Emerytury !!!

J.S. & Company

Znów są gotowi. Choć nie potrafią się pochwalić jakimikolwiek dokonaniami.

Nie wierzycie? Oto dowód:

"(...) Jak wskazują przeprowadzone symulacje wprowadzenie nowych uprawnień emerytalnych na zasadach proponowanych w dokumencie „Emerytura Celna” nie będzie stanowiło większych obciążeń dla Budżetu Państwa i zostanie zrównoważone oszczędnościami na funduszu płac funkcjonariuszy celnych, wynikających z zastąpienia obciążeń wynikających z etatów funkcjonariuszy przechodzących na świadczenie emerytalne niższymi obciążeniami z tytułu etatów funkcjonariuszy wstępujących do służby. Ze swej strony deklarujemy gotowość udziału przedstawicieli związków zawodowych w spotkaniach uzgodnieniowych, dotyczących objęcia funkcjonariuszy Służby Celnej nowymi uprawnieniami emerytalnymi w ramach wprowadzanej reformy emerytur służb mundurowych a także zwracamy się z prośbą o zaproszenie do rozmów dotyczących planowanej przez Stronę Rządową reformy przedstawicieli central związkowych, reprezentujących funkcjonariuszy Służby Celnej. (...)."

Idź precz Masz tu gotówkę Leć po ciężarówkę I pakuj jak leci, bo ty kochasz te rzeczy, Ach bierz bez skrupułów Lecz zostaw mi ściany, przytrzymam się muru, Gdy będę pijany Idź precz!

To też cytat http://www.youtube.com/watch?v=wxiWpTVQG0k

Gratuluję.
 
Emki a węgiel

Ja uważam, że zaprzepaszczono niepowtarzalną szansę, aby objąć funkcjonariuszy SC wcześniejszymi emeryturami. W interesie wszystkich celników było, aby pozyskiwanie węgla objąć procedurą zawieszenia poboru. Kopalnie stałyby się składami podatkowymi. Każdy z celników zostałby przydzielony (choćby tylko raz) do kontroli w kopalni. W ten sposób każdy celnik powinien dostać uprawnienia górnicze – w tym wcześniejsza emerytura. Niestety wszyscy przespali. A można było zrobić dobrze.
 
Ja uważam, że zaprzepaszczono niepowtarzalną szansę, aby objąć funkcjonariuszy SC wcześniejszymi emeryturami. W interesie wszystkich celników było, aby pozyskiwanie węgla objąć procedurą zawieszenia poboru. Kopalnie stałyby się składami podatkowymi. Każdy z celników zostałby przydzielony (choćby tylko raz) do kontroli w kopalni. W ten sposób każdy celnik powinien dostać uprawnienia górnicze – w tym wcześniejsza emerytura. Niestety wszyscy przespali. A można było zrobić dobrze.

Tak realnie to myśle że i aby skończyło się dla celnictwa tak jak było do 60/bo praca czy służba w szczególnym charakterze,bo na emerytury mundurowe szanse nie są wielkie,
 
zawierucha z lekarzami ,aptekarzami i pacjentami dopiero się zaczyna,za moment następna z mundurowymi,w czerwcu wielkie wydarzenie,cały świat będzie oglądał EURO 2012,tylko żeby nie było wstydu .Można grać w "gałę" ale do czasu.
 
Jestesmy SŁUŻBĄ przynoszącą dochody dla Skarbu Państwa na utrzymanie innych Służb a zepchnięci poza margines w rozmowach . Związki - trudno się połapać ile już ich istnieje i kogo reprezentują i o co walczą . Trochę powagi i rozwagi ambitna młodzieży celna .
 
jaka ciekawość ????

.... jaka ciekawość ??? Przecież w żadnym projekcie nie ma Służby Celnej ???? O czym ty mówisz ??? Nie ma emerytur mundurowych dla celników !!!
 
.... jaka ciekawość ??? Przecież w żadnym projekcie nie ma Służby Celnej ???? O czym ty mówisz ??? Nie ma emerytur mundurowych dla celników !!!


no jak, ciekawe będzie, jak się dyma SC i SSC w swietle jupiterów,premier rządu mówi że emerytury słuzb mundurowych winny byc zbliżone,ja chce zobaczyć reforme na papierze zatwierdzona przez sejm wtedy wiemy na pewno.
Sławku Siwy co powiesz na starania związku Celnicy aby wpisac celnictwo do katalogu prac o szczególnym charkterze co uprawnia w ramach ZUS do emerytury w wieku 60 a kobiety bodaj 55 lat.Czyli to co było do niedawna w celnictwie.Lepsze to niz nic.
 
Ostatnia edycja:
A ja liczę na cud ... uważam, że w chwili obecnej nie jest nikomu na rękę ( premier, szef SC, ZZSC ) upubliczniać faktu włączenia celników do emek ( czy to w nowej czy starej formie).
Powód jest prosty - ROZSZARPAŁA BY ICH OPINIA PUBLICZNA a w szczególności tracący część uprawnień dziennikarze, górnicy itd.
Po drugie zraz po celnikach wcześniejsze emki chcieli by : sokiści, straż leśna, straż miejska, straż rybacka itd.
Bądźmy dobrej myśli, uważam że ZZSC a w szczególności ZZ Celnicy Pl. pilnują i monitują sprawę.
Jeżeli Sławek napisze, że rzeczywiście nic się w naszej sprawie nie dzieje do dopiero wtedy stracę resztki nadziei.
 
zawody które wymieniłeś winny byc na wykazie prac o szczególnym charakterze czyli emeryt 60/ SOK już nie powinien istnieć ,kolej powinna być ochraniana przez firmy ochroniarskie,np.strażnik miejski do 67? bzdura,dziennikarz wczesniejsze ?żarty,górnikom zostają ale tylko tym którzy są bezposrednio przy wydobyciu,
 
systemy emerytalne mundurowe w europie-głównych panstw
Austria
Od 1 stycznia 2005 roku wszystkich zatrudnionych obowiązują te same przepisy emerytalne. Uprawnienia do tego świadczenia nabywa się z chwilą ukończenia 65 lat. Przejście na wcześniejszą emeryturę jest możliwe w przypadku choroby, która skutkuje niezdolnością do wykonywania zawodu. Niezbędnym warunkiem do uzyskania emerytury jest ponadto opłacenie określonej ilości składek na ubezpieczenie. Zwykle jest to 240 miesięcznych składek, a przypadku niezdolności do wykonywania zawodu - 60 miesięcznych składek. Dla policjantów przyjętych do służby przed 1 stycznia 2005 roku istnieją liczne przepisy przejściowe.

Obliczając wysokość emerytury, za każdy rok służby nalicza się 1,78 % rocznego wynagrodzenia, od którego odprowadza się składki. Gromadzona suma jest co roku, do chwili przejścia na emeryturę, waloryzowana. Po 540 miesiącach składkowych (45 lat) przysługuje emerytura w wysokości 80 % przeciętnego wyprowadzenia.
Wpływ na wysokość emerytury ma służba w niebezpiecznych warunkach lub w godzinach nadliczbowych. Za nadgodziny wypłacane jest bowiem wynagrodzenie, które zwiększa wynagrodzenie w skali roku, a tym samym wymiar emerytury.
Po przejściu na emeryturę nie przewiduje się ponownego zatrudnienia policjanta w Policji. Tylko w przypadku, gdy funkcjonariusz przeszedł na emeryturę z powodu niezdolności do pełnienia służby, może zostać przywrócony do służby, jeśli odzyskał zdrowie, nie ukończył 60 lat i przez przynajmniej 5 najbliższych lat będzie wykonywał swoje obowiązki. Możliwe jest podjęcie dodatkowej pracy po przejściu na emeryturę.
 
Ostatnia edycja:
Francja
Prawa emerytalne policjanci nabywają z chwilą wypracowania określonej liczby lat i osiągnięcia określonego wieku. Mogą oni przejść na emeryturę, na własną prośbę, po spełnieniu dwóch warunków: 25 lat pracy (z wyjątkiem posterunkowych i podoficerów dla których minimalny czas służby to 15 lat) i znajdowanie się w wieku 5 lat poniżej granicy wieku określonej dla danego stopnia w korpusie. Dla korpusu posterunkowych i podoficerów wiek ten został określony na 50 lat życia. Zatem data urodzenia nie jest jedynym elementem niezbędnym do określenia prawa do emerytury. Aby pójść na wcześniejszą emeryturę policjant musi mieć przepracowane 25 lat (oficerowie młodsi i starsi), do tego stażu wlicza się również lata obowiązkowej służby wojskowej. Ponadto policjant musi w swoim korpusie osiągnąć określony wiek, np. dla podoficerów to minimum 50 lat.
Ważna jest też górna granica wieku. Dla posterunkowych i podoficerów określono ją na 55 lat. Po osiągnięciu tego wieku policjant jest przenoszony na emeryturę nawet bez żadnego wniosku z jego strony. Oficerowie młodsi mogą przejść na emeryturę w wieku co najmniej 55 lat, w korpusie oficerów starszych w zależności od stopnia jest to od 58 do 60 lat.
Policjant może wnioskować o przedłużenie czasu służby, jeżeli ma np. 55 lat i ma dzieci na utrzymaniu (służba jest przedłużana odpowiednio o 1 rok na każde dziecko, nie więcej jednak niż 3 lata.
Oficer młodszy po 25 latach pracy w wieku 55 lat otrzyma maksymalną emeryturę w wysokości 75 % ostatniego średniego uposażenia, a komisarz po 25 latach służby w wieku 58 lat. Po odejściu na emeryturę każdy policjant może być czasowo zatrudniony. Jest również możliwość zatrudniania tzw. policjantów rezerwistów. Są to policjanci, którzy przeszli na emeryturę nie dawniej niż 5 lat temu. W ciągu tych pięciu lat mogą być zatrudniani co roku nie dłużej niż na 92 dni (około 3 miesięcy) bez uszczuplania swojej emerytury.
 
Hiszpania
Funkcjonariusze Korpusu Policji Krajowej przechodzą na obowiązkową emeryturę w wieku 65 lat. Istnieją liczne przepisy umożliwiające skorzystanie z emerytury pomostowej.
 
Wielka Brytania
Funkcjonariusz Policji w Wielkiej Brytanii uzyskuje prawo do świadczenia emerytalnego w momencie osiągnięcia 55 roku życia. Maksymalną wysokość emerytury może osiągnąć po 35 latach służby.
Maksymalną wysokość świadczenia emerytalnego policjanta stanowi połowa ostatniej wypłaty netto oraz równocześnie wypłacana odprawa w wysokości 4 uposażeń. Istnieje także możliwość zamiany całości albo części odprawy w celu podwyższenia wysokości rocznego świadczenia emerytalnego.
Jeżeli policjant przepracuje więcej niż 35 lat ma możliwość podwyższenia świadczenia emerytalnego.
Każdemu funkcjonariuszowi przysługuje prawo wyboru wysokości świadczenia emerytalnego z okresu ostatnich 10 lat pobierania uposażenia, jeżeli umożliwi to zwiększenie emerytury. Każdy rok służby uprawnia do 1/70 wysokości uposażenia emerytalnego funkcjonariusza, nie więcej niż do wysokości 35/70.
Świadczenie emerytalne funkcjonariusza podlega rewaloryzacji
 
Niemcy
Niemiecki policjant, co do zasady, nabywa prawo do pełnej emerytury (73,5% ostatniego uposażenia bez dodatków) najszybciej w wieku 60-65 lat, przy czym nie może pracować w Policji dłużej niż 40 lat. Do stażu wlicza się również okres przepracowany poza służbą, a każdy rok pracy w cywilu jest liczony tak, jak rok służby w Policji. Dolna granica wieku dotyczy funkcjonariuszy pracujących na „stanowiskach roboczych". Pozostali policjanci przechodzą na emeryturę w późniejszym wieku.
Możliwe jest również, przy spełnieniu określonych warunków, przejście na wcześniejszą emeryturę. Aby uzyskać do niej prawo, trzeba mieć skończone co najmniej 50-55 lat (w poszczególnych landach mogą być przyjęte różne rozwiązania). Z uwagi jednak na niekorzystny sposób naliczania emerytury niewiele osób korzysta z tego rozwiązania. Na wcześniejszą emeryturę można odejść również w przypadku problemów zdrowotnych. Podstawą przyznania takiego świadczenia są jednak wyłącznie choroby zawodowe policjantów.
W zasadzie nie występuje w Niemczech zjawisko zatrudniania emeryta policyjnego na etacie cywilnym. Zdarza się to niezmiernie rzadko i dotyczy wysokiej kadry oficerskiej zatrudnianej na stanowiskach doradczych.
W szczególnie uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość, by policjant nie odszedł na obowiązkową emeryturę. Stan taki może trwać do 3 lat po wyznaczonym terminie, ale musi być uzasadniony niezbędnością funkcjonariusza w służbie. Z tych względów najczęściej dotyczy wysokich stanowisk kadry kierowniczej.
Nie istnieją przepisy zawieszające lub ograniczające emeryturę w związku z podjęciem dodatkowej pracy. Trzeba jednak przyznać, że dorabiających emerytów w zasadzie w Niemczech nie ma.
 
temat zastępczy

... digital musisz się przeprowadzić się do jednych z wymienionych krajów ....
U nas jednoznacznie MF stwierdził , że nie wystąpi z wnioskiem o emerytury mundurowe !!!
..... i na tym koniec !!! Jeśli pracodawca nie wystąpi z wnioskiem tzn , że się nam nie należy.
Sławek Siwy to za mało !!! Ilu z Was poparło jedyny związek , który jako jedyny wystąpił z wnioskiem o emerytury mundurowe ???
Kuriozalan sytuacja ale wiekszość z WAS nie należy do związków zawodowych albo co gorasza należycie do federacji , która nas dyma od lat !!!!
Więc czekanie na cud , albo wylewanie żalów na tym forum jest bezsensowne!!!!
Chcecie emerytur to 100 % popracie dla Sławka , wówczas SSC będzie musiał liczyć się z jego zdaniem w innym przypadku strata czasu !!!!!!!!!!!!!!!
 
to tylko tak informacyjnie jak to w normalnych krajach jest.

Sławku Siwy co powiesz na starania związku Celnicy aby wpisac celnictwo do katalogu prac o szczególnym charkterze co uprawnia w ramach ZUS do emerytury w wieku 60 a kobiety bodaj 55 lat.Czyli to co było do niedawna w celnictwie.Lepsze to niz nic.
 
Back
Do góry