• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Zaburzenia psychiczne, w szerokim znaczeniu tego pojęcia, nabyte w zw. z pełnieniem służby.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROZWOJU I FINANSÓW 1
z dnia 13 kwietnia 2017 r.
w sprawie wykazu chorób i ułomności wraz z kategoriami zdolności do pełnienia służby przez kandydata do służby w Służbie Celno-Skarbowej oraz funkcjonariusza​

 

Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 22 grudnia 2017 r. w sprawie wykazu chorób i schorzeń pozostających w związku ze służbą w Służbie Celno-Skarbowej​

 
Najbardziej istotne schorzenia, to posiadane i leczone w dłuższym okresie czasu, także w formie szpitalnej, przed przejściem na emkę.

Nabyte w trakcie służby lub te które się w jej trakcie ujawniły, w związku ze służbą i jej warunkami .
 
Najbardziej istotne schorzenia, to posiadane i leczone w dłuższym okresie czasu, także w formie szpitalnej, przed przejściem na emkę.

Nabyte w trakcie służby lub te które się w jej trakcie ujawniły, w związku ze służbą i jej warunkami .
Taka ciekawostka ...

Wszyscy moi przełożeni (począwszy od kierowników, a skończywszy na dyrektorach), którzy przeszli na emeryturę mundurową, mają ją podniesioną z powodu problemów ... psychicznych!

Nieistotne tu jest, czy "papiery" na te problemy "załatwili", czy też faktycznie je mieli. Bardzo mnie zatem dziwi, że do tej pory nikt z "uziemionych" i "ucywilnionych", nie wykorzystuje tego faktu w licznych przecież sprawach w sądach. Wszak to ewidentne dowody na to, kto sprawował nad nami "władzę" i decydował o naszym losie ...
 
Taka ciekawostka ...

Wszyscy moi przełożeni (począwszy od kierowników, a skończywszy na dyrektorach), którzy przeszli na emeryturę mundurową, mają ją podniesioną z powodu problemów ... psychicznych!

Nieistotne tu jest, czy "papiery" na te problemy "załatwili", czy też faktycznie je mieli. Bardzo mnie zatem dziwi, że do tej pory nikt z "uziemionych" i "ucywilnionych", nie wykorzystuje tego faktu w licznych przecież sprawach w sądach. Wszak to ewidentne dowody na to, kto sprawował nad nami "władzę" i decydował o naszym losie ...

Jestem ciekaw, jak to się ma stwierdzenia zdolności do służby w okresowych badaniach lekarskich w trakcie służby, przed emką.

Jeśli na stałe te uszczerbki psychiczne w orzeczeniach RKL przed sześćdziesiątką, to widzę tu pole do działania ogromne ...
 
Jestem ciekaw, jak to się ma stwierdzenia zdolności do służby w okresowych badaniach lekarskich w trakcie służby, przed emką.

Jeśli na stałe te uszczerbki psychiczne w orzeczeniach RKL przed sześćdziesiątką, to widzę tu pole do działania ogromne ...
W okresowych badaniach w medycynie pracy to może nie wyjść wcale. Sama jestem z izby, która podpisywała tak gówniane umowy, że za całą służbę RTG płuc miałam słownie raz (w latach dziewięćdziesiątych), morfologię RAZ (chyba w 2014). A poza tym wywiady. Przez pewien czas lekarzem badającym był mój prywatny ginekolog, który z komentarzem "świetnie pani wygląda" bez pytania wypełniał kwestionariusz więc o czym my mówimy.
Może teraz to się będzie powoli zmieniało, chociaż cywilna nadbudowa nadal nie rokuje dobrze.

Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka
 
Nie do końca i wszędzie. Pamiętam szczegółowe wywiady w trakcie badań,opatrzone podpisem funkcjonariusza pod rygorem ...
 
Nie do końca i wszędzie. Pamiętam szczegółowe wywiady w trakcie badań,opatrzone podpisem funkcjonariusza pod rygorem ...
Czyli wynika z tego, że "co kraj to obyczaj" i pewne sprawy muszą się ujednolicić i ugruntować...

Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka
 
Witam wszystkich funkcjonariuszy. Ja już szczęśliwie 5 lat na emce. Mam pytanko. Jak to jest kiedy osiągnie się wiek emerytalny Zusowski. Mój kolega twierdzi , że jak osiagnął 65 lat napisał do ZUS o emkę . Ponoć obniżyli mu z ZERU emkę o 50%. Czy to jest normalne? Pozdrawiam!
 
Witam wszystkich funkcjonariuszy. Ja już szczęśliwie 5 lat na emce. Mam pytanko. Jak to jest kiedy osiągnie się wiek emerytalny Zusowski. Mój kolega twierdzi , że jak osiagnął 65 lat napisał do ZUS o emkę . Ponoć obniżyli mu z ZERU emkę o 50%. Czy to jest normalne? Pozdrawiam!
Szanowny przedmówco! Czy jesteś rusko-bialoruskim trollem? Myślę, że nie. Nie powielaj Fake News! Pozdrawiam
 
Witam wszystkich funkcjonariuszy. Ja już szczęśliwie 5 lat na emce. Mam pytanko. Jak to jest kiedy osiągnie się wiek emerytalny Zusowski. Mój kolega twierdzi , że jak osiagnął 65 lat napisał do ZUS o emkę . Ponoć obniżyli mu z ZERU emkę o 50%. Czy to jest normalne? Pozdrawiam!

Pilnuj lepiej mąki, bo zakalec wyjdzie. I nikt nie kupi ...
 
Back
Do góry