• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Coz, widać, że ludzie głównie liczą na uznanie starych lat sprzed 1999 r. i tych z ucywilnienia jako równorzędne ze służbą,
Czy to tak wiele?, zalezy dla kogo? Sądzę, ze przy uznaniu lat dla GICu i UKSu to naprawdę niewiele....
Dostałem odpowiedź p. Siwego że temat zamknięty .
Ewentualnie Sąd .
Sąd będzie się opierał na obowiązującym prawie .
Dramat
 
Cześć. Czy odnosisz się do mojego poprzedniego wpisu? Wnioskuję, że tak, bo nikomu nie odpowiadałem na maila, ani w rozmowie.
To w takim razie to uproszczenie tego co napisałem. Nie napisałem, że koniec starań. Jednak nie jestem wszechmogący i nie potrafię niestety, choć chciałbym, zmienić prawa samodzielnie. Będę próbował. Dobrze zrozumiałeś, że w chwili obecnej, póki co, zostaje nam tylko sąd. Źle zrozumiałeś, że jest to z góry przegrana. Jak pisałem, ktoś z UKS wygrał wcześniej, przed zmianą przepisów. A zatem dużo zależy od składu sędziowskiego.
 
Dzięki może jest jeszcze tutaj ktoś inny, kto może pomóc lub udzielić info.
Informacja jest taka, że będzie niestety za te lata zero. Ja mam tak samo. Idziemy z tym do SN, bo w sądach przegraliśmy pierwszą sprawę. Wygraliśmy wychowawczy w sądzie, a w przypadku uchylenia decyzji i powrocie po paru latach sąd orzekł, że "zero" za okres poza służbą. ZER zresztą stoi na takim samym stanowisku, także w sprawie wychowawczego. Mimo tego wyroku będą ustalać "zero". A więc trzeba się sądzić, dopóki nie uda nam się zmienić prawa. Powalczymy dalej. Już piszemy skargę do SN. Niebawem składamy.
 
Witam, czy ktoś się orientuje w jakim terminie następuje zwolnienie ze służby po orzeczeniu Komisju MSWiA o trwałej niezdolności do służby ? Większość osób składa wniosek o skierowanie na komisję wraz z wnioskiem o emeryturę, ale może da się złożyc wniosek wcześniej np. z wnioskiem o zwolnienie ze służby?
 
Witam, czy ktoś się orientuje w jakim terminie następuje zwolnienie ze służby po orzeczeniu Komisju MSWiA o trwałej niezdolności do służby ? Większość osób składa wniosek o skierowanie na komisję wraz z wnioskiem o emeryturę, ale może da się złożyc wniosek wcześniej np. z wnioskiem o zwolnienie ze służby?
Wniosek o komisję można złożyć kiedy chcesz.
 
Wniosek o komisję można złożyć kiedy chcesz.
a jeśli komisja orzeknie o trwałej niezdolności do służby przed dniem zwolnienia o który zawnioskuję do DIAS np. połowa lutego 2023, to mogą mnie zwolnic szybciej np. w 2022, bo komisja orzeknie o niezdolności do służby?
 
a jeśli komisja orzeknie o trwałej niezdolności do służby przed dniem zwolnienia o który zawnioskuję do DIAS np. połowa lutego 2023, to mogą mnie zwolnic szybciej np. w 2022, bo komisja orzeknie o niezdolności do służby?
Art. 179, więc myślę, że tak.
Zawnioskuje o komisję około 1,5 miesiąca przed pożądanym przez siebie terminem, zdążysz.
Powodzenia!
 
Ja wnioskowałem o Komisję MSWiA w IAS Szczecin 15.06.2021r. Komisja odbyła się 01.04.2022 r. Orzeczenia jeszcze nie dostałem. Także w Szczecinie postępowanie przed Komisją na dzień dzisiejszy trwa grubo ponad rok czasu.
 
Ostatnia edycja:
Witam, czy ktoś się orientuje w jakim terminie następuje zwolnienie ze służby po orzeczeniu Komisju MSWiA o trwałej niezdolności do służby ? Większość osób składa wniosek o skierowanie na komisję wraz z wnioskiem o emeryturę, ale może da się złożyc wniosek wcześniej np. z wnioskiem o zwolnienie ze służby?
Wniosek o skierowanie na komisje mozna składać z wnioskiem o zwolnienie ze słuzby. Ja osobiście tak złozyłam.
 
Ostatnia edycja:
Ludzie licznie odchodzą z najcięższych komórek, w innych formacjach to zrozumieli, u nas trzyma się nas w DS-iach i na granicy, a jak to robią inni, by zatrzymać doświadczonego funkcjonariusza w służbie
U nas odwrotnie, w trudnych komórkach trzyma się starych by wreszcie odeszli np. DŚ, a w innych przyjmuje sie osoby nowe.
https://www.money.pl/emerytury/rzad...e-moga-liczyc-seniorzy-6806990000835488a.html
 
Cześć. Mam pytanie: gdy panie z finansów wyliczają nasze zarobki do celów emerytalnych, to czy pomniejszają je o ewentualne chorobowe w danym roku?
 
Cześć, żeby się zalapac na waloryzację trzeba do końca lutego być emerytem. Liczy się decyzja czy wniosek? Jeśli decyzja to do kiedy nalezy zlożyć wniosek by miec decyzję?
 
Cześć, żeby się zalapac na waloryzację trzeba do końca lutego być emerytem. Liczy się decyzja czy wniosek? Jeśli decyzja to do kiedy nalezy zlożyć wniosek by miec decyzję?
Co najmniej 4 miesiące wcześniej trzeba złożyć wniosek.Jedni Dias przeciągają inni nie robią problemów.
 
Back
Do góry