• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

W świetle argumentacji art.41 miał zniechęcić funkcjonariuszy z 15+ letnim stażem do odejścia na emerytury, lecz zapomina się, że wśród odchodzących są też z 30 letnim stażem w wieku 60 i więcej lat, którzy mimo stażu i lat życia nie odeszli rok czy dwa lata temu by wypracować sobie większą podstawę emerytury. Skoro im zabrano podwyżkę kwoty bazowej czy oni też mają zrezygnować z odejścia? Dlaczego ich się karze za odejście?
Cóż logika tej władzy
a czemu nie.
lub cytując klasyka "zabijcie wszystkich bóg rozpozna swoich - Arnaud Amaury"
 
W świetle argumentacji art.41 miał zniechęcić funkcjonariuszy z 15+ letnim stażem do odejścia na emerytury, lecz zapomina się, że wśród odchodzących są też z 30 letnim stażem w wieku 60 i więcej lat, którzy mimo stażu i lat życia nie odeszli rok czy dwa lata temu by wypracować sobie większą podstawę emerytury. Skoro im zabrano podwyżkę kwoty bazowej czy oni też mają zrezygnować z odejścia? Dlaczego ich się karze za odejście?
Nikt tego nie brał pod uwagę ! Najprawdopodobniej ministrom nawet się nie śniło , że może dojść
do takich sytuacji . Zaskoczenie olbrzymie . ZER również zdezorientowany . Jak naliczać
emerytury. Według kwot z 2022r. ? Co z inflacją 20% ? Co z waloryzacją 7% z 2022roku ?
Czy będzie kilkadziesiąt tysięcy nowych decyzji do sporządzenia ? Czy większość decyzji
znajdzie swój finał w Sądzie Okręgowym w Warszawie ? Straszny bałagan .
Może na "osłodę" dojdzie do dwóch waloryzacji emerytur , o których już rozmawiają
przedstawiciele zw. Policjantów /info w Onet i Business insider/.
 
Przy wyliczaniu kwoty emerytury na ten rok tak to będzie:
do 1 marca 2023= 3.88*1803,16
czy 3,88*1803,16+600 modernizacja?

Żadnego dokumentu aby po 01.03.2023 liczyć 3,88*1803,16*1.079+600 też w sumie jeszcze nie ma 😉 i pewnie do wakacji nie będzie.
 
@Mięta póki co aktualny jest art.41 ustawy okolobudzetowej. Do 01.03.kwota bazowa się nie zmienia. Wielokrotność kwoty bazowej także się nie zmieniła i wynosi 3,88. Gdy uchwała modernizacyjna wejdzie w życie i zostanie określona nowa WKB wtedy będzie można mówić o nowych "dokumentach", a także o dacie od której obowiązuje.
 
Bardzo ważne, aby emeryci mogli kontynuować ubezpieczenia zdrowotne np. Luxmed. Bo nie wyobrażam sobie kolejnej zmiany (było PZU, teraz Luxmed). Już przyzwyczaiłem się do pewnych dolegliwości dotyczących dojazdów do placówek medycznych, za to obsługa jest super!
Prostuję, w ostatniej ulotce o wznowieniu polisy doczytałem, że ubezpieczenie w Luxmed dotyczy także emerytów z naszego związku Celnicy.pl Myślę, że dobrze ją zrozumiałem.
 
jakiś czas temu była informacja, że SKAS ma niebawem rozmawiać z ZER w sprawie samofinansowania dodatków motywacyjnych po 25 i 28,5 latach. Coś wiadomo czy takie spotkanie się odbyło i jakie ewentualnie efekty?
 
Odnosząc się do wprowadzenia dodatku po 25 latach w służbach specjalnych, Wąsik zaznaczył, że to narzędzie zostało "przetrenowane" w służbach podległych MSWiA i nie tylko, a później zaimplementowało je wojsko. "Ten dodatek de facto sam się finansuje z niewypłaconych emerytur. Jest dobrym rozwiązaniem wypracowanym po długich dyskusjach ze związkami zawodowymi" - powiedział.


Skoro resort odpowiedzialny za ustawę stoi na takim stanowisku to co mówi o tym MF i SKAS? Nabrali wody w usta i się zakrztusili?
 
Odnosząc się do wprowadzenia dodatku po 25 latach w służbach specjalnych, Wąsik zaznaczył, że to narzędzie zostało "przetrenowane" w służbach podległych MSWiA i nie tylko, a później zaimplementowało je wojsko. "Ten dodatek de facto sam się finansuje z niewypłaconych emerytur. Jest dobrym rozwiązaniem wypracowanym po długich dyskusjach ze związkami zawodowymi" - powiedział.


Skoro resort odpowiedzialny za ustawę stoi na takim stanowisku to co mówi o tym MF i SKAS? Nabrali wody w usta i się zakrztusili?
Za pewne masz racje
 
Widać jak funkcjonariuszy traktuje MF a jak np. MS.
Z takim podejściem MF-u do funkcjonariuszy zawsze będziemy w czarnej dup....

 
Ja do Sławomira, dziękuję odchodzę ze służby celnej po prawie 31-tu latach.Bardzo dziękuję Tobie za wszystko co zrobiłeś dla nas.Nigdy nie zapomnę 08.06.2016 ,protest, przed Sejmem,przejście do "Pałacu Prezydenta".Protest był super zorganizowany👍🇵🇱IC Wrocław też dobrze fajnie się zorganizowała.Sławku dalej zostaję z Wami.Dziękuję za te chwile i za to co robisz nadal.😊
 
Czy dobrze rozumiem, że funkcjonariusze odchodzący na emeryturę na początku 2023r. otrzymają podwyżki z uchwały modernizacyjnej?
 
Czy dobrze rozumiem, że funkcjonariusze odchodzący na emeryturę na początku 2023r. otrzymają podwyżki z uchwały modernizacyjnej?
JEŚLI MF dotrzyma potwierdzonych podpisami obietnic zawartych w porozumieniu, to tak.
Mam na myśli porozumienie wrześniowe.
Opublikowany projekt sposobu podziału potwierdza, że modernizację dostaną wszyscy pełniący służbę na dzień 1 stycznia 2023
 
Ostatnia edycja:
JEŚLI MF dotrzyma potwierdzonych podpisami obietnic zawartych w porozumieniu, to tak.
Mam na myśli porozumienie wrześniowe.
Opublikowany projekt sposobu podziału potwierdza, że modernizację dostaną wszyscy pełniący służbę na dzień 1 stycznia 2023
A ja cały czas czekam na pieniądze z podpisanych porozumień z poprzedniej modernizacji, bo pamiętamy przecież, że części nie wypłacono jeszcze....
 
Back
Do góry