• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Na necie są tabele z nowymi emkami od 1 lipca możesz spojrzeć i będziesz wiedział o co chodzi
Co z tego , że są tabelki. Sprawdziłem tabelki i wyszło mi , że powinienem dostać ok. 110-120 złotych więcej.Dzisiaj przyszła emka o 200 złotych mniejsza. Rozmawiałem jeszcze z trzema osobami i wszystkie dostały mniejsze emki.
 
Emka jest już z uwzględnieniwm 12% podatku.

Nie patrzcie w jakies tabelki tylko sami sobie wyliczcie.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
Brutto x 9% = A (zdrowotne)
Brutto x 12% = B (podatek)
Brutto - A - B - 300 (zł) = EMERYTURA netto
I się zgadza !!!!!
i już mi się wyjaśniło. przez poprzednie miesiące potrącali mi za mało podatku. dlatego teraz mam mniej niż myślałem , że dostanę. podatek miałem taki jak składki zdrowotne.
 
i już mi się wyjaśniło. przez poprzednie miesiące potrącali mi za mało podatku. dlatego teraz mam mniej niż myślałem , że dostanę. podatek miałem taki jak składki zdrowotne.
No...ciekawe !!! To zapytaj ( z przekory) kiedy dostaniesz obiecany zwrot podatku za 1-6/2022 :cool:
 
nawet po rewizji w dół nie zachęca do zostania. chyba że władzia zaproponuje rozsądny program modernizacyjny.

1657296933548.png

nawet dublecik za 2 3 lata jest mało przekonujący
1657297116434.png

przy czym w dobie walki z kryzysem jest niezwykle mało prawdopodobny
 
Cześć. Wypadłem na długi czas z tematu . Mam prośbę czy może ktoś mi wyjaśnić prosto i w skrócie o co chodzi z waloryzacją emerytury? Komu przysługuje i czy jeśli jeszcze w tym kierunku nic nie robiłem to czy nie jest za późno? Jestem ucywilniony z emka 45% przyznana ponad dwa lata temu.
 
Cześć. Wypadłem na długi czas z tematu . Mam prośbę czy może ktoś mi wyjaśnić prosto i w skrócie o co chodzi z waloryzacją emerytury? Komu przysługuje i czy jeśli jeszcze w tym kierunku nic nie robiłem to czy nie jest za późno? Jestem ucywilniony z emka 45% przyznana ponad dwa lata temu.
emeryturę zer/zus waloryzuje bez wniosku coś w okolicach marca każdemu. jak Ci emka skacze w góre to właśnie weszła waloryzacja
 
Właśnie czytam że: Najnowsza prognoza banku centralnego zakłada, że inflacja konsumencka w 2022 r. wyniesie 14,3 proc., w 2023 r. znajdzie się na poziomie 12,3 proc., a w 2024 r. wyniesie 4,1 proc. Obawiam się że te 9,9 pare dni temu można między bajki włożyć- w tydzień o 4% podnieśli. Co do waloryzacji o ile się nie mylę określana jest jako suma inflacji + 20% wzrostu gospodarczego za poprzedni rok.
 
A przepraszam dokładnie to:

Dz.U.2022.504 t.j.​

Akt obowiązujący
Wersja od: 2 marca 2022 r.
Art. 89. [Wskaźnik waloryzacji]
1.
Wskaźnik waloryzacji to średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w poprzednim roku kalendarzowym zwiększony o co najmniej 20% realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim roku kalendarzowym.
 
Cześć. Wypadłem na długi czas z tematu . Mam prośbę czy może ktoś mi wyjaśnić prosto i w skrócie o co chodzi z waloryzacją emerytury? Komu przysługuje i czy jeśli jeszcze w tym kierunku nic nie robiłem to czy nie jest za późno? Jestem ucywilniony z emka 45% przyznana ponad dwa lata temu.
Koledze chyba chodzi o waloryzację emki za czas, w którym był ucywilniony a emki nie pobierał, ponieważ odmówili mu jej przyznania. Emkę dostał później a w międzyczasie były waloryzacje, które obecnie sądy nakazują wyrównać. Czy jakoś tak...
Wystarczy przeczytać kilka postów wcześniej o czym była mowa.
Sam nie śledzę tego tematu bo mnie jakby nie dotyczy na szczęście....
 
Cześć. Wypadłem na długi czas z tematu . Mam prośbę czy może ktoś mi wyjaśnić prosto i w skrócie o co chodzi z waloryzacją emerytury? Komu przysługuje i czy jeśli jeszcze w tym kierunku nic nie robiłem to czy nie jest za późno? Jestem ucywilniony z emka 45% przyznana ponad dwa lata temu.
 
Back
Do góry