• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Powiedzcie mi co nas jeszcze może czekać z rozwiązan w funkcjonowania w naszej formacji ? Czy dalej służyć czy uciekać na emkę bo mi już niedaleko ? Widzę czekanie na lepsze czasy u nas na Oddziale.
 
Gwoli ścisłości. Walkę o emki zaczęła Barbara Smolińska i to jest fakt. Sławkowi brawo i wielki szacunek , że sprawy doprowadził do końca. Wyjaśniam tym co nie wiedzą.
Biało zielony, sorry ale prawdziwym i rzeczywistym początkiem, zwieńczonym pełnym sukcesem, był projekt obywatelski dot. emerytur mundurowych, walka w Sejmie, Senacie i przed Trybunałem Konstytucyjnym. I kto do tego doprowadził? ZZ celnicy PL ze Sławkiem na czele i wielu funków, którzy Go wspierali. Pamiętajmy też o tych, którzy zaangażowali się w zebranie prawie 200 tys. podpisów do projektu obywatelskiego. I to jest prawdziwy początek, a nie jakiekolwiek działania Zrzeszenia czy Federacji i ich przewodniczących, którzy przez całą swoją pseudo-działalność związkową najlepiej co robili, to sypali piasek w tryby ZZ Celnicy PL i dyskredytowali działania Sławka.
Wyjaśniam to tym co nie wiedzą. Howgh!
 
@Biało zielony
Stan faktyczny odnośnie działań Basi S. jest następujący.
Basia S. forsowała projekt emerytur celnych, czyli emki z FUS. Wymyślili takie i wnieśli projekt poselski do Sejmu, czym bardzo przeszkadzała w drodze do włączenia Nas do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego.
Robiła to także w czasie, już po wyroku TK, np. na posiedzeniu Prezydium Komisji Finansów Publicznych.
Potem, gdy prowadziliśmy walkę o emerytury mundurowe w Parlamencie nagle usiadła po drugiej stronie, czyli po stronie MF i wypowiadała się na Komisjach w kontrze do starań środowiska zawodowego.
Tak to w skrócie wyglądało mój drogi.
 
Gwoli ścisłości. Walkę o emki zaczęła Barbara Smolińska i to jest fakt. Sławkowi brawo i wielki szacunek , że sprawy doprowadził do końca. Wyjaśniam tym co nie wiedzą.
Federacja i inni jej podobni byli zwykłymi sprzedawczykami. Za profity z MF torpedowali wszystko. Jak można inaczej odbierać awans do MF jako przewodnicząca ZZ. No jak? Biało zielony, a ty ile lat w służbie, że takie głupoty piszesz. Chyba, że byłeś pretorianinem.
 
Wysłałem pismo do Prezydenta RP załączając petycję związków mundurowych o pochylenie się nad ustawą o szczególnych rozwiązaniach ustawy budżetowej. Zmiany te dotyczą też żołnierzy, a jest ich zwierzchnikiem. Zawsze warto spróbować. Zachęcam do działania

listy@prezydent.pl

Szanowny Panie Prezydencie.
W załączeniu przesyłam petycję służb mundurowych złożoną Premierowi Rządu RP.
Służby mundurowe w ustawie o szczególnych rozwiązaniach ustawy budżetowej zostały potraktowane poniżej godności obywateli RP. Samo uzasadnienie do wprowadzenia tego przepisu jest kuriozalne: "Proponuje się regulacje ..... zachęcający do pozostania w służbie ...." i "... proponuje się, aby w 2023 wzrost uposażeń obejmował .... pozostających w służbie na dzień 1 marca 2023 r." Samo to wskazuje, iż nie jest to zachęta tylko kara dla chcących skorzystać ze swoich uprawnień. Wszystkie zarzuty do tego przepisu znajdują dię w załączonej petycji. Dodatkowo należy zaznaczyć, iż wprowadzenie tego przepisu w życie spowoduje lawinę pozwów sądowych. Będą żołnierze i funkcjonariusze musieli procesować się ze swoim Państwem o coś, co im się prawnie należy
Uprzejmie proszę Szanownego Pana Prezydenta jako zwierzchnika Sił Zbrojnych RP o interwencję w niniejszą ustawę.
Z wyrazami szacunku
 
