• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

No i tutaj jest Sedno sprawy . DIAS wydaje piękne świadectwo sluzby. Wygląda , że wszystko jest ok.
A do złożonego wniosku o emkę właśnie DIAS dołącza dla ZER specjalne zaswiadczenia: 5lat policyjnych, 10 letnie zarobki i przebieg służby do celów emeryt.-rent.. Tam właśnie wpisał dla ZER że byłeś celnikiem od 15.09.1999r. I ZER od tego właśnie przyklepuje w decyzji emerytalnej lata służby od 1999r.
Poczytaj w tym wątku od dwóch stron wstecz jak się odwołujemy i jakie są podpowiedzi.
Będę szczerze zdziwiony, ale ....może ma od 1993 roku ????
 
Witam wszystkich, jako emeryt celny też jestem zainteresowany aby zostały mi zaliczone wszystkie lata służby (tak tak służby, inaczej bym tego nie nazwał) w administracji celnej ale chciałem koleżeństwu jednak przypomnieć treść art. 13 ustawy z dnia 18 lutego 1994 r.
o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, ..... Niestety w tym przepisie który dotyczy okresów uznawanych za równorzędne ze służbą w służbie, ustawodawca nie zawarł naszej służby w administracji celnej.
Dlatego też na dzień dzisiejszy nie widzę większych szans na wygraną w sądzie.
Co do zaświadczeń o przebiegu służby to zerknijcie do wzoru który jest określony.
Tam jasno jest wskazane:
PEŁNIŁ(A) SŁUŻBĘ:
1. przy realizacji zadań policyjnych określonych odpowiednio w ustawie z dnia:
a) 24 lipca 1999 r. o Służbie Celnej (Dz. U. z 2004 r. poz. 1641, z późn. zm.),
b) 27 sierpnia 2009 r. o Służbie Celnej (Dz. U. z 2016 r. poz. 1799, z późn. zm.) lub
2. w Służbie Celno—Skarbowej na podstawie przepisów ustawy z dnia:
a) 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej
b) 16 listopada 2016 r. przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowejlnej czy też służbie celno-skarbowej
 
No i tutaj jest Sedno sprawy . DIAS wydaje piękne świadectwo sluzby. Wygląda , że wszystko jest ok.
A do złożonego wniosku o emkę właśnie DIAS dołącza dla ZER specjalne zaswiadczenia: 5lat policyjnych, 10 letnie zarobki i przebieg służby do celów emeryt.-rent.. Tam właśnie wpisał dla ZER że byłeś celnikiem od 15.09.1999r. I ZER od tego właśnie przyklepuje w decyzji emerytalnej lata służby od 1999r.
Poczytaj w tym wątku od dwóch stron wstecz jak się odwołujemy i jakie są podpowiedzi.
Tym bardziej do sądu do odwołania trzeba dołączyć świadectwa służby ktòre otrzymaliśmy.
 
Art. 94. Ustawy o służbie celnej 1999r
2. Dotychczasowe okresy zatrudnienia w administracji celnej traktowane są jako
pełnienie służby w rozumieniu przepisów niniejszej ustawy.
Czy taki zapis nie spowodował, że praca w administracjuli celnej przestała być pracą a stała się służbą jak służba celna, a używanie terminu praca w administracji celnej w obiegu prawnym nie powinno mieć miejsca, co za tym idzie wszystkie przepisy, gdzie posłużono się terminem praca w administracju celnej są bezprzedmiotowe.
Co Wy na to?
 
Na marszu niepodległości zachowanie policji to trzeci strzał w kolano pisu po zwierzątkach aborcji, chyba to już ich ostatnia kadencja, jak można strzelać z gładkolufowej do własnych wyborców tak jakby rozum stracili do reszty.
 
Na marszu niepodległości zachowanie policji to trzeci strzał w kolano pisu po zwierzątkach aborcji, chyba to już ich ostatnia kadencja, jak można strzelać z gładkolufowej do własnych wyborców tak jakby rozum stracili do reszty.
Przerażajace że policja nie potrafi się rozprawić z bandytami. Z gładkolufowej powinni strzelać od razu, gdyby nie było natychmiastowego skutku to przejść do ostrej.
 
To chyba ich koniec, najbliższe sondaże będą pod KO tak obstawiam jak się mylę to 100 na związek celnicy ,z naszych spraw emerytalnych chyba już gówno będzie.
 
To chyba ich koniec, najbliższe sondaże będą pod KO tak obstawiam jak się mylę to 100 na związek celnicy ,z naszych spraw emerytalnych chyba już gówno będzie.
Ze spraw emerytalnych teraz jesteśmy w szczycie uprawnień, dlatego jest tyle odejść. Ludzie potrafią analizować sytuację. Szkoda tych, którzy muszą zostać, bo mają jeszcze niski procent. Poza tym zostaną w służbie ludzie, którzy nie mają pomysłu na życie. Dla pozostałych to jest ostatni dzwonek do odejścia.
 
