• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Nie wiem czy w Policji czy SG opłaci się przechodzić do "drugiego wariantu" . Wariant pierwszy jest chyba dużo bardziej korzystniejszy. Chyba ze przechodząc do 'drugiego wariantu" będzie możliwość otrzymania drugiej emerytury z ZUS to wtedy jest do temat do przemyślenia. Co do SCS to powinniśmy powalczyć o lata służby w administracji celnej (czyli przed wrześniem 1999).
 
Nie wiem czy w Policji czy SG opłaci się przechodzić do "drugiego wariantu" . Wariant pierwszy jest chyba dużo bardziej korzystniejszy. Chyba ze przechodząc do 'drugiego wariantu" będzie możliwość otrzymania drugiej emerytury z ZUS to wtedy jest do temat do przemyślenia. Co do SCS to powinniśmy powalczyć o lata służby w administracji celnej (czyli przed wrześniem 1999).
Pisałem o tym wcześniej, teraz jest dobry czas na działanie. Co na to Sławek?
 
Na ten rok jaka jest realna kwota bazowa? 4.28x1943? Czy modernizacja 2024 dużo tą kwotę zmieni?
 
Ostatnia edycja:
Na ten rok jaka jest realna kwota bazowa? 4.28x1943? Czy modernizacja 2024 dużo tą kwotę zmieni?
Jeszcze nie określili mnożnika kwoty bazowej na ten rok, ale będzie coś koło tych 4,28. A w 2024 mają podnieść uposażenia o średnio 500 zł na etat z modernizacji , czyli wbk coś ok 4.47-4,5 powinna być w przyszłym roku.
 
Ostatnia edycja:
Jeszcze nie określili mnożnika kwoty bazowej na ten rok, ale będzie coś koło tych 4,28. A w 2024 mają podnieść o średnio 500 zł na etat z modernizacji uposażnia, czyli coś ok 4.47-4,5 powinna być w przyszłym roku.
Dziękuję, natomiast odnośnie kwoty 1943 zl chyba bez szans na zmiane, co nie? Inflację patrzę z szacunków na 12.3%
 
Witam wszyskich. Dawno nie było mnie na forum. Mam pytanie: czy dzieje się cokolwiek w sprawie uznania lat służby przed 99 r.,? Z góry dziękuje za info.
 
Witam wszyskich. Dawno nie było mnie na forum. Mam pytanie: czy dzieje się coś w sprawie uznania lat służby przed 99 r.,? Z góry dziękuję za info.
Nic się nie dzieje .Związki na to laskę położyły
Tłuste koty mają średnio po 12 tyś na łapę i się śmieją jak głupki do bateryjki .
 
Ostatnia edycja:
Myślę, że tym średnio 12 tyś na łapę to bardzo znaczna przesada.
MSR Zielona Góra, Poznań .
Stare Izby.
Wiem bo się chwalą.
W Służbie Arogancji.
Na emce się śmieją, że jełopy na nich pracowały.
Nieprawda a rzeczywistość.
Jak ignorant zaczął służbę w latach 80-tych to taka emka wyjdzie..
 
Ostatnia edycja:
Czy coś wiadomo na jakim etapie legislacji jest Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej (do 4,28), bo ostatnie co udało mi się znaleźć to informacja na stronie RCL, że 31.05 projekt był w uzgodnieniach.
 
Back
Do góry