• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Ostatni raz chce poruszyć ten temat . Funkcjonariusze nie zostali od
czterech lat za reklamowani . Czy to jest wina pracowników IAS ?
Niby z urzędu powinniśmy być za reklamowani ale pisemka powinny
trafić do odpowiednich instytucji.
Dochodzi teraz do kuriozalnych sytuacji , że funkcjonariusze odchodzą
na emki i mają kolejne problemy ze służbą wojskową .
Czy "ktoś " zna temat jak to wygląda w izbach ?
DOPOWIEM , że chodzi o względy bezpieczeństwa , gdyż dochodzi
do spotkań z ludźmi których sądziliśmy , kontrolowaliśmy i karalismy.
Wydział Bezpieczeństwa Informacji to robi w IASach
 
Ostatni raz chce poruszyć ten temat . Funkcjonariusze nie zostali od
czterech lat za reklamowani . Czy to jest wina pracowników IAS ?
Niby z urzędu powinniśmy być za reklamowani ale pisemka powinny
trafić do odpowiednich instytucji.
Dochodzi teraz do kuriozalnych sytuacji , że funkcjonariusze odchodzą
na emki i mają kolejne problemy ze służbą wojskową .
Czy "ktoś " zna temat jak to wygląda w izbach ?
DOPOWIEM , że chodzi o względy bezpieczeństwa , gdyż dochodzi
do spotkań z ludźmi których sądziliśmy , kontrolowaliśmy i karalismy.
W ramach ustawy o dostępie do informacji publicznej zapytaj kierownika jednostki. On był osobą właściwą do złożenia wniosku.
 
W SG lada chwila zniesiony zostanie limit wieku w odniesieniu do przyjęć nowych f-szy czyli 35 lat. Skoro nie ma akcji protestacyjnej 24 listopada, to chyba czas się przenieść i jak tą drogą podąża inni świadomi swojej przyszłości to może ktoś w MF to zauważy. Ile można pracować za 3500zł i być na każde zawołanie w nocki i święta
 
W SG lada chwila zniesiony zostanie limit wieku w odniesieniu do przyjęć nowych f-szy czyli 35 lat. Skoro nie ma akcji protestacyjnej 24 listopada, to chyba czas się przenieść i jak tą drogą podąża inni świadomi swojej przyszłości to może ktoś w MF to zauważy. Ile można pracować za 3500zł i być na każde zawołanie w nocki i święta
Nikt nie woła...raczej nawołuje do ofiar:cool:
 
W SG lada chwila zniesiony zostanie limit wieku w odniesieniu do przyjęć nowych f-szy czyli 35 lat. Skoro nie ma akcji protestacyjnej 24 listopada, to chyba czas się przenieść i jak tą drogą podąża inni świadomi swojej przyszłości to może ktoś w MF to zauważy. Ile można pracować za 3500zł i być na każde zawołanie w nocki i święta
Przenoszacych się z innej służby, a nawet zwolnionych z tej służby ale posiadających stopień służbowy, limit wieku nie dotyczy. Jest w ustawie o SG.
Wiem na pewno bo sam pytałem w kadrach SG.
Formularz już miałem gotowy, i wtedy coś mi odwaliło i złożyłem znów papiery do SCS...
 
W SG lada chwila zniesiony zostanie limit wieku w odniesieniu do przyjęć nowych f-szy czyli 35 lat. Skoro nie ma akcji protestacyjnej 24 listopada, to chyba czas się przenieść i jak tą drogą podąża inni świadomi swojej przyszłości to może ktoś w MF to zauważy. Ile można pracować za 3500zł i być na każde zawołanie w nocki i święta
Limit 35 lat nie dotyczył przenoszących się z innych służb.
Swoją drogą limit wieku 35 lat ma sens dla osób zaczynających karierę mundurową. Rozpoczęcie kariery później stwarza ryzyko, że można nie dać rady wytrzymać w służbie do minimalnej emerytury mundurowej po 25 latach.
 