Ze spraw emerytalnych teraz jesteśmy w szczycie uprawnień, dlatego jest tyle odejść. Ludzie potrafią analizować sytuację. Szkoda tych, którzy muszą zostać, bo mają jeszcze niski procent. Poza tym zostaną w służbie ludzie, którzy nie mają pomysłu na życie. Dla pozostałych to jest ostatni dzwonek do odejścia.
Ludzie zostają w służbie nie dlatego że nie mają pomysłu na życie. Tylko po to by wypracować jak największy procent, otrzymać nagrodę jubileuszową albo uzyskać lata w SCS bo nie mają policyjnych przez przypadek. Nie każdy chce opuszczać firmę bez pełnej emki i czuć oddech ZERu jak postanowią sobie dorobić. I wreszcie , nie każdy chce na emce pracować, by w kolejnej firmie być pierwszą osobą do zwolnienia w razie kryzysu.
Zauważ kolego, że potem ciężko będzie dodać sobie procentów do emki jeśli nie jesteś choćby żołnierzem rezerwy.
 
Ludzie zostają w służbie nie dlatego że nie mają pomysłu na życie. Tylko po to by wypracować jak największy procent, otrzymać nagrodę jubileuszową albo uzyskać lata w SCS bo nie mają policyjnych przez przypadek. Nie każdy chce opuszczać firmę bez pełnej emki i czuć oddech ZERu jak postanowią sobie dorobić. I wreszcie , nie każdy chce na emce pracować, by w kolejnej firmie być pierwszą osobą do zwolnienia w razie kryzysu.
Zauważ kolego, że potem ciężko będzie dodać sobie procentów do emki jeśli nie jesteś choćby żołnierzem rezerwy.
Do pełnej emki wszystkim nam brakuje kilku lat (w tej chwili mamy 55,6) około 8 żeby mieć 75 procent jeżeli ktoś nie ma np. woja. Są różne sytuacje życiowe dla których podejmujemy decyzję zostać czy odejść. Ja zdecydowałem się na odejście z tej firmy. Nawet brak pełnej mnie nie zatrzyma. Pozdrawiam serdecznie wszystkich zoli (tych czynnych i tych na emkach, rematch,.......). Życzę powodzenia, a brak dalekosiężnych planów co do siebie też jest jakimś wyjściem. Wszystko zależy od punktu widzenia😉
 
Życzę wszystkim jak najlepiej, ale za jakiś czas suma przyszłej pełnej emerytury może być równa z dzisiejszymi 56%. Socjalizm pisowski i pandemia mogą niestety namieszać w koniunkturze.
 
Życzę wszystkim jak najlepiej, ale za jakiś czas suma przyszłej pełnej emerytury może być równa z dzisiejszymi 56%. Socjalizm pisowski i pandemia mogą niestety namieszać w koniunkturze.
Bierzmy pod uwagę zamrożenie płacy i coroczne waloryzacje rent i emerytur. Nie mówię już nawet o świadczeniu z tytułu inwalidztwa nabytego w służbie, wygranej w sądzie o zaliczeniu lat przed "99r. Pozdrawiam
 
Ze spraw emerytalnych teraz jesteśmy w szczycie uprawnień, dlatego jest tyle odejść. Ludzie potrafią analizować sytuację. Szkoda tych, którzy muszą zostać, bo mają jeszcze niski procent. Poza tym zostaną w służbie ludzie, którzy nie mają pomysłu na życie. Dla pozostałych to jest ostatni dzwonek do odejścia.
No ja odchodzę na emkę .
 
Ostatnia edycja:
Przejście w tej chwili na empke to ciężka decyzja kiedy ma ona wynieść ok. 2600 PLN. Tak czy tak nadal trzeba będzie gdzieś pracować a jest przysłowie ‘’Cudze chwalcie, swego nie doceniacie’’...
 
No ja odchodzę na emkę i od razu idę do agencji celnej z uprawnieniami agenta celnego. Wykorzystam swoją wiedzę w czasie kontroli skarbowych "celników". Myślę że w obecnej sytuacji nie będzie problemów by znowu import z dalekiego wschodu zakwitł i to jest mój priorytet. Walczyli z nami w kas, to teraz ja sobie z kas powalczę. Trzeba sobie dorobić do emerytury .
Nie wiem na jakie pieniądze liczysz oraz zajmowane stanowisko .
 
No ja odchodzę na emkę i od razu idę do agencji celnej z uprawnieniami agenta celnego. Wykorzystam swoją wiedzę w czasie kontroli skarbowych "celników". Myślę że w obecnej sytuacji nie będzie problemów by znowu import z dalekiego wschodu zakwitł i to jest mój priorytet. Walczyli z nami w kas, to teraz ja sobie z kas powalczę. Trzeba sobie dorobić do emerytury .
Może ja czegoś nie wiem ale od kiedy agenci celni sprawują kontrole skarbowe ?
 
Back
Do góry