• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Takie z przekąsem te życzenia. Nie prawdziwe. Ale troszkę mnie zagotowała tym wpisem. Zabrzmiało jak naśmiewanie się z czyjegoś niepowodzenia. I to niepowodzenia kolegów z pracy.
Dokładnie, nie rozumiem krótkowzroczności takich wypowiedzi, przecież to próba sił i zakusy, żeby w przyszłości dokonać innych niekorzystnych zmian w emeryturach.
Czytam forum policyjne IFP i tak nie ma takich wypowiedzi.
 
@jaskolka - trudno Twój wpis potraktować jako ironiczny. Ale cóż gdzie my żyjemy? Jakie są życzenia dla sąsiada w Polsce?

Także mnie zabolał projekt ustawy okołobudżetowej, ale te życzenia są po prostu żałosne.
Nie widzisz buźki na końcu mojej wypowiedzi? A może nie wiesz co oznacza? A nie zauważyłeś że pani Agata po prostu jest zadowolona z czyjegoś niepowodzenia? Takie zachowanie jest typowo Polskie w typie: mi się nie polepszyło, ale najważniejsze że koledze z pracy się pogorszylo
 
Nie widzisz buźki na końcu mojej wypowiedzi? A może nie wiesz co oznacza? A nie zauważyłeś że pani Agata po prostu jest zadowolona z czyjegoś niepowodzenia? Takie zachowanie jest typowo Polskie w typie: mi się nie polepszyło, ale najważniejsze że koledze z pracy się pogorszylo
Nie jestem zadowolona z tych posunięć i zagrań, tylko płaczków nie toleruję. Ja nie mam złudzeń do posunięć rządzących: mf, skas i dias - robią, co się da aby tylko Naszym kosztem zaoszczędzić i jawnie drwią z Nas. Jestm w 100% pewna, że nie dotrzymają obietnic, a na podwyżki będziemy od maja do września czekać. Mam bardzo wielki żal za spacyfikowanie nastrojów w sprawie protestów u Nas. Widocznie wystarczyły wszystkim ZZ Januszowo-Grażynkowe 15 minut przed komputerami i sami przestraszyli się konsekwencji rozszerzenia akcji, więc mamy co mamy. Zaklinanie rzeczywistości nic nie da.
 
Screenshot_20221002-221008_Facebook.jpg
 
@nunia złoteńko przeczytaj sobie par 2 https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-...ej-stanowiacej-przecietne-uposazenie-19267193

termin ogłoszenia podpisania i obowiązywania nie muszą mieć ze sobą nic wspólnego no może ogłoszenie musi być po podpisaniu ale obowiązywanie to już nie koniecznie. W projekcie ustawy budżetowej, tak w projekcie bo on dopeiro w sejmie i głosowany będzie jakiś czas po tym ja się trzeba zdecydować jest obwiązywanie od 01.1.2023. Zatem ryzyo nie specjalnie wysokie. Może nie specjalnie wysokie a casami nie da się połknąć wszystkiego ale wybór między ok 9% a przynajmniej 13,8% a pewnie więcej.
Chce zapytać odnośnie Twojego wyliczenia, które było super :) jeżeli kwota bazowa zostanie od 1 marca to w drugim wyliczeniu EBPP trzeba wykreślić 1,118?

EB=1803,16*3,88*0,85*0,4

EBPP=EB*1,188*1,138

Tu się tak to wszystko zmienia, że szkoda gadać. A chcę ponownie przeliczyć emeryturę. Czy warto będzie powiedzmy zostać pół roku dłużej i dostać wyższą kwotę bazowa, modernizację i za pół roku kolejne 1.3% kosztem podwyżki z inflacji (13.8%).
 
Chce zapytać odnośnie Twojego wyliczenia, które było super :) jeżeli kwota bazowa zostanie od 1 marca to w drugim wyliczeniu EBPP trzeba wykreślić 1,118?

EB=1803,16*3,88*0,85*0,4

EBPP=EB*1,188*1,138

Tu się tak to wszystko zmienia, że szkoda gadać. A chcę ponownie przeliczyć emeryturę. Czy warto będzie powiedzmy zostać pół roku dłużej i dostać wyższą kwotę bazowa, modernizację i za pół roku kolejne 1.3% kosztem podwyżki z inflacji (13.8%).
tak odpowiednie procenty trzeba wyżucić ale jak sięgniesz do mich postów sierpniowych to znjadziesz ekselowy kalkulator liczacy na 5 lat do produ w róznyc wariantach
 
Drodzy forumowicze, proszę o radę. Co do najnowszych doniesień odnośnie gmerania przy budżecie to mam już mentlik w głowie. W lutym będę miał 65,8 % wysługi i 24 lata i 10 miesięcy służby (liczone z półtoraroczną służbą w wojsku) i teraz naprawdę się zastanawiam, czy nie lepiej poczekać jeszcze rok i pójść na pełną emkę (wliczając lata sprzed 1999 roku). ZER ma zasadę obcinania na maxa ewentualnych zarobków (tj. 25 %). Ktoś powie, że to niewiele, ale przecież waloryzacja to ok. 500-600 zł na rękę a obniżenie emki 2x tyle. Fakt, że przy niepełnej masz drugą emkę, a przy pełnej już niestety nic. Tylko, że do 65 lat mam jeszcze 12 lat (a nie wiadomo, czy nie wydłużą go po drodze) i raz, musiałbym dożyć tylu lat i jeszcze trochę lat pożyć, żeby się tymi dwoma emeryturami nacieszyć. A zdrowie na służbach na granicy, na drodze, nockach, po alokacji, podejściu kierownictwa, mocno nadszarpnięte. Jeśli ktoś jest w podobnej sytuacji jak ja to jak to widzi.
 
tak odpowiednie procenty trzeba wyżucić ale jak sięgniesz do mich postów sierpniowych to znjadziesz ekselowy kalkulator liczacy na 5 lat do produ w róznyc wariantach
Bardzo dziękuję odnalazłem post :) Rozumiem, że do edycji są tylko pola C (06) i C (07)? Te wartości po prawej na razie zostają bez zmian?
 
