• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Dziwna sytuacja, czyli jak się jest zatrudnionym 25 marca, to lepiej odejść 26 lutego niż 24 lutego?

Jeszcze raz:

dostałem z decyzją emerytalną wydruk wysługi na 25 lat 4 miesiące i 18 dni, co stanowi 66,87 procent podstawy wymiaru.

25 x 2,6 = 65%
2,6 : 12 = 0,2166 x 4 = 0,8666%

65% + 0,8666% = 65,8666%
66,87% - 65,8666% = 1,0033%

Czyli deko pow. 1 % stanowi odpowiednik 18 dni.

Wątpię też, aby były do stażu służby poniżej 25 lat obowiązywały inne zasady naliczania.
 
Dziwna sytuacja, czyli jak się jest zatrudnionym 25 marca, to lepiej odejść 26 lutego niż 24 lutego?
Musisz wyliczyć Twój indywidualny staż od 15.09.1999 - niektórzy mają przerwę na ucywilnienie itp. Jeśli masz ciągłość to łatwiejsze wyliczanki - w tym przypadku 15 lub bezpieczniej 16 luty (styczeń) dadzą pełne miesiące.
 
Ale uwaga. Liczy się pełne lata. Później pozostałe dni, np. 320, 90, 61, 17 dzieli się przez 30. Miesiąc to 30 dni, nie miesiąc kalendarzowy
 
Ale uwaga. Liczy się pełne lata. Później pozostałe dni, np. 320, 90, 61, 17 dzieli się przez 30. Miesiąc to 30 dni, nie miesiąc kalendarzowy

To by była nawet zmiana na plus ponieważ od 15.09.1999 do 16.02.2024 nie policzą 24 lata 5 miesięcy 1 dzień. Tylko 24 lata (+153 DNI) 5 miesięcy, 3 dni.
 
Jeszcze raz:

dostałem z decyzją emerytalną wydruk wysługi na 25 lat 4 miesiące i 18 dni, co stanowi 66,87 procent podstawy wymiaru.

25 x 2,6 = 65%
2,6 : 12 = 0,2166 x 4 = 0,8666%

65% + 0,8666% = 65,8666%
66,87% - 65,8666% = 1,0033%

Czyli deko pow. 1 % stanowi odpowiednik 18 dni.

Wątpię też, aby były do stażu służby poniżej 25 lat obowiązywały inne zasady naliczania.
Mi niestety nie wzięli pod uwagę 19 dni stanowiących 0,13%. Wysługi mam 23lata 4 m-ce i 19 dni.
 
Ostatnia edycja:
Jeszcze raz:

dostałem z decyzją emerytalną wydruk wysługi na 25 lat 4 miesiące i 18 dni, co stanowi 66,87 procent podstawy wymiaru.

25 x 2,6 = 65%
2,6 : 12 = 0,2166 x 4 = 0,8666%

65% + 0,8666% = 65,8666%
66,87% - 65,8666% = 1,0033%

Czyli deko pow. 1 % stanowi odpowiednik 18 dni.

Wątpię też, aby były do stażu służby poniżej 25 lat obowiązywały inne zasady naliczania.
Źle liczysz.
25 (15+10) = 40%+26%
Za 4 m-ce 0,87
Łącznie 66.87%
 
Mi niestety nie wzięli pod uwagę 19 dni stanowiących 0,13%. Wysługi mam 23lata 4 m-ce i 19 dni.
Dobrze wszystko liczysz, lecz mi uwzględnili 23 i 4 m-ce, czyli 61,67. Gdyby uwzględnili dni byłoby 61,8%.
Wnioskuję, że odchodziłeś 03.02 u mnie wyliczenie wygląda tak samo. Też mam w plecy te 19 dni.
Ale tak po prawdzie dopiero teraz to sprawdziłam, bo dopiero teraz temat się pojawił, a ja jestem zadowolona z emki i nawet mi do głowy nie przyszło, że mam ułamek procenta mniej. Zysk z emki zdecydowanie przewyższa tę "stratę".



Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Wnioskuję, że odchodziłeś 03.02 u mnie wyliczenie wygląda tak samo. Też mam w plecy te 19 dni.
Ale tak po prawdzie dopiero teraz to sprawdziłam, bo dopiero teraz temat się pojawił, a ja jestem zadowolona z emki i nawet mi do głowy nie przyszło, że mam ułamek procenta mniej. Zysk z emki zdecydowanie przewyższa tę "stratę".



Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Dokładnie tak Pani Detektyw!
Też jestem zadowolony, a strata 0,13% niczego nie stanowi. Życzę dużo zdrowia!
 
Gratki! Ja do tej kwoty na pewno nie dobiję, ale staram się z całych sił (dobić trochę).

Przyjacielu, życzę powodzenia.

Jednak gdyby zdrowie zaczęło szwankować, czego nie życzę, to na koniec służby Komisja Lekarska.

Zawsze te parę lub kilknaście procent dobawki do emki to miły gest za strony Ojczyzny.

Wcześniej finansowo zdecydowanie nie warto z uwagi na ustawowe progi procentowe z tytułu inwalidztwa, lepiej dosłużyć do końca jako funkcjonariusz.

Chyba, że ktoś ma gwarancję i zostanie jako inwalida zatrudniony do zadań cywilnych.

Nie mniej mocno mnie niepokoi praktyka nie uwzględniania w wysłudze dni poniżej miesiąca.

Pozbawia funkcjonariuszy należnego świadczenia i w mojej ocenie musi mieć prawne uzasadnienie, a ja go nie znajduję.

Kończąc to co miałem do przekazania pozdrawiam wszystkich.
 
Przyjacielu, życzę powodzenia.

Jednak gdyby zdrowie zaczęło szwankować, czego nie życzę, to na koniec służby Komisja Lekarska.

Zawsze te parę lub kilknaście procent dobawki do emki to miły gest za strony Ojczyzny.

Wcześniej finansowo zdecydowanie nie warto z uwagi na ustawowe progi procentowe z tytułu inwalidztwa, lepiej dosłużyć do końca jako funkcjonariusz.

Chyba, że ktoś ma gwarancję i zostanie jako inwalida zatrudniony do zadań cywilnych.

Nie mniej mocno mnie niepokoi praktyka nie uwzględniania w wysłudze dni poniżej miesiąca.

Pozbawia funkcjonariuszy należnego świadczenia i w mojej ocenie musi mieć prawne uzasadnienie, a ja go nie znajduję.

Kończąc to co miałem do przekazania pozdrawiam wszystkich.
Jeśli komisja MSWiA orzeka niezdolność do SŁUŻBY, to doliczane jest 15%, nie kilka lub kilkanaście.
Komisja w orzeczeniu stwierdza również zdolność do PRACY. Orzeczenie komisji MSWiA nie czyni nikogo inwalidą w rozumieniu przepisów ZUS.
 
Jeśli komisja MSWiA orzeka niezdolność do SŁUŻBY, to doliczane jest 15%, nie kilka lub kilkanaście.
Komisja w orzeczeniu stwierdza również zdolność do PRACY. Orzeczenie komisji MSWiA nie czyni nikogo inwalidą w rozumieniu przepisów ZUS.

Szanowna Pani / Panie,
kontekst mojej wypowiedzi był całkiem inny - odniosłem się do konkretnej wypowiedzi.
Przecież oczywistym jest, że jeśli ktoś ma np. 67 % wysługi, to doliczy mu ZER do max 80 %, więc nie 15%.
Przecież lepiej uzyskać najpierw emkę, a później orzeczenie ewentualne o stanie zdrowia w związku ze służbą, niż procedować odwrotnie, w przypadku funkcjonariusza z 20 letnim stażem.
Pomijam sytuacje indywidualne czy losowe.
Easy proszę łaskawie czytać ze zrozumieniem.
 
Back
Do góry