• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Przepraszam pomyliłem lata. Jestem emerytem od września 2020 r.
Nie zmienia to postaci sprawy, że dwóch interlokutorów innym miesza w głowach. W Twoim przypadku służby w SC i SCS jest łącznie mniej niż wymagane przez @arvo 15 lat, a jednak jesteś emerytem! Brawo!
 
Jestem emerytem zer od września 2019 r. Funkcjonariuszem zostałem 1 stycznia 2006 r. Doliczono mi rok wojska i odszedłem na emeryturę po 15 łatach i 8 miesiącach. Napiszcie do WKU o zaświadczenie, doliczcie SC i po ptakach. Pozdrawiam.
Bardzo pomogłeś przyszłym emerytom.
Gdyby nie służba wojskowa / przeszkolenie/ nie miałbyś
15 lat służby .
Zdjęcie arkusza wysługi dokonanej przez ZER w sposób
rzeczywisty pokazuje co wlicza się do wysługi i w jaki sposób.
Bardzo ważne są daty z WKU i nie ma roku służby tylko
11 miesięcy i kilka dni .
Dużo zdrowia na emce , pozdrowienia dla emerytów
i przyszłych emerytów (y) .
 
Dlaczego pominąłeś ostatnią część artykułu 12 , gdzie jest napisane jak
wylicza się 15 lat służby ..... obliczonej z uwzględnieniem okresów
służby i okresów z nią równorzędnych ?
Co znaczy uwzględnć? Zważyć, brać pod uwagę, brać coś w rachubę .........

Pominąłem, bo słowa "... z uwzględnieniem okresów służby i okresów z nią równorzędnych ..." dotyczą wyjątku - funkcjonariusza,
który mając "na koncie" 15 lat służby lub 15 lat okresów równorzędnych lub zusammen do kupy 15 lat, ale ma już za ten czas
emeryturę z ZUS.
Nie zmienia to faktu (choć absolutnie "od d.py strony"), że rzeczywiście ten pokrętny zapis domyślnie uznaje okresy równorzędne
za służbę. To jednak wskazuje na dość "ciekawą", wcześniej nie omawianą możliwość ...
Np. jeśli uznać, iż praca w UKS jest okresem równorzędnym Służbie, to "inspektor" po 13 latach w UKS i 2 w SC-S, załapie się na EM ...
 
ZSW, jak na swoją specyfikę, i tak jest źle traktowana. Data jej rozpoczęcia powinna być traktowana jako data rozpoczęcia służby w rozumieniu przepisów o zaopatrzeniu emerytalnym. Wspomniane przepisy gloryfikują pod tym względem służbę kandydacką a ZSW to pewnie jakaś gorsza służba - mięso armatnie - im się nie należy. Do tego jeszcze co niektórzy, pewnie z zazdrości bo sami nie byli, powątpiewają w jej status.
 
do jesieni, potem jakoś zleci i....
 

Attachments

  • R.jpg
    R.jpg
    113 KB · Wyświetleń: 157
Pominąłem, bo słowa "... z uwzględnieniem okresów służby i okresów z nią równorzędnych ..." dotyczą wyjątku - funkcjonariusza,
który mając "na koncie" 15 lat służby lub 15 lat okresów równorzędnych lub zusammen do kupy 15 lat, ale ma już za ten czas
emeryturę z ZUS.
Nie zmienia to faktu (choć absolutnie "od d.py strony"), że rzeczywiście ten pokrętny zapis domyślnie uznaje okresy równorzędne
za służbę. To jednak wskazuje na dość "ciekawą", wcześniej nie omawianą możliwość ...
Np. jeśli uznać, iż praca w UKS jest okresem równorzędnym Służbie, to "inspektor" po 13 latach w UKS i 2 w SC-S, załapie się na EM ...
Nie załapie się (jeszcze) bo został po raz pierwszy funkcjonariuszem po 2012 roku, czyli obowiązuje go minimalny staż służby 25 lat (oczywiście łącznie z okresami równorzędnymi)
 
ZSW wlicza się zarówno do stażu jak i wysługi. Mam rok wojska (szkoła oficerska)z 93’ i mając 14 lat służby w SC napisałem do ZERu o interpretację na jakich zasadach będę mieć liczoną emkę.
odpowiedź mam na piśmie. Gdzie ZER wliczając oficerkę napisał, że zliczając mam już uprawnienia emerytalne. A co do sposobu nalicznia to niestety 15a. Pozdrv
 
Przepraszam i myliłem się to 2 z 3 słów jakich wypowiedzenie przychodzi ludziom najciężej albo i wcale niektórym nie wychodzi…
W czym się myliłeś ? Pytam bo nie mogę znaleźć Twojego wpisu w gorącej dyskusji dotyczącej zaliczenia ZSW do stażu emerytury albo nie umiem go znaleźć co też jest możliwe gdyż stary już jestem... arvo to gutek ?????
Jeżeli tak to mnie nie masz za co przepraszać - ot emocje się kłaniają - i faktycznie te słowa przychodzą jednym ciężko a innym w ogóle. Przeprosiłeś i za to SZACUNEK !!!!! Ja przepraszam arvo za część swoich wpisów pod jego adresem które zresztą rano skasowałem. Trzymaj się :)
 
Ostatnia edycja:
Pominąłem, bo słowa "... z uwzględnieniem okresów służby i okresów z nią równorzędnych ..." dotyczą wyjątku - funkcjonariusza,
który mając "na koncie" 15 lat służby lub 15 lat okresów równorzędnych lub zusammen do kupy 15 lat, ale ma już za ten czas
emeryturę z ZUS.
Nie zmienia to faktu (choć absolutnie "od d.py strony"), że rzeczywiście ten pokrętny zapis domyślnie uznaje okresy równorzędne
za służbę. To jednak wskazuje na dość "ciekawą", wcześniej nie omawianą możliwość ...
Np. jeśli uznać, iż praca w UKS jest okresem równorzędnym Służbie, to "inspektor" po 13 latach w UKS i 2 w SC-S, załapie się na EM ...
Raczej nie choć nie jestem pewien w 100%. Będą mieć wymagane 25 lat służby (od marca 2017) ale lata wcześniejsze w uks etc będą liczone jako równorzędne. Więc jak ktoś ma np 15 lat uks w odpowiedniej komórce to jeszcze brakuje mu 5 do uprawnień na zasadzie 25 lat służby.
 
ZSW wlicza się zarówno do stażu jak i wysługi. Mam rok wojska (szkoła oficerska)z 93’ i mając 14 lat służby w SC napisałem do ZERu o interpretację na jakich zasadach będę mieć liczoną emkę.
odpowiedź mam na piśmie. Gdzie ZER wliczając oficerkę napisał, że zliczając mam już uprawnienia emerytalne. A co do sposobu nalicznia to niestety 15a. Pozdrv
Mam też taką samą wykładnię na piśmie z ZER.
 
Przepraszam i myliłem się to 2 z 3 słów jakich wypowiedzenie przychodzi ludziom najciężej albo i wcale niektórym nie wychodzi…
Arvo , raczej nie przeprosi i nie wykasuje swoich wpisów .
To jest chyba ministerialny Troll . Zasiał niepewność na forum .
Może żeby funkcjonariusze nie odchodzili na art. 15 a a .
 
Back
Do góry