• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

moim zdaniem arvo ma rację. Co innego staż, który wpływa na uprawnienia w rodzaju wysługa lat i urlop dziadkowy albo nagroda jub., a co innego okres równorzędny, który ma zastosowanie tylko do emki.
 
Do stażu uprawniającego do emki zalicza się lata służby u nas liczone od 1999 roku plus czas służby wojskowej. Innymi słowy lata w wojsku to lata w służbie czyli np 15 lat służby u nas plus 2 lata wojska daje 17 lat służby. I liczy się to do procentów emki jak i do wymaganych lat służby. Gdzieś tam w którymś artykule ustawy zaopatrzeniowej jest zapis iż za lata równorzędne ze służbą uważa się okres pełnienia zasadniczej służby wojskowej. Sprawdzone. Nie kombinujcie już. Byliśmy w wojsku i to nam się teraz zwróci. Kto nie był bo kombinował ten niech żałuje.
 
Ostatnia edycja:
Do stażu uprawniającego do emki zalicza się lata służby u nas liczone od 1999 roku plus czas służby wojskowej. Innymi słowy lata w wojsku to lata w służbie czyli np 15 lat służby u nas plus 2 lata wojska daje 17 lat służby. I liczy się to do procentów emki jak i do wymaganych lat służby. Gdzieś tam w którymś artykule ustawy zaopatrzeniowej jest zapis iż za lata równorzędne ze służbą uważa się okres pełnienia zasadniczej służby wojskowej. Sprawdzone. Nie kombinujcie już. Byliśmy w wojsku i to nam się teraz zwróci. Kto nie był bo kombinował ten niech żałuje.
Falcon, zgadzasz sie ze mną czy wręcz przeciwnie?
 
Falcon, zgadzasz sie ze mną czy wręcz przeciwnie?
Cześć.
Nie odnosiłem się do Twojego wpisu. Nabazgrałem tak jakby do wszystkich. Ale.... jeżeli napisałaś że ZSW nie wlicza się do wymaganego stażu do emki to się z Tobą nie zgadzam. Wlicza się i procentowo i stażem. Sprawdzone. Jeżeli napisałeś wręcz przeciwnie TO SIĘ Z TOBĄ ZGADZAM :)
 
U nas tak i w innych służbach ZSW wlicza się i do stażu jeżeli mówimy o nagrodach i do stażu jeżeli mówimy o emeryturac mundurowych :) to jest NASZ JAKO ŚRODOWISKA I OSOBIŚCIE SŁAWKA I SZEROKO POJĘTYCH WSPÓŁPRACOWNIKÓW ZWIĄZKU JAK I PRAWNIKÓW I WIELU INNYCH OSÓB (w tym sprzyjających Nam Polityków rozumiejących naszą sytuację prawną- to między innymi dzięki nim nie było zgody na misterny plan Pana M. Banasia na całkowitą likwidację Służby Celnej jako służby mundurowej ) OGROMNY TAK OGROMNY MAJĄC NA UWADZE NASZĄ SYTUACJĘ PRAWNĄ W ROKU 1991 SUKCES. POWTARZAM SUKCES !!! OGROMNY SUKCES !!!!
CZOŁEM FUNKCJONARIUSZE :)

ps. dla malkontentów- porównanie sobie nasz status prawny z roku 1991 że statusem obecnym :)
Tylko ten kas mnie wku.... . Uważam kas za osobistą zemstę Pana M. Banasia za rok 2007 i jednocześnie za Jego krok ku wymarzonemu stanowisku w NIK o czym już się mówiło w roku 2007. Ale to jedynie moje przemyślenia. Nie znam się....
 
Ostatnia edycja:
Do stażu uprawniającego do emki zalicza się lata służby u nas liczone od 1999 roku plus czas służby wojskowej. Innymi słowy lata w wojsku to lata w służbie czyli np 15 lat służby u nas plus 2 lata wojska daje 17 lat służby. I liczy się to do procentów emki jak i do wymaganych lat służby. Gdzieś tam w którymś artykule ustawy zaopatrzeniowej jest zapis iż za lata równorzędne ze służbą uważa się okres pełnienia zasadniczej służby wojskowej. Sprawdzone. Nie kombinujcie już. Byliśmy w wojsku i to nam się teraz zwróci. Kto nie był bo kombinował ten niech żałuje.
A jak ktoś będzie miał 13 lat w służbie i 2 lata wojska to nabywa prawa emerytalne czy nie?
Tak z ciekawości pytam?
 
