Emerytury !!!

bolo1999

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
1 070
Miasto
warmia
Strażaków proponuję zostawić w spokoju, to nie jest dobry przykład dla naszej formacji żeby powoływać się na niego w celu uzyskania korzyści w postaci zaliczenia lat pracy z administracji. Osobiście uważam że strażacy bardzo często ryzykują własnym zdrowiem i życiem w celu ratowania innych i dlatego Strażakom emerytura należy się jak psu buda. Ten argument jasno wykazuje że powoływanie się na fakt że strażacy nie wykonują żadnych zadań policyjnych nie ma żadnego znaczenia.:unsure:

To dowodzi wyłącznie tego, że "czynności policyjne" nie są czynnikiem decydującym o emce mundurowej lub jej braku

Jest ww i skw, pewnie jeszcze inne

heisenberg

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
501
A wystarczyło uznać, że zgodnie z uzasadnieniem TK 3mc-e zadań policyjnych lub służby w SCS
uznać lata z przed 99 roku
i w przepisie przejściowym z uwagi na strukturę wieku f-c (średnia 50+) od 2017 dopuścić 10% parytet odejść na emki w pierwszej kolejności dla uzyskujących wiek zusowski, nie wykorzystane odejścia przechodzą na rok następny, osoby które odeszły ze służby a nie załapały się na emkęz uwagi na wyczerpanie na dany rok parytetu zajmują kolejkę na liście na pierwszych miejscach zaraz po osobach w wieku emerytalnym zusowskim na lata kolejne. Wszystkim którzy pozostali w służbie a nie skorzystali z wolnych lub nie mogli skorzystać baraku wolnych miejsc na odejście na emkę wypłacany był by dodatek uwzględniający lata służy i wiek (oba czynniki powinny wpływać na wzrost dodatku). I w ten sposób władza rozładowała by ten cały bałągan ale z każdym rokiem coraz trudniej.

Francis

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
712
heisenberg rozmarzyłeś się srogo.

Tylko tak w obecnej rzeczywistości można być szanowanym i uznawanym.

Jaro

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
1
Dzień dobry.
Jestem jedną nogą emerytem. Obecnie przebywam na chorobowym i raczej nie pokażę się w służbie. Czy to, że jestem na zwolnieniu będzie miało wpływ na wysokość 6-cio miesięcznej odprawy? Czy moja żona, która jest "u mnie" ubezpieczona z chwilą mojego przejścia na emkę straci
prawo do ubezpieczenia. Dziękuję za podpowiedź i pozdrawiam.

FC_celnik

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
175
Aktualne ubezpieczenie tracisz chyba po kolejnym pełnym miesiącu. A u nas stawki są fantastyczne. Tego nie będziesz miał. Ubezpiecz się u żony w zakładzie pracy.

inspektor kot

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
41
Dzień dobry.
Jestem jedną nogą emerytem. Obecnie przebywam na chorobowym i raczej nie pokażę się w służbie. Czy to, że jestem na zwolnieniu będzie miało wpływ na wysokość 6-cio miesięcznej odprawy? Czy moja żona, która jest "u mnie" ubezpieczona z chwilą mojego przejścia na emkę straci
Zwolnienie lekarskie nie zmniejsza twojej odprawy emerytalnej.

dunczykx

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
2
Jaro odprawa to jest 6 ostatnich pensji.A ubezpieczenie żony możesz kontynuować jako emeryt,musisz tylko we wniosku na emeryturę uwzględnić małżonkę,

Zuziacoll

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
385
Dzień dobry.

Dobry wieczór . Odpowiem Ci wprost . Masz moją sytuację . Otrzymasz jednorazową odprawę w wysokości sześciomiesięcznego uposażenia bez potrąceń art. 250 ust.1-3 KAS + ekwiwalenty za niewykorzystane urlopy wypoczynkowe, odnośnie ubezpieczenia to miesiąc po dacie zwolnienia masz oplacone. W następnym dniu po dacie zwolnienia musisz złożyć wniosek zaopatrzenie emerytalno-rentowe i załączyć dokumenty o ubezpieczeniu członków rodziny /wszystko jest w ciaglosci/ . Jak niejasności to pisz !

FC_celnik

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
175
Uważaj na ubezpieczenie emeryta KAS, bo jako emeryt będziesz miał gorsze warunki i wyższe stawki niż dotychczas. I zapewne gorsze niż u żony w pracy.

Zuziacoll

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
385
Nie mieszajmy z prywatnym ubezp. To jest ubezp. Na nieszczęśliwe. Najlepsze jest mau secesja w Łodzi za 50 złotych dobre.

Zuziacoll

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
385
Dzień dobry.

Jeśli nabyłeś choroby w czasie sluzby , to złóż wniosek do DIAS o skierowanie na komisję MSWiA celem określenia grupy inwalidzkiej w związku z pełnieniem służby .

PJS

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
1 113
Miasto
Polska
Dzień dobry.
Nie napisałeś o jakim u w pieczeniu mówisz. Czy o ubezpieczeniu zdrowotnym czy na życie czy innym.
Zdrowotne masz również jako emeryt i Twoja nielracująca żona też.
Ubezpieczenie na życie np w Generali można chyba kontynuować jako emeryt.
Jeśli myślisz o PZU Zdrowie to chyba na tą chwilę nie można go kontynuować na emeryturze

celnik z kresów

Użytkownik
Punkty reakcji
1
Czy ktoś ma wiedzę na temat nowych sposobów naliczania emerytur od 1 stycznia 2021?. Podobno wiele osób składa dokumenty do końca października by się załapać na state zasady. Jeżeli posiadacie jakieś info w temacie to podzielcie się tym. To ważna kwestia dla nas

inspektor kot

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
41
Pewne jest to że w 2021r. nie będzie żadnych podwyżek a co za tym idzie przyszła emka będzie na tym samym poziomie.
Chodzą słuchy , że odprawy będą 3 miesięczne i jeszcze parę innych rzeczy , ale nie chcę siać niepokoju. Jedno jest pewne PIS będzie szukał pieniędzy na dziurę w budżecie.

Ostatnia edycja:
Do góry