Drodzy forumowicze, proszę o radę. Co do najnowszych doniesień odnośnie gmerania przy budżecie to mam już mentlik w głowie. W lutym będę miał 65,8 % wysługi i 24 lata i 10 miesięcy służby (liczone z półtoraroczną służbą w wojsku) i teraz naprawdę się zastanawiam, czy nie lepiej poczekać jeszcze rok i pójść na pełną emkę (wliczając lata sprzed 1999 roku). ZER ma zasadę obcinania na maxa ewentualnych zarobków (tj. 25 %). Ktoś powie, że to niewiele, ale przecież waloryzacja to ok. 500-600 zł na rękę a obniżenie emki 2x tyle. Fakt, że przy niepełnej masz drugą emkę, a przy pełnej już niestety nic. Tylko, że do 65 lat mam jeszcze 12 lat (a nie wiadomo, czy nie wydłużą go po drodze) i raz, musiałbym dożyć tylu lat i jeszcze trochę lat pożyć, żeby się tymi dwoma emeryturami nacieszyć. A zdrowie na służbach na granicy, na drodze, nockach, po alokacji, podejściu kierownictwa, mocno nadszarpnięte. Jeśli ktoś jest w podobnej sytuacji jak ja to jak to widzi.
Na razie do listopada się wstrzymaj z żądaniem zwolnienia ze służby . Tak Ci
podpowiem . Rządzący nie wiedzą , że strzelili sobie w kolano .
Wnioski emerytalne będą składane na kwiecień . Otrzymasz większe pieniądze ,
podwyżki uposażeń o 20% , wyższe odprawy 6cio miesięczne o około 30% ,
wyższa kwota budżetowa podwyżki plus oczywiście naliczenie emerytury
od co najmniej 7500zl /KB/ Do tego dojdą urlopowe , grusze i cuda wianki .
Odnośnie art. 15 aa , to zależy czy oczywiście staniesz na komisję . Masz kilka
miesięcy na zbieranie dokumentacji medycznej .
Jedyne na co bym nie liczył to modernizacja . Nam w 2020roku nie wypłacili
ani złotówki . Dyrekcja nie zezwoliła na wypłaty , ani na wyrównania . Nie ,
bo nie !!!!! Jak odchodzisz , to modernizacja Ciebie po prostu nie dotyczy .
Rozbój w biały dzień !!!!!!
Decyzja o emce obecnie również jest uzależniona od szykującej się akcji prot.

Dodam , że jesteś w bardzo komfortowej sytuacji . To funkcj. na służbie
teraz powinno zależeć , żeby nie pozostać 7 miesięcy bez podwyżek !
 
Ostatnia edycja:
Drodzy forumowicze, proszę o radę. Co do najnowszych doniesień odnośnie gmerania przy budżecie to mam już mentlik w głowie. W lutym będę miał 65,8 % wysługi i 24 lata i 10 miesięcy służby (liczone z półtoraroczną służbą w wojsku) i teraz naprawdę się zastanawiam, czy nie lepiej poczekać jeszcze rok i pójść na pełną emkę (wliczając lata sprzed 1999 roku). ZER ma zasadę obcinania na maxa ewentualnych zarobków (tj. 25 %). Ktoś powie, że to niewiele, ale przecież waloryzacja to ok. 500-600 zł na rękę a obniżenie emki 2x tyle. Fakt, że przy niepełnej masz drugą emkę, a przy pełnej już niestety nic. Tylko, że do 65 lat mam jeszcze 12 lat (a nie wiadomo, czy nie wydłużą go po drodze) i raz, musiałbym dożyć tylu lat i jeszcze trochę lat pożyć, żeby się tymi dwoma emeryturami nacieszyć. A zdrowie na służbach na granicy, na drodze, nockach, po alokacji, podejściu kierownictwa, mocno nadszarpnięte. Jeśli ktoś jest w podobnej sytuacji jak ja to jak to widzi.
No i tutaj niespodzianka. Takiej życzliwości jak w ZER przez lata służby ze strony MF nie doświadczyliśmy. Jest coś takiego jak maksymalna kwota potrącenia. Obecnie wynosi około 690 złotych brutto a nie 25% - mówimy o sytuacji, kiedy nie przekraczasz magicznych 130%. Nie wierzyłem i dwa razy dzwoniłem do ZER w tej sprawie:). Poszukałem sprawdziłem i tak jest naprawdę!
 
Bardzo dziękuję odnalazłem post :) Rozumiem, że do edycji są tylko pola C (06) i C (07)? Te wartości po prawej na razie zostają bez zmian?
tamgdzie zielone
2/ab mnożnik indywidualny i procent
b/6-> moderniazcja
c/6-> podwyżi budzetówki
i/6 -> procent waloryzacji

jak czegoś ma nie być to robisz 0
ja spodziewasz sie ze moze czegos nie byc to robisz 0
jak spodziewasz sie innych parametrow to je zmienasz

od wiersz 14 masz policzone kwoty netto o ile nie przeraczasz 10 000
 
Back
Do góry