• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

To, co się odpier... w izbie wrocławskiej woła o pomstę do nieba. Polityka kadrowa, obecny system awansowania i promowania garbatych nie miał miejsca nawet w najgorszych latach. Ci sami ludzie dostali podwójne awanse rok po roku. Qwa i wielkie zdziwko, że podania o zwolnienia lądują w kadrach z prędkością światła? Mam nadzieję, że będzie się im gównem odbijać przez długie lata. Niech sobie zbierają swoje dupy i robią wyniki. Ciekawe przy czym karny będzie jęczał jak nie będzie miał kto robić spraw? A mandaciki to sobie z d wyciągną. Powodzenia . Ja spier... z resztą docenionych.
 
To, co się odpier... w izbie wrocławskiej woła o pomstę do nieba. Polityka kadrowa, obecny system awansowania i promowania garbatych nie miał miejsca nawet w najgorszych latach. Ci sami ludzie dostali podwójne awanse rok po roku. Qwa i wielkie zdziwko, że podania o zwolnienia lądują w kadrach z prędkością światła? Mam nadzieję, że będzie się im gównem odbijać przez długie lata. Niech sobie zbierają swoje dupy i robią wyniki. Ciekawe przy czym karny będzie jęczał jak nie będzie miał kto robić spraw? A mandaciki to sobie z d wyciągną. Powodzenia . Ja spier... z resztą docenionych.
Wszędzie było i jest identycznie od dziesiątek lat,cesarz kaligula mianował konia senatorem cesarstwa rzymskiego można?można.
 
Cześć,
poszukuję na tym forum kogoś,kto jest szczęśliwym emerytem i podlegał orzeczeniu mazowieckiej rejonowej komisji lekarskiej podległej Ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych w Warszawie.Jest tutaj ktoś taki?🙏
 
To, co się odpier... w izbie wrocławskiej woła o pomstę do nieba. Polityka kadrowa, obecny system awansowania i promowania garbatych nie miał miejsca nawet w najgorszych latach. Ci sami ludzie dostali podwójne awanse rok po roku. Qwa i wielkie zdziwko, że podania o zwolnienia lądują w kadrach z prędkością światła? Mam nadzieję, że będzie się im gównem odbijać przez długie lata. Niech sobie zbierają swoje dupy i robią wyniki. Ciekawe przy czym karny będzie jęczał jak nie będzie miał kto robić spraw? A mandaciki to sobie z d wyciągną. Powodzenia . Ja spier... z resztą docenionych.
A niektórzy zastanawiają się jeszcze tu na forum: "może zostanę jeszcze rok żeby mieć emkę wyższą o 100 złotych...".
Wiejcie stamtąd tak szybko jak się da! Nie znam niezadowolonego emeryta.
 
Ostatnia edycja:
Raczej NIE SŁUŻĄ
Wydziały kadr napewno by pomogły przyszłym emerytom , gdyby
nie były w patowej sytuacji . Pomoc , a z drugiej strony dyrekcja i
rządzący . Kłóci się to !
Mimo wszystko muszą stosować przepisy !
Ponownie zacytuję w skrócie z mojej decyzji zwalniającej :
Dyrektor IAS zwalnia że służby na podstawie art.179ust.1pkt10,
Art.183ust pkt 2 i ust.3 Ustawy o KAS .
W przypadku pisemnego zgłoszenia żądania zwolnienia ze sluzby ,
funkcjonariusza służby stałej zwalnia się ze służby po upływie 3
miesięcy od dnia doręczenia decyzji o zwolnieniu.
Zgodnie z art. 183 ust.3 w/w ustawy termin ten może zostać
skrócony na wniosek funkcjonariusza, jeżeli zwolnienie że służby
następuje w związku z jego pisemnym zgłoszeniem żądania
zwolnienia ze służby . Mając powyższe na uwadze, Dyrektor IAS
uwzględnia żądanie i rozwiązuje zawarty stosunek służbowy z upływem
dnia ... żądania zwolnienia ze służby . "

Jest to mała podpowiedź . Decyzję o zwolnieniu można
jeszcze rozważać przez kilka tygodni :unsure: . Tym bardziej, że sytuacja
jest bardzo dynamiczna i pierwsze rozmowy już trwają .
 
Cześć,
poszukuję na tym forum kogoś, kto jest szczęśliwym emerytem i podlegał orzeczeniu mazowieckiej rejonowej komisji lekarskiej podległej Ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych w Warszawie. Jest tutaj ktoś taki?🙏
Czy aby na pewno ?!
Ja podlegałem pod Katowice, a posiedzenie i potem orzeczenie, wydała łódzka komisja ...
 
zatem życzę wszystkiego najlepszego na emce. W obecnej sytuacji modernizacja 2023 z podwyżka 7,8 po prostu jest wyższa od waloryzacji ok 14% czy nawet 15%. Za rok zatem tego roczną (2023) podwyżkę można połączyć z waloryzacja 2024 i jeszcze ciut popracować podnosząc o2.6 zatem uzyskując efekt zbliżony do tegorocznego. Odejść zawsze można. Kady ma swoje powody. Moje właśnie zniknęli na rok :) Nie zakładam podwyżki i waloryzacji w 2024
Mnie to tez nie zatrzymało i złożyłem wlasnie rezygnacje ze służby. Ja im juz nie wierze 😎
 
