• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Otrzymałem właśnie ŚWIADECTWO SŁUŻBY w którym jest napisane, że pełniłem służbę w Izbie Administracji Skarbowej od dnia 02 grudnia 1994r. do dnia 1 czerwca 2017r. w tym w charakterze funkcjonariusza celnego i funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej. Czy może to być podstawa do ponownego przeliczenia emerytury i zaliczeniu lat przed 1999r. ?
Czyżby IAS Katowice ?!
Zacytuj dokładnie ten zapis, bo możesz mieć rację ...
 
Otrzymałem właśnie ŚWIADECTWO SŁUŻBY w którym jest napisane, że pełniłem służbę w Izbie Administracji Skarbowej od dnia 02 grudnia 1994r. do dnia 1 czerwca 2017r. w tym w charakterze funkcjonariusza celnego i funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej. Czy może to być podstawa do ponownego przeliczenia emerytury i zaliczeniu lat przed 1999r. ?

Idź na całość !!!!!! Ty musisz poleconym wysłać do ZER takie Świadectwo z żądaniem ponownego przeliczenia emerytury . Gdy zakwestionują decyzją negatywną masz szanse odwołania do Sądu.
Powodzenia .
 
Oczywiście w ŚWIADECTWIE SŁUŻBY wymienione są miejsca pełnienia służby w poszczególnych Izbach Celnych w charakterze funkcjonariusza celnego i funkcjonariusza celno-skarbowego w IAS, zajmowane stanowiska i posiadane stopnie służbowe i inne informacje.
 
W 2017r. mówiono, że do odprawy potrzebne jest ŚWIADECTWO SŁUŻBY i zapewne dlatego nie wydawano. Wnioskowałem do dyrektora IAS o wydanie ŚWIADECTWA SŁUŻBY oraz wypłacenie należnej odprawy. W jednym z punktów napisano: "Informacje o wypłacie odprawy emerytalnej lub rentowej: nie dotyczy."
 
Może to jest zbyt pochopny wniosek, ale...
ostatnio przeczytałam sobie ustawę o KAS i ustawę wprowadzającą,
we wprowadzającej jest:
Art. 171 ust.2
2. Do okresu służby w Służbie Celno-Skarbowej oraz pracy w jednostkach KAS, od którego zależą uprawnienia i świadczenia należne funkcjonariuszowi oraz pracownikowi, wlicza się okres:
1)służby w Służbie Celnej;
2)pracy w:
a)jednostkach organizacyjnych Służby Celnej,
b)izbach skarbowych i urzędach skarbowych,
c)urzędach kontroli skarbowej,
d)Centrum Edukacji Zawodowej Resortu Finansów,
e)w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw finansów publicznych, ministra właściwego do spraw budżetu i ministra właściwego do spraw instytucji finansowych,
f) administracji celnej

może warto zastanowić się, czy nie zacząć w tym kierunku czynić jakieś kroki,

nie piszą w tym art.: odpowiednio, itp. nie piszą jakie uprawnienia i świadczenia, więc zgodnie z racjoalnym ustawodawcą WSZYSTKIE, także emerytalne
więc jest to jeden worek, oczywiście niestety tylko dla osób, którym złożono propozycję służby i tą propozycję przyjęły,

skoro teraz jest taka moda na interpretacje wszelakie, to może czytajmy przepisy wprost....
a skoro tak zapisali, to lata sprzed września 1999 r. powinny także nam się liczyć do służby,


ale co tam.... ucywilnieni także mogą się załapać, lata ucywilnienia także można podciągnąć jako liczące się do służby w Służbie Celno-Skarbowej, od których zależą uprawnienia i świadczenia należne funkcjonariuszowi

cóż pożyjemy, zobaczymy, może trzeba będzie iść do sądu, a bo to pierwszy raz.....


pewnie Madzia zaraz napisze list, to my jej może grzecznie, jako dobrze wychowani, odpowiemy, ale cóż, niestety skargami do sądów.....

skoro ludzie wybierają w całości lata służby do emerytury zusowskiej, znam kilka takich osób, to dlaczego my, pozostali, nie możemy tych lat zaliczyć do emerytur mundurowych, przecież jest to DYSKRYMINACJA
 
... nie piszą w tym art.: odpowiednio, itp. nie piszą jakie uprawnienia i świadczenia, więc zgodnie z racjonalnym ustawodawcą WSZYSTKIE, także emerytalne
więc jest to jeden worek, oczywiście niestety tylko dla osób, którym złożono propozycję służby i tą propozycję przyjęły...
W pierwszej części masz absolutną rację, w drugiej uległeś socjotechnice.
Zapominasz, że od 1.03.2017 r. WSZYSCY funkowie, z mocy ustawy stali się
(co najmniej do 1.06.2017 r.) funkcjonariuszami SC-S ...
 
