• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Witam.ma pytanie do osób które są juz na emce. Mam przepraxoeane 20 lat e cle.stanowisko ml.ekspert od 8 lat. Mnożnik ok.2.1. Stopień aspirant......chce odejść na emke.w sumie to juz postanowione żałuje ze nie zlozylam w październiku kwitów.no coz trudno....ale mam pytanie ile moze wynieść moja emka.....tak przybliżone. Z kalkulatora który u nas krąży wyszło mi ok. 3400 ....ale nie wiem czy to wiarygodne.....może ktoś z kolegów i koleżanek miał podobny staż ...?i odszedl. Z gory dziekuje i pozdrawiam
 
Jakie środowisko takie zachowanie w stosunku do niego. Dla obecnego bytu nie mam żadnego szacunku !!! Nie cieszy mnie to, że rząd Was kopie w d...... ale irytuje mnie wiara w cuda co niektórych funków. Dalej nie dociera do Was bliski koniec tej formacji i emerytur mundurowych???? To czekajcie dalej.....
Dla przypomnienia kolego ta niekorzystna zmiana dotyczy wszystkich służb mundurowych, mnie tylko funkcjonariuszy SC-S ( z wyjątkiem strazy marszałkowskiej).t
 
Dołączyłeś na forum w listopadzie br., gdzie byłeś wcześniej. Takim zachowaniem uderzasz w wielu którzy walczyli o to, co masz dzisiaj i służą dalej z różnych względów. Może warto pomyśleć, zanim przelejesz swoje frustracje rozgoryczonego człowieka na forum publiczne, wyśmiewając się ze swoich kolegów i koleżanek, a nie jak to określiłeś obecnego bytu. Zastanów się jaką wartość dodatnią wnosisz na forum, poza wystawianiem sobie laurki.
Byłem wszędzie tam gdzie było trzeba. Uczestniczyłem we wszystkich protestach, w których mogłem uczestniczyć. Nie oceniam więc nie oceniaj. Dyskusja ze mną jest bezcelowa. Nie szydzę tylko próbuję Wam oczy otworzyć. Stwierdzam tylko suche fakty, które wynikły na przestrzeni dziestu lat w służbie. Podkreślam. Koniec emek mundurowych jest bliski i jest jeszcze czas na podjęcie życiowych decyzji. Oczywiście ten kto może. Reszta kuje swój własny los. Życzę powodzenia.
 
Byłem wszędzie tam gdzie było trzeba. Uczestniczyłem we wszystkich protestach, w których mogłem uczestniczyć. Nie oceniam więc nie oceniaj. Dyskusja ze mną jest bezcelowa. Nie szydzę tylko próbuję Wam oczy otworzyć. Stwierdzam tylko suche fakty, które wynikły na przestrzeni dziestu lat w służbie. Podkreślam. Koniec emek mundurowych jest bliski i jest jeszcze czas na podjęcie życiowych decyzji. Oczywiście ten kto może. Reszta kuje swój własny los. Życzę powodzenia.
I chwała Ci za to. Można inaczej przedstawić swoje zdanie, można. Co do otworzenia oczu, to mamy do czynienia z dorosłymi ludźmi i do tego funkcjonariuszami, którzy powinni mieć zdolności rozpoznawania i szacowania ryzyka i podejmowania na tej podstawie przemyślanych decyzji, w szczególności życiowych
Co do wieszczenia o końcu emek mundurowych osobiście nie wydaje mi się, że zostaną zniesione, ale istnieje bardzo duże zagrożenie, że mogą zmienić sposób ich naliczania, oczywiście na niekorzyść. Ale lepiej nie drążyć tego tematu na forum.
Kończąc, sam jestem emerytem, bo nie widziałem już szans na normalność, a co dopiero mówić o poprawie sytuacji, teraz to już równia pochyła.Też życzę powodzenia wszystkim, zarówno emerytom, jak i służącym i pracującym w tej stajni Augiasza.
 
Witam.ma pytanie do osób które są juz na emce. Mam przepraxoeane 20 lat e cle.stanowisko ml.ekspert od 8 lat. Mnożnik ok.2.1. Stopień aspirant......chce odejść na emke.w sumie to juz postanowione żałuje ze nie zlozylam w październiku kwitów.no coz trudno....ale mam pytanie ile moze wynieść moja emka.....tak przybliżone. Z kalkulatora który u nas krąży wyszło mi ok. 3400 ....ale nie wiem czy to wiarygodne.....może ktoś z kolegów i koleżanek miał podobny staż ...?i odszedl. Z gory dziekuje i pozdrawiam
Podanie tylko stanowiska i stopnia o niczym nie mówi. Można mieć dużą różnicę w indywidualnym mnożniku przy identycznym stanowisku i stopniu. Tylko na podstawie indywidualnego mnożnika z 10 lat można cokolwiek liczyć.
 
