• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Nie znajduje strony przeglądarka, jest już feldmarszałkiem?
Bartosz Zbaraszczuk, który od ponad pół roku stoi na czele Krajowej Administracji Skarbowej, może pochwalić się ekspresowymi awansami w Służbie Celno-Skarbowej. W nieco ponad rok, od kiedy założył mundur, awansował o pięć stopni — od aspiranta do młodszego inspektora. – Moje stopnie w służbie są odzwierciedleniem doświadczenia, wiedzy i wysokich stanowisk, które zajmowałem jako pracownik służby cywilnej – mówi w rozmowie z Business Insider Polska szef skarbówki.Bussinessinsider
 
Ostatnia edycja:
A ja cały czas czekam na pieniądze z podpisanych porozumień z poprzedniej modernizacji, bo pamiętamy przecież, że części nie wypłacono jeszcze....
Nie ma już na co czekać. Tamte pieniądze przepadły bezpowrotnie. Jednym z elementów obecnego porozumienia jest rezygnacja z roszczeń wynikających z niezrealizowanej w pełni poprzedniej uchwały modernizacyjnej.
 
z uzasadnienia do ustawy o dodatkach po 25 i 28,5 latach służby

"Zauważyć również należy, że wprowadzenie świadczenia motywacyjnego w służbach specjalnych spowoduje ograniczenie wydatków na świadczenia emerytalne w związku
z „zatrzymaniem” w służbie funkcjonariuszy uprawnionych do zaopatrzenia emerytalnego. Tak więc wydatki na świadczenia motywacyjne zostaną w całości skompensowane przez zmniejszenie wydatków ZER MSWiA oraz Wojskowego Organu Emerytalnego."

skoro się kompensuje to dlaczego nie objęli nas? U nas się nie skompensuje? Czy projekt ustawy już wpłynął do zaopiniowania do Związku?
 
z uzasadnienia do ustawy o dodatkach po 25 i 28,5 latach służby

"Zauważyć również należy, że wprowadzenie świadczenia motywacyjnego w służbach specjalnych spowoduje ograniczenie wydatków na świadczenia emerytalne w związku
z „zatrzymaniem” w służbie funkcjonariuszy uprawnionych do zaopatrzenia emerytalnego. Tak więc wydatki na świadczenia motywacyjne zostaną w całości skompensowane przez zmniejszenie wydatków ZER MSWiA oraz Wojskowego Organu Emerytalnego."

skoro się kompensuje to dlaczego nie objęli nas? U nas się nie skompensuje? Czy projekt ustawy już wpłynął do zaopiniowania do Związku?
To proste. Nasz "generał", jak to się chwalił w mediach, ma 20 lat stażu, więc dodatek stażowy zgodnie z projektowanymi przepisami to jakieś 10-11 procent. Daleko mu jeszcze do 25 lat służby, więc go to nie interesuje. Poza tym przy jego mnożniku jest duże prawdopodobieństwo że 1500 to dostanie już teraz. I tyle...
 
po wyborach będzie można spodziewać się wszystkiego najgorszego w sprawach emerytur mundurowych

"A czym różni się 15 lat ciężkiej fizycznej pracy pielęgniarki, ratownika medycznego, maszynisty kolejowego od 15 lat pracy policjanta? Tym, że policjant po 15 latach może przejść na emeryturę, a reszta - nie. Nie wiem, czy pan wie, ale funkcjonariusze z tego przywileju masowo korzystają odchodząc z policji, bo po 2024 r. zostanie im on odebrany. Mamy więc w Polsce setki tysięcy pracujących emerytów: byłych policjantów, żołnierzy, prokuratorów itd. Ludzi w sile wieku. Czy to jest społecznie akceptowalne?"
 
po wyborach będzie można spodziewać się wszystkiego najgorszego w sprawach emerytur mundurowych

"A czym różni się 15 lat ciężkiej fizycznej pracy pielęgniarki, ratownika medycznego, maszynisty kolejowego od 15 lat pracy policjanta? Tym, że policjant po 15 latach może przejść na emeryturę, a reszta - nie. Nie wiem, czy pan wie, ale funkcjonariusze z tego przywileju masowo korzystają odchodząc z policji, bo po 2024 r. zostanie im on odebrany. Mamy więc w Polsce setki tysięcy pracujących emerytów: byłych policjantów, żołnierzy, prokuratorów itd. Ludzi w sile wieku. Czy to jest społecznie akceptowalne?"
Pytanie z tezą, podszyte tanim populizmem.
 
po wyborach będzie można spodziewać się wszystkiego najgorszego w sprawach emerytur mundurowych

"A czym różni się 15 lat ciężkiej fizycznej pracy pielęgniarki, ratownika medycznego, maszynisty kolejowego od 15 lat pracy policjanta? Tym, że policjant po 15 latach może przejść na emeryturę, a reszta - nie. Nie wiem, czy pan wie, ale funkcjonariusze z tego przywileju masowo korzystają odchodząc z policji, bo po 2024 r. zostanie im on odebrany. Mamy więc w Polsce setki tysięcy pracujących emerytów: byłych policjantów, żołnierzy, prokuratorów itd. Ludzi w sile wieku. Czy to jest społecznie akceptowalne?"
Hm.???? Co niektórzy chcieli mnie linczować. A tu proszę. Czyżby sen miał się spełnić ???
 
