• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Dlatego ten system nie jest zdrowy 😀 w tym przypadku lepiej być w domu i nic nie robić do stycznia 2025 ponieważ pracując od marca 2024 napewno ten próg przekroczę i od tego co zarobię mam pewnie od kwietnia, mają odprowadzać 30% podatku? żart 🙂
Gratuluję trafnej decyzji emerytalnej.
Życzę pracy blisko domu.
Zaraz, chyba to nie moje hasło ... 🤔?
 
Gratuluję trafnej decyzji emerytalnej.
Życzę pracy blisko domu.
Zaraz, chyba to nie moje hasło ... 🤔?
Ja wpadłam w 30% i jest mi z tym dobrze😁
Wreszcie bez łaski mam podwyżkę, którą sobie sama dałam.
Nie rozumiem ludzi, którzy mogąc iść na emeryturę siedzą w tym czymś.
Ja bez pracy byłam tydzień. Pracodawcy prosili żebym zaczęła u nich pracę. Nie umiałam odmówić 😁
Chcę tylko wyjaśnić, że obecnie nie mam nic wspólnego z zagadnieniami jakimi zajmowałam się w urzędzie. To jest zupełnie nowy rozdział w moim życiu😁
 
Ja wpadłam w 30% i jest mi z tym dobrze😁
Wreszcie bez łaski mam podwyżkę, którą sobie sama dałam.
Nie rozumiem ludzi, którzy mogąc iść na emeryturę siedzą w tym czymś.
Ja bez pracy byłam tydzień. Pracodawcy prosili żebym zaczęła u nich pracę. Nie umiałam odmówić 😁
Chcę tylko wyjaśnić, że obecnie nie mam nic wspólnego z zagadnieniami jakimi zajmowałam się w urzędzie. To jest zupełnie nowy rozdział w moim życiu😁
Była koleżanka ucywilniona?
 
Ja wpadłam w 30% i jest mi z tym dobrze😁
Wreszcie bez łaski mam podwyżkę, którą sobie sama dałam.
Nie rozumiem ludzi, którzy mogąc iść na emeryturę siedzą w tym czymś.
Ja bez pracy byłam tydzień. Pracodawcy prosili żebym zaczęła u nich pracę. Nie umiałam odmówić 😁
Chcę tylko wyjaśnić, że obecnie nie mam nic wspólnego z zagadnieniami jakimi zajmowałam się w urzędzie. To jest zupełnie nowy rozdział w moim życiu😁
Zazdraszczam że byłaś taką gwiazdą w tej właśnie branży.🤣
 
Zazdraszczam że byłaś taką gwiazdą w tej właśnie branży.🤣
Gdy ma się porządne wykształcenie, to cenią je nawet po latach, a cło nie było moim jedynym dobrem, bez którego człowiek dziadzieje.😁
Ludzie, którzy mają kompetencje nie muszą służyć w tej zmurszałej instytucji.
 
Ostatnia edycja:
Nie, do końca byłam w cle, 26 lat, a dlaczego nie, bo kto by robił im robotę. Pozostali, w większości (...) niestety byli do pieniędzy a nie do zasuwania.
Trafiłem jakoś ostatnio, gdzieś, na taką tezę
"Pracownicy nie porzucają swoich zakładów pracy. Porzucają swoich szefów".
 
Macz rację, po co biadolić, że jest źle w służbie, może warto znaleźć sobie wreszcie jakąś sympatyczną pracę na zewnątrz.
W samo sedno :) Tu trzeba zmienić tok rozumowania, jak się ma możliwość odejścia wcześniejszego na emeryture to czemu z tego nie skorzystać? Nikt nie da gwarancji, że te przepisy będą wieczne.

Niech ta emerytura będzie 3-4-5 tysięcy, to przyjmując dodatkowo nawet minimalną pensje 4, ale w dużej mierze większą kwotę w dużych miastach 5-6-7 daje miesięcznie zarobki od 7-10 w gorę 🙂

A co mi Szef może obiecać? awans 50 zł co 5 lat. Ja z waloryzacji emerytur przez 5 lat uzbieram więcej 😉 Samą ideą nie można żyć.
 
Możecie Państwo wyjaśnić praktykę rozliczenia rocznego z ZER.

Do końca marca, ale na jakim dokumencie, czy na podstawie PIT, i w jakiej formie wymaganej przez ZER?

Na stronie ZER mamy zawiadomienie o podjęciu zatrudnienia, ja przynajmniej nie znalazłem nic więcej.
 
Do końca marca ponownie składa się wspomniane informacje, ale od wszystkich pracodawców i za cały okres zatrudnienia w 2023r. (zbiorczo).
Można w oparciu o pit ale wyjątkowo, gdy pracodawca z jakiś przyczyn nie może wypisać tej informacji i oczywiście trzeba wyjaśnić w zer sytuację na piśmie.
 
W samo sedno :) Tu trzeba zmienić tok rozumowania, jak się ma możliwość odejścia wcześniejszego na emeryture to czemu z tego nie skorzystać? Nikt nie da gwarancji, że te przepisy będą wieczne.

Niech ta emerytura będzie 3-4-5 tysięcy, to przyjmując dodatkowo nawet minimalną pensje 4, ale w dużej mierze większą kwotę w dużych miastach 5-6-7 daje miesięcznie zarobki od 7-10 w gorę 🙂

A co mi Szef może obiecać? awans 50 zł co 5 lat. Ja z waloryzacji emerytur przez 5 lat uzbieram więcej 😉 Samą ideą nie można żyć.

Plecakiem mogłeś zostać, nie zapominaj.

Pod warunkiem, przeciśnięcia się przez dziurkę od klucza.

A tą jeszcze ktoś musialby wysmarować. Tatusiem lub innym protoplastą albo inną koligacją czy koniunkcją.

Strzelanie z ucha też dobrze widziane, najlepiej w postawie klęczącej .

Ech, tylko dlaczego to tak późno zrozumiałem. Przecież można było żyć nie umierać ....
 
Plecakiem mogłeś zostać, nie zapominaj.

Pod warunkiem, przeciśnięcia się przez dziurkę od klucza.

A tą jeszcze ktoś musialby wysmarować. Tatusiem lub innym protoplastą albo inną koligacją czy koniunkcją.

Strzelanie z ucha też dobrze widziane, najlepiej w postawie klęczącej .

Ech, tylko dlaczego to tak późno zrozumiałem. Przecież można było żyć nie umierać ....
Takie postawy są jak najbardziej pożądane w służbie czy nawet ogólnie w KAS.
Mydlenie oczu jakimiś instrukcjami awansowania , projektami modernizacyjnych, dobre ale zawsze w preambule czy inwokacji owych zmian rozporządzeń, czy zmian ustaw winno znajdowac się słowo klucz . Nepotyzm.
Mało brakowało ( głosów ) , a moglibyśmy doczekać się Komendanta Głównego , jego zastępców, Komendantów Wojewódzkich i też ich zastepcòw , którzy sami dając przykład taką postawą wprowadziliby skrócony system awansowania dla niezbędnych dla służby. A było całkiem blisko aby być w ogródku , i przywitać się z gąską.

Pytanie, dlaczego admin, moderator lub cenzor wycina moje posty, odpowiedzi , uwagi i wpisy ..., czyżby były nie na temat lub podrażniały postawę "etyczną" niedoszłych komendantów.
Może i nie w tym wątku umieszczam swoje ale czyż inni nie czynią podobnie?
 
Takie postawy są jak najbardziej pożądane w służbie czy nawet ogólnie w KAS.
Mydlenie oczu jakimiś instrukcjami awansowania , projektami modernizacyjnych, dobre ale zawsze w preambule czy inwokacji owych zmian rozporządzeń, czy zmian ustaw winno znajdowac się słowo klucz . Nepotyzm.
Mało brakowało ( głosów ) , a moglibyśmy doczekać się Komendanta Głównego , jego zastępców, Komendantów Wojewódzkich i też ich zastepcòw , którzy sami dając przykład taką postawą wprowadziliby skrócony system awansowania dla niezbędnych dla służby. A było całkiem blisko aby być w ogródku , i przywitać się z gąską.

Pytanie, dlaczego admin, moderator lub cenzor wycina moje posty, odpowiedzi , uwagi i wpisy ..., czyżby były nie na temat lub podrażniały postawę "etyczną" niedoszłych komendantów.
Może i nie w tym wątku umieszczam swoje ale czyż inni nie czynią podobnie?

Bez związku.

Celem proponowanych zmian organizacyjnych bylo odcięcie balastu organizacyjnego ciągnącego na dno w postaci KAS.

Tak ja to widzę, a Twoja wypowiedź wykoślawia sytuację jeszcze bardziej.
 
Bez związku.

Celem proponowanych zmian organizacyjnych bylo odcięcie balastu organizacyjnego ciągnącego na dno w postaci KAS.

Tak ja to widzę, a Twoja wypowiedź wykoślawia sytuację jeszcze bardziej.
Pytanie dotyczyło cenzurowania moich wypowiedzi.
Czyżbym złamał regulamin portalu ?
To nie sejm RP , że na niewygodne pytania i wypowiedzi wyłączą się mówiącemu mikrofon. To -mam taką nadzieję, bardziej poważne forum dyskusji .
Każdy ma prawo kontestować kolejne pomysły reformatorskie. Po to jest to forum aby nie tylko głaskać ale i się pytać i wytykać.
A co odcinania balastu to raczej odcinajmy negatywne postawy wśród nowo przyjmowanych, negujmy je u już przyjętych , nie tolerujmy i nie akceptujmy wielu negatywnych nawyków wśród doświadczonych a zmiany nastąpią.
Rewolujmcje typu "do broni", obalmy "stary porządek" w imię postępu przeważnie przynosiły korzyści najgłośniej krzyczącym- tym , którzy nigdy prochu nie wąchali.
 
Pytanie dotyczyło cenzurowania moich wypowiedzi.
Czyżbym złamał regulamin portalu ?
To nie sejm RP , że na niewygodne pytania i wypowiedzi wyłączą się mówiącemu mikrofon. To -mam taką nadzieję, bardziej poważne forum dyskusji .
Każdy ma prawo kontestować kolejne pomysły reformatorskie. Po to jest to forum aby nie tylko głaskać ale i się pytać i wytykać.
A co odcinania balastu to raczej odcinajmy negatywne postawy wśród nowo przyjmowanych, negujmy je u już przyjętych , nie tolerujmy i nie akceptujmy wielu negatywnych nawyków wśród doświadczonych a zmiany nastąpią.
Rewolujmcje typu "do broni", obalmy "stary porządek" w imię postępu przeważnie przynosiły korzyści najgłośniej krzyczącym- tym , którzy nigdy prochu nie wąchali.

Każdy ma prawo do swojego zdania.
Nie mniej wszyscy włącznie z emerytami wiedzą, że połączenie dwóch porządków prawno organizacyjnych jest wadliwe.

Nie jestem bezkrytyczny wobec zz celnicy i niektórych funkcyjnych, czemu dawałem już wyraz, np. w sprawie niewykorzystania medialnego forum przy 41/23. Tu ewidentnie opatrzność czuwała nad nami, bo cała para poszła w projekt obywatelski. Który nie uzyskał śmiesznych 100 000 głosów poparcia.

Ale daje Ci szansę w konstruktywnej krytyce, nie ma problemu. Ja już niedługo zamilknę, bo po prostu życia szkoda 🙂.
 
Ostatnia edycja:
Każdy ma prawo do swojego zdania.
Nie mniej wszyscy włącznie z emerytami wiedzą, że połączenie dwóch porządków prawno organizacyjnych jest wadliwe.

Nie jestem bezkrytyczny wobec zz celnicy i niektórych funkcyjnych, czemu dawałem już wyraz, np. w sprawie niewykorzystania medialnego forum przy 41/23. Tu ewidentnie opatrzność czuwała nad nami, bo cała para poszła w projekt obywatelski. Który nie uzyskał śmiesznych 100 000 głosów poparcia.

Ale daje Ci szansę w konstruktywnej krytyce, nie ma problemu. Ja już niedługo zamilknę, bo po prostu życia szkoda 🙂.
Przyznałes mi racje , że nam prawo do krytyki i z tego nie zrezygnuje, dlatego nasze drogi dawno się rozeszły .Skoro bawisz się w cenzora i usuwasz niewygodne posty i wypowiedź, to zanim niedługo zamilkniesz, posłuż się raczej konstruktywna myślą obalająca moje obawy i przestrogi dla umiejących widzieć dalej niż tylko własną satysfakcję wynikająca z dysponowania wyłącznikiem " mikrofonu" niewygodnym rozmówcom.
Skoro tak ma wyglądać wolność wypowiedzi na tym forum to nie sugerujcie innym , że postawa serwilzmu medialnego jest akceptowana, a postawy odmienne są nieakceptowane .
Inaczej, jeśli chcemy zmieniać innych poprzez rewolucję to najpierw poszukajmy przyczyn.
Doskonale wiesz jak trudno zmienić stare nawyki , ale może znim zamilkniesz wskasz następcą drogę inna niż preferują funkcyjni bo inaczej stworzy się gorsze piekiełko niż KAS i nawet Opatrzność nie pomoże.


Przepraszam za sarkazm ale
ja dalej chce wierzyć, że lud myśli dalej niż owe 20% w stosunku do ubiegłego roku .

Żądam przywrócenia moich usuniętych postów i wypowiedzi.
 
Ostatnia edycja:
Przyznałes mi racje , że nam prawo do krytyki i z tego nie zrezygnuje, dlatego nasze drogi dawno się rozeszły .Skoro bawisz się w cenzora i usuwasz niewygodne posty i wypowiedź, to zanim niedługo zamilkniesz, posłuż się raczej konstruktywna myślą obalająca moje obawy i przestrogi dla umiejących widzieć dalej niż tylko własną satysfakcję wynikająca z dysponowania wyłącznikiem " mikrofonu" niewygodnym rozmówcom.
Skoro tak ma wyglądać wolność wypowiedzi na tym forum to nie sugerujcie innym , że postawa serwilzmu medialnego jest akceptowana, a postawy odmienne są nieakceptowane .
Inaczej, jeśli chcemy zmieniać innych poprzez rewolucję to najpierw poszukajmy przyczyn.
Doskonale wiesz jak trudno zmienić stare nawyki , ale może znim zamilkniesz wskasz następcą drogę inna niż preferują funkcyjni bo inaczej stworzy się gorsze piekiełko niż KAS i nawet Opatrzność nie pomoże.


Przepraszam za sarkazm ale
ja dalej chce wierzyć, że lud myśli dalej niż owe 20% w stosunku do ubiegłego roku .

Żądam przywrócenia moich usuniętych postów i wypowiedzi.

Nie ten adres.

To forum branżowe a nie polityczne, co wiąże się z pewnymi ograniczeniami i obowiązkami.

Załóż sobie portal inny pl, to może tam wpadnę.

Ale pewnie nie, bo życia szkoda.

I
 
Back
Do góry