• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Witam. Wypowiedz poparta doświadczeniem, czy to tylko przemyślenia?
Jestem ucywilniona z prawem do emerytury. Aktualnie w sporze o waloryzację za 2018 i 2019 na poziomie Apelacji. Już złożyłam wniosek o przeliczenie emerytury w związku z nowelą ustawy, która weszła w życie od 10.06.2022. Ze sporu sądowego nie wycofuję się.
 
Czy ktoś pisał do Sądu Okręgowego odpowiedź na stanowisko ZER MSWiA odnośnie waloryzacji za 2018 i 2019.
Zakład emerytalny podnosi, że odwołującemu emerytura przysługuje dopiero od 2019 r. (po usunięciu warunku wieku) i w związku z tym waloryzacja za 2018 i 2019 mu nie przysługuje.
Nie znalazłam w wyrokach nic na ten temat, sądy wskazują jedynie że art. 5 ust. 3 dot. również funkcjonariuszy służby celnej.
Pisałam odpowiedź. Mogę podesłać po weekendzie wzór do dostosowania. Jak cię znaleźć?
 
Jestem ucywilniona z prawem do emerytury. Aktualnie w sporze o waloryzację za 2018 i 2019 na poziomie Apelacji. Już złożyłam wniosek o przeliczenie emerytury w związku z nowelą ustawy, która weszła w życie od 10.06.2022. Ze sporu sądowego nie wycofuję się.
Witam. Dziękuje za odpowiedz. Jestem „wygaszonym” funkcjonariuszem, emerytem od 19r., zamierzam złożyć do zer wniosek o ponowne przeliczenie emki z uwzględnieniem waloryzacji za lata 17/18. Jeszcze raz dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam.
 
Witam. Zer po apelacji musiał wykonać wyrok I instancji Sądu Okręgowego, który był dla mnie korzystny. Oczywiście, z tego powodu wypłacili waloryzacje za ubiegłe lata. Tyle że bez odsetek. Jeśli ktoś z koleżanek i kolegów pisał o odsetki prosiłbym o wzorkę w jakiej formie pisać do zeru, czy tylko zwykłe pismo o odsetki, czy wezwanie formalne z wyliczeniem konkretnych kwot z datami. Pozdrawiam
 
Witam,
Jestem ucywilniony z prawem do emerytury. Pisałem kiedyś o waloryzację, odpowiedź oczywiście odmowna ale z drogi sądowej nie skorzystałem. Teraz chcę ponowić wniosek w związku z nowelizacją ustawy. Czy ktoś ma już jakiś pomysł/wzór pisma do ZER-a?
 
Czy można ustalić jakie kwoty odsetek i inne koszty zapłaciły różne instytucje w związku z debilną koncepcją KAS?
Myślę że to nie do oszacowania ale kwoty napewno ogromne: tylko w mojej sprawie wydanych zostało 10 orzeczeń sądów administracyjnych, 4 sądów powszechnych, a jeszcze czekam na jedno orzeczenie NSA i wyrok SO w apelacji. O skardze do ETPCZ już nie wspominam...
 
Witam. Zer po apelacji musiał wykonać wyrok I instancji Sądu Okręgowego, który był dla mnie korzystny. Oczywiście, z tego powodu wypłacili waloryzacje za ubiegłe lata. Tyle że bez odsetek. Jeśli ktoś z koleżanek i kolegów pisał o odsetki prosiłbym o wzorkę w jakiej formie pisać do zeru, czy tylko zwykłe pismo o odsetki, czy wezwanie formalne z wyliczeniem konkretnych kwot z datami. Pozdrawiam
Czy ktoś z koleżanek i kolegów pisał o odsetki? Wzorke by podesłał ktoś? Dzięki
 
Witam
No i wpłynęły emerytury zwiększone o obniżony podatek PIT z 17 do 12
Ale wpłynęły bez wyrównania od stycznia br ,wszędzie jest tak samo ? Ktoś posiada wiedzę kiedy będzie wypłacone wyrównanie ?
 
Witam
No i wpłynęły emerytury zwiększone o obniżony podatek PIT z 17 do 12
Ale wpłynęły bez wyrównania od stycznia br ,wszędzie jest tak samo ? Ktoś posiada wiedzę kiedy będzie wypłacone wyrównanie ?
Witam, ja jeszcze nie dostałem - to chyba wina banku. Slyszałem, że zwrot nastapi przy rozliczeniu rocznym w styczniu-lutym 2023r.
 
Witam
No i wpłynęły emerytury zwiększone o obniżony podatek PIT z 17 do 12
Ale wpłynęły bez wyrównania od stycznia br ,wszędzie jest tak samo ? Ktoś posiada wiedzę kiedy będzie wypłacone wyrównanie ?
Żadnego wyrównania teraz nie będzie. Przy rocznym rozliczeniu PIT za 2022r. otrzymasz zwot nadplaconego podatku za 6 miesięcy.
 
Witam
No i wpłynęły emerytury zwiększone o obniżony podatek PIT z 17 do 12
Ale wpłynęły bez wyrównania od stycznia br ,wszędzie jest tak samo ? Ktoś posiada wiedzę kiedy będzie wypłacone wyrównanie ?
Nie wiem o czym piszesz... dostałem taką samą emeryturę jak miesiąc temu, dwa miesiące temu, trzy miesiące temu... itd., itp.
Ani grosza mniej lub więcej.
Tyle.
 
Back
Do góry