• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Arvo , raczej nie przeprosi i nie wykasuje swoich wpisów .
To jest chyba ministerialny Troll . Zasiał niepewność na forum .
Może żeby funkcjonariusze nie odchodzili na art. 15 a a .
Chyba jednak to nie troll ministerialny. Pomylił się zdarza się. Ważne że umiał przeprosić a to BEZCENNE i godne SZACUNKU. Zakładając że arvo to gutek. Każdy może się pomylić to nie wstyd.
 
Chyba jednak to nie troll ministerialny. Pomylił się zdarza się. Ważne że umiał przeprosić a to BEZCENNE i godne SZACUNKU. Zakładając że arvo to gutek. Każdy może się pomylić to nie wstyd.
Tutaj nikt nikogo jeszcze nie przeprosił . Arvo to nie Gutek .
Gutek to swój /Nasz / człowiek .
 
Chyba jednak to nie troll ministerialny. Pomylił się zdarza się. Ważne że umiał przeprosić a to BEZCENNE i godne SZACUNKU. Zakładając że arvo to gutek. Każdy może się pomylić to nie wstyd.

Gutek skomentował jedynie trudność przyznawania się do błędu i przeprosin.
On sam nie miał za co przepraszać.

Tutaj nikt nikogo jeszcze nie przeprosił . Arvo to nie Gutek .
Gutek to swój /Nasz / człowiek .

Był tu kiedyś ktoś, kto zawsze się przyznawał i przepraszał. Niestety, już go nie ma.

Ja przyznałem się do błędu ale nie przeprosiłem - co więc niniejszym czynię - przepraszam.
 
Gutek skomentował jedynie trudność przyznawania się do błędu i przeprosin.
On sam nie miał za co przepraszać.



Był tu kiedyś ktoś, kto zawsze się przyznawał i przepraszał. Niestety, już go nie ma.

Ja przyznałem się do błędu ale nie przeprosiłem - co więc niniejszym czynię - przepraszam.
Słusznie piszesz mój błąd w interpretacji odnośnie gutka za co go PRZEPRASZAM. Co do Ciebie to Spoko. Trzymaj się :)
 
To jak już teraz wszyscy się przeprosiliśmy to wracajmy do polskiego piekła i bądźmy jak Polak polakowi polakiem i kłóćmy się nadal jak Polak z polakiem bo dziwnie normalnie się zrobiło jak nie pomiędzy polakami :) mnie ta atmosfera normalności stresuje nie jestem do tego przyzwyczajony :) zacznijmy może od braku (albo i nie) dużych liter w niniejszym moim wpisie zawsze jakiś początek a później samo pójdzie :)
 
Arvo , raczej nie przeprosi i nie wykasuje swoich wpisów .
To jest chyba ministerialny Troll . Zasiał niepewność na forum .
Może żeby funkcjonariusze nie odchodzili na art. 15 a a .
Zakładając że to troll z ministerstwa fajansu to by wszystko tłumaczyło. Tam poza chlubnymi i chwała im ale jednak wyjątkami nie mają pojęcia o SCS..... Myślą że SCS to urzędnicy. Szkoda klawiatury.....
 
Tak się tym przepraszaniem zaabsorbowaliście, że chyba umknęło wam 3 najtrudniejsze słowo :) Jak napisałem wcześniej - przepraszam i myliłem się to 2 z 3 najtrudniejszych do wypowiedzenia człowiekowi słów :)

trzecie to badinkton, znaczy badbikton, albo padikton.. kuźwa te paletki zasrane!
 
Czy ktoś pisał do Sądu Okręgowego odpowiedź na stanowisko ZER MSWiA odnośnie waloryzacji za 2018 i 2019.
Zakład emerytalny podnosi, że odwołującemu emerytura przysługuje dopiero od 2019 r. (po usunięciu warunku wieku) i w związku z tym waloryzacja za 2018 i 2019 mu nie przysługuje.
Nie znalazłam w wyrokach nic na ten temat, sądy wskazują jedynie że art. 5 ust. 3 dot. również funkcjonariuszy służby celnej.
 
Izaakar 7 napisał:
Witam, otrzymałam w maju na konto przelew z wyrównaniem za okres od zwolnienia ze służby w 2017 roku do 2019 roku kiedy to otrzymałam pierwszą emkę. ZER zwaloryzował moje świadczenie o wszystkie należne waloryzacje i wypłacił mi wyrównanie 😊

moje pytanie brzmi - czy w związku ze zmianą ustawy również otrzymamy wyrównanie czy tylko po wyroku Sądu?
Tylko po wygranym wyroku.
 
Moja sprawa o waloryzacje toczy się w sądzie, p o w o l i. Nie bardzo widzę podstawę o składanie nowego wniosku w tej sprawie do ZER.
Pomimo sprawy sądowej proponuję żebyś złożył wniosek o przeliczenie emerytury z uwzględnieniem waloryzacji lat 2018, 2019. ZER przeliczy i zaraz otrzymasz wzrost emerytury od miesiąca złożenia wniosku. Czyli uregulujesz sobie przyszłość. Natomiast po wygranej sprawie (aktualnie w apelacji wszyscy wygrywają) otrzymasz wyrównanie za okres od miesiąca otrzymania emerytury do miesiąca, w którym aktualnie ZER przeliczył emeryturę na Twój wniosek. Oczywiście plus odsetki.
 
Pomimo sprawy sądowej proponuję żebyś złożył wniosek o przeliczenie emerytury z uwzględnieniem waloryzacji lat 2018, 2019. ZER przeliczy i zaraz otrzymasz wzrost emerytury od miesiąca złożenia wniosku. Czyli uregulujesz sobie przyszłość. Natomiast po wygranej sprawie (aktualnie w apelacji wszyscy wygrywają) otrzymasz wyrównanie za okres od miesiąca otrzymania emerytury do miesiąca, w którym aktualnie ZER przeliczył emeryturę na Twój wniosek. Oczywiście plus odsetki.
Witam. Wypowiedz poparta doświadczeniem, czy to tylko przemyślenia?
 
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Gutek to ja. Proszę nie mylić z Gutek_pl. To dwie różne persony. Pozdrawiam. Dziękuję Zuzia Zoll 😘
 

zabawa kalkulacyjna zaktualizowana o predykcję waloryzacji inflacyjnej emek 13-14% na poziomie 13,5%
inflacja za 2023 pozostawiona na poziomie 7,8% jak w którymś z art pani Minister, choć w tej sytuacji raczej
1656179092062.png


bym postulował inne wartości w kolejnych altach ale co ja tam wiem
1656179179275.png


ale tez w kolejnych latach spodziewał bym się powtórzenia tych 7,8 choć może rozłożone na kilka lat
1656179248631.png
 
Back
Do góry