• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Emerytury !!!

ale jeszcze raz pytam co nam po tym skoro po uchwaleniu projektu obywatelskiego będziemy w systemie policyjnym nawet 5/15/55 skoro nie dane będzie dosłużyć co niektórym do 15 lat służby

u mnie tak samo. 8 lat przy czynnościach policyjnych i 9 lat stażu. wiek dopiero 33 lata. Gwarancja zatrudnienia powinna objąć minimum osoby które się znajdują w systemie policyjnym po przekroczeniu "nienegocjowalnego" okresu 5 lat przy w/w czynnościach.
 
Ostatnia edycja:
RCL w analizie wyroku k 39/13 z dnia 16.06.2015 wskazał w pkt. IV jak należy wykonać prawidłowo to orzeczenie.
 
Po zapznaniu się z poprawkami okazuje się że funkcjonariusze wykonujący zadania wskazanw w wyroku zostali ustawieni na końcu kolejki po emerytury mundurowe bo co z tego że ktoś wykonuje te zadania od 1999 roku jak nie spełnia kryterium wieku a wiadomo że wśrod tych funkcjonariuszy jest to mały procent
 
Po zapznaniu się z poprawkami okazuje się że funkcjonariusze wykonujący zadania wskazanw w wyroku zostali ustawieni na końcu kolejki po emerytury mundurowe bo co z tego że ktoś wykonuje te zadania od 1999 roku jak nie spełnia kryterium wieku a wiadomo że wśrod tych funkcjonariuszy jest to mały procent

Nie maco pany ustawa -nowela i tak wróci do Trybunału pozwy do sądów powszechnych ,to jest taktyka i przestroga dla innych że łatwo nie ma,to jest dopiero pierwsze zwycięstwo i początek drogi i trzeba walczyć dalej aż do zrównania pełnego praw,dlatego płacę składki żeby celniki miały dla adwokatów i to tych z najwyższej półki.Jest to kulawe ale jednak zwycięskie podreślam walczyć trzeba dalej TK wywarzył drzwii a my musimy uderzać dalej.
 
Mam pytanie do tych co bardziej siedzą w temacie. Gdzie jest w ustawie zapis o tym w jaki sposób będzie naliczana emerytura w momencie osiągnięcia wieku 55 lat mając 15 lat służby i 5 zadań policyjnych, ale służba została rozpoczęta w 2002 roku a wcześniej pracowałem 5 lat w innej firmie poza mundurówką. Czy za te 5 lat coś dostane w wieku 55 lat czy tez dopiero w wieku 67 od ZUSu? Proszę o konkretny zapis (paragraf ustawy)
 
Mam pytanie do tych co bardziej siedzą w temacie. Gdzie jest w ustawie zapis o tym w jaki sposób będzie naliczana emerytura w momencie osiągnięcia wieku 55 lat mając 15 lat służby i 5 zadań policyjnych, ale służba została rozpoczęta w 2002 roku a wcześniej pracowałem 5 lat w innej firmie poza mundurówką. Czy za te 5 lat coś dostane w wieku 55 lat czy tez dopiero w wieku 67 od ZUSu? Proszę o konkretny zapis (paragraf ustawy)

Na 100% otrzymasz dopiero jak skończysz 67 lat. Możliwe, ze nie ma tego w poprawkach ale jest w projekcie ustawy.
Obecnie trwają prace nad zmianą przepisów, że jak będziesz miał zbyt mało lat z opłaconymi składkami ZUS to Państwo będzie wypłacało taka emeryturę jednorazowo w dniu osiągniecia wieku emerytalnego w ZUS czyli obecnie 67 lat.
 
Ciekawe są poprawki dot. mieszkań oraz pomocy celem uzyskania mieszkania. Jako jedyni funkcjonariusze zostaliśmy wykreśleni !!! Strona wnosząca poprawki argumentuje, że SC czy SCS nie posiada zasobu mieszkaniowego. To Ja się pytam: Czy wszystkie pozostałe służby mundurowe mają taki zasób mieszkaniowy :confused:
 
Nie maco pany ustawa -nowela i tak wróci do Trybunału pozwy do sądów powszechnych ,to jest taktyka i przestroga dla innych że łatwo nie ma,to jest dopiero pierwsze zwycięstwo i początek drogi i trzeba walczyć dalej aż do zrównania pełnego praw,dlatego płacę składki żeby celniki miały dla adwokatów i to tych z najwyższej półki.Jest to kulawe ale jednak zwycięskie podreślam walczyć trzeba dalej TK wywarzył drzwii a my musimy uderzać dalej.
Święta Racja !!! Jak Pan Prezydent podpisze tą nowelizację to można zakładać nowy wątek :)
 
Zapewno o to własnie chodzi, redukcja funkcjonariuszy będzie jeszcze większa w nastepnych latach. Ci który w przyszłym roku zostana funkami wcale niech się nie czuja pewni, szczególnie obsługa zgłoszeń w oc. MF knuje i to mocno.

Tym bardziej, że już się zakłada redukcję jednostek z 400 do 265 po roku 2018 !!! Z założenia wszystkie obecne UC poza jednym na województwo maja pełnić role ,,wydziałów zamiejscowych,, A po 2018 może być różnie :)
 
jeśli bez konsekwencji nastąpi ucywilnienie w 2017 roku to nikt nie może być pewny przyszłości nawet będąc f-szem w SCS czy to będzie rok 2018 czy 2025. Dlatego też liczy coraz więcej osób na walke przed Sądami Powszechnymi itd. Mamy na razie korzystne orzeczenie w sprawie emek które nie będzie wcielone w życie w sposób zrównujący nas z innymi służbami mundurowymi.

