• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Słuchaj Basic nie muszę podawać nazwiska.................... ZNASZ JE DOSKONALE. MAŁO TEGO - ZNAM TWOJE - PO CO PYTANIA?!
 
Ten dziwoląg był już wcześniej w ustawie o FUS, nim jeszce byliśmy w systemie zaopatrzeniowym. Rząd chyba zorientował się, że jest to bardzo korzystne dla funkcjonariuszy i wielu zechce z tej opcji skorzystać(u nas już są osoby, które w to weszły), dlatego zapowiada zmianę - art.15a, pod którą oczywiście musimy być włączeni i będziemy w tym kierunku działać, bo gro osób, nie chce czekać na drugą emkę, tylko woli mieć maxa lub większą mundurową i już odejść.
Trzeba jednak uszanować tych co wolą korzystać z dwóch emek i pamiętać, żeby zostawić wybór, na wniosek fsza i o to jak sądzę może być największa batalia, a nie o zniesienie art.15a wbrew pozorom.
Oczywiście nie zostawimy nigdy, powtarzam nigdy i nie ustąpimy nigdy, powtarzam nigdy, w walce o zniesienie 5 lat.
Wybór powinien pozostać także przy tym z jakiego okresu ma być liczona emerytura, tzn. z wybranych 10 lat, bo jest to dużo korzystniejsze dla wielu fszy, czy z ostatniej pensji. Trzeba po prostu uszanować głosy jednej i drugiej strony i dać wybór funkcjonariuszowi, także w tej materii.
Oczywiście walczyć należy o zniwelowanie wszystkich innych nierówności i nie tylko tych dot. zaopatrzenia emerytalnego.
Slawku. Nie zapominajmy jednak ze walczymy o zrównanie uprawnień z innymi służbami. I dla zatrudnionych przed 2013 r. emka powinna być liczona z ostatnio zajmowanego stanowiska. W związku z tym że potraktowano nas jako odrębnego prawnie dziwoląga( 5lat zwalczania itp) to faktycznie możemy żądać przepisu przejściowego, który do danego roku będzie uprawniał do wyboru sposobu naliczania. Taki kompromis zadowoli naszych funków, a my nie stracimy wiarygodnosci w postulatach zrównania naszych uprawnien z uprawnieniami innych slużb.
 
Sławku pytanie do Ciebie, ponieważ znowu zaczyna się zamieszanie i pojawiają się sprzeczne informacje.
Skoro ustawa zalicza okres między 15.09.1999 r a datą aktu mianowania do służby jako okres równorzędny ze służbą, to czy również będą liczyć te nieszczęsne 5 lat wykonywania zadań "policyjnych" od 15.09.1999 r. ???
 
Słuchaj Basic nie muszę podawać nazwiska.................... ZNASZ JE DOSKONALE. MAŁO TEGO - ZNAM TWOJE - PO CO PYTANIA?!
Cieszę się że mnie znasz - zapraszam machniemy jakąś flachę.
Ale proszę Cię nie unoś się emocjami bo w tych emocjach nie czytasz ze zrozumieniem
Nie pytałem cię o twoje nazwisko tylko odpowiadałem na twoje słowa i tu wstawiam twój cytat
"Tutaj tkwi problem. Kto qrwa to wymyślił?! Powiedz mądralo jeden z drugim i podaj nazwisko tego, który za tym stoi"
 
Slawku. Nie zapominajmy jednak ze walczymy o zrównanie uprawnień z innymi służbami. I dla zatrudnionych przed 2013 r. emka powinna być liczona z ostatnio zajmowanego stanowiska. W związku z tym że potraktowano nas jako odrębnego prawnie dziwoląga( 5lat zwalczania itp) to faktycznie możemy żądać przepisu przejściowego, który do danego roku będzie uprawniał do wyboru sposobu naliczania. Taki kompromis zadowoli naszych funków, a my nie stracimy wiarygodnosci w postulatach zrównania naszych uprawnien z uprawnieniami innych slużb.
Liczenie obecne jest lepsze dla większości jeśli nie dla wszystkich,kto ma 5700 brutto teraz a taka jest średnia,jak zarabiasz zarabiałeś dużo to i.tak dostaniesz więcej średni procent z 10 lat razy 5700 i gitara.Pierwsze sobie policz emeryturę na stare i nowe bo może działasz przeciwko sobie i o tym nie wiesz.
 
Ostatnia edycja:
Liczenie obecne jest lepsze dla większości jeśli nie dla wszystkich,kto ma 5700 brutto teraz a taka jest średnia,jak zarabiasz zarabiałeś dużo to i.tak dostaniesz więcej średni procent z 10 lat razy 5700 i gitara.Pierwsze sobie policz emeryturę na stare i nowe bo może działasz przeciwko sobie i o tym nie wiesz.
Tak -działam przeciwko sobie w zakresie kwoty. Liczyłem i wychodzi mi nieco więcej z 10 lat. Jednak nie działam przeciwko sobie w zakresie zasad. Walczyliśmy o zrównanie praw, a nie zostawienie co nam pasuje, bo to kreuje patologie na przyszłość. Nie można zjeść ciastka i mieć ciastko. Chyba że przyjmiemy rozwiązanie hybrydowe z przepisem przejściowym, o ktorym pisałem.
 
Liczenie obecne jest lepsze dla większości jeśli nie dla wszystkich,kto ma 5700 brutto teraz a taka jest średnia,jak zarabiasz zarabiałeś dużo to i.tak dostaniesz więcej średni procent z 10 lat razy 5700 i gitara.Pierwsze sobie policz emeryturę na stare i nowe bo może działasz przeciwko sobie i o tym nie wiesz.

"Jak zarabiałeś dużo..."

Wielu ludzi utknęło na wiele lat na specach z minimum...

Bo nie mieli pleców, bo nie lizali, nie donosili...

W tym ja..

Wiele lat robiłem to samo albo i więcej z ludżmi, którzy mieli o połowę wyższe zasadnicze, eksperci...

Różne dziwne dodatki po 1000 zł...

Niektórzy wskoczyli na oficerów..

Ale nie szarzy celnicy...

Teraz płace uległy spłaszczeniu

Poza tym, albo chcemy albo nie mieć warunki jak inne służby...

Z dobrodziejstwem inwentarza...

I z mniej korzystnym liczeniem dla części...
 
Wyroki trybunału wykonuje sie od dnia
Tak -działam przeciwko sobie w zakresie kwoty. Liczyłem i wychodzi mi nieco więcej z 10 lat. Jednak nie działam przeciwko sobie w zakresie zasad. Walczyliśmy o zrównanie praw, a nie zostawienie co nam pasuje, bo to kreuje patologie na przyszłość. Nie można zjeść ciastka i mieć ciastko. Chyba że przyjmiemy rozwiązanie hybrydowe z przepisem przejściowym, o ktorym pisałem.
Twoje przemyślenia dowodzą jak wielu ludzi musi odejść z tej firmy,ja o tym wiem od dawna ,mnie też to dotyczy.
 
"Jak zarabiałeś dużo..."

Wielu ludzi utknęło na wiele lat na specach z minimum...

Bo nie mieli pleców, bo nie lizali, nie donosili...

W tym ja..

Wiele lat robiłem to samo albo i więcej z ludżmi, którzy mieli o połowę wyższe zasadnicze, eksperci...

Różne dziwne dodatki po 1000 zł...

Niektórzy wskoczyli na oficerów..

Ale nie szarzy celnicy...

Teraz płace uległy spłaszczeniu

Poza tym, albo chcemy albo nie mieć warunki jak inne służby...

Z dobrodziejstwem inwentarza...

I z mniej korzystnym liczeniem dla części...
To plecaki wedle ciebie dostaną więcej a spece jeszcze mniej niż teraz ,to tego chcesz?
 
To plecaki wedle ciebie dostaną więcej a spece jeszcze mniej niż teraz ,to tego chcesz?

Ochłoń...

Jeśli będzie liczona od ostatniej, teraz, gdy spłaszczono płace, do tego od ostatniej, gdy jest większa szansa że w miarę upływy lat indywidualny mnożnik rośnie, to dla wielu będzie to więcej, niż nawet z ostatnich 10 lat

Ale stracą ci, którzy po wartościowaniu brali więcej od innych którzy robili to samo

Dla nich te 10 lat to ssanie miodku

A jeśli jeszcze dostali oficera...

Poza tym, albo chcemy albo nie mieć warunki jak inne służby...

Z dobrodziejstwem inwentarza...

I z mniej korzystnym liczeniem dla części...
 
Ochłoń...

Jeśli będzie liczona od ostatniej, teraz, gdy spłaszczono płace, do tego od ostatniej, gdy jest większa szansa że w miarę upływy lat indywidualny mnożnik rośnie, to dla wielu będzie to więcej, niż nawet z ostatnich 10 lat

Ale stracą ci, którzy po wartościowaniu brali więcej od innych którzy robili to samo

Dla nich te 10 lat to ssanie miodku

A jeśli jeszcze dostali oficera...

Poza tym, albo chcemy albo nie mieć warunki jak inne służby...

Z dobrodziejstwem inwentarza...

I z mniej korzystnym liczeniem dla części...

Pies ogrodnika ;)
 
Pies ogrodnika ;)
Ochłoń...

Jeśli będzie liczona od ostatniej, teraz, gdy spłaszczono płace, do tego od ostatniej, gdy jest większa szansa że w miarę upływy lat indywidualny mnożnik rośnie, to dla wielu będzie to więcej, niż nawet z ostatnich 10 lat

Ale stracą ci, którzy po wartościowaniu brali więcej od innych którzy robili to samo

Dla nich te 10 lat to ssanie miodku

A jeśli jeszcze dostali oficera...

Poza tym, albo chcemy albo nie mieć warunki jak inne służby...

Z dobrodziejstwem inwentarza...

I z mniej korzystnym liczeniem dla części...
Co będzie więcej ,podwyżki speców do minimalnej były raz jak tu ponad 20 lat jestem przy około 1000 więcej ekspertów(raz nie dostali wtedy)tak kasują wszystkie podwyżki(nawet jak spadają z stanowiska to zachowuje im się kasę) poza kierownikami), kto został przy wartościowaniu nie ma szans ich doścignąć,co podniosą pensje specom o 1000 a ekspertom nic nie dadzą,w przyszłym roku średnia będzie 6200 brutto spece przy 80%maja około 5000 brutto podstawę ,policzcie czy macie teraz tyle brutto to zobaczycie Prawdę,nawet przy 75% wychodzi jakieś 4500 około brutto,popatrzcie w kwity ile macie na dzień dzisiejszy to oczka się otworzą.
 
Poza tym, albo chcemy albo nie mieć warunki jak inne służby...

Z dobrodziejstwem inwentarza...

I z mniej korzystnym liczeniem dla części...


Psa ogrodnika nie skomentuję

Nie prowadzę dyskusji na takim poziomie

Tu nie ...owcy.pl...
 
@bolo1999 - Wyjątkowo spokojny dziś jesteś, bo ja tym razem bym nie wytrzymał.

Mimo tego napiszę; nie daj się dalej wciągać w dyskusję z kimś, kogo celem nie jest
Cię przekonać. Być może to widzisz, lecz dla pewności dodam, iż warto zróżnicować
podejście wobec osób różnego nie tylko "uzbrojenia" ale też "kalibru".

Sarkazm, z pewnością Ci nie zaszkodzi, natomiast zagrywki małpiej marionetki,
stanowczo mogą obrócić kota ogonem, przypisując Ci własną usterkę rozumu, tylko
poprzez szybsze od Ciebie wysunięcie argumentu.


Najtrudniej zbić argumenty kogoś mówiącego nie na temat.
STEFAN KISIELEWSKI
 
Najtrudniej zbić argumenty kogoś mówiącego nie na temat.
STEFAN KISIELEWSKI

Kisiel to był bardzo mądry człowiek
 
Bolo 1999 napisał "
"Jak zarabiałeś dużo..."

Wielu ludzi utknęło na wiele lat na specach z minimum...

Bo nie mieli pleców, bo nie lizali, nie donosili...

W tym ja..

Wiele lat robiłem to samo albo i więcej z ludżmi, którzy mieli o połowę wyższe zasadnicze, eksperci...

Różne dziwne dodatki po 1000 zł...

Niektórzy wskoczyli na oficerów..

Ale nie szarzy celnicy...

Teraz płace uległy spłaszczeniu

Poza tym, albo chcemy albo nie mieć warunki jak inne służby...

Z dobrodziejstwem inwentarza...
I z tym się niestety zgadzam.
 
Bolo to dywagacje. Prawda jest taka, że ludzie chca odejść w tym ja. Nie mam zamiaru gadać kocopołów.... Mój czas się skończył. Może Ty masz jeszcze wiele lat przed sobą ale ja nie mam. Dziękuję moim interlokutorom.............. zaprawdę było dla mnie zaszczytem z Nimi polemizować..
 
Back
Do góry