Okresy równorzędne ze służbą zaliczane do emerytury policyjnej zawiera art. 13 ustawy o emeryturach policyjnych. Natomiast jak interpretować art. 171 ust. 2 ustawy wprowadzającej KAS nie wie nikt. Moje kadry twierdzą, że zgodnie z interpretacją MF chodzi tu tylko o okresy uwzględniane do celów urlopowych. Ale oczywiście jest to tylko niczym nieuzasadniona interpretacja bubla prawnego i można tu powalczyć. Tym bardziej, że art. 171 ust. 2 ust. wprowadzającej KAS jest przepisem późniejszym od art. 13 ust. emerytalnej a „przepis późniejszy deroguje przepis wcześniejszy”.
 
Okresy równorzędne ze służbą zaliczane do emerytury policyjnej zawiera art. 13 ustawy o emeryturach policyjnych. Natomiast jak interpretować art. 171 ust. 2 ustawy wprowadzającej KAS nie wie nikt. Moje kadry twierdzą, że zgodnie z interpretacją MF chodzi tu tylko o okresy uwzględniane do celów urlopowych. Ale oczywiście jest to tylko niczym nieuzasadniona interpretacja bubla prawnego i można tu powalczyć. Tym bardziej, że art. 171 ust. 2 ust. wprowadzającej KAS jest przepisem późniejszym od art. 13 ust. emerytalnej a „przepis późniejszy deroguje przepis wcześniejszy”.

Pięknie to wszystko opisujecie . Serce się raduje . Ale gdyby tak w pięciu zdaniach pozbierać te informacje , to bardzo chętnie podsuniemy do Sądu , żeby przyjrzał się temu bliżej .
Sąd myśli już 5 miesięcy .
 
Ja mam w świadectwie służby napisane: Pełnił służbę w IAS Poznań od dnia do dnia, następnie jest uszczegółowienie na Izbę celną i IAS , dalej w charakterze funkcjonariusza celnego. Jest też osobno podział na służbę przygotowawczą od 1993 do 1996 i dalej służba stała od 1996 do 2020. Wymienione jest też .mianowanie do służby w Służbie Celnej na podstawie ustawy o Służbie Celnej z 15. lipca 2000
pkt 2 Pełnił służbę w szczególnym charakterze od 1993 do 31.12.2008 na stanowisku młodszego kontrolera celnego,kontrolera celnego , starszego kontrolera celnego,inspektora celnego oraz od 1.3.2017 do końca służby młodszego eksperta SCS.
pkt 3 zawiera informacje o stanowisku i stopniu w dniu zwolnienia.
pkt 4 ustanie stosunku służbowego art. 179 ust.1 pkt 10 ustawy o KAS.
Pozostałe punkty dotyczą urlopu, okresów składkowych i nieskładkowych itp.
Zastanawiam się czy to wystarczy w razie czego w sądzie, bo zakładam, że ZER odmówi naliczenia inaczej niż od 15.09.1999
 
art 13 ust.
1d) okresy zatrudnienia funkcjonariuszy od dnia 15 września 1999 r. do dnia przekształcenia
stosunku pracy w stosunek służby w przypadku, gdy osoba, która wykonywała zadania
przypisane dla Służby Celnej, otrzymała akt mianowania skutkujący tym
przekształceniem;
 
Aspirant 50+ , a czy wniosek o zaopatrzenie emeryt. - rentowe już masz złożone .
Czy przez IAS czy poczta do ZER ?
 
mam już emeryturę. składałem przez ias

No i tutaj jest Sedno sprawy . DIAS wydaje piękne świadectwo sluzby. Wygląda , że wszystko jest ok.
A do złożonego wniosku o emkę właśnie DIAS dołącza dla ZER specjalne zaswiadczenia: 5lat policyjnych, 10 letnie zarobki i przebieg służby do celów emeryt.-rent.. Tam właśnie wpisał dla ZER że byłeś celnikiem od 15.09.1999r. I ZER od tego właśnie przyklepuje w decyzji emerytalnej lata służby od 1999r.
Poczytaj w tym wątku od dwóch stron wstecz jak się odwołujemy i jakie są podpowiedzi.
 
Back
Do góry