Teraz czekamy na wyroki Sądowe w kwestii rozwiązania stosunku służbowego i odwołania przez Rządy PISu aktu mianowania do służby z niewyjaśnionych przyczyn.Jeśli zasądzą o bezzasadnym zwolnieniu ze służby to będzie problem szczególnie gdy ludzie już znajda inna pracę i będą żądać odszkodowań i nie wiadomo jeszcze czego.
 
Ostatnia edycja:
Tym bardziej, że już się zakłada redukcję jednostek z 400 do 265 po roku 2018 !!! Z założenia wszystkie obecne UC poza jednym na województwo maja pełnić role ,,wydziałów zamiejscowych,, A po 2018 może być różnie :)

Nie jest postanowione ze UCS-y musza być w miastach wojewódzkich i a tam gdzie nie będzie urzędu będzie delegatura i tu ciekawostka z naczelnikiem a jak większa to nawet i zastepcą. Ot taka to modernizacja nam sie szykuje.
 
Zmiana do art 21 ust. 1 pkt 1: realizuje lub realizował zadania o których mowa w art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. O zaopatrzeniu ... itd.
Ups! Ani w tekście pierwotnym ani jednolitym art. 12 nie posiada ustępów ani 1 ani kolejnych. Coś się ekspertom z mf poszpyrtało?
 
Napisał Zielony78
Tym bardziej, że już się zakłada redukcję jednostek z 400 do 265 po roku 2018 !!! Z założenia wszystkie obecne UC poza jednym na województwo maja pełnić role ,,wydziałów zamiejscowych,, A po 2018 może być różnie.

Napisał Francis
Nie jest postanowione ze UCS-y musza być w miastach wojewódzkich i a tam gdzie nie będzie urzędu będzie delegatura i tu ciekawostka z naczelnikiem a jak większa to nawet i zastepcą. Ot taka to modernizacja nam sie szykuje

Raczej zmiana fasady. W końcu gdzieś tych oficerów trzeba ulokować.
 
Ostatnia edycja:
Oki. Sorki widzę też zmianę treści art. 12 w tych g...ch propozycjach.
ale z innej beczki jaka jest obecnie kwota bazowa? Bo w zmianie do art. 23 ust. 1 napisali 1662,85 pln. Może już ze mnie stary dziadek i ten niemiec alzheimer wszystko mi chowa ale nasza kwota bazowa jest ciut wyższa, chyba od 2015 roku wynosi 1873,84 pln. O co kaman? Może jakiś bardziej oświecony funk mi wytłumaczy.
 
Oki. Sorki widzę też zmianę treści art. 12 w tych g...ch propozycjach.
ale z innej beczki jaka jest obecnie kwota bazowa? Bo w zmianie do art. 23 ust. 1 napisali 1662,85 pln. Może już ze mnie stary dziadek i ten niemiec alzheimer wszystko mi chowa ale nasza kwota bazowa jest ciut wyższa, chyba od 2015 roku wynosi 1873,84 pln. O co kaman? Może jakiś bardziej oświecony funk mi wytłumaczy.


A przypadkiem nie zapomniałeś, że ta obecnie "ciut wyższa" kwota jest dla Służby Celnej, która ... znika ?!
 
A przypadkiem nie zapomniałeś, że ta obecnie "ciut wyższa" kwota jest dla Służby Celnej, która ... znika ?!
Cat, tak sie sklada, ze znowu nie masz racji, co ja poradze..., ustawa o emeryturach policyjnych po uchwaleniu projektu obywatelskiego ( z poprawkami rzadu) bedzie dotyczyc funkow SC i funkow SCS, zobacz jaka ma miec ta nowa ustawa emerytalna nazwe. Czyli ustawa o emeryturach policyjnych dla nas wejdzie w zycie po uchwaleniu ustawy o KAS ale przed jej wejsciem w zycie. Bedzie jeszcze SC a KAS bedzie po uchwaleniu ale przed wejsciem w zycie. Wiec kwota bazowa musi byc dla SC.
 
Ostatnia edycja:
Od jakiej daty w 1999r. liczą staż w SC i staż w zadaniach policyjnych. I jescze jedno co z latami przed 1999 liczą będą liczyć jak przy starych policyjnch ( 3 lata 2.6% reszta 1,3%) czy jak przy znowelizowanych policyjnych 0% a emerytura z tych lat placona z ZUS po 67(może65).
 
A przypadkiem nie zapomniałeś, że ta obecnie "ciut wyższa" kwota jest dla Służby Celnej, która ... znika ?!

kwota bazowa musi być niższa aby nie trzeba było zmieniać mnożników. Skoro s służbach mundurowych nie są potrącane przecież niektóre składki (np ZUS) to aby zachować uposażenie na dotychczasowym poziomie trzeba obniżyć brutto
 
Od jakiej daty w 1999r. liczą staż w SC i staż w zadaniach policyjnych. I jescze jedno co z latami przed 1999 liczą będą liczyć jak przy starych policyjnch ( 3 lata 2.6% reszta 1,3%) czy jak przy znowelizowanych policyjnych 0% a emerytura z tych lat placona z ZUS po 67(może65).

prawo do emerytury policyjnej nabędziesz po spełnieniu warunków 5/15/55 i liczone będzie wszystko od 1999roku. Po osiągnięciu powszechnego wieku emerytalnego, dostaniesz dodatkowo emkę z ZUS+OFE

zgodnie z założeniami wszystko musi być jak najbardziej niekorzystne dla przeciętnego f-sza aby jak najdłużej pozostawał w służbie.
 
Back
Do góry