• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Niestety jest już też pierwszy wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie, który rozpatrzył naszą pierwszą apelację dotyczącą zaliczenia lat przed 99 i uczynił to negatywnie. Wyrok zapadł na posiedzeniu niejawnym, nasz mecenas wystąpił o jego uzasadnienie.

W wyroku tym odmówiono zaliczenia lat przed 99, uwzględniono tylko okres od 15.09.1999 do czasu otrzymania aktu mianowania (jako okres równorzędny z służbą).

Orzeczenie to zasadniczo raczej zabiera nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcia lat przed 99 w podobnych sprawach w apelacji warszawskiej.. :((

Bardzo mi przykro, głęboko się z tym nie zgadzamy zarówno my jak i nasi prawnicy.

Jak będzie uzasadnienie, będziemy dalej nad tym myśleć. Trzeba też zbadać sprawę kasacji ewentualnej, no i w tej sytuacji złożyć też skargę do TK, którą mamy już gotową.
Myślę, że po włączeniu uksowców do systemu emerytalnego policyjnego, będziemy mieli silne i pewne argumenty do wniesienia sprawy do TK, a nawet i do sądu apelacyjnego, wtedy wygramy z odsetkami (z tego co wiem w decyzji zer nie ma terminu na wniesienie odwołania, ale czy to znaczy, że w każdym czsie można wnieść nie wiem). Trzeba tego pilnować Sławek i jaknajszybciej po ich włączeniu wnieść sprawę do Tk. Myślę że w uzasadnieniu argumentują, że służbą staliśmy się po .... 1999r - wejście ustawy o SC.
 
Ostatnia edycja:
Myślę że tu trzeba skarżyć przepisy, nie decyzję zer (wydał w oparciu o decyzję DIAS dias w oparciu o przepisy). Tylko kogo i do kogo, czy tk czy sąd apelacyjny?
 
@standby2 ale żeś się uczepił tej kontroli, przecież jesteś rozumną osobą. Jasne, że AC nie dokonuje kontroli, ale agencje sie kontroluje. Skoro będą tam pracować, to będę oczekiwać kontroli umundurowanych skarbowców i wówczas wykorzystam wieloletnią wiedzą stojąc teraz po drugiej stronie barykady. W zasadzie to juz tam pracuję choć nieoficjalnie, ale jest to ewidentna wina reformy banasia.
Ci wielcy skarbowi "celnicy" unikają jak ognia taryfikacji, tym bardziej tematyki związanej z pochodzeniem towarów, a wartość celna zawsze będzie nie do ruszenia, zgodna z najniższą wartością, zadbam o to ;)
"Mroczna strona Mocy":devilish:, mniej stresująca.
 
@standby2 ale żeś się uczepił tej kontroli, przecież jesteś rozumną osobą. Jasne, że AC nie dokonuje kontroli, ale agencje sie kontroluje. Skoro będą tam pracować, to będę oczekiwać kontroli umundurowanych skarbowców i wówczas wykorzystam wieloletnią wiedzą stojąc teraz po drugiej stronie barykady. W zasadzie to juz tam pracuję choć nieoficjalnie, ale jest to ewidentna wina reformy banasia.
Ci wielcy skarbowi "celnicy" unikają jak ognia taryfikacji, tym bardziej tematyki związanej z pochodzeniem towarów, a wartość celna zawsze będzie nie do ruszenia, zgodna z najniższą wartością, zadbam o to ;)

Tylko pogratulować pozostaje . Bardzo dużo ludzi z KAS zasila agencje celne . Ciężko będzie pozostałym ludziom zrobić plan mandatow . Szkoda, że ministerstwu nie zależało na zatrzymywaniu dobrze wyszkolonych pracowników /funkcjonariuszy/, a wręcz swoimi działaniami robili wszystko , żebyśmy znienawidzili swoją robotę . ;)
 
@standby2 ale żeś się uczepił tej kontroli, przecież jesteś rozumną osobą. Jasne, że AC nie dokonuje kontroli, ale agencje sie kontroluje. Skoro będą tam pracować, to będę oczekiwać kontroli umundurowanych skarbowców i wówczas wykorzystam wieloletnią wiedzą stojąc teraz po drugiej stronie barykady. W zasadzie to juz tam pracuję choć nieoficjalnie, ale jest to ewidentna wina reformy banasia.
Ci wielcy skarbowi "celnicy" unikają jak ognia taryfikacji, tym bardziej tematyki związanej z pochodzeniem towarów, a wartość celna zawsze będzie nie do ruszenia, zgodna z najniższą wartością, zadbam o to ;)
Jasne tylko czy to ma sens? Na kim chcesz się mścić? Na zwykłym celniczynie?! Widzisz ja poszedłem na emkę w kwietniu i nie mam zamiaru pracować w służbach zbliżonych do tego co robiłem. czuję niechęć. Mogłem pracować na lotnisku ale to już nie moje klimaty. Odciąłem się od tego na zawsze. Wystarcza mi moja emka. Nie dorobiłem się onegdaj to i teraz się nie dorobię.................Chcę żyć. Wystarczy mi na suchy chlebek z kawiorkiem.......
 
Jasne tylko czy to ma sens? Na kim chcesz się mścić? Na zwykłym celniczynie?! Widzisz ja poszedłem na emkę w kwietniu i nie mam zamiaru pracować w służbach zbliżonych do tego co robiłem. czuję niechęć. Mogłem pracować na lotnisku ale to już nie moje klimaty. Odciąłem się od tego na zawsze. Wystarcza mi moja emka. Nie dorobiłem się onegdaj to i teraz się nie dorobię.................Chcę żyć. Wystarczy mi na suchy chlebek z kawiorkiem.......
 
Ile czasu się czeka na decyzję z ZUS po osiągnięciu wieku? Jakie macie doświadczenie? 🤨

Nie wiem , kto w tym kraju tworzy takie prawo, że nie potrafią ogarnąć najprostszych spraw .
Stworzyli prawo dwóch emerytur , a nie potrafią tej drugiej wyliczyć . Pomsta do nieba z tym zusem.
 
Jasne tylko czy to ma sens? Na kim chcesz się mścić? Na zwykłym celniczynie?! Widzisz ja poszedłem na emkę w kwietniu i nie mam zamiaru pracować w służbach zbliżonych do tego co robiłem. czuję niechęć. Mogłem pracować na lotnisku ale to już nie moje klimaty. Odciąłem się od tego na zawsze. Wystarcza mi moja emka. Nie dorobiłem się onegdaj to i teraz się nie dorobię.................Chcę żyć. Wystarczy mi na suchy chlebek z kawiorkiem.......
E, czasem pewnie wrzucisz "frutti di mare";).
 
Nie wiem , kto w tym kraju tworzy takie prawo, że nie potrafią ogarnąć najprostszych spraw .
Stworzyli prawo dwóch emerytur , a nie potrafią tej drugiej wyliczyć . Pomsta do nieba z tym zusem.
To wszystko zależy od Oddziału ZUS-u, np na śląsku w jednym oddziale koleżanki i koledzy czekali/ją kilka miesięcy w innym do miesiąca. W tym kraju zus rządzi się swoimi prawami a że jest ich aż 43 to resztę sobie dopowiedz.
 
Back
Do góry