Emerytury !!!

Drogowiec

Użytkownik
Dołączył
5 Marzec 2008
Posty
212
Punkty reakcji
5
Skoro niektórzy zainteresowani nie mogli znaleźć i przeczytać ze zrozumieniem tego zapisu, to się nie dziwię, że są "byli" - jak oni się uchowali? co robili?
Agatko Flis już Ci pisałem ale dla porządku przypomnę Ci ponownie:
"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."
Mark Twain
ps. może trochę empatii dla innych forumowiczów nie wszyscy w tym i ja są takimi bystrzakami jak Ty.
 

ByłyCelnik

Nowy użytkownik
Dołączył
1 Lipiec 2019
Posty
5
Punkty reakcji
2
No cóż A. Flis, po treści Twojego wpisu przypuszczam, że należysz do tej drugiej grupy (Nie-Byłych), stąd rozumiem Twoją frustrację i chyba jednak zazdrość z pewnych powodów. Już wczesniej czytałem też odpowiedź do Ciebie kierowaną (i przywołaną tu) przez Drogowca. Przyłączam sie do tego, co Ci napisał, i proszę nie zabieraj głosu, jesli masz pisać od rzeczy, a tym bardziej, jeśli temat Cię nie dotyczy. Jak sama nazwa wskazuje, jest to Forum, a to oznacza, że każdy tu ma prawo zadac pytanie, by rozwiać watpliwości.
 

pabloasv1231

Nowy użytkownik
Dołączył
8 Luty 2018
Posty
6
Punkty reakcji
2
Na dzień dzisiejszy w ustawie jest ze od 2025 jest prawo wyboru emerytury,dla tych przed mogą iść na tą po.
Przed wyborami dadzą wszystko wszystkim bo te wybory to walka na śmierć i życie między Polakami a elytamy które uwazają że tylko im sie należy a reszta ma zdychać do 67 i robić na to jak za faraonów.
Czy to prawda że jest zapis w ustawie że do 2025 trzeba się zadeklarować który system się wybiera? ( ten przed 2012 - 15 lat czy ten po- 25 lat )
 

digital411

Użytkownik
Dołączył
13 Maj 2012
Posty
534
Punkty reakcji
3
Czy to prawda że jest zapis w ustawie że do 2025 trzeba się zadeklarować który system się wybiera? ( ten przed 2012 - 15 lat czy ten po- 25 lat )
Art. 18h.8) 1. Funkcjonariusz, który został przyjęty po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2013 r. do służby --tylko ten ma prawo wyboru
Oświadczenie o wyborze składa się do organu emerytalnego najpóźniej w dniu złożenia wniosku o ustalenie prawa do zaopatrzenia emerytalnego.
naliczanie jak w 1a emerytury
Wejdzie to w życie z dniem 1 stycznia 2025 r. od tego dnia to obowiązuje.
Generalnie do dnia złożenia wniosku, uwzględnią jak pójdziesz po 01 styczeń 2025 roku.
 
Ostatnia edycja:

pabloasv1231

Nowy użytkownik
Dołączył
8 Luty 2018
Posty
6
Punkty reakcji
2
Art. 18h.8) 1. Funkcjonariusz, który został przyjęty po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2013 r. do służby --tylko ten ma prawo wyboru
Oświadczenie o wyborze składa się do organu emerytalnego najpóźniej w dniu złożenia wniosku o ustalenie prawa do zaopatrzenia emerytalnego.
naliczanie jak w 1a emerytury
Wejdzie to w życie z dniem 1 stycznia 2025 r. od tego dnia to obowiązuje.
Generalnie do dnia złożenia wniosku, uwzględnią jak pójdziesz po 01 styczeń 2025 roku.
Prawo wyboru , czyli będąc przyjętym przed 2013 i nie składając żadnego oświadczenia o wyborze systemu to po 2025 dalej będę mógł odejsc na starych zasadach ?
 

digital411

Użytkownik
Dołączył
13 Maj 2012
Posty
534
Punkty reakcji
3
Prawo wyboru , czyli będąc przyjętym przed 2013 i nie składając żadnego oświadczenia o wyborze systemu to po 2025 dalej będę mógł odejsc na starych zasadach ?
Na dzień dzisiejszy tak. Wedle ustawy na dziś liczy się data przyjęcia do służby po raz pierwszy ,Ta odpowiedzi zeru to jakieś dziwactwo jak wszystko jest opisane w ustawie o zaopatrzeniu emerytalnym.
 
Ostatnia edycja:

jjarm

Użytkownik
Dołączył
25 Maj 2008
Posty
81
Punkty reakcji
10
14.08.br. Ustawa emerytalna wpłynęła do RCL, przewidywana data ogłoszenia do 30.08.br.
 

W st.spocz.

Nowy użytkownik
Dołączył
9 Sierpień 2019
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jjarm - dziękuę Ci!

Z tym, że 2019-08-30, "to najpóźniejsza data ogłoszenia". Więc możliwa jest szybsza, prawda?
 

wolny

Aktywny użytkownik
Dołączył
11 Styczeń 2018
Posty
147
Punkty reakcji
68
Witam, tak jak przypuszczałem, ((tak wywnioskowałem po rozmowie telefonicznej z ZER-em) Zakład Emerytalno-Rentowy nie wypracował jeszcze stanowiska ( przynajmniej oficjalnego) co do wpływu nowelizacji ustawy na osoby które już posiadają decyzję ustalającą wysokość świadczenia emerytalnego. Dotyczy to przedewszystkim: potwierdzenia pełnienia służby przed mianowaniem czyli z dnie wejścia w życie ustawy o służbie celnej w 1999 r., ewentualnej zmiany wysokości uposażenia ( różnica w 13 pensji przy L-4) czy też kwestia wpływu zmiany przepisów w zakresie wysokości kwoty przeciętnego uposażenia w służbie ( po nowelizacji będzie to na dzień zwolnienia a nie jak dotychczas na dzień zwolnienia ze służby lub osiągnięcia wieku.
Wiem, że ta sprawa nie interesuje zbyt wielu funkcjonariuszy dlatego też jeżeli zainteresowani chcieli by podyskutować to może trzeba założyć nowy wątek.
 

Burack

Użytkownik
Dołączył
5 Grudzień 2010
Posty
619
Punkty reakcji
4
Właśnie sobie uświadomiłem , że wszelkie zasady, "świętości" itd. legły w gruzach ! Jest tylko władza i kasa :cool:
 

tele echo

Aktywny użytkownik
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
4 166
Punkty reakcji
7
przepraszam, że nie czytałem noweli.
czyżby po zmianach kroiło się włączenie okresu przed 15.09.1999 r. do wysługi?
tym samym w niebyt odchodziła możliwość ubiegania się o emkę cywilną?
 

oszukany

Aktywny użytkownik
Dołączył
4 Grudzień 2015
Posty
260
Punkty reakcji
84
Pisz precyzyjnie, bo wkradnie się chaos. Chodzi Ci o
czyżby po zmianach kroiło się włączenie okresu przed 15.09.1999 r. do wysługi?
Masz na myśli zaliczenie lat służby, bo wysługa, to trochę inne pojęcie. Jeżeli chodzi o lata służby sprzed 15.09.1999 r. to są jakieś pierwsze podchody w temacie zniesienia art. 15a, bo ten artykuł wyklucza taką możliwość. Likwidacji chcą policjanci, więc jest szansa, że kiedyś do tego dojdzie. Znam takie osoby, które wolałyb,y by do tego nie doszło za szybko. Mają łączone emki i są korzystniejsze, np sympatyczna Honorcia :)
Ale bubla zrobili, co funkcjonariusz, to inne korzyści.
 

oszukany

Aktywny użytkownik
Dołączył
4 Grudzień 2015
Posty
260
Punkty reakcji
84
Sorki w tekście powyżej wkradł się akapit, którego nie mogę już usunąć. Mam na myśli, to zdanie nad cytatem.
 

cat

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
2 992
Punkty reakcji
231
przepraszam, że nie czytałem noweli.
czyżby po zmianach kroiło się włączenie okresu przed 15.09.1999 r. do wysługi?
tym samym w niebyt odchodziła możliwość ubiegania się o emkę cywilną?

Przy takim rozumieniu, byłyby osoby np. z ponad czterdziestoletnią wysługą, którym zaliczy się
do emerytury tylko ok. 17 lat służby, a resztę "łyknie" państwo ... (?!)

Nie przesadzaj !!
 
Do góry