• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

do @ jjarm
Pamiętam naszą dyskusję, zdaje się, że dostałeś wtedy informację z CKL, że w Twojej sprawie wszczęto z urzędu postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności orzeczenia Rej.Kom.Lekarskiej w sprawie orzeczenia o inwalidztwie dobrze kojarzę?
 
Mam prośbę, czy według Waszej wiedzy funk, który był kierującym sekcją komórki nie związanej z zadaniami policyjnymi ma szanse na zaliczenie tego okresu (jako nadzór) do zadań policyjnych ? Jeśli tak to z czego to wynika ?
 
do @ honorcia
wszystko się zgadza dobrze pamiętasz, napiszę w skrócie jak to u mnie przebiegała sprawa.
w sierpniu 2018 we wniosku zaznaczam, ,ze chcę stanąć na RKL
w pażdzierniku IAS wysyła skierowanie
w lutym 2019 staję na Komisji/otrzymuję II grupę i inwalidztwo nie dotyczy służby/
w kwietniu złożyłem skargę do CKL
w czerwcu otrzymałem decyzję o stwierdzeniu nieważności orzeczenia RKL
w sierpniu stawałem ponownie na RKL/inwalidztwo pozostaje w związku ze służbą/
również Pozdrawiam.
jeszcze nie wiem czy wiesz w IAS istnieje specjalny fundusz socjalny dla emerytów mundurowych, z którego może skorzystać emeryt w danym roku,
będący na emeryturze na 01.01.danego roku, na cele wymienione RMSWiA z 21.12.2018/DZ.U.2018 poz.2391/.
 
Ostatnia edycja:
do @ jjarm
no tak mi się coś wydawało, że to z Tobą wymieniała posty. Widzę, że nie odpuszczałeś i dochodziłeś uparcie swoich praw. S
 
Mam prośbę, czy według Waszej wiedzy funk, który był kierującym sekcją komórki nie związanej z zadaniami policyjnymi ma szanse na zaliczenie tego okresu (jako nadzór) do zadań policyjnych ? Jeśli tak to z czego to wynika ?
Jeśli nikt z podległych CI funkcjonariuszy nie miał w zakresie obowiązków, opisie stanowiska lub innych dokumentach tzw. zadań policyjnych , niestety nie masz szans na zaliczenie 5 lat tzw. zadań policyjnych, nie nadzorowałeś bowiem tych zadań - w sekcji ich po prostu nie było..
 
@anastazja , dziękuję.
W sumie to mam już 5 lat tych zadań, ale otrzymałem potwierdzenie, że w mojej IAS niestety odliczają od tych 5 lat wszystkie nieobecności z powodu zwolnienia lekarskiego więc szukam dokumentów aby mieć na wszelki wypadek jak najdłuższy ten okres. Oczywiście jak się okaże, że coś mi brakuje z powodu tych zwolnień to będę się odwoływał aż do sądu włącznie. Bo o ile się nie mylę - to jest to bezprawne.
 
Ostatnia edycja:
Hejka! Ma ktoś może doświadczenie z tą opcją dodatkowych 15% do emki? Jakie dodatkowo papiery trzeba tam przedstawić i co załatwić?
 
@anastazja , dziękuję.
W sumie to mam już 5 lat tych zadań, ale otrzymałem potwierdzenie, że w mojej IAS niestety odliczają od tych 5 lat wszystkie nieobecności z powodu zwolnienia lekarskiego więc szukam dokumentów aby mieć na wszelki wypadek jak najdłuższy ten okres. Oczywiście jak się okaże, że coś mi brakuje z powodu tych zwolnień to będę się odwoływał aż do sądu włącznie. Bo o ile się nie mylę - to jest to bezprawne.
To co robi twój dias to jest kompletna bzdura, 100% wygranej w sądzie.
 
Chodzi mi o zwiększenie z tytułu uszczerbku na zdrowiu...
art15 ust.4 u.o.z.e, chodzi o emeryturę ze zwiększeniem. Potrzebne dokumenty to orzeczenie RKL MSWiA (lub po odwołaniu się z CKL MSWiA), stwierdzające istnienie inwalidztwa w związku ze szczególnymi warunkami bądź właściwościami służby, które komisja orzeka decyzją i kwalifikuje funkcjonariusza do jednej z trzech grup inwalidztwa. Orzeka przy tym trwałą niezdolność do dalszego pełnienia służby we wsxystkich formacjach mundurowych. Orzeczenie jest podstawą do otrzymania renty policyjnej lub emerytury ze zwiększeniem w sytuacji związku chorób ze służbą. Wspomniany przez kolegę uszczerbek na zdrowiu bardziej odnosi się do wypadków w służbie choć nie tylko. Służy głównie do.wypłaty jednorazowych odszkodowań z tytułu pełnienia służby.
Pozdr.
 
W jednej służbie trzy rodzaje zaliczeń lat do emerytury. Hucpa. Będą 65 letni emeryci gonić z bronią przestępców :) :) ale jaja... ale jaja
 
Dzięki chłopaki! :) Na razie mam decyzję zwalniającą ze służby, ale za 1,5 miesiąca...... Ech życie..... nadchodzę! :D:ROFLMAO::D
[/QUOTE]
to z jakim wyprzedzeniem można sobie zaplanować zwolnienie ze służby ?
 
Back
Do góry