• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 11 maja 2017 o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym Tak :

Art. 21. 1. Funkcjonariuszom Służby Celnej lub funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej, którzy zostali zwolnieni ze służby albo których stosunek służbowy został przekształcony albo wygasł w okresie od dnia 3 marca 2015 r. do dnia wejścia w życie niniejszej ustawy, przysługuje prawo do emerytury policyjnej na zasadach określonych w art. 15d lub art. 15e ustawy zmienianej w art. 1 w przypadku, gdy funkcjonariusz Służby Celnej lub funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej, we wskazanym wyżej okresie, spełniał przesłanki do nabycia prawa do emerytury określone w art. 12 ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą.

Dzięki bardzo za odpowiedź. Tylko czy dobrze zrozumiałem - mogę pobierać dwie emerytury??
 
Pytanie zasadnicze . Czy ten formularz Nas obowiązuje ? Jakoś nie widzę dla Nas

file:///C:/Users/MITSUBISHI/Downloads/15Zasw_o_przebiegu_sluzby_POLICJA.pdf
 
A co sądzicie o art. 40 i 41 ustawy. Jak biorąc świadczenia sobie coś dorobimy co będzie ozusowane to ZER potrąca do 25% świadczenia. Przy 40% emeryturze to trochę słabo.
 

No cóż, "im dalej w las, tym ciemniej"! Gdy czytam te wszystkie regulacje, coraz cz궛ciej nachodzi mnie myś›l, iż cwani rzą…dzą…cy tak wymyś›lili te przepisy emerytalne dla celników (bo przecież musieli wykonać‡ wyrok TK), aby nikt z był‚ych i obecnych funków nie pokusił‚ się™ jednak o pójś›cie na emeryturę™ (ci, którzy teraz speł‚niają… wymogi i wygasł‚ ich stosunek sł‚użbowy - po prostu bę™dą… zmuszeni poszukać‡ innej pracy i pracować‡ do peł‚nego wieku emerytalnego ZUS) jak i ci, którzy obecnie są… funkami i marzy im się™ wczesna emerytura (chyba, że będą pracować‡ na półczarno?). Chyba bę™dzie się™ opł‚acać ta emka dopiero obecnym 30-latkom, gdy popracują jeszcze 25 lat.
 
Ostatnia edycja:
No cóż, "im dalej w las, tym ciemniej"!
...
...
Chyba będzie się opłacać ta emka dopiero obecnym 30-latkom, gdy popracują jeszcze 25 lat.


Zdaje się, że znaczna część z nas, jest dotąd absolutnie nieświadoma faktycznej konstrukcji
naszych emerytur. Niestety, na tą chwilę jedyna ich "opłacalność", to tylko możliwość
odcięcia się od niereformowalnych układów i dzięki statusowi "emeryta" łatwiejsze znalezienie
dodatkowego zatrudnienia.
Powtórzę - na tą chwilę - gdyż wg deklaracji Zarządu Związku, działalność w tym temacie
nie jest jeszcze zakończona ...
 
Wyrok TK miał wprowadzić sprawiedliwość. Spowodować, że celnicy mieli mieć emeryturę jak inne służby mundurowe.
A co zrobił? Poróżnił.......
Już nie mówię o tych co zostali w KAS i przepracuję w niej 5 lat.
Ale o tych co służyli w różnych komórkach. Wielu nie wie czy "się łapie", czy ma 5 lat i jakie te 5 lat mają być? Pomijam Panie w kadrach, finansach, rozliczeniach (chociaż są po kursach celnych) ale ci co byli blisko cła ale nie operacyjnych.
Ech.....
 
Wyrok o emeryturach celnych był również zamówiony przez PO. Nie ma sadów niezawisłych i niezależnych od partii politycznych, Chyba nie jesteś taki naiwny?
 
Wyrok o emeryturach celnych był również zamówiony przez PO. Nie ma sadów niezawisłych i niezależnych od partii politycznych, Chyba nie jesteś taki naiwny?