Najwyżej będzie duża pula wniosków o emeryturę w 2024. Tylko pytanie nasuwa się inne, kto będzie pracował za tych co odejdą?
 
Najwyżej będzie duża pula wniosków o emeryturę w 2024. Tylko pytanie nasuwa się inne, kto będzie pracował za tych co odejdą?
Tylko nasuwa się pytanie jeśli nie jesteś naczelnikiem ani dyrektorem to co Cię martwi kto i w jaliej ilości będzie służył w tej formacji - szefostwa to nie martwi a Ciebie tak ;) .
 
JEŚLI MF dotrzyma potwierdzonych podpisami obietnic zawartych w porozumieniu, to tak.
Mam na myśli porozumienie wrześniowe.
Opublikowany projekt sposobu podziału potwierdza, że modernizację dostaną wszyscy pełniący służbę na dzień 1 stycznia 2023
A podwyżka z modernizacji wpłynie na wysokość emerytury osób które odchodzą przed 1 marca 2023?
 
A podwyżka z modernizacji wpłynie na wysokość emerytury osób które odchodzą przed 1 marca 2023?
Zgodnie z treścią podpisanego przez związki porozumienia, do podwyżki modernizacyjnej mają zastosowanie przepisy art. 41 "ustawy okołobudżetowej" więc ...... (przeczytaj porozumienie i sam wyciągnij wnioski).
 
Zgodnie z treścią podpisanego przez związki porozumienia, do podwyżki modernizacyjnej mają zastosowanie przepisy art. 41 "ustawy okołobudżetowej" więc ...... (przeczytaj porozumienie i sam wyciągnij wnioski).
Ciekawa jestem, jak zamierzają wydudkać emerytów tworząc rozporządzenie dot. wysokości współczynnika kwoty bazowej. Że obowiązuje od 1 marca? Przecież to będzie dotyczyło również pozostających w służbie. Jeśli taka "zachęta" (kwota bazowa i współczynnik od marca) utrwali się w prawodawstwie, to każdy będzie miał swój indywidualny wskaźnik emerytalny zmniejszony za styczeń i luty w każdym roku... Chyba, że czegoś nie rozumiem...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Ciekawa jestem, jak zamierzają wydudkać emerytów tworząc rozporządzenie dot. wysokości współczynnika kwoty bazowej. Że obowiązuje od 1 marca? Przecież to będzie dotyczyło również pozostających w służbie. Jeśli taka "zachęta" (kwota bazowa i współczynnik od marca) utrwali się w prawodawstwie, to każdy będzie miał swój indywidualny wskaźnik emerytalny zmniejszony za styczeń i luty w każdym roku... Chyba, że czegoś nie rozumiem...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Słuszna uwaga/obawa.
 
Ciekawa jestem, jak zamierzają wydudkać emerytów tworząc rozporządzenie dot. wysokości współczynnika kwoty bazowej. Że obowiązuje od 1 marca? Przecież to będzie dotyczyło również pozostających w służbie. Jeśli taka "zachęta" (kwota bazowa i współczynnik od marca) utrwali się w prawodawstwie, to każdy będzie miał swój indywidualny wskaźnik emerytalny zmniejszony za styczeń i luty w każdym roku... Chyba, że czegoś nie rozumiem...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
W 2017 roku do końca lutego była kwota bazowa 5096,84 a od marca 5808,90.
Więc już było to przerabiane, dwie kwoty bazowe w jednym roku.
Czy tak będzie tym razem ?
 
Zgodnie z treścią podpisanego przez związki porozumienia, do podwyżki modernizacyjnej mają zastosowanie przepisy art. 41 "ustawy okołobudżetowej" więc ...... (przeczytaj porozumienie i sam wyciągnij wnioski).
Wskaż mi proszę, gdzie jest napisane w porozumieniu, że zastosowanie ma art. 41. Przeczytałem i nic nie znalazłem?????????
 
Wskaż mi proszę, gdzie jest napisane w porozumieniu, że zastosowanie ma art. 41. Przeczytałem i nic nie znalazłem?????????
Par. 3 dotyczący f-szy
IMG_20230202_084654.jpg
 
Back
Do góry