• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

prawdopodobnie nie zastosowano ulgi 1/12 z 30000, tj. 425 zl.

3000-270-425= 2305

Jezeli tak, to nastąpi zwrot pod koniec roku.

Prqcujesz jeszcze gdzieś, gdzie.tę ulgę zastosowqno, bo tylko w jednym miejscu można z niej skorzystac.






Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
Nieprawidłowo wyliczyłeś.
270 zeta to składka zdrowotna i dochodzi jeszcze 85 zeta zaliczki na podatek dochodowy przy zastosowaniu 1/12 ulgi.
 
I tu się mylisz kolego. Jeśli jesteś emerytem to zerknij do swojej decyzji o ustaleniu prawa do emerytury i jej wysokości. W decyzji organ emerytalny podaje konkretne kwoty: wysokość miesięcznego świadczenia brutto, wysokość składki zdrowotnej, wysokość zaliczki na podatek dochodowy, wysokośc świadczenia netto. W I części decyzji w pkt 1 są podstawy prawne, w pkt 2 jest następujący zapis: "Od dd.mm.rrrr wysokość miesięcznego świadczenia wraz z przysługującymi wzrostami i dodatkami wynosi kwotę ....... zł, a po potrąceniu składki na ubezpieczenie zdrowotne w kwocie ...... zł i zaliczki na podatek dochodowy w kwocie ....... zł (obliczonej od podstawy opodatkowania w kwocie ...... ) wynosi kwotę .......... zł."
Tak więc jeśli emeryt otrzymywał świadczenie netto w kwocie XXXX zł, wyliczone przez organ emerytalny z podaniem w decyzji konkretnych kwot składki zdrowotnej oraz podatku (nie stawek, tylko kwot), to taką kwotę świadczenia powinien dostawać miesięcznie. A jeśli dostał mniejsze świadczenie, to powinien wiedzieć co się zmieniło w decyzji organu, które kwoty się zmieniły (kwota składki zdrowotnej czy podatku).
IMG-20220107-WA0003.jpg
 
Nieprawidłowo wyliczyłeś.
270 zeta to składka zdrowotna i dochodzi jeszcze 85 zeta zaliczki na podatek dochodowy przy zastosowaniu 1/12 ulgi.
Masz rację,
Jeżeli nie zastosowano 1/12 ulgi, netto winno być
3000-270-425-85=2220



Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
Masz rację,
Jeżeli nie zastosowano 1/12 ulgi, netto winno być
3000-270-425-85=2220



Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
Też nie, obecnie składkę zdrowotną pokrywamy w całości sami a więc z kwoty brutto 9% to 270 zeta składka a zaliczka na podatek to 3000 x 0,17 -425. Czyli 270 + 85.
 
Też nie, obecnie składkę zdrowotną pokrywamy w całości sami a więc z kwoty brutto 9% to 270 zeta składka a zaliczka na podatek to 3000 x 0,17 -425. Czyli 270 + 85.
Tak, jezeli stosowany jest pit2.
Jeżeli rezygnujesz z tej ulgi, to jest jw. (Lub płatnik tego nie zastosował)
Nauczycielom wlaśnie tak policzono i dlatego mają mniej. W rozliczeniu rocznym wszystko się wyrówna.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
Tak, jezeli stosowany jest pit2.
Jeżeli rezygnujesz z tej ulgi, to jest jw. (Lub płatnik tego nie zastosował)
Nauczycielom wlaśnie tak policzono i dlatego mają mniej. W rozliczeniu rocznym wszystko się wyrówna.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
Nie wiem jak policzono nauczycielom wiem jak obliczył mi styczniową emkę ZER. Pozdrawiam
 
Emeryci nie mają ulgi, o której mowa przy PIT 2. Są zrobieni w konia 😠
OŚWIADCZENIE pracownika dla celów obliczania miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych czyli PIT 2 składa się do pracodawcy w ściśle określonych wypadkach. Między innymi pracownik oświadcza że nie otrzymuję emerytury lub renty za pośrednictwem płatnika. Gdyby tego nie zrobił to kwotę wolną od podatku ( czyli na dzień dzisiejszy 425 zeta na miesiąc) miałby odliczane z dwóch tytułów) Proszę więc nie wprowadzać forumowiczów w błąd. Emeryt ma świadczenie brutto które pomniejszone jest o 9% składki na ubezpieczenia zdrowotnego oraz 17 % podatku z uwzględnieniem kwoty wolnej od podatku.
 
prawdopodobnie nie zastosowano ulgi 1/12 z 30000, tj. 425 zl.

3000-270-425= 2305

Jezeli tak, to nastąpi zwrot pod koniec roku.

Prqcujesz jeszcze gdzieś, gdzie.tę ulgę zastosowqno, bo tylko w jednym miejscu można z niej skorzystac.






Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
Tak, już to wiem
 
Pismo Prezesa Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych - zarząd główny do ZER-U
 

Attachments

  • Pismo Prezesa ZG SEiRP - Antoniego Dudy.pdf
    1,3 MB · Wyświetleń: 378
Ostatnia edycja:
Jpg.
 

Attachments

  • Pismo Prezesa ZG SEiRP - Antoniego Dudy-1.jpg
    Pismo Prezesa ZG SEiRP - Antoniego Dudy-1.jpg
    437,5 KB · Wyświetleń: 345
  • Pismo Prezesa ZG SEiRP - Antoniego Dudy-2.jpg
    Pismo Prezesa ZG SEiRP - Antoniego Dudy-2.jpg
    518,4 KB · Wyświetleń: 337
  • Pismo Prezesa ZG SEiRP - Antoniego Dudy-3.jpg
    Pismo Prezesa ZG SEiRP - Antoniego Dudy-3.jpg
    292,3 KB · Wyświetleń: 337
OŚWIADCZENIE pracownika dla celów obliczania miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych czyli PIT 2 składa się do pracodawcy w ściśle określonych wypadkach. Między innymi pracownik oświadcza że nie otrzymuję emerytury lub renty za pośrednictwem płatnika. Gdyby tego nie zrobił to kwotę wolną od podatku ( czyli na dzień dzisiejszy 425 zeta na miesiąc) miałby odliczane z dwóch tytułów) Proszę więc nie wprowadzać forumowiczów w błąd. Emeryt ma świadczenie brutto które pomniejszone jest o 9% składki na ubezpieczenia zdrowotnego oraz 17 % podatku z uwzględnieniem kwoty wolnej od podatku.
IMG-20220107-WA0005.jpg
 
 

Rząd miał poprawki, odnośnie emerytów jw. złożone na tacy przez senat, przy ostatecznym głosowaniu tego... ładu. Ale musiało być sprawiedliwie, po pisowsku i poprawki poszły do kosza. A teraz wielkie odkręcanie. Naród pomysli, że tym emerytom wręcz dołożą jeszcze 😠
 
Back
Do góry