Kolego @Marabut,
my MUSIMY być "tacy naiwni" !! Jeśli tacy mielibyśmy nie być, to sprzedawajmy
co kto posiada większego - niezdatnego w podróży, pakujmy resztę maneli ,
zbierajmy rodziny i spadajmy z tego kraju, najlepiej na Alaskę - póki jeszcze tam
można przetrwać (w miarę) niezależnie od obecnej "cywilizacji".

Jeżeli nie będziemy "takimi naiwnymi", próbując co nieco jeszcze ugrać w sądach,
to absolutnie nie pozostaje nam nic innego, poza uznaniem się "takimi rozsądnymi",
co to właśnie ruszają w podróż ...
 
Kolego cat. Pomimo, że ucywilniony, nie zgadzający się z tym faktem i walczący w sądach czytając niektóre wpisy na tym forum coraz mniej tęsknię do munduru.
Ale dla zachowania poczucia godności i dla samej ciekawości czy w tym kraju faktycznie można w sądach coś uzyskać, czyli czy sądy sądzą czy już tylko wykonują polityczne zlecenia (haha) czekam cierpliwie na swój termin. Co do naiwności to chyba jednak nie zgodzę się z Tobą. Mam połowę rodziny za granicą, dwa razy w roku wczasy w cieplutkich krajach, własna chat itd. Chyba po wszystkim spakuję manele. Alaska mnie nie interesuje. pozdrawiam.
 
Kolego cat. Pomimo, że ucywilniony, nie zgadzający się z tym faktem i walczący w sądach czytając niektóre wpisy na tym forum coraz mniej tęsknię do munduru.
Ale dla zachowania poczucia godności i dla samej ciekawości czy w tym kraju faktycznie można w sądach coś uzyskać, czyli czy sądy sądzą czy już tylko wykonują polityczne zlecenia (haha) czekam cierpliwie na swój termin. Co do naiwności to chyba jednak nie zgodzę się z Tobą. Mam połowę rodziny za granicą, dwa razy w roku wczasy w cieplutkich krajach, własna chat itd. Chyba po wszystkim spakuję manele. Alaska mnie nie interesuje. pozdrawiam.


Oczywiście, to Twoje święte prawo - nie zgadzać się w kwestii "naiwności".

Biorąc natomiast pod uwagę kontekst mojego wpisu i jego znaczenie, jako "odzewu"
na wypowiedziane stwierdzenie "naiwności", wskazanie przez Ciebie li tylko "ciekawości",
nie odmienia faktu, jak najbardziej bycia "naiwnym" w sensie owego stwierdzenia.

Wybacz, ale chyba nie mamy nawzajem sobie udowadniać poczucia godności czy honoru,
bądź licytować określeniami, mogącymi stać się w potocznym rozumieniu epitetami ?!
Ja przynajmniej uważam za wskazane - wspieranie każdej, nawet maleńkiej, ludzkiej nadziei,
choćby marnej, czy nawet śmiesznej w oczach - bądź co bądź - wrogiego nam świata ...
 
Oczywiście nie jest moim zamiarem licytowanie się, absolutnie! Wręcz odwrotnie zawszr czekam na Twoje wpisy są jednymi z najciekawszych i głębszych przemyśleń na tym forum(bez wazeliny!). Być może użycie słowa ciekawość nie była zbyt trafna może winno być dla zasady.
Co do wsparcia to mam pewne osobiste sukcesiki na ty polu we własnej lokalizacji (kilku poszło moim śladem do wsa).
A z innej beczki.
Teraz wracam do wniosku o emke i muszę powiedzieć, że sporo niejasności tu znalazłem np podstawę zwolnienia. Wskazuję art. 171ust. 1 pkt 2 przep. wprowadzających KAS. I nie wiem czy trafnie. To dopiero zgryz.
 
Czy zapis w karcie zakresu obowiązków ,,zwalczanie i ściganie przestępstw i wykroczeń w zakresie ustalonym Ust. Karną Skarbową'' spełnia zakres zadań policyjnych.
 
Back
Do góry