• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Zwróć uwagę na art.2 pkt.1 w projekcie zmian. Tam jest dodany art.5 ust.1a, w którym dodano słowa "z zastrzeżeniem ust.3 i 4 i art.33b." Ten ust.3 mówi o waloryzacji, więc świadczy to o tym, że uwzględniono wniosek związku ZZ Celnicy PL i wygaszonym i ucywilnionym w 2017 roku należy się waloryzacja za lata, w których nie pobierali emerytury.
Ok. Faktycznie jest ten zapis. Dzieki @Szalony Koń.
 
 
Jeśli zmiany w 15a miałyby wejść w życie w formie takiej jak proponuje rząd tzn. warunek 25 lat i 3 pierwsze lata 1.3, to mogą w dupę wsadzić sobie takie zmiany. Po prostu kpina i traktowanie mundurowych jak debili. Każdy potrafi liczyć.
 
Jeśli zmiany w 15a miałyby wejść w życie w formie takiej jak proponuje rząd tzn. warunek 25 lat i 3 pierwsze lata 1.3, to mogą w dupę wsadzić sobie takie zmiany. Po prostu kpina i traktowanie mundurowych jak debili. Każdy potrafi liczyć.
Rzeczywiście jest to kpina, za 4 lata po 1,3% pozbyć się emki ZUS i II filaru ? Ten projekt już jest przepisem martwym, może jedynie służyć propagandzie " patrzcie MY wsłuchujemy się w głos mundurowych i takie tam dalsze pierdy ...."
 
mam pytanie , czy po przejsciu na emeryturę można ubiegać się o skierowanie na komisję lekarską , jaka jest procedura? I czy ktoś przerabiał temat zwyrodnienia kręgosłupa ( ześlizg oraz guzki Schmorla)?
 
mam pytanie , czy po przejsciu na emeryturę można ubiegać się o skierowanie na komisję lekarską , jaka jest procedura? I czy ktoś przerabiał temat zwyrodnienia kręgosłupa ( ześlizg oraz guzki Schmorla)?
Tak. Jest możliwość. Procedury nie znam, ale na pewno ktoś się odezwie. Zdrowia życzę.
 
mam pytanie , czy po przejsciu na emeryturę można ubiegać się o skierowanie na komisję lekarską , jaka jest procedura? I czy ktoś przerabiał temat zwyrodnienia kręgosłupa ( ześlizg oraz guzki Schmorla)?
Na formularzu wypełnianym przy przechodzeniu na EM zaznaczasz opcję skierowania na Komisję.
 
Witam. Nie śledzę wszystkich wpisów, więc jeśli już była taka informacja to przepraszam, ale podaję, bo może być ważna dla wielu i być może nie wszyscy wiedzą.
Otrzymałem informację, że odejście ze służby 28.02. nie daje uprawnienia do waloryzacji emerytury.
Trzeba zwolnić się z datą wcześniejszą, choćby jeden dzień.
 
Witam. Nie śledzę wszystkich wpisów, więc jeśli już była taka informacja to przepraszam, ale podaję, bo może być ważna dla wielu i być może nie wszyscy wiedzą.
Otrzymałem informację, że odejście ze służby 28.02. nie daje uprawnienia do waloryzacji emerytury.
Trzeba zwolnić się z datą wcześniejszą, choćby jeden dzień.
Dla co poniektórych, to jest już popij wodą.
 
Waloryzacji od dnia 1 marca 2021 r. podlegają:

emerytury policyjne przysługujące funkcjonariuszom:

- Służby Celnej i Służby Celno-Skarbowej oraz Straży Marszałkowskiej, jeżeli prawo do emerytury nabyli przed dniem 1 marca 2021 r.,


Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
Back
Do góry