• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Ewidentnie przepisy są tak zagmatwane , że ZUS jest w szoku , jak można pracę
U jednego pracodawcy raz zaliczać do ZER a raz do ZUS.
Czegoś my nie wiemy. Naprawdę pomiędzy ZUS i ZER musi dochodzić do
Przepychanek, a my znowu na tym cierpimy .
 
Ewidentnie przepisy są tak zagmatwane , że ZUS jest w szoku , jak można pracę
U jednego pracodawcy raz zaliczać do ZER a raz do ZUS.
Czegoś my nie wiemy. Naprawdę pomiędzy ZUS i ZER musi dochodzić do
Przepychanek, a my znowu na tym cierpimy .
akurat to można, przecież do -9.99 mamy zusowską a potem mundurową.
 
Kolejne związki z FZZSM trzymają linię😉
 
Co wy tam gmatwacie sytuację. Na dzień dzisiejszy
Jak ktoś przeszedł na emeryturę ZER-mundurowa z art.15a to lata od 09-1999 do 2020 przepadają na rzecz Skarbu Państwa.
A za lata pracy do 09-1999 dostanie emeryturę z ZUS po osiągnięciu powszechnego wieku emerytalnego 60 lub 65 lat. wyliczoną z kapitału początkowego
 
Na przykładzie moich kolegów od 09.99 mundurowa , za lata wcześniejsze z ZUS na bazie zwaloryzowanego kapitału początkowego powiększonego o rekompensatę za pracę w warunkach szczególnych (posiadali 15 lat z nawiązką do 99 ) dzielone przez średnią trwania dalszego życia wg tablicy Głównego Urzędu Statystycznego.
 
Co wy tam gmatwacie sytuację. Na dzień dzisiejszy
Jak ktoś przeszedł na emeryturę ZER-mundurowa z art.15a to lata od 09-1999 do 2020 przepadają na rzecz Skarbu Państwa.
A za lata pracy do 09-1999 dostanie emeryturę z ZUS po osiągnięciu powszechnego wieku emerytalnego 60 lub 65 lat. wyliczoną z kapitału początkowego

Trochę wyżej mamy taką sytuację i LIPA . ZUS TWIERDZI że ma problem , drugiej emki nie wypłaca
Od kilku miesięcy .
 
Trochę wyżej mamy taką sytuację i LIPA . ZUS TWIERDZI że ma problem , drugiej emki nie wypłaca
Od kilku miesięcy .
Po raz setny - wszystkie znane mi osoby po osiągnięciu wieku emerytalnego wg kryteriów powszechnego systemu emerytalnego OTRZYMUJĄ emerytury z ZUS.
Jeśli ktoś, ma problem z otrzymaniem drugiej emerytury z ZUS - niech przedstawi i opisze swoją sytuację a nie ciągłe historie z mchu i paproci że ktoś, ponoć, prawdopodobnie, być może i jeszcze kilka lat będziemy tu biczować się z plotkami i domysłami - LUDZIE piszmy konkrety a nie plotki korytarzowe.
 
Po raz setny - wszystkie znane mi osoby po osiągnięciu wieku emerytalnego wg kryteriów powszechnego systemu emerytalnego OTRZYMUJĄ emerytury z ZUS.
Jeśli ktoś, ma problem z otrzymaniem drugiej emerytury z ZUS - niech przedstawi i opisze swoją sytuację a nie ciągłe historie z mchu i paproci że ktoś, ponoć, prawdopodobnie, być może i jeszcze kilka lat będziemy tu biczować się z plotkami i domysłami - LUDZIE piszmy k

onkrety a nie plotki korytarzowe.
Mój kolega, który osiągnął wiek emerytalny czyli 65 lat otrzymuje dwie emerytury z ZER oraz ZUS
 
Po raz setny - wszystkie znane mi osoby po osiągnięciu wieku emerytalnego wg kryteriów powszechnego systemu emerytalnego OTRZYMUJĄ emerytury z ZUS.
Jeśli ktoś, ma problem z otrzymaniem drugiej emerytury z ZUS - niech przedstawi i opisze swoją sytuację a nie ciągłe historie z mchu i paproci że ktoś, ponoć, prawdopodobnie, być może i jeszcze kilka lat będziemy tu biczować się z plotkami i domysłami - LUDZIE piszmy konkrety a nie plotki korytarzowe.
Nie z mchu tylko z ZUSu złożyłam kpl dokumentów, pracowałam tylko w cle. I czekam składki opłacane poprawnie i co.? Drogowiec proszę jaka jest Twoja rada.
 
Nie z mchu tylko z ZUSu złożyłam kpl dokumentów, pracowałam tylko w cle. I czekam składki opłacane poprawnie i co.? Drogowiec proszę jaka jest Twoja rada.
W pierwszej kolejności wizyta w ZUS i rozmowa z osobą która prowadzi tą sprawę w celu ustalenia powodu zwłoki, później skarga na opieszałość i żądanie zapłaty z odsetkami - takie luźne przemyślenia.
 
Wizyt było już 5 , spisany śmieszny protokół o przyspieszenie, rozmowa z kier. oddziału. Problem techniczny, trudny przypadek, nie mieliśmy takiej sprawy itd. Teraz idę we wtorek. Do skutku będę u nich podpisywać listę 🙂
 
W pierwszej kolejności wizyta w ZUS i rozmowa z osobą która prowadzi tą sprawę w celu ustalenia powodu zwłoki, później skarga na opieszałość i żądanie zapłaty z odsetkami - takie luźne przemyślenia.
Lepiej poproś o przyspieszenie ( np. nie płać za RTV ze 2 miechy), powiedz "że grozi Ci komornik", powinno pomóc;)
 
Wizyt było już 5 , spisany śmieszny protokół o przyspieszenie, rozmowa z kier. oddziału. Problem techniczny, trudny przypadek, nie mieliśmy takiej sprawy itd. Teraz idę we wtorek. Do skutku będę u nich podpisywać listę 🙂
Skarga do Prezes ZUS Gertudy Uścińskiej, do wiadomości O/ZUS prowadzacy sprawę. Powinno przyspieszyć sprawę. Miałem kiedyś inny przypadek, sprawa nabrała biegu.
 
Po raz setny - wszystkie znane mi osoby po osiągnięciu wieku emerytalnego wg kryteriów powszechnego systemu emerytalnego OTRZYMUJĄ emerytury z ZUS.
Jeśli ktoś, ma problem z otrzymaniem drugiej emerytury z ZUS - niech przedstawi i opisze swoją sytuację a nie ciągłe historie z mchu i paproci że ktoś, ponoć, prawdopodobnie, być może i jeszcze kilka lat będziemy tu biczować się z plotkami i domysłami - LUDZIE piszmy konkrety a nie plotki korytarzowe.

Przeproś , !!!
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry