Nie, nie chcieli. Ale też bym dodał że właśnie otwierają drzwi dla ograniczeń dla pozostałych służb.
Bądź co bądź nie każdy tam mundurowy wypełnia osobiście i bezpośrednio ich ustawowe zadania (np patrz nasza ustawa zacytowana w moim poprzednim poście). Co w dążeniu do równości i sprawiedliwości da im legitymację do ograniczeń. (służba celna nie cała ma
). A przecież pewnie gdzieś tak do końca lat 90' pragmatyka zatrudnienia w służbach - również naszej była taka że nie istniały stanowiska cywilne. A w swojej karierze ludzie przewijają się przez różne komórki- stanowiska pracy. Takie co bezpośrednio wykonują zadania ustawowe i takie co nie . W innych służbach również w mniejszym lub większym stopniu. W straży pożarnej nie każdy gasi pożary, w więziennictwie nie każdy pilnuje lub resocjalizuje więźniów (oczywiście bardzo uogólniam, zresztą ich próbowano już zamieść w 2012). Nawet policja pewnie jest pełna takich etatów. Choć pewnie większość w naszej i tych służbach przewinęła się przez takie stanowiska pasujące do obowiązków ustawowych i w każdej chwili może być rzucona na takie stanowisko że nie wspomnę o innych ograniczeniach obywatelskich wynikających ze stosunku służbowego które to ograniczenia są równoważone pewnymi przywilejami. I to jest sedno równości, sprawiedliwości a dla decydentów przyzwoitości.
A że społeczeństwo podpisuje się negatywnie pod tego typu propozycjami.
A podpisywało się pozytywnie pod 500+. (chyba że beneficjenci i zapewne nie wszyscy)
Jeśli nie czują bezpośredniego przełożenia na ich życie to dlaczego mają być za. Każdy patrzy końca własnego nosa. Ale 200 000 podpisów świadczy o szerszym poparciu i zrozumieniu problemu niż funkcjonariusze i ich rodziny.
Jeśli ktoś gdzieś kiedyś dotarł do jakichkolwiek posłów którzy podpisali nasz projekt niech wyśle Sławkowi info by można było te podpisy odszukać.