Wysłałem pismo do Prezydenta RP załączając petycję związków mundurowych o pochylenie się nad ustawą o szczególnych rozwiązaniach ustawy budżetowej. Zmiany te dotyczą też żołnierzy, a jest ich zwierzchnikiem. Zawsze warto spróbować. Zachęcam do działania
Prezydent z niecierpliwością chodził od okna do okna, czekając na listonosza. Czuł, że coś wisi w powietrzu. Kiedy w końcu przeczytał list od Ulissesa, usiadł na przyzbie i zapłakał... Zaniepokojona Agata podniosła głowę znad kuchennego stołu (lepiła pierogi na niedzielny obiad) i rzekła: "Jendrek, adyć zrób coś dobrego tym celnikom, niech i oni życia użyjo..!" Prezydent dopił ciepławego już Harnasia, cisnął puszkę przez uchylone okno, głośno beknął i pochylił się nad petycją związków. Czytał 3 dni, w te i wewte, czasami zajadle coś notując i kreśląc. Warknął do przybocznego naparnika-borowika: "SKASa do mnie, ino bystro! Tak nie może być! Tośtośok..!" Podszedł do Agaty, wtulił się w jej szczupłe ramiona i powiedział: "Granda! Na takim papierze pisać, że nawet do pieca się nie nada! I piniendzy znowu chcom, a herbatę ekspresową to po jednym zaparzaniu wyrzucają!"
---Tak widzę efekt pisania do PAD---

CDN?
 
Prezydent z niecierpliwością chodził od okna do okna, czekając na listonosza. Czuł, że coś wisi w powietrzu. Kiedy w końcu przeczytał list od Ulissesa, usiadł na przyzbie i zapłakał... Zaniepokojona Agata podniosła głowę znad kuchennego stołu (lepiła pierogi na niedzielny obiad) i rzekła: "Jendrek, adyć zrób coś dobrego tym celnikom, niech i oni życia użyjo..!" Prezydent dopił ciepławego już Harnasia, cisnął puszkę przez uchylone okno, głośno beknął i pochylił się nad petycją związków. Czytał 3 dni, w te i wewte, czasami zajadle coś notując i kreśląc. Warknął do przybocznego naparnika-borowika: "SKASa do mnie, ino bystro! Tak nie może być! Tośtośok..!" Podszedł do Agaty, wtulił się w jej szczupłe ramiona i powiedział: "Granda! Na takim papierze pisać, że nawet do pieca się nie nada! I piniendzy znowu chcom, a herbatę ekspresową to po jednym zaparzaniu wyrzucają!"
---Tak widzę efekt pisania do PAD---

CDN?
Nie rób nic, to nic nie będziesz miał. Absens carens.
 
Paradoks, bo obaj macie racje. i co z tym mają zrobić pozostali?

o postawie środowiska rozsadzi to, który post otrzyma więcej lajków.



o zgrozo. Fejsbukowe zboczenie zadecyduje :/)
 
Nie rób nic, to nic nie będziesz miał. Absens carens.
Pisz dalej, PAD na pewno się przejmie twoimi wypocinami. Może jeszcze gdzieś spłodzisz jakieś ambitne pismo..? A ja sp...am z tego towarzystwa wzajemnej adoracji, EMka czeka. PS. W tej "służbie mundurowej" jest coraz lepiej czy coraz gorzej? Odpowiedz sobie i pomyśl...
 
Pisz dalej, PAD na pewno się przejmie twoimi wypocinami. Może jeszcze gdzieś spłodzisz jakieś ambitne pismo..? A ja sp...am z tego towarzystwa wzajemnej adoracji, EMka czeka. PS. W tej "służbie mundurowej" jest coraz lepiej czy coraz gorzej? Odpowiedz sobie i pomyśl...
I to jest właśnie mądra decyzja.
 
Mam pytanie zasadnicze jakie działania podjął Związek ZZ Celnicy PL w obronie interesów funkcjonariuszy, wieloletnich członków ZZ odchodzących na emerytury w styczniu i lutym 2023 roku, w związku z niekonstytucyjnym art 41 ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2023 ????
Widzę wielkie zaangażowanie Związku w sprawy funkcjonariuszy pozostających w Służbie natomiast brak jest jakichkolwiek działań w sprawach funkcjonariuszu odchodzących na emerytury. Na stronie nie zamieszczono nawet informacji o podpisaniu przez Prezydenta tak niekinstytucyjnych przepisów.
Oczekuję zarówno ja jak i mam nadzieję cała grupa odchodzących na zasłużone emerytury zaangażownia kancelarii prawnej i wypracowania trybu postępowania. Czasu nie pozostało wiele. Niedopuszczalny i niekonstytucyjny jest przecież przepis nakazaujący stosowania kwoty bazowej z 2022 roku dla odchodzacych ze Służby w okrezie styczeń -1 marzec 2023 .
 
Back
Do góry