Do stażu uprawniającego do emki zalicza się lata służby u nas liczone od 1999 roku plus czas służby wojskowej. Innymi słowy lata w wojsku to lata w służbie czyli np 15 lat służby u nas plus 2 lata wojska daje 17 lat służby. I liczy się to do procentów emki jak i do wymaganych lat służby. Gdzieś tam w którymś artykule ustawy zaopatrzeniowej jest zapis iż za lata równorzędne ze służbą uważa się okres pełnienia zasadniczej służby wojskowej. Sprawdzone. Nie kombinujcie już. Byliśmy w wojsku i to nam się teraz zwróci. Kto nie był bo kombinował ten niech żałuje.
Przecież piszę, że wojsko to okres równorzędny, który powiększy emeryturę ale nie staż służby. Oczywiście mówię o zasadniczej służbie. Mnie w wojsku zahaczył stan wojenny, mam 2 lata i 5 miesięcy dodatkowych lat po 2,6%. Nie zmienia to mojego stażu w służbie. Od 1999 każdy ma identyczny.
 
No właśnie! Czyli tak czy nie?
Art. 12. 1. Emerytura policyjna przysługuje funkcjonariuszowi zwolnionemu ze
służby, który w dniu zwolnienia posiada 15 lat służby w Policji, Agencji
Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu
Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym,
Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Służbie Ochrony Państwa, Państwowej
Straży Pożarnej, Służbie Celnej, Służbie Celno-Skarbowej lub w Służbie Więziennej,
z wyjątkiem funkcjonariusza, który ma ustalone prawo do emerytury określonej w
ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, obliczonej z
uwzględnieniem okresów służby i okresów z nią równorzędnych
 
Ci co mają dzisiaj 13 lat służby zwykle nie byli już w wojsku, zwłaszcza 2 lata. Takich osób jest niewiele. Ja nie znam żadnej
 
Dz. U 2020 723 art 15d. Niech optymiści stażu służby znajdą zasadniczą służbę wojskową. Powodzenia życzę.
Art 12 i art 15 trzeba czytać łącznie. Zapisy są jednoznaczne. Nie mam pomysłu jak mam Cię przekonać inaczej niż zachęcając do czytania podstaw prawnych
Art. 10.1 mówi o tym kiedy nabywasz prawo do emerytury (jaki staż się liczy)
Art 15 uszczegóławia sposób naliczania emerytury i nie ma potrzeby żeby w każdym artykule pisać o służbie wojskowej czy innych okresach równoważnych.
 
Art 12 i art 15 trzeba czytać łącznie. Zapisy są jednoznaczne. Nie mam pomysłu jak mam Cię przekonać inaczej niż zachęcając do czytania podstaw prawnych
Art. 10.1 mówi o tym kiedy nabywasz prawo do emerytury (jaki staż się liczy)
Art 15 uszczegóławia sposób naliczania emerytury i nie ma potrzeby żeby w każdym artykule pisać o służbie wojskowej czy innych okresach równoważnych.
Funkcjonariusze Służby Celno Skarbowej nabywają prawo do 40% emerytury mundurowej liczonej od 14 września 1999r. po odsłużeniu 15 lat. Odbyta zsw związana z powszechnym obowiązkiem obrony ojczyzny nie jest liczona jako ciągłość tej służby. Nie można odsłużyć 13 lat w SCS i odejść na emeryturę mundurową pomimo odbębnionych 2 lat zsw. Nasza ustawa emerytalna wyznacza termin jej wejścia w życie na dzień 14.09.1999 i nie uwzględnia zsw jako ciągłości w służbie. Uwzględnia ją natomiast jako okres równorzędny i umożliwia za czas jej trwania(dokładnie ilość dni) naliczenie naliczenie 2,6% od pełnego roku. Nie zmienisz tego mieszając dowolne podstawy prawne.
 
Przecież piszę, że wojsko to okres równorzędny, który powiększy emeryturę ale nie staż służby. Oczywiście mówię o zasadniczej służbie. Mnie w wojsku zahaczył stan wojenny, mam 2 lata i 5 miesięcy dodatkowych lat po 2,6%. Nie zmienia to mojego stażu w służbie. Od 1999 każdy ma identyczny.
W skrócie : ZER dokona obliczenia Twojej wysługi w specjalnym
Załączniku do decyzji emerytalnej . W sumie masz wysługi
25 lat ,2 miesiące , 0 dni . Spełniasz już warunki do zastosowania
Art. 15 a a , i lata pracy przed 1999 rokiem doliczą Ci
do wyliczenia emki /prawdopodobnie maksymalnej/.
 
W skrócie : ZER dokona obliczenia Twojej wysługi w specjalnym
Załączniku do decyzji emerytalnej . W sumie masz wysługi
25 lat ,2 miesiące , 0 dni . Spełniasz już warunki do zastosowania
Art. 15 a a , i lata pracy przed 1999 rokiem doliczą Ci
do wyliczenia emki /prawdopodobnie maksymalnej/.
Zdecydowanie wolę drugą część zus plus warunki szczególne. Nawet po odjęciu wojska zostanie mi tyle lat składkowych, że boję się pisać o wysokości łączonej emerytury. Przebiję nią kolegę, który z łączonej ma prawie 7 netto.
 
Back
Do góry