• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Dalej jest w uzgodnieniach. Jedynie skuteczna interwencja związków może ruszyć ta lokomotywę. Pytanie czy związki chcą się tym zająć, czy bardziej skupiają się na przyszłorocznej podwyżce.
 
Dalej jest w uzgodnieniach. Jedynie skuteczna interwencja związków może ruszyć ta lokomotywę. Pytanie czy związki chcą się tym zająć, czy bardziej skupiają się na przyszłorocznej podwyżce.
Warto dopilnować tematu, bo jest on bardzo istotny dla funkcjonariuszy, którzy w tym roku przeszli na emeryturę - nowy mnożnik ma wejść zgodnie z projektem od 01.01.23, co bezpośrednio przełoży się na wysokość emerytury - analogicznie jak w latach ubiegłych.
 
Warto dopilnować tematu, bo jest on bardzo istotny dla funkcjonariuszy, którzy w tym roku przeszli na emeryturę - nowy mnożnik ma wejść zgodnie z projektem od 01.01.23, co bezpośrednio przełoży się na wysokość emerytury - analogicznie jak w latach ubiegłych.
ale zdaje się że ci funkcjonariusze nie są istotni dla ZZ
 
Ucywilnili mnie i chcieli bym wrócił, zaproponowałem im że wrócę przynajmniej za 50% tego co w twj chwili zarabiam, okazało się że nie stać ich na mnie :giggle:
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Pewnie wyczuli jakiś podstęp w tych 50%, trzeba było zaproponować upust 20% i po kłopocie. Swoją drogą kasa się liczy i "cóż że ze Szwecji" 🥃
 
Pewnie wyczuli jakiś podstęp w tych 50%, trzeba było zaproponować upust 20% i po kłopocie. Swoją drogą kasa się liczy i "cóż że ze Szwecji" 🥃
Witaj @piracius, nie chodzi o Szwecję, ja obecnie jestem w Szwecji, wcześniej Portugalia, Francja,Niemcy, Hiszpania i tak sobie pracuję po europie, a te ich marne propozycje zarobkowe nie stanowią już dla mnie atrakcji, było mnie i innych kolegów nie ucywilniać i szanować to dziś by nie narzekali na brak ludzi. Patrząc na to wszystko z perspektywy czasu to mają niezły tupet, najpierw kogoś kopną w tyłek a potem chcą żeby wrócił. Dużo moich ucywilnionych kolegów się ustawiło i też to mają gdzieś, choć są tacy którzy wrócili do munduru widocznie było im to potrzebne. Minus tego wszystkiego jest taki że mam 50% emerytury a z tego zabierają mi 25% za to że nadal pracuję - i to ma być ta zachęta dla emerytów by byli jak najdłużej aktywni zawodowo.
 
Art. 41 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy ........ powinien zostać uchylony w całości - takie jest moje zdanie, Sławku może trzeba to zaproponować?????


Art. 41. [Zmniejszenie emerytury lub renty]
1.
W razie osiągania przychodu z tytułu działalności podlegającej obowiązkowi ubezpieczenia społecznego, emerytura lub renta inwalidzka ulega zmniejszeniu na zasadach określonych w przepisach art. 104 ust. 1a-6, ust. 8 pkt 1 i 2 oraz ust. 9 i 10 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, nie więcej jednak niż o 25% wysokości tej emerytury lub renty inwalidzkiej, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.
2.
Przepisy art. 104 ust. 8 pkt 2 ustawy, o której mowa w ust. 1, stosuje się również do renty inwalidzkiej III grupy.
3.
W razie osiągania przychodu, określonego w ust. 1, w kwocie przekraczającej 130% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy, ostatnio ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, kwota emerytury lub renty inwalidzkiej ulega zmniejszeniu o 25% jej wysokości.
4.
Przepisów ust. 1 i 3 nie stosuje się wobec osób, których emerytura stanowi co najmniej 75% podstawy jej wymiaru bez uwzględnienia podwyższenia z tytułu inwalidztwa pozostającego w związku ze służbą oraz wobec osób pobierających rentę inwalidzką z tytułu inwalidztwa powstałego wskutek wypadku pozostającego w związku ze służbą lub wskutek choroby powstałej w związku ze szczególnymi właściwościami bądź warunkami służby, z tytułu których przysługują świadczenia odszkodowawcze.
 
Nie narzekajmy na ten art.41, pod zusem mialbys calkowicie zawieszona amkę z tymi zarobkami, a tak pomniejszaja o 25 %.

Jakbys mial 75 % to nie byloby zadnych potrącen.

Nie kombinujmy przy tym art, bo ujednolica z zusowskimi emkami i wtedy dopiero bedzie lament

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
Nie narzekajmy na ten art.41, pod zusem mialbys calkowicie zawieszona amkę z tymi zarobkami, a tak pomniejszaja o 25 %.

Jakbys mial 75 % to nie byloby zadnych potrącen.

Nie kombinujmy przy tym art, bo ujednolica z zusowskimi emkami i wtedy dopiero bedzie lament

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
Może i prorok przez Ciebie przemawia, uwaga godna zastanowienia.:unsure:
:unsure::unsure:
 
Nie narzekajmy na ten art.41, pod zusem mialbys calkowicie zawieszona amkę z tymi zarobkami, a tak pomniejszaja o 25 %.

Jakbys mial 75 % to nie byloby zadnych potrącen.

Nie kombinujmy przy tym art, bo ujednolica z zusowskimi emkami i wtedy dopiero bedzie lament

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
Racja. Trzeba ostrożnie z tymi przebłyskami powysłów. Jak to mówią "co nagle to po diable..." Każdy z nas ma inną sytuację, a ta zawęża perspektywę.
 
Warto dopilnować tematu, bo jest on bardzo istotny dla funkcjonariuszy, którzy w tym roku przeszli na emeryturę - nowy mnożnik ma wejść zgodnie z projektem od 01.01.23, co bezpośrednio przełoży się na wysokość emerytury - analogicznie jak w latach ubiegłych.
A nie od 01.03.23? Na pewno zmiana mnożnika od 01.01.23 zmieni wysokość emerytur dla tych co odeszli przed 01.03.23?
 
A nie od 01.03.23? Na pewno zmiana mnożnika od 01.01.23 zmieni wysokość emerytur dla tych co odeszli przed 01.03.23?
WKB (wielokrotność kwoty bazowej) ma obowiązywać od 1 stycznia. Od 1 marca obowiązuje KB (kwota bazowa) przez wprowadzony słynny art 41 "ustawy okołobudżetowej"
 
Czy ktoś coś wie o rozporządzeniu o mnożniku kwoty bazowej na 2023r. Lipiec już minął, mamy koniec sierpnia. Czy Pan Minister odpisał na pismo Związków? Jeżeli nie to ile ma na to czasu?
 
Czytał ktoś może projekt nt waloryzacji emerytur? Kwotowy nie procentowy. Kogo będzie dotyczył i ewentualnie od którego roku to mogłoby obowiązywać.
 
Back
Do góry