Witam.ma pytanie do osób które są juz na emce. Mam przepraxoeane 20 lat e cle.stanowisko ml.ekspert od 8 lat. Mnożnik ok.2.1. Stopień aspirant......chce odejść na emke.w sumie to juz postanowione żałuje ze nie zlozylam w październiku kwitów.no coz trudno....ale mam pytanie ile moze wynieść moja emka.....tak przybliżone. Z kalkulatora który u nas krąży wyszło mi ok. 3400 ....ale nie wiem czy to wiarygodne.....może ktoś z kolegów i koleżanek miał podobny staż ...?i odszedl. Z gory dziekuje i pozdrawiam
3400 o ktorych piszesz to jest jak najbardziej realne, jednak trudno cokolwiek sensownego przy takich danych wyliczyć. Możliwe, że w okresie 10 kolejnych lat Twoja pensja do średniej miała sie lepiej i wyjdzie 4000. Bez info o dochodach z kadr rozrzut może być duży. Przy dobrej doli DIAS jeszcze zdążysz. Wniosek o zwolnienie np 20 lutego 2023 i za porozumieniem stron mozliwy. Zadeklaruj wybranie urlopu i służbe do ostatniego dnia... może dostaniesz taki prezent pod choinkę od DIASa;)
 
Byłem wszędzie tam gdzie było trzeba. Uczestniczyłem we wszystkich protestach, w których mogłem uczestniczyć. Nie oceniam więc nie oceniaj. Dyskusja ze mną jest bezcelowa. Nie szydzę tylko próbuję Wam oczy otworzyć. Stwierdzam tylko suche fakty, które wynikły na przestrzeni dziestu lat w służbie. Podkreślam. Koniec emek mundurowych jest bliski i jest jeszcze czas na podjęcie życiowych decyzji. Oczywiście ten kto może. Reszta kuje swój własny los. Życzę powodzenia.
Jesteś prorokiem lub jasnowidzem? Poproszę o 6 cyfr w lotto.
 
Pewnie ten osobnik jest beneficjentem ostatnich zmian w ustawie zaopatrzeniowej: gic, inspektorem i zamiast się cieszyć z daru losu, to wyszydza środowisko!
Edit: A jednak nie, przeszedł na emkę w 20r. A szydzi. Po co?
A może jednak moja myśl była właściwa, tylko czuje się lepiej na emce, bo doliczyli mu GIC po 2,6%?
Trochę się poprawił w ostatnich wypowiedziach, ale z celników szydzi!
 
Witam.ma pytanie do osób które są juz na emce. Mam przepraxoeane 20 lat e cle.stanowisko ml.ekspert od 8 lat. Mnożnik ok.2.1. Stopień aspirant......chce odejść na emke.w sumie to juz postanowione żałuje ze nie zlozylam w październiku kwitów.no coz trudno....ale mam pytanie ile moze wynieść moja emka.....tak przybliżone. Z kalkulatora który u nas krąży wyszło mi ok. 3400 ....ale nie wiem czy to wiarygodne.....może ktoś z kolegów i koleżanek miał podobny staż ...?i odszedl. Z gory dziekuje i pozdrawiam
Tak może być
 
Witam.ma pytanie do osób które są juz na emce. Mam przepraxoeane 20 lat e cle.stanowisko ml.ekspert od 8 lat. Mnożnik ok.2.1. Stopień aspirant......chce odejść na emke.w sumie to juz postanowione żałuje ze nie zlozylam w październiku kwitów.no coz trudno....ale mam pytanie ile moze wynieść moja emka.....tak przybliżone. Z kalkulatora który u nas krąży wyszło mi ok. 3400 ....ale nie wiem czy to wiarygodne.....może ktoś z kolegów i koleżanek miał podobny staż ...?i odszedl. Z gory dziekuje i pozdrawiam
Odszedłem w zeszłym roku po 20 latach. Ostatni rok jako mł. ekspert - dostałem 2970, a po marcowej waloryzacji mam w tej chwili 3300. Różnica między tym co dostałem a wyliczeniami z kalkulatora wynosiła 50 zł.
 
Odszedłem w zeszłym roku po 20 latach. Ostatni rok jako mł. ekspert - dostałem 2970, a po marcowej waloryzacji mam w tej chwili 3300. Różnica między tym co dostałem a wyliczeniami z kalkulatora wynosiła 50 zł.
Super bardzo dziękuję. W poniedziałek uderzam do kadr i na rozmowę z naczelnikiem i dyrektorem. Może się na waloryzację załapie


A jak nie.... Mówi się trudno. Lepiej żyć w spokoju 🤪
 
3400 o ktorych piszesz to jest jak najbardziej realne, jednak trudno cokolwiek sensownego przy takich danych wyliczyć. Możliwe, że w okresie 10 kolejnych lat Twoja pensja do średniej miała sie lepiej i wyjdzie 4000. Bez info o dochodach z kadr rozrzut może być duży. Przy dobrej doli DIAS jeszcze zdążysz. Wniosek o zwolnienie np 20 lutego 2023 i za porozumieniem stron mozliwy. Zadeklaruj wybranie urlopu i służbe do ostatniego dnia... może dostaniesz taki prezent pod choinkę od DIASa;)
Dzięki wielkie. Ruszam w poniedziałek jestem już umówiona. Z tego co słyszałam Naczelnik baja wszystkich z tymi podwyżkami..... Ale widząc co się dzieje w sklepach... Musieli by nam dać naprawdę z 1500 zł. Podwyżki a tego na pewno nie zrobią. Nawet nie jestem pewna czy to co ustalone wyjdzie. Ale to już nie moja sprawa. Święta spędzę przed telewizorem pry Kewinie.. 😂.
 

Attachments

  • 316410246_696035081889996_2331117222911428776_n.jpg
    316410246_696035081889996_2331117222911428776_n.jpg
    78,3 KB · Wyświetleń: 242
Ostatnia edycja:
27784f2eb352319a4bbfd3c781f15a14.jpg


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
na szczęście nikt z teraźniejszej opozycji za swoich czasów nie musiał okradać pojemników pck, albo dzieci w aleppo z tornistrów.
ale to nie jest temat dot. emerytur.
w temacie aresztowań i wyroków na kacyków z CCCPiS znajdzie się oddzielny post.
 
Back
Do góry