• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Wiecie dlaczego nauczyciele jako jedyna grupa społeczna z budżetówki dostanie w tym i w następnym roku podwyżki? I nie zabiorą im przywilejów z Karty Nauczyciela? Powiem wam dlaczego bo ich jest w sumie około 700-800 tys. + oczywiście ich rodziny, to jest jakieś z 2 mln świadomych i wykształconych wyborców. Premier Tusk musi się z nimi liczyć!!! Bo jak nie to przegra wybory na bank, nas celników jest tylko 15 tysięcy + rodziny to jakieś z 50 tyś. Jest różnica? Z nami się nie musi liczyć i ma nas gdzieś. Taka jest niestety prawda moi kochani. Tak to jest w tym kraju, górnicy mają wcześniejsze emerytury bo ich jest bardzo dużo i jak rząd chcę im cokolwiek zabrać, to palą opony pod sejmem. I mają spokój. W tym kraju wygrywają tylko te grupy społeczne, które potrafią walczyć o swoje wszelkimi możliwymi sposobami... niestety tak jest!
 
ciesze sie ze nie jestem samotna w odczuciu iz walka o emerytury to rzecz nie do ugrania..wiec moze nasi zwiazkowcy powinni skupic sie na rzeczach mozliwych do wywalczenia i sprawach biezacych, np.podzialy nagrod,kwestie pomówien,zatrzyman,jest co robic.
co do strajku o emerytury to kto pojdzie-eksperci napewno nie,wschod a po co ? inni boja sie,maja teraz takie mozliwosci udupienia kogos ze nikt nie bedzie nosa wychylal.
smutne.
 
nie zgadzam się z wami - nie macie ochoty i nadziei - nie podważajcie sensu działania innych, którzy te 49 stron rozumie jako temat bardzo istotny, jeśli nie najważniejszy - tyle wpisów świadczy o zainteresowaniu a nie o marazmie

chcę, by w moim Kraju słowo i honor nie były pustymi politycznymi sloganami - wielokrotnie emki były obiecywane przez róźne ekipy - trzeba tylko wyegzekwować uczciwe wywiązanie się z obietnic

nie bedzie łatwo ani szybko - ale nie ma innej drogi - ostatnią szansą jest utworzenie wspólnej, europejskiej służby poboru podatków i ceł, tak jak w bólach rodzi się idea europejskich sił zbrojnych i bezpieczeństwa
 
bolo ty żartujesz?
wlasnie 49 stron swiadczy o marazmie i te nawoływania,nic sie nie udało bo nie ma zaangażowania i szansy na przeforsowanie tych emerytur,mysle ze czas na otrzezwienie i zastanowienie sie co mozemy zrobic aby ludzie,ktorzy zostali nisko zwartosciowani,a wykonuja dobra robote mieli szanse na awanse,przeszeregowania i nagrody-mimo ze sie nie wyróżniaja,ale to dzieki nim oddzialy pracuja.
 
Emerytury w chwili obecnej to sprawa najważniejsza, co nie znaczy że zaniedbujemy inne, o czym wie każdy użytkownik tego forum.

Musicie się zgodzić, że masowe odwiedziny funkcjonariuszy w biurach poselskich spowodują, że sprawa ta ruszy powaznie do przodu.

Myślę, że do końca tygodnia doszlifujemy materiały, z którymi udamy się wszyscy do biur poselskich. Argumenty i prawo jest po naszej stronie.

Sukces akcji możliwy jest tylko wtedy, gdy zaangażuje się w nią ogół środowiska. Należy spodziewać się wręcz histerycznej kampanii anty tej akcji, a to dlatego, że nasze propozycje zostały zbagatelizowane przez inne związki. Anty PR zastosuje jeszcze MF.

Emerytury mundurowe nam się prawnie należą, dlatego nie rozumiem po co w ogóle dywagować czy działanie w tym zakresie ma sens czy nie?

Nie możemy ustawać w żadnych działaniach zmierzających do osiągnięcia tego celu.
 
emerytury dotycza glownie mlodych coli i to
oni powinni sie glownie wlaczyc i poprzec zwizazek celnikow.pl,jedyny ktory nie sprzedal sie przy wartosciowaniu
 
Dlatego trzeba dotrzeć do każdego funkcjonariusza z propozycją podpisania petycji do parlamentarzystów.Chcę przypomnieć: nie każdy celnik/celniczka odwiedza forum ZZ Celnicy.pl
 
Panie Slawku imponuje mi Pana wiara w przegrana sprawe.nikt z mlodych ludzi nie ruszy palcem w sprawie emerytur-dlaczego,dlatego ze np w nas jest 2 mlodych pracownikow na 20 osob,ktorzy nie beda chcieli sie wychylac-reszta w sluzbie przygotowawczej jest z Polski i nie zrobia nic aby podpasc,bo praca u nas jest to dla nich b.duza szansa.eksperci chca awansow.przeszeregowan,OBECNYCH NAGROD.a reszta my specjalisci-srednia wieku ok.45 lat,poza 2-3 osobami nikomu sie nie chce.i podejrzewam ze tak jest w wiekszosci oddzialow.
co nie znaczy ze nie jestem z Wami całym sercem-tylko patrze realnie.
 