Ostatni raz chce poruszyć ten temat . Funkcjonariusze nie zostali od
czterech lat za reklamowani . Czy to jest wina pracowników IAS ?
Niby z urzędu powinniśmy być za reklamowani ale pisemka powinny
trafić do odpowiednich instytucji.
Dochodzi teraz do kuriozalnych sytuacji , że funkcjonariusze odchodzą
na emki i mają kolejne problemy ze służbą wojskową .
Czy "ktoś " zna temat jak to wygląda w izbach ?
DOPOWIEM , że chodzi o względy bezpieczeństwa , gdyż dochodzi
do spotkań z ludźmi których sądziliśmy , kontrolowaliśmy i karalismy.
Kadry czy Działy HR, jakkolwiek to się nazywa w różnych izbach powinny zadbać o wyreklamowsnie swoich funkcjonariuszy, wysyłając pisma do WKU. Jeśli chodzi o emerytów to nie są już funkcjonariuszami i przy odejściu na emeryturę powinny do wku trafić pisma o ustaniu przyczyny reklamowania od służby wojskowej.
Emeryci mogą być powoływani do rezerwy jeśli mają odpowiednią kategorię zdrowia, mogą nawet zostać żołnierzami WOT jeśli chcą. Z WOT też bywa różnie. Byli funkcjonariusze którzy wstąpili do tej formacji i musieli ją opuścić po zgłoszenia reklamacji przez DIAS, ale są podobno przypadki, że diasi nie zgłaszali reklamacji i funkowie dalej służą w WOT. Co kraj (ias) to obyczaj.
 
Limit 35 lat nie dotyczył przenoszących się z innych służb.
Swoją drogą limit wieku 35 lat ma sens dla osób zaczynających karierę mundurową. Rozpoczęcie kariery później stwarza ryzyko, że można nie dać rady wytrzymać w służbie do minimalnej emerytury mundurowej po 25 latach.
czyli zaczynając służbę np. w wieku np. 42 lat nie przechodzi się na emeryturę w wieku 65 lat, tylko po 25 latach służby?
ze względów zdrowotnych istnieją renty..."łagodniejsze" biurowe stanowiska...
 
czyli zaczynając służbę np. w wieku np. 42 lat nie przechodzi się na emeryturę w wieku 65 lat, tylko po 25 latach służby?
ze względów zdrowotnych istnieją renty..."łagodniejsze" biurowe stanowiska...
Zaczynając w wieku 42 lat będziesz musiał być w służbie do 67 roku życia aby uzyskać prawo do emerytury mundurowej w wysokości 60 procent. Jak nie dasz rady to przejdziesz na emeryturę z ZUS a dyrektor IAS wpłaci ze swojgo budżetu izbowego kilkaset tysięcy zaległych składek do ZUS i wtedy mu kopara opadnie.Pewnie będzie tak że będą dziadków i babcie trzymać na siłę do uzyskania 25 lat służby. Widzę że teraz nikt się tym nie przejmuje i przyjmują nawet starszych bo kto tam myśli co będzie za 25 lat.Moim zdaniem powinien być jakiś sensowny limit wieku.
 
Trudno zrozumieć co przyświeca geniuszom w srasie przyjmującym kobiety po 35 roku życia i mężczyzn po 40 roku życia do Służby Celnej. Na pewno ze zdrowym rozsądkiem i logiką nie ma to nic wspólnego. Ale czego można się spodziewać po firmie która nie działa na zasadach opartych na logice i zdrowym rozsądku.
 
Stefan 123, po Twoim wpisie zacząłem się zastanawiać, czy aby nie kupić sobie zawczasu trumny, co by kłopotu rodzinie nie zostawiać :)
A tak serio, to rzeczywiście ciekawe, jeśli ktoś rozpoczyna pierwszą służbę.
Jednak jeśli juz sie ma uzbierane sporo lat i wraca, to szczerze mówiąc już się pogubiłem, ile lat służby łącznie trzeba mieć, wiem że to nie w tym wątku, ale jak ktoś wie, to proszę podpowiedź.
5 lat "policyjne" jest, udokumentowane zakresami obowiązków.
 
Trudno zrozumieć co przyświeca geniuszom w srasie przyjmującym kobiety po 35 roku życia i mężczyzn po 40 roku życia do Służby Celnej. Na pewno ze zdrowym rozsądkiem i logiką nie ma to nic wspólnego. Ale czego można się spodziewać po firmie która nie działa na zasadach opartych na logice i zdrowym rozsądku.
Bardzo łatwo zrozumieć. Brach chętnych wśród osób młodych. Młodzi ze służby uciekają, szukają przede wszystkim lepszych pieniędzy w innych służbach.
 
Zaczynając w wieku 42 lat będziesz musiał być w służbie do 67 roku życia aby uzyskać prawo do emerytury mundurowej w wysokości 60 procent. Jak nie dasz rady to przejdziesz na emeryturę z ZUS a dyrektor IAS wpłaci ze swojgo budżetu izbowego kilkaset tysięcy zaległych składek do ZUS i wtedy mu kopara opadnie.Pewnie będzie tak że będą dziadków i babcie trzymać na siłę do uzyskania 25 lat służby. Widzę że teraz nikt się tym nie przejmuje i przyjmują nawet starszych bo kto tam myśli co będzie za 25 lat.Moim zdaniem powinien być jakiś sensowny limit wieku.
czyli emerytura musi być albo mundurowa albo zus-owa?
dotychczasowe składki z cywila się nie liczą?
sam wiek 65 również się nie uprawnia do pozyskania emerytury?
 
Trudno zrozumieć co przyświeca geniuszom w srasie przyjmującym kobiety po 35 roku życia i mężczyzn po 40 roku życia do Służby Celnej. Na pewno ze zdrowym rozsądkiem i logiką nie ma to nic wspólnego. Ale czego można się spodziewać po firmie która nie działa na zasadach opartych na logice i zdrowym rozsądku.
nie tylko celnej...Policja i SW też bez limitu wieku...
prawdopodobnie SG również będzie bez limitu 35...
a co jeżeli ktoś zrezygnuje ze służby po 10-15 latach?
 
nie tylko celnej...Policja i SW też bez limitu wieku...
prawdopodobnie SG również będzie bez limitu 35...
a co jeżeli ktoś zrezygnuje ze służby po 10-15 latach?
Jeśli masz zabezpieczoną robotę w cywilu albo bogatą żonę, to nic. Służbę masz zaliczoną jako pracę 1:1. Gorzej, gdy zrobisz to "w ciemno".
Nie zawsze ale zdarza się, że trudniej znaleźć robotę, niż po 10-15 latach w zakładzie karnym ...
 
czyli emerytura musi być albo mundurowa albo zus-owa?
dotychczasowe składki z cywila się nie liczą?
sam wiek 65 również się nie uprawnia do pozyskania emerytury?
Mogą być dwie emerytury, lecz uzyskanie emerytury mundurowej, w zależności od daty rozpoczęcia służby, wymaga spełnienia warunku pełnienia min.15 lat służby dla funkcjonariuszy przyjętych do końca 2012 r. lub 25 lat przyjętych po tej dacie. Natomiast 5 lat policyjnych w służbie jest warunkiem dla byłych funkcjonariuszy Służby Celnej , oraz czywiście warunek lat ja wyżej.

Co do ZUS-u to musisz ukończyć odpowiedni wiek 65 dla mężczyzn lub 60 dla kobiiet oraz posiadać składki emerytalne.
 
Ostatnia edycja:
Jeśli masz zabezpieczoną robotę w cywilu albo bogatą żonę, to nic. Służbę masz zaliczoną jako pracę 1:1. Gorzej, gdy zrobisz to "w ciemno".
Nie zawsze ale zdarza się, że trudniej znaleźć robotę, niż po 10-15 latach w zakładzie karnym ...
Zgadza się, sam to przechodziłem.
Jeszcze dodam info, jakie uzyskałem w ZUS: jeśli nie korzystasz z emki mundurowej, a chcesz mieć zaliczone tzw. "szczególne warunki" do skróconego wieku emerytalnego w ZUS do lat 60, to musisz mieć w cle lat 15.
Niestety, tu tez zostałem wyd...bo tyle nie mam...i te wszystkie lata liczą 1:1. Z nocami w lesie itp. atrakcjami.
 
czyli przyjmując się do mundurówki w wieku 42 lat, mając 17 lat przepracowanych mogę pracować np. do 55-60 roku życia, później gdy teoretycznie renta lub zmiana pracy i w wieku 65 "normalnie" uzyskuję emeryturę?
nie interesują mnie przywileje w pierwszej kolejności...raczej "stabilność" zatrudnienia i "pewność" wynagrodzenia...
 
Back
Do góry