• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Przy okazji pikiety w której będzie brał udział emeryt wypłynął na wierzch problem noszenia munduru przez funkcjonariusza w stanie spoczynku.
Czy ktoś się orientuje, czy ta kwestia została już uregulowana ????????
 
Ostatnia edycja:
Masz może wiedzę czy została np. złożona petycja aby to uregulować? Jeżeli nie to może warto takową złożyć ?
Wiem, że była zapowiedź zmiany, chyba przy okazji jakiejś zmiany do ustawy o KAS (?). Teraz juz nie pamiętam, nie śledzilem tego. Temat ucichł i nic nie wiem na ten temat.
 
Czyli co ? Emeryci na pikietę w "cywilkach" ??????
Dlaczego w cywilkach?
Kto Ci zabroni pojechać w mundurze?
Przełożony?
Dla mnie nie ma przeciwskazań.
Czy zabroniony jest powrót do domu po służbie w mundurze?
Ty też jesteś po służbie i jesteś funkcjonariuszem (emerytowanym) z dożywotnim stopniem.
Pamiętam, że były jakieś kuriozalne zarzuty wobec Sławka, ale nic z tego chyba nie wyszło.
Druga sprawa, kto rozpozna w Tobie emeryta?
Ważne, żeby mundur był kompletny i godnie noszony.
Na pikietach bywało z tym różnie: brak czapek, kolorowe torebeczki u funkcjonariuszek, łączenie z cywilnymi kurtkami. Wstyd na coś takiego patrzeć i za coś takiego powinny być surowe kary.
Jak założysz maseczkę, nikt Cię nie pozna.
 
Dlaczego w cywilkach?
Kto Ci zabroni pojechać w mundurze?
Przełożony?
Dla mnie nie ma przeciwskazań.
Czy zabroniony jest powrót do domu po służbie w mundurze?
Ty też jesteś po służbie i jesteś funkcjonariuszem (emerytowanym) z dożywotnim stopniem.
Pamiętam, że były jakieś kuriozalne zarzuty wobec Sławka, ale nic z tego chyba nie wyszło.
Druga sprawa, kto rozpozna w Tobie emeryta?
Ważne, żeby mundur był kompletny i godnie noszony.
Na pikietach bywało z tym różnie: brak czapek, kolorowe torebeczki u funkcjonariuszek, łączenie z cywilnymi kurtkami. Wstyd na coś takiego patrzeć i za coś takiego powinny być surowe kary.
Jak założysz maseczkę, nikt Cię nie pozna.
Nie wstydzę się nosić munduru w którym pracowałem od 1991 roku, mogą mnie rozpoznać, nie widzę również przepisu który zabrania noszenia munduru przez funkcjonariusza w stanie spoczynku. Chciałem swoimi postami wywołać dyskusję, aby rozwiać wątpliwości u tych którzy mają obawy. a Ty @PJS ładnie to ująłeś (y)
PS. nikt mi nie zabroni tylko nie wiem czy jeszcze się w niego zmieszczę :unsure:;););)
 
Przy okazji pikiety w której będzie brał udział emeryt wypłynął na wierzch problem noszenia munduru przez funkcjonariusza w stanie spoczynku.
Czy ktoś się orientuje, czy ta kwestia została już uregulowana ????????
Na logikę wydaje się, że nie ma przesłanek zakazujących.
na pewno nie wolno posługiwać się nienależnym stopniem służbowym. grozi za to grzywna 1000 zł.
Była kiedyś taka heca w Łodzi, pani dyrektor wybrała przystojnych aplikantów i ubrano ich w mundury oficerskie do jakiejś parady czy innego cyrku.
Co do stanu spoczynku, stopień jest dożywotni, chyba że zostanie dyscyplinarnie odebrany.
Ale jak pisze, to na logikę, a tej u nas nierzadko brak...
 
Znaczy cieszyć się czy nie ? Nie znam gostka.
Znam Pana Marusza Gojnego, pracowałem z nim - odniosę się jedynie służbowo:

Jest to celnik (prawdziwy celnik) zaczynał jak każdy z nas (ładnych kilka lat) na pasach przejścia drogowego, na przejściu kolejowym, małego uchu granicznego, na odprawach, kierownik zmiany, z-ca naczelnika, naczelnik dyrektor, można powiedzieć że przeszedł pełną ścieżkę zawodową.
Jakim zostanie szefem ? - to się okaże.
 
Znam Pana Marusza Gojnego, pracowałem z nim - odniosę się jedynie służbowo:

Jest to celnik (prawdziwy celnik) zaczynał jak każdy z nas (ładnych kilka lat) na pasach przejścia drogowego, na przejściu kolejowym, małego uchu granicznego, na odprawach, kierownik zmiany, z-ca naczelnika, naczelnik dyrektor, można powiedzieć że przeszedł pełną ścieżkę zawodową.
Jakim zostanie szefem ? - to się okaże.
na za wiele bym nie liczył.
Są pewne granice wyznaczane zewnętrznie, i albo się z nimi zgadzasz i masz pewien wewnętrzny komfort działania, się z nimi nie zgadzasz i działasz bez komfortu lub odchodzisz, lub są dla ciebie be znaczenia więc komfort jest nienaruszony. Opcja bez znaczenia może zawierać alternatywę, że mimo że bez znaczenia to jednak by uwierało by gdyby nie oportunizm. Zatem czas pokaże ale na za wiele bym nie liczył.
 
Mam pytanie dotyczące skali wezwań do stawiennictwa się
do ćwiczeń wojskowych , zmian przydziałów mobilizacyjnych itp.
bo raczej reklamowani nie byliście ?
Czy już ktoś dostał takie wezwania / czy to w służbie , czy emeryci/ .
 
Mam pytanie dotyczące skali wezwań do stawiennictwa się
do ćwiczeń wojskowych , zmian przydziałów mobilizacyjnych itp.
bo raczej reklamowani nie byliście ?
Czy już ktoś dostał takie wezwania / czy to w służbie , czy emeryci/ .
Funkcjonariusze SCS są reklamowani z urzędu.
zał. nr 1 do rozporządzenia pkt. 14.11)
 
Super lektura , w sam raz w święto niepodległości . Dziękuję za info .
Jak myślisz , czy funkcjonariusze w stanie spoczynku są w stanie bronić
ojczyznę ? Czy może powinni być w odstawce ?
Tak na dobrą sprawę , to obowiązek spoczywa na żołnierzach , których
w Polsce prawie niema .
 
Ostatni raz chce poruszyć ten temat . Funkcjonariusze nie zostali od
czterech lat za reklamowani . Czy to jest wina pracowników IAS ?
Niby z urzędu powinniśmy być za reklamowani ale pisemka powinny
trafić do odpowiednich instytucji.
Dochodzi teraz do kuriozalnych sytuacji , że funkcjonariusze odchodzą
na emki i mają kolejne problemy ze służbą wojskową .
Czy "ktoś " zna temat jak to wygląda w izbach ?
DOPOWIEM , że chodzi o względy bezpieczeństwa , gdyż dochodzi
do spotkań z ludźmi których sądziliśmy , kontrolowaliśmy i karalismy.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry