• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Do 16 maja nie ma posiedzenia komisji administracji do której skierowano projekt komisji petycji.
O projekcie MSWiA dotyczącym zmian w ustawie o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy nic nie słychać.
Dzisiaj jest 8 maja, do 1 lipca pozostały dwa posiedzenia sejmu po trzy dni. Dużo jak się chce, mała jak czegoś się nie chce uchwalić.
Do końca kadencji pozostało pięć posiedzeń. Czas gra na naszą niekorzyść.
 
Do 16 maja nie ma posiedzenia komisji administracji do której skierowano projekt komisji petycji.
O projekcie MSWiA dotyczącym zmian w ustawie o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy nic nie słychać.
Dzisiaj jest 8 maja, do 1 lipca pozostały dwa posiedzenia sejmu po trzy dni. Dużo jak się chce, mała jak czegoś się nie chce uchwalić.
Do końca kadencji pozostało pięć posiedzeń. Czas gra na naszą niekorzyść.

I mamy punkt "zaczepienia".
  • Konieczne uzyskanie/znalezienie dostępu do Komisji Administracji, by 16-tego móc spróbować "lobbingu".
  • Z sejmem podobnie, lecz wcześniej "rwetes" o kończący się czas, wywołany u wszystkich podmiotów, tak
zainteresowanych zmianami "odbiorców", jak i "nadawców". Bez "szumu" wobec obiecanych/oczekiwanych
zmian, ustawodawcom może "się zapomnieć" o tym temacie!
 
Dlaczego 16stego mamy probować lobbingu skoro tego dnia na razie nie ma planowanego posiedzenia komisji MSWiA. Wlaściwy czas już nadszedł. Przedstawiciele Związkow służb mundurowych powinni aktywnie pilnować tematu, aby nie bylo sytuacji, że nikt nic nie wie.
 
Też uważam, że jest to jak najbardziej odpowiedni czas, aby związki mundurowe zasygnalizowały zaniepokojenie bezczynnością w zakresie projektowanych zmian emerytur mundurowych. Zbliża się czas wyborów i właśnie teraz możemy wymóc wprowadzenie korzystnych dla nas zmian emerytalnych. Później, zostaniemy z ręką w nocniku.
 
Może Pan Przewodniczący wypowie się w tej sprawie ?

Obawiam się , że ta cisza ze wszystkich stron oznacza jedno: znowu wyszło jak wyszło celnicy zostali z palcem w czterech literach !!!

A miało być tak pięknie :)
Godnie z prawem i sprawiedliwością !!!!

Nie ważne jak będzie trzeba zmobilizować te 100 tys. pomnożyć razy 5 i zdecydować kto ma rządzić w kolejnych latach !!!
 
Brak aktywności w tej priorytetowej sprawie w ciągu najbliższego tygodnia - może zabetonować obecny stan dot. emerytur nawet na 5 lat. Oczywiście dotyczy to Nas wszystkich - oczekujących zmiany zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego dot. zniesienia nierównego traktowania funkcjonariuszy celnych w stosunku do innych służb mundurowych.....
 
Ostatnia edycja:
Dlaczego 16stego mamy probować lobbingu skoro tego dnia na razie nie ma planowanego posiedzenia komisji MSWiA. Wlaściwy czas już nadszedł. Przedstawiciele Związkow służb mundurowych powinni aktywnie pilnować tematu, aby nie bylo sytuacji, że nikt nic nie wie.

@Mil - zrozumiałem, że jest ale skoro piszesz "nie ma", to pewnie nie ma.

Tu nie chodzi o samą datę, lecz ostatni moment na ostatnie i ostateczne zadziałanie. Potem jest
"po fyrtkowym" i żadne, najcudowniejsze nawet pisma, wnioski czy uwagi, nic nie zmienią!

"Zawodowi lobberzy", napastują posłów do ostatniej chwili i zaraz potem nigdzie takiego
nie uświadczysz - znikają jak kamfora. Czemu i skąd te hamulce, czy nie można choć jeden
raz zrobić coś INACZEJ NIŻ ZWYKLE ?!

I jeszcze jedno - przez Ciebie napisane zdanie - uczciwe, prawdziwe, dobre ale ...
Nie mając jeszcze sklerozy, mam wątpliwość czy w pełni słuszne.

"Przedstawiciele Związkow służb mundurowych powinni aktywnie pilnować tematu"

Boże, Ty widzisz, a nie grzmisz ...
Nie chodzi mi o to, by nie podsuwać pomysłów związkowcom, czy nawet nie przypominać im o rzeczach, o których
nie wyobrażam sobie, by mogli nie pamiętać z racji funkcji, ale o kolejne ciągnięcie mentalności ogółu, w kierunku
po stokroć już sprawdzonego "JAK ZWYKLE"!
Wątpię @Mil, byś NAPRAWDĘ choć chwilę pomyślał, że ZZ nie wiedzą czego pilnować, no dobra - przypomniałeś im!

Ale do jasnej k*rwy nędzy !!! DLACZEGO ZNOWU ta asekuracyjna narracja ???

DLACZEGO ZNOWU "PRZEDSTAWICIELE POWINNI ..." ???


A ja, Ty i pozostali - to co, sroce spod ogona ?!

To MY mamy być przygotowani, to MY mamy odczytać "sygnał", to MY mamy podnieść rękę z żądaniami dla NAS !!!
Nie cofajmy się poza średniowiecze, gdy wysyłający posłańców, z góry skazywali ich na śmierć.
Nasi PRZEDSTAWICIELE, to nie żołnierze-komandosi, lecz posłańcy-negocjatorzy.

WARA więc wszystkim, od wyznaczania im roli wojskowej, która im nie przynależy!!
 
Cat Przedstawiciele to reprezentanci. Wszyscy nie pojdą do komisji sìe dowiadywać. Nie podniecaj się niepotrzebnie. Co innego, gdy przyjdzie do protestu wtedy w każdym musi obudzić się walczący. Na forach innych służb jest cisza, pewnie są spokojni. Wniosek jest taki że lata służby pod MF nauczyły nas nieufności, co w tym przypadku przekłada sie na niepokój wywołany ciszą w temacie emerytur.
 
Cat Przedstawiciele to reprezentanci. Wszyscy nie pojdą do komisji sìe dowiadywać. Nie podniecaj się niepotrzebnie. Co innego, gdy przyjdzie do protestu wtedy w każdym musi obudzić się walczący. Na forach innych służb jest cisza, pewnie są spokojni. Wniosek jest taki że lata służby pod MF nauczyły nas nieufności, co w tym przypadku przekłada sie na niepokój wywołany ciszą w temacie emerytur.
MIl, trochę mnie dziwi ta cisza na forach innych służb wszak projektu zmiany ustawy emerytalnej nie ma póki co ani na stronie MSWiA ani na stronie RCL.
Nie wiemy ( przynajmniej ja takiej wiedzy nie posiadam) na jakim etapie jest ten projekt MSWiA, jeżeli jest w trakcie uzgodnień międzyresortowych to mogę sobie wyobrazić że projekt będzie procedowany zgodnie z zasadami techniki prawodawczej czyli każdy resort wykorzysta cały swój czas do udzielenia odpowiedzi a to może oznaczać, że możemy zapomnieć o lipcu.
 
Nie chcę się licytować czy jest w cle dziś ktoś komu bardziej zależy na uchwaleniu zniesienia 55 lat, ale mimo to powiem Wam, że nie chce mi się wierzyć, żeby PiS chciałoby znów zadrzeć z Policjantami. Mają to na piśmie i chyba spokojnie czekają. Jednakże wolałbym usłyszeć, że wszystko jest pod kontrolą.
 
Innym służbom trochę mniej na tym zależy, a przynajmniej nie maja takiej jak u my presji czasowej.
Powód jest prosty. Warynek 55 lat dotyczy funkcjonariuszy zatrudnionych po 2012 roku, czyli do 25 lat służby mają jeszcze 18 lat.
A chociaż oficjalnego projektu nie ma to jest projekt na stronie SG (o czym już jakiś czas temu pisałem). W projekcie tym znosi się 55 lat ale jeśli chodzi o nasz dodatkowy warunek (5 lat policyjnych) to bez zmian

 
Panowie!
Co Was przekonuje, że "spokój" Policjantów, powinien i nas uspokoić ???

Oczywiście, tryb tworzenia zmian w ustawie, przewiduje "konsultacje" międzyresortowe.
Pamiętajcie jednak, iż warunek "konsultacji" zostaje spełniony (i zakończony) dokładnie
w momencie odesłania swojej opinii przez podmiot konsultujący do "twórcy" (kropka!).

Co istotne, resort "twórcy" może, ale nie musi uwzględniać opinii resortu "konsultującego"!

W dalszym toku procedury, w projekcie mogą powstać jeszcze kolejne korekty, a nawet
zmiany, dokonywane przez "twórcę", które już ... konsultacjom nie podlegają.

Stąd też wynikła pierwsza moja propozycja "lobbowania" w MSWiA, tym bardziej,
że nastąpiłoby ono w środowisku resortu, innego niż "wrogie" nam MF ...
 
Panowie!
Co Was przekonuje, że "spokój" Policjantów, powinien i nas uspokoić ???

Oczywiście, tryb tworzenia zmian w ustawie, przewiduje "konsultacje" międzyresortowe.
Pamiętajcie jednak, iż warunek "konsultacji" zostaje spełniony (i zakończony) dokładnie
w momencie odesłania swojej opinii przez podmiot konsultujący do "twórcy" (kropka!).

Co istotne, resort "twórcy" może, ale nie musi uwzględniać opinii resortu "konsultującego"!

W dalszym toku procedury, w projekcie mogą powstać jeszcze kolejne korekty, a nawet
zmiany, dokonywane przez "twórcę", które już ... konsultacjom nie podlegają.

Stąd też wynikła pierwsza moja propozycja "lobbowania" w MSWiA, tym bardziej,
że nastąpiłoby ono w środowisku resortu, innego niż "wrogie" nam MF ...
Pewien pan, wiceminister MSWiA mógłby się choć w części zrehabilitować w oczach funków a wybory parlamentarne tuż, tuż
 
Na emeryturę nie opłaca się przechodzić w czerwcu. Nie ma obiecanej zmiany
  • Przegląd prasy
  • dzisiaj 08:13
  • 10 677
 
O działania związku proszę się nie martwić. Działamy. Członkowie powinni wiedzieć, bo część korespondencji ja rozsyłam do wszystkich struktur i powinno docierać. Nie publikuję wszystkiego dla dobra sprawy.
Martwię się zwłoką i oby nie przyszedł czas na działanie oddolne w tej sprawie, bo w sytuacji gdy jest to obiecane i jest pismo Szefa KAS i jest już nawet projekt na stronie KG SG, wycofanie się z tego decydentów, wywołałoby ogromne poruszenie oddolne. Na pewno w Naszej formacji. Związek wtedy, jak zawsze, zachowa się w sposób należyty.
Ps. Nie powstrzymuję niniejszym wpisem działań oddolnych, które mogą przecież pojawić się w każdej chwili. Tego nikt nie jest w stanie przewidzieć jak zachowa się środowisko i kiedy nastąpi oddolny zryw. Przeszłość pokazała to co najmniej dwukrotnie. Forum jest platformą, która od zawsze służy do tego. Bądźmy też czujni, bo strona przeciwna, także ma dostęp do forum i ma świadomość, że to medium posiada potężną siłę, co jest widoczne w wielokrotnych atakach trollowskich. Bądźmy na to wyczuleni i sami starajmy się nie rozmywać najważniejszego tematu. To nie znaczy oczywiście, że wszystkie inne tematy nie istnieją. Istnieją, ważne by tutaj w tym wątku trzymać się meritum i do tego wracać.
 
To ja oddolnie już zgłaszam gotowość. Chodzi m po głowie protest w postaci głodówki.
 
Cat Przedstawiciele to reprezentanci. Wszyscy nie pojdą do komisji sìe dowiadywać. Nie podniecaj się niepotrzebnie ...

Daruj sobie próby wykazywania swej wyższości wobec innych, a także swój protekcjonalny ton wyrokujący
sens i pochodzenie tego, o czym piszę. Ja wiem o czym piszę, jak również co mnie podnieca, a co niepotrzebne -
nie Tobie to oceniać. Skup się może nie tyle na wyszukiwaniu miejsc "przyczepienia się" do mnie, ile na choć ciut
poszerzonym odbiorze podanych treści, komentarzy pisanych przez innych użytkowników - jakoś nie mających
problemu ze zrozumieniem przekazu, a zwłaszcza na już dziś widocznym, poważnym i rzeczowym podjęciu
właściwego tematu, czego prawdopodobnie nawet nie zauważyłeś.

Wszelkie Twoje osobiste "wycieczki", bądź uwagi w innym, niż na dziś "gorącym temacie", będą działaniem
przeciwko całemu środowisku zawodowemu ...
 
Cat. Wiadomo że wywyższanie to twoja domena. Zrozum, że piszac dlugie i pokręcone zdania bądz przez pogrubianie czcionki nie wszystkim bedziesz wydawal sie mędrcem. Aby nie kontynuować nieskończonych zaczepek słownych, co uwielbiasz, pozwól dla przejzystosci tematow na forum, że nie będę odnosił sie do twych wpisów, ciebie prosze nie odnoś się do moich i po problemie. Życzę miłego dnia i hamowania w sobie odruchow nienawiści.
 
Art.15a jest w porozumieniu zagwarantowany, ale odłożony w czasie, a więc po wyborach zapewne służby mundurowe do tego wrócą. Nie słuszałem, by był przedmiotem aktualnych rozmów w MSWiA ten temat, ale nie uczestniczę, więc mogę się mylić.
Natomiast 55 lat jest także zagwarantowane, jednak jest data wejścia w życie także zagwarantowana w porozumieniu - 01 lipca 2019r.
Dlatego cisza w tym zakresie niepokoi i dlatego tylko o tym wspominamy i dlatego też, tylko ta kwestia jest w nowelizacji ustawy dostępnej pod linkiem.
Ps. Jeżeli służby mudnurowe zechcą jednak już teraz walczyć także w kwestii art.15a, to my oczywiście także :)
 
Back
Do góry