jakie okresy są poprawne bo teraz nie ma dostępu do papierów,

Właśnie które okresy są poprawne, nie ma teraz dostępu do papierów, a dyżurujący jakoś nie odbierają tel 🤗

konkretyzując proste pytanie: czy są odwołania niezaliczenia okresów służby funkcjonariuszy PRZED 15.09.1999r. ?
 
Czy kwota bazowa 1803,16 już działa od 01.01.2020r. Czy na coś jeszcze czekamy?
Budżet podpisany, a wiéc wyrównania powinny być już naliczone.
 
W mojej już byłej Izbie nie było z tym problemu. Jaką datę wpisałeś z taką zwalniali.
Ja odszedłem z dniem 27 lutego br i dostałem informację z Zespołu ZER MSWiA w Częstochowie, że otrzymam na dzień 5 maja dwie zaległe emki za marzec i kwiecień oraz bieżącą za a także 13-tą emeryturę. Oczywiście po aktualnej kwocie bazowej, więc nie będzie potrzeby już nic przeliczać i aktualizować. Pozdrawiam funkcjonariuszy i emerytów. Nie dawać się wirusom!
 
....bieżącą za maj, w uzupełnieniu poprzedniego wpisu. Mój DIAS przychylił się do skrócenia okresu wypowiedzenia z 3 m-cy do 2i pół.
 
Oczywiście decyzja i legitymacja w nieokreślonym późniejszym terminie gdyż to leży w kompetencji ZER MSWiA w Warszawie.
 
Ja odszedłem z dniem 27 lutego br i dostałem informację z Zespołu ZER MSWiA w Częstochowie, że otrzymam na dzień 5 maja dwie zaległe emki za marzec i kwiecień oraz bieżącą za a także 13-tą emeryturę. Oczywiście po aktualnej kwocie bazowej, więc nie będzie potrzeby już nic przeliczać i aktualizować. Pozdrawiam funkcjonariuszy i emerytów. Nie dawać się wirusom!

Powinieneś otrzymać coś za luty, Panie z ZER są troszeczkę pogubione, informacja że "po aktualnej kwocie bazowej" myślę 1700zł.
Jak otrzymasz decyzję sprawdź ją pięć razy. Przecież nowa kwota bazowa nie została zawarta w rozporządzeniu.
 
Powinieneś otrzymać coś za luty, Panie z ZER są troszeczkę pogubione, informacja że "po aktualnej kwocie bazowej" myślę 1700zł.
Jak otrzymasz decyzję sprawdź ją pięć razy. Przecież nowa kwota bazowa nie została zawarta w rozporządzeniu.
W jakim rozporządzeniu ma być zawarta nowa kwota bazowa?
Kwotę bazową okresla ustawa budżetowa, która już obowiazuje. Emerytura wyliczana jest na podstawie średniego uposażenia w służbie (kwota bazowa razy jej wielokrotność okreslona w rozporządzeniu). Podwyzka wynikajaca ze wzrostu kwoty bazowej nie wymaga ziany rozporządzenia o wielokrotności kwoty bazowej. Po prostu ta wielokrotność jest przemnażana przez większą o 6% kwotę bazową. Dlatego dla tegorocznych emerytów podstawa wyliczenia emerytury wzrosła automatycznie o 6% zaraz po wejsciu w życie ustawy budżetowej 2020
 
Dziękuję za informacje. Nie jestem biegły w przepisach emerytalnych. Posługiwałem się dla hipotetycznych wyliczeń tabelą przygotowaną przez ZZ Celnicy PL. Podobno daje wiarygodne wartości. Jak to mówią starsi emeryci, nieważne ile się dostaje emerytury ale jak długo.
 
Przeliczenie emerytury będzie konieczne dopiero po uruchomieniu modernizacyjnej części podwyzki co powinno znaleźć odzwierciedlenie w podwyższeniu wielokrotności kwoty bazowej stanowiacej srednie uposażenie w SCS.
 
W jakim rozporządzeniu ma być zawarta nowa kwota bazowa?
Kwotę bazową okresla ustawa budżetowa, która już obowiazuje. Emerytura wyliczana jest na podstawie średniego uposażenia w służbie (kwota bazowa razy jej wielokrotność okreslona w rozporządzeniu). Podwyzka wynikajaca ze wzrostu kwoty bazowej nie wymaga ziany rozporządzenia o wielokrotności kwoty bazowej. Po prostu ta wielokrotność jest przemnażana przez większą o 6% kwotę bazową. Dlatego dla tegorocznych emerytów podstawa wyliczenia emerytury wzrosła automatycznie o 6% zaraz po wejsciu w życie ustawy budżetowej 2020

Coraz więcej informacji można na tym forum otrzymać. Każda jest dobra.
1. Jeżeli ZER wyliczył emeryturę około 5.04 a jeszcze nie była ustawa budżetowa podpisana , to myślę , że jednak wyliczenia
były wykonane na starej kwocie bazowej ?
2. Składając wniosek o emeryturę 17 lutego , wg informacji Wydz. Finans. Izby - na miesiąc złożenia wniosku /Luty2020r./ należna jest
już emerytura . Czy jest jakiś forumowicz znający poruszone kwestie ?
Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli /zostań w domu/.
 
Mnie pomimo zwolnienia ze służby z dniem 27 lutego ZER dopiero teraz oblicza należną emeryturę. Przed kilku dniami osobiście dostarczałem świadectwo służby, którego Dział Kadr IAS nie dołączył do wniosku i informację o naliczeniu świadczenia według ostatniej kwoty bazowej na rok 2020 otrzymałem właśnie od pracownicy ZER MSWiA.
17 luty to jest data zwolnienia ze służby czy złożenia wniosku? Wyczerpujące informacje na temat emerytur można uzyskać po zapytaniu wysłanym na adres poczty elektronicznej ZER MSWiA. Sam wysłałem jeszcze przed zwolnieniem zapytanie dotyczące art. 15d i otrzymałem wyczerpujący elaborat z wyjaśnieniem nurtującej mnie kwestii.
 
Back
Do góry