Panie Slawku imponuje mi Pana wiara w przegrana sprawe.nikt z mlodych ludzi nie ruszy palcem w sprawie emerytur-dlaczego,dlatego ze np w nas jest 2 mlodych pracownikow na 20 osob,ktorzy nie beda chcieli sie wychylac-reszta w sluzbie przygotowawczej jest z Polski i nie zrobia nic aby podpasc,bo praca u nas jest to dla nich b.duza szansa.eksperci chca awansow.przeszeregowan,OBECNYCH NAGROD.a reszta my specjalisci-srednia wieku ok.45 lat,poza 2-3 osobami nikomu sie nie chce.i podejrzewam ze tak jest w wiekszosci oddzialow.
co nie znaczy ze nie jestem z Wami całym sercem-tylko patrze realnie.

Mela a pomyślałaś, że te emerytury to szansa dla wielu na awanse, przeszeregowania itp. Odchodzi wielu coli - a po nich pozostają wolne miejsca. Te miejsca są do zagospodarowania. Owszem mianowania, wartościowania nie były sprawiedliwe, ale wobec wielu obietnic szansa wyborów oraz Euro 2012 powinna być wykorzystana. Jest to zapewne ostatnia taka szansa na emerytury, więc należy powalczyć.

Pozdrawiam celników.
 
Proste (czytaj ze zrozumieniem).

1. Zwalnia się miejsce.
2. Konkurs (szansa).
3. Wygrany konkurs (możliwy awans).

Pozdrawiam.

bzdury piszesz jack, jeśli się zwolni miejsce ( kiedy, przecież ekspertami przeważnie zostali ludzie w służbie przygotowawczej w 2010r. czyli mają po niespełna 30 lat lub niewiele więcej) a jeśli już się zwolni to są swoi na to stanowiska
pozdrawiam
 
mela - masz inne zdanie ws emek? uważasz że to przegrana sprawa? ok, ale na jakiej do cholery podstawie podważasz sens działań innych którzy wierzą? ty nie widzisz sensu inni go widzą ale dlaczego twoja opinia ma być tą jedyną słuszną a inne zdanie to przejaw głupoty i strata czasu? nie chcesz to go nie marnuj na wg ciebie przegraną sprawę ale nie marnuj go również na pokazywanie innym jacy są głupi że mają inne zdanie niż ty i oczekują wywiązywania się z obietnic
chyba że dla ciebie takie sprawy jak słowo czy honor są elastyczne albo że coś tym zniechęcaniem chcesz ugrać
 
posłuchaj bolo-tak uwazam ze głupota jest ,,walka,, o emerytury ...dlaczego -prosze poczytaj tych juz 51 str.bicie piany i nic.zaczynam sie zastanawiac czy te emerytury to nie jest TEMAT ZASTEPCZY wzamian za podwyzki,zmiany do siatki płac itp.temat zastepczy abysmy wlasnie nie zainteresowali sie tym iz wiekszosc z nas jest udupiona.
czytac ze zrozumieniem oczywiscie potrafie.wiem ze jezeli na emeryture pojdzie ml.ekspert to mam szanse w konkursie.tylko ze tak sie smiesnie złozylo ze ludzie z długim stazem nie sa ekspertami,tylko specjalistami tak jak ja.
 
popatrzec na IC Poznan 1 miejsce 1 kandydat i 1 wygrany ten oczywiscie najlepszy bo 1...ale jaja!!!!
 
Temat zastępczy.

To nie emerytury są tematem zastępczym, ale właśnie to nieudolne wartościowanie, etatyzacja itp. A emerytury mogą (nigdy nie powiedziałem, że zdobycie ich będzie łatwą rzeczą) rozwiązać wiele problemów. Nie powiedziałem, że dadzą wielu ludziom awans, ale mogą dać szanse do awansowania, przeszeregowania ( w przypadku, gdy systemowo odejdzie w tym samym czasie np. ok. 1000 osób).

Myślę, że jest grupa ludzi widzących w emeryturach jakąś szansę.
M E L A - nie odbieraj im jej.
Pozdrawiam.
 
Back
Do góry