Nawet jeżeli znajdą się nowi chętni, to lekko licząc przez najbliższe 2 lata zdecydowana większość obowiązków spadnie na "starych". Kursy, szkolenia, egzaminy - to wszystko wyłącza nowo przyjętych ze służby na długi czas. Poza tym, oprócz wiedzy, kluczowe jest doświadczenie, a tego nie zdobywa się w rok czy dwa. Nowi stawiają też większe wymagania płacowe - jak ich nie zadowalają to odchodzą bez mrugnięcia okiem. Daltego "góra" inwestuje w nowych, żeby ich utrzymać zapominając o doświadczonych funkcjonariuszach.
Prosta zasada… nie uczyć młodych. Nie ma dodatku mentorskiego to nie uczyć i tyle wctemacie 👍
 
Na razie do listopada się wstrzymaj z żądaniem zwolnienia ze służby . Tak Ci
podpowiem . Rządzący nie wiedzą , że strzelili sobie w kolano .
Wnioski emerytalne będą składane na kwiecień . Otrzymasz większe pieniądze ,
podwyżki uposażeń o 20% , wyższe odprawy 6cio miesięczne o około 30% ,
wyższa kwota budżetowa podwyżki plus oczywiście naliczenie emerytury
od co najmniej 7500zl /KB/ Do tego dojdą urlopowe , grusze i cuda wianki .
Odnośnie art. 15 aa , to zależy czy oczywiście staniesz na komisję . Masz kilka
miesięcy na zbieranie dokumentacji medycznej .
Jedyne na co bym nie liczył to modernizacja . Nam w 2020roku nie wypłacili
ani złotówki . Dyrekcja nie zezwoliła na wypłaty , ani na wyrównania . Nie ,
bo nie !!!!! Jak odchodzisz , to modernizacja Ciebie po prostu nie dotyczy .
Rozbój w biały dzień !!!!!!
Decyzja o emce obecnie również jest uzależniona od szykującej się akcji prot.

Dodam , że jesteś w bardzo komfortowej sytuacji . To funkcj. na służbie
teraz powinno zależeć , żeby nie pozostać 7 miesięcy bez podwyżek !
Oj trochę Cię poniosło w tych wyliczeniach rzędu 20-30% 🙈 Jedyne co pewne to waloryzacja emerytur o minimum 15% a cala reszta to pisane patykiem po widzie…
 
a Ciebie kto uczył ? samouk ? Ci co Ciebie uczyli coś dostali ? takie czasy, że niektórym w d..... się poprzewracało !!!!
Nie martw sie. Swoje w tej firmie odpracowalem i patrząc na to jak promuje sie teraz młodych a upadla starych funkow to aktualnie nie czuje sie w obowiązku uczyć kogokolwiek. 25 lat temu było inaczej i aż chciało sie uczyć i byc uczonym 👍
 
Nie martw sie. Swoje w tej firmie odpracowalem i patrząc na to jak promuje sie teraz młodych a upadla starych funkow to aktualnie nie czuje sie w obowiązku uczyć kogokolwiek. 25 lat temu było inaczej i aż chciało sie uczyć i byc uczonym 👍
Ja się nie martwię, ale skoro deklarujesz, że jutro złożysz o zwolnienie ze służby, to co Ciebie obchodzą młodzi. Ja akurat mam u siebie młodych i zamierzam ich uczyć, pomagać, przekazywać wiedzę o służbie i etosie służby, aby nie byli płaczącymi na forum siusiomajtkami !!!
 
Ja się nie martwię, ale skoro deklarujesz, że jutro złożysz o zwolnienie ze służby, to co Ciebie obchodzą młodzi. Ja akurat mam u siebie młodych i zamierzam ich uczyć, pomagać, przekazywać wiedzę o służbie i etosie służby, aby nie byli płaczącymi na forum siusiomajtkami !!!
Służba to była do momentu powstania KAS. To co jest teraz nazywasz służba? 🙈 To ucz młodych jak chcesz bo ja nie zamierzam 😎👌
 
a Ciebie kto uczył ? samouk ? Ci co Ciebie uczyli coś dostali ? takie czasy, że niektórym w d..... się poprzewracało !!!!
To ucz. Kto ci broni? Ku chwale. Nie po to wymyślili dodatek mentorski żeby teraz z tego nie korzystać. Chyba logiczne. Tak trudno to pojąć? A do nauki służą przepisy, szkolenia w Atenie i czasami wystarczy poprzeglądać dokumenty żeby pojąć o co chodzi. Kiedyś każdy miał opiekuna, prowadził dzienniczek i uczył się. Normalnie a nie czekał jak mu do łba łopatą będą wkładać
 
To ucz. Kto ci broni? Ku chwale. Nie po to wymyślili dodatek mentorski żeby teraz z tego nie korzystać. Chyba logiczne. Tak trudno to pojąć? A do nauki służą przepisy, szkolenia w Atenie i czasami wystarczy poprzeglądać dokumenty żeby pojąć o co chodzi. Kiedyś każdy miał opiekuna, prowadził dzienniczek i uczył się. Normalnie a nie czekał jak mu do łba łopatą będą wkładać
Zgadza się i Ci, co przekazywali wiedzę nie oczekiwali na dodatki i nie jęczeli jak płaczki.
 
Back
Do góry