• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Szacunek można również stracić ...
żeby stracić trzeba mieć a żeby mieć to trzeba za co :).
Oczywiście jest pewien element animalny który takimi pojęciami się nie przejmuje.
Bo czasy gdy słowo coś znaczyło dawno temu przeminęły.
A i w tedy cytując "... gdy prywatnie daję to zawsze dotrzymuję, co innego w polityce" to też byłą rzecz względna.
 
mam pytanie do osób stających na komisje w celu uzyskania 15% - jaką drogę obieracie, czy wniosek o komisje składacie już będąc na emeryturze, czy jeszcze w służbie będąc np. na l4?
 
mam pytanie do osób stających na komisje w celu uzyskania 15% - jaką drogę obieracie, czy wniosek o komisje składacie już będąc na emeryturze, czy jeszcze w służbie będąc np. na l4?
@nunia
I tak i tak. Można również jednocześnie z wnioskiem o emeryturę.
Na formularzu są do tego właściwe pola.
 
@nunia
I tak i tak. Można również jednocześnie z wnioskiem o emeryturę.
Na formularzu są do tego właściwe pola.

Dzięki. Zastanawia mnie jeszcze taka kwestia - zgodnie z art. 179 ust. 1 pkt 1 ustawy o KAS, funkcjonariusza zwalnia się w przypadku orzeczenia trwałej niezdolności do służby.
Jeżeli będąc na l4 i zakładając, że będę na nim 12 m-cy (art. 180 ust. 1 pkt - można zwolnić f.z powodu nieobecności z powodu choroby trwającej dłużej nić rok), powiedzmy w połowie tego l4 złożę wniosek na komisję, komisja orzeknie niezdolność do służby, to mimo że będę na l4 zostanę zwolniona?
W Policji nie można zwolnić policjanta przed upływem 12 miesięcy od dnia zaprzestania służby z powodu choroby, chyba że policjant zgłosi pisemnie wystąpienie ze służby.
 
... zgodnie z art. 179 ust. 1 pkt 1 ustawy o KAS, funkcjonariusza zwalnia się w przypadku orzeczenia trwałej niezdolności do służby.
... art. 180 ust. 1 pkt - można zwolnić f.z powodu nieobecności z powodu choroby trwającej dłużej nić rok ...
... powiedzmy ... komisja orzeknie niezdolność do służby, to mimo że będę na l4 zostanę zwolniona?
...
Moim zdaniem tak. Zwolnienie nastąpiłoby z powodu trwałej niezdolności (art. 179), nie zaś
z powodu nieobecności (art. 180).

Oczywiście mogę się mylić, gdyż to kwestia interpretacji z "góry". Ja wychodzę z założenia,
że przy zbiegu dwóch przepisów, zawsze realizują tzw. "prawo Murphy'ego":
Jeśli komuś można uprzykrzyć życie, to mu się życie uprzykrza ...
 
Dzięki. Zastanawia mnie jeszcze taka kwestia - zgodnie z art. 179 ust. 1 pkt 1 ustawy o KAS, funkcjonariusza zwalnia się w przypadku orzeczenia trwałej niezdolności do służby.
Jeżeli będąc na l4 i zakładając, że będę na nim 12 m-cy (art. 180 ust. 1 pkt - można zwolnić f.z powodu nieobecności z powodu choroby trwającej dłużej nić rok), powiedzmy w połowie tego l4 złożę wniosek na komisję, komisja orzeknie niezdolność do służby, to mimo że będę na l4 zostanę zwolniona?
W Policji nie można zwolnić policjanta przed upływem 12 miesięcy od dnia zaprzestania służby z powodu choroby, chyba że policjant zgłosi pisemnie wystąpienie ze służby.

Strasznie gmatwasz prostą sprawę . Gdzie w tym wszystkim jest Twoja
wymarzona data zwolnienia . Możemy Ci podpowiedzieć , najlepiej na priv.
A tak naprawdę na komisję stajesz w celu ustalenia niezdolności
do służby , oraz ustalenia grupy inwalidztwa w zw. ze służbą .
 
Jeżeli ci "jedni" będą jechali na zakupy do Paryża ,
to nam pozostaje dupa ryża .
Za kwotę 135 nie jesteśmy w stanie opłacić
ani rachunku za wodę , za gaz , za scieki, za prąd ,
za internety, za mieszkanie ............. TRAGEDIA .
UPS . JESZCZE ZA ŚMIECI
A gdzie jedzenie , ubranie itp. ?
 
Ostatnia edycja:

SCS dopisana?
 
Panie Sławku, czy to prawda?

"Co jednak też ważne, z informacji jakie przekazał mi minister Wąsik wynika, że projekt w sprawie art. 15a jest już po uzgodnieniach międzyresortowych i Sejm najprawdopodobniej zajmie się nim już we wrześniu. Do dokumentu dopisano też Służbę Celno-Skarbową i wojsko."
 
Panie Sławku, czy to prawda?

"Co jednak też ważne, z informacji jakie przekazał mi minister Wąsik wynika, że projekt w sprawie art. 15a jest już po uzgodnieniach międzyresortowych i Sejm najprawdopodobniej zajmie się nim już we wrześniu. Do dokumentu dopisano też Służbę Celno-Skarbową i wojsko."
Sam jeszcze nie widziałem, ale mam potwierdzenie od Rafała. 👍
 
Panie Sławku, może zawalczmy, aby lata w cle policzyli nam po 2,6
Osób, którzy nie będą mogli pobierać emerytur z dwóch źródeł jest trochę,
Są niestety osoby, które nie będą miały wypracowanych lat do emerytury z zus-u
O ile mnożnik 1,3 jest zrozumiały za lata w cywilu, to już w odniesieniu do lat w cle - nie
 
Ostatnia edycja:
Panie Sławku, czy to prawda?

"Co jednak też ważne, z informacji jakie przekazał mi minister Wąsik wynika, że projekt w sprawie art. 15a jest już po uzgodnieniach międzyresortowych i Sejm najprawdopodobniej zajmie się nim już we wrześniu. Do dokumentu dopisano też Służbę Celno-Skarbową i wojsko."
Mam nadzieję, że do projektu dopisano również kwestie waloryzacji emerytur pomiędzy zwolnieniem ze Służby, a przyznaniem emerytury.
 
Back
Do góry