• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

L4 powoduje zmniejszenie zarobków do poziomu 80%, tak więc zmniejsza współczynnik zarobków roczny i 10 letni.

Tym samym ma wpływ na wysokość emki.

Co do pozostałych to nie wiem.
L4 nie ma wpływu. Do obliczenia wskaźnika brane jest uposażenie przysługujące funkcjonariuszowi, art. 5 ust 4 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin.

Przy ustalaniu podstawy wymiaru emerytury nie uwzględnia się
zmniejszenia wysokości uposażenia, w związku z przebywaniem
funkcjonariusza na:
 zwolnieniu lekarskim,
 urlopie macierzyńskim,
 urlopie na warunkach urlopu macierzyńskiego,
 urlopie ojcowskim,
 urlopie rodzicielskim,
 urlopie opiekuńczym,
 urlopie wychowawczym.
 
L4 nie ma wpływu. Do obliczenia wskaźnika brane jest uposażenie przysługujące funkcjonariuszowi, art. 5 ust 4 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin.

Przy ustalaniu podstawy wymiaru emerytury nie uwzględnia się
zmniejszenia wysokości uposażenia, w związku z przebywaniem
funkcjonariusza na:
 zwolnieniu lekarskim,
 urlopie macierzyńskim,
 urlopie na warunkach urlopu macierzyńskiego,
 urlopie ojcowskim,
 urlopie rodzicielskim,
 urlopie opiekuńczym,
 urlopie wychowawczym.
Pięknie wyjaśnione, łącznie z odpowiednim przypisem!
 
L4 nie ma wpływu. Do obliczenia wskaźnika brane jest uposażenie przysługujące funkcjonariuszowi, art. 5 ust 4 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin.

Przy ustalaniu podstawy wymiaru emerytury nie uwzględnia się
zmniejszenia wysokości uposażenia, w związku z przebywaniem
funkcjonariusza na:
 zwolnieniu lekarskim,
 urlopie macierzyńskim,
 urlopie na warunkach urlopu macierzyńskiego,
 urlopie ojcowskim,
 urlopie rodzicielskim,
 urlopie opiekuńczym,
 urlopie wychowawczym.

Ok, dziękuję, nie doczytałem 🙂. Nie mniej pozostaje kwestia dodatków związanych z obecnością na służbie.

Mam to za sobą, jak sobie przypominam ta kwestia była szczegółowo sprawdzana w placach do ustalania kwot uposażenia branych pod uwagę do wyliczenia otrzymanego uposażenia przy wyborze 10 lat.

Chyba funkcjonował podział na dodatki o charakterze stałym ?
 
Ok, dziękuję, nie doczytałem 🙂. Nie mniej pozostaje kwestia dodatków związanych z obecnością na służbie.

Mam to za sobą, jak sobie przypominam ta kwestia była szczegółowo sprawdzana w placach do ustalania kwot uposażenia branych pod uwagę do wyliczenia otrzymanego uposażenia przy wyborze 10 lat.

Chyba funkcjonował podział na dodatki o charakterze stałym ?
W uposażeniu należnym uwzględnia się tylko dodatki o charakterze stałym - katalog w ustawie o kas (art. 226 ust 2)
 
Nie jestem zawistna, więc serdecznie gratuluję pozostającym w służbie i podwyżek, i dodatków. Nie zaprzątam sobie głowy myśleniem: ile też bym teraz zarabiała... Emerytura nie ma ceny
Ale jest jedno ale. Obserwuję trend, który się chyba utrzyma. Mianowicie takie manewrowanie dodatkami, przepisami, algorytmami, żeby różnica pomiędzy wypłatą, a emeryturą była coraz wieksza... To jest rzeczywiście dobry zabieg, żeby ludzi zatrzymać w służbie.
Ja wstaję każdego dnia za ok 1300 swojej ostatniej wypłaty...
Jak to się będzie kształtowało w przyszłości?

Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka
 
Nie jestem zawistna, więc serdecznie gratuluję pozostającym w służbie i podwyżek, i dodatków. Nie zaprzątam sobie głowy myśleniem: ile też bym teraz zarabiała... Emerytura nie ma ceny
Ale jest jedno ale. Obserwuję trend, który się chyba utrzyma. Mianowicie takie manewrowanie dodatkami, przepisami, algorytmami, żeby różnica pomiędzy wypłatą, a emeryturą była coraz wieksza... To jest rzeczywiście dobry zabieg, żeby ludzi zatrzymać w służbie.
Ja wstaję każdego dnia za ok 1300 swojej ostatniej wypłaty...
Jak to się będzie kształtowało w przyszłości?

Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka
?! Za ile wstajesz ?
 
Sorry... pracowałabym za ok 1300 zł....
emerytury na starcie miałam o 1300 zł mniej, niż ostatniej wypłaty. Teraz pewnie ta roznica bylaby większa

Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka

Idź do roboty gdzieś blisko na pół etatu i będzie git albo nawet lepiej 🙂.
 
Idź do roboty gdzieś blisko na pół etatu i będzie git albo nawet lepiej .
Nie chce mi się ogółem w służbie mam 34 lata, 35 całego stażu. Za 3 lata powinnam dostać emkę z ZUS za cywila. Mam emkę, na chleb nie pożyczam... Doceniłam po roku święty spokój emki

Myślałam, że poszukam pracy, ale z każdym dniem mój zapał słabł

Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka
 
Nie chce mi się ogółem w służbie mam 34 lata, 35 całego stażu. Za 3 lata powinnam dostać emkę z ZUS za cywila. Mam emkę, na chleb nie pożyczam... Doceniłam po roku święty spokój emki

Myślałam, że poszukam pracy, ale z każdym dniem mój zapał słabł

Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka

Gdzie tyle nazbieralas tej służby 🙂?

A ja po rocznych poszukiwaniach znalazłem blisko domu. Tak jak kiedyś kapiszon proponował 🙂?

W sumie nazbierac sie powinno więcej niż z balkonikowym i motywacyjnym, ale się zobaczy.🙂 po pierwszej wypłacie.

I w domu kupę czasu spędzam, bo to tzw. ochrona oczywiście.

Przestrzegam, szukajcie sami, bo to rynek mocno skolesiowany, aż wstyd mówić, jak niebiescy byli potrafią się zachowywać dla paru szekli.
 
Gdzie tyle nazbieralas tej służby ?

A ja po rocznych poszukiwaniach znalazłem blisko domu. Tak jak kiedyś kapiszon proponował ?

W sumie nazbierac sie powinno więcej niż z balkonikowym i motywacyjnym, ale się zobaczy. po pierwszej wypłacie.

I w domu kupę czasu spędzam, bo to tzw. ochrona oczywiście.

Przestrzegam, szukajcie sami, bo to rynek mocno skolesiowany, aż wstyd mówić, jak niebiescy byli potrafią się zachowywać dla paru szekli.
Przecież to skrót myślowy
A poza tym mundur nosiłam ten sam zielony, robiłam w tym samym cle całe życie, tylko pod innym szyldem i gównianymi politykami... Dla mnie cała moja praca w cle to służba

Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka
 
Przecież to skrót myślowy
emoji57.png

A poza tym mundur nosiłam ten sam zielony, robiłam w tym samym cle całe życie, tylko pod innym szyldem i gównianymi politykami... Dla mnie cała moja praca w cle to służba
emoji3059.png


Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka
Pewnie, że służba od 93 r. wykonywałem zadanie zwalczanie przestępczości, czyli zadanie"policyjne"
 
Czy ktoś z lutowych Emerytów 2024 otrzymał już decyzję? Marcowa emerytura będzie z wyrównaniem za kilka dni lutego 2024 gdy się odeszlo? Czy najpierw emerytura a potem wyrównania.
 
Czy ktoś z lutowych Emerytów 2024 otrzymał już decyzję? Marcowa emerytura będzie z wyrównaniem za kilka dni lutego 2024 gdy się odeszlo? Czy najpierw emerytura a potem wyrównania.
Do dzisiaj nie mam decyzji, przelew z emeryturą za marzec i wyrównanie (opis przelewu) wpłynął na moje konto 15 marca br.
 
Ostatnia edycja:
Do dzisiaj nie mam decyzji, przelew z emeryturą za marzec i wyrównanie (opis przelewu) wpłynął na moje konto 15 marca br.

Wbrew pozorom to bardzo ważna kwestia. Przecież ZER wydając decyzję z kwotami bazowymi 2024 plus waloryzacja 01.03.2024 r. niejako zaprzecza sam sobie, w odniesieniu do emerytów 2023.

Oczywiście na kanwie Konstytucji RP. Być może trzeba napisać ponaglenia - tu apel do @slawomir.siwy o ewentualną podpowiedź emerytom 2024.
 
L4 nie ma wpływu. Do obliczenia wskaźnika brane jest uposażenie przysługujące funkcjonariuszowi, art. 5 ust 4 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin.

Przy ustalaniu podstawy wymiaru emerytury nie uwzględnia się
zmniejszenia wysokości uposażenia, w związku z przebywaniem
funkcjonariusza na:
 zwolnieniu lekarskim,
 urlopie macierzyńskim,
 urlopie na warunkach urlopu macierzyńskiego,
 urlopie ojcowskim,
 urlopie rodzicielskim,
 urlopie opiekuńczym,
 urlopie wychowawczym.
 
Dane statystyczne z odejść na emki 2024 w Policji.

 
Dwie osoby (funkcjonariusze) przesłały mi coś takiego. Z góry zaznaczam, że nie wiem czy jest to legitne i przepraszam jeśli okaże się to "fejkiem" (oby!) gdyż nie mogę znaleźć tego tekstu u źródła.
 

Attachments

  • IMG-20240325-WA0001.jpg
    IMG-20240325-WA0001.jpg
    102,1 KB · Wyświetleń: 298
Ostatnia edycja